Êmmmm flfes&set mmm Eenheid PPSC kwelt I ml Leo van Vliet: nog geen routine svion weerstaat sterk HTCC VIERBA NENTOERN wsMSssMm Volley- Lames profiteren Spirit bijna een ronde verder Trainer Corveleijn: „acties mi ssen uitwerking'' swtf: ONDERLING - MAANDAG 15 OKTOBER 1973 PAGINA o DOOR HANS SOETERS Schiedam Was het vreemd dat de toeschouwers bij GTBVDL zich weieens in de stand vergisten? GTE, r.u al weer enkele weken achtereen geconfronteerd met pech en ongelukkige nederlagen, etaleerde te gen de eveneens laag geno teerde Maassluise formatie plotseling zo veel inzet dat de stand op de ranglijst ongeloofwaardig aandeed. Maar GTB deed meer dan alleen laten zien dat het wel degelijk klasse bezit, het scoorde ook. En ook op dit punt weer vraagtekens, want hoe is hef mogelijk dat een ploeg die door spe lers als Wim Janson, Jan Ballijns, Tonny Messema- ker en vooral Hans van Dongen en Bouk Steenber gen aanvallend kan dicte ren, tot zaterdag zo impre- ductief was? Het is (was?) de zorg van trainer Henk Steenbergen, „want", zo verklaarde hij nog onwetend van het halve dozijn dat in de maak was, „wij missen een echte spits". Na de confrontatie met VDL zal Henk Steenbergen wat minder tillen aan het gemis van zo'n pure goaltjesdief want GTB bewees dat zowel in het centrum als op de vleugels vol doende vuurkracht aanwezig is. Het is tevens het grote manco bij VDL, dat op het middenveld weliswaar sterk kon uitverdedi gen, maar aanvallend teveel te kort kwam. Spits Bas Kroes had weinig in te brengen tegen de resoluut ingrijpende Huib Steenbergen, terwijl op links weliswaar ruimte gecreëerd werd, maar toch weer onvol doende mogelijkheden ontston den om de voortreffelijke GTB- doelman Maurits Nooteboom echt in moeilijkheden te bren gen. Dit in tegenstelling tot het veel zorgvuldiger combinerende GTB dat met het lanceren van de snelle vleugelspelers wel de mogelijkheden benutte en waar door VDL's beheerst ingrijpende Kees Koudijzer als laatste ver dediger eigenlijk werd uitge schakeld. HU 1®f§ VDL's defensie is gepasseerd, maar hel harde schot 'van Hans van Dongen zal net naast gaan. baar opgelucht, erkende dat er „meer inzat". „Zelfvertrou wen", luidde zijn conclusie, maar uitgerekend VDL ver kleinde de achterstand. En het was op links waar de Maasslui se équipe nu weieens doeltref fend doorstootte. Doelman Noote boom stopte in eerste instantie het harde schot van Kroes voor treffelijk, maar de volkomen vrijstaande Jan Verbrnggen had met de terugspringende bal wei nig moeite: 2—1. In de le minuut al was het Hans van Dongen die een snelle Schiedamse aanval uitbuitte en een Maassluis verdedigingsfout- je afstrafte: 10. Hetzelfde deed twee minuten later Bouk Steenbergen die een hoge voor zet van Jan Zwep achter de mistastende VDL-defensie op pikte en beheerst kon scoren: 2—0. ZELFVERTROUWEN Het was het moment w?arop trai ner Henk Steenbergen, zicht- Maar in de tweede helft stelde GTB dan toch orde op zaken. VDL dat nu nadrukkelijker de aanval koos. creëerde daarmee wei veel ruimte voor de Schie dammers maar nauwelijks ge vaar voor het doel van Maurits Nooteboom. Een snel GTB profi teerde al in de 49ste minuut toen doelman Bert Groen een harde inzet niet onder controle kon krijgen en de attent reage rende Bouk Steenberge haarzui- ver voortrok op het hoofd van Hans van Dongen die dankbaar „ja-knikte": 3—1. HOOFDROL Het was tevens het sein voor een wat hardere confrontatie maar ook een hoofdrol vcor Vlaar- dinge arbiter Bannet, die zijn greep op het duel geen moment liet verslappen. Zoals In de ge hele wedstrijd bleef scheids rechter Bannet attent op details, zoals hij voor rust reeds demon streerde door wat hinderlijk achter het doe! van Bert Groes opgedrongen publiek resoluut te laten verwijderen. De arbiter was waar nodig ter plekke en liet weinig ruimte voor ontoe laatbare acties. GTB en VDL beseften dat het van zuivere actie moest komen en daaruit putte de thuisclub deze keer puur voordeel. Want in de 55ste minuut wrong Hans van Dongen zich met een knap pe solo tot voor Bert Groes, maar schoot via dc handen van de Maassluise goalie tegen de paal. Het werd toch een doel punt, wr.nt nu profiteerde Bouk Steenbergen van de toegekende vrijheid: 4—1, Evenals de sterk spelende Wim Janson later zou doen: 51. BEHEERST Het pleit voor VDL dat het bleef proberen met beheerst aanval lend voetbal de achterstand wat draaglijker te maken, al was de manier waarop dat gebeurde eerder een presentje. Een verre trap van Jacob Huizing schamp te het hoofd van aanvoerder Cor Leeflang die evenals doel man Nooteboom verbaasd naar de over de doellijn huppelende bal bleef staren: 52. Maar weer was GTB's reactie doel treffend, En weer was Hans van Dongen de grondlegger, toen hij op rechts VDL's sterk ste verdediger Wim de Ridder misleidde en de bal selüetklaar voor de voeten van Jan Balüjtis deponeerde: 6—2. Het betekende ook het einde van de wedstrijd voor VDL-speler Willie Huizing, die plotseling in elkaar zakte en per brancard moest warden afgevoerd. Een wat vreemd moment, met over de juiste toedracht uiteenlopen de lezingen. Vermoedelijk was het kort daarvoor plaatsvinden de kopduel de oorzaak en kreeg de tot dat moment actieve VDL'er de bal verkeerd op het hoofd. j Vee! geloof zat er daarna bij bei- le ploegen niet meer in, want ook at ging Kees Koudijzer nu nadrukkelijker mee naar voren, het centrum bleef onaantast baar bezit van Jan Zwep en Cor Leeflang. Evenals de luime zege, die onbetwist voor GTB was. Vlaardingen De Volley dames speelden tegen Alexandria. Deze thuis wedstrijd werd door Vol ley met moeite met 5-2 gewonnen. De wedstrijd duurde bijna twee volle uren, hetgeen vooral voor de Volley-dames een zware dobber was, omdat ze slechts over 6 „man" be schikten, Alexandria had drie reserve speelsters. De eerste set ging gelijk op met standen als 5-5 en 7-7, deze set werd op het nippertje gewonnen met 36-14. De tweede set werd vrij gemakkelijk gewon nen met 15-7. De derde en vierde set werden echter verlaren met respectieve lijk 4-15 en 6-15. De Voliey-dames speelden erg slecht, er werd slecht opgevangen, waardoor er bijna geen set-ups uitkwa men en er niet kon. wor den aangevallen. Ook de vijfde set werd slecht be gonnen door Volley'68, het team kwam achter te staan met 10-3. Maar door goed serveren en met behulp van het pu bliek wist Volley de laat ste set te winnen met 15- 13. In de vierde set was het beste meisje van Alexan dria door haar enkel ge gaan, waarna ze niet meer in staat was te spe len, zodat Volley de laat ste set won van een ver zwakt Alexandria. Zater dag 20 oktober speelt Vol ley'68 uit tegen Spirit. Schiedam De Asvion-heren hebben zich duidelijk gerevancheerd voor de nederlaag van vorigs week. In de bekerwedstrijd tegen bet in de reserve le klasse uitkomende HTCC II werd in een bijzonder goede uitwedstrijd gelijkgespeeld. Vooral in de eerste helft was As- vion duidelijk sterker. Met een op twee plaatsen gewijzigd team werd hei spel volledig door Asvion gedicteerd. Tegen een HTCC, wat m«t drie spelers uitkwam die geregeld in de hoofdklasse uitko men. Toch kon Asvion de score openen. Uit een bijzonder goede aanval scoorde A. Schuddebeurs uit een magnifieke voorzet van P, Egge uit moeilijke positie 1—0. rust had Asvion deze voor sprong op eenvoudige wijze uit kunnen breiden. Maar de aan val faalde op het beslissende moment constant. Asvion bleef de wedstrijd weliswaar beheer sen maar de Eindhovenaren putten vooral moed uit het mis sen van de vele kansen van de Asvion-aanval. De wedstrijd, die tegendoelpunt én een doelpunt van J. Higenholz zorgden voor een 21 ruststand. In een rom melige 2de helft scoorde voor Asvion niemand meer maar dankzij de keepster van HGC. werd de eindstand toch nog op 3I bepaald. Weliswaar geflat teerd was de overwinning toch wei verdiend. zich in de 2e helft vooral op het Dames I van Spirit maakt een middenveld afspeelde, kreeg op eens een heel ander karakter toen een volkomen onterechte Asvion-treffer werd afgekeurd. Op onverklaarbare wijze werd een goed ingeslagen strafcoraer van Wattez afgekeurd. Hierdoor raakte Asvion e>en beetje uit het goede spel. Er werd pa niekerig gespeeld en daar profi teerde HTCC van. Uit een bij zonder onoverzichtelijke scrim mage scoorden de Eindhovena ren de voor hen belangrijke te gentreffer. Gezien de verhouding 'n bijzorfder onverdiende treffer die echter wel een belangrijke stap naar de volgende ronde be tekent. Asvion bleek in ieder ge val bereid voor de overwinning te knokken, hetgeen na vorige week een hoopvol teken is. Nadat de dames gemakkelijk door de le wedstrijd heen waren ge komen, tegenstandster Groen Geel trok zich terug zodat As vion met 5—0 won, werd ook de tweede wedstrijd vrij eenvoudig gewonnen. Tegen het in de re serve 3de klasse uitkomende HGC-IV wonnen de dames met 3I, Ondanks het fait dat de steunpilaar in de voorhoede, F. Engelse, niet meespeelde, ze werd verdienstelijk vervangen door M. Verwaaijen, wist As vion toch een overtuigende zege te behalen. Toch werd de openingstreffer ge scoord door een verdedigster. Het was, evenals vorige week, L. Dröge d;e een kneope solo met een doelpunt afrondde. Een goede kans de Iste ronde goed door te komen. Nadat de eerste wedstrijd werd gewonnen, werd ook de tweede succesvol beëin digd. In een thuiswedstrijd werd met 3—1 van het 3de elftal van HDM gewonnen. IIDM uitko mend in de reserve 3de klasse, bleek geen partij te zijn voor een veel sterker Spirit. Door een doelpunt van Marijke van Leeuwen in de eerste helft en doelpunten van M. Jarse en wéér M. van Leeuwen werd een mime voorsprong opgebouwd. Alleen moet Spirit er geen ge woonte van maken in eigen doei te schieten. Want evenals vorige week werd ook nu het tegen doelpunt - weer gescoord door een dame van Spirit. De Spvit-heren hebben veel min der kans om de 2de ronde te be halen. Er werd bijzonder teleur stellend tegen Bloemendaal IV gelijkgespeeld. Bloemendaal, u:tkcmend :n de reserve 3de klasse leek voor het thuisspelen de Spirit geen enkel probleem te worden. WeliswaSip- n mara te worden. Weliswaar nam Spi rit door Van der Heyden een voorsprong, maar al snel wist Bloemendaal gelijk te maken. Voor rust moest er een straf- push aan te pas komen om een voorsprong te krijgen. Hengst benutte deze kans beheerst. In een uiterst zwakke 2de helft wist Bloemendaal nog tegen te scoren hetgeen een grote streep door de (beker)rekening van Spirit was. Vlaardingen Juist in wedstrij den op eigen veld schijnt Vlaar dingen een patent te hebben in het duidelijk tekort schieten in haar doelstelling „het spel te moeten maken". Ander ge zegd vertoonde de „elf" van oe- fenmeester Leen van der Hei den wéér geen initiatief. Waar het op visite zijnde technisch vooral vaardige PPSC zijn con clusies trok en zelf de zaak in handen nam en gretig profiteer de. Dat gebeurde overigens in één doelpunt werd de gevaar lijkste aanvaller Lodi Kalden, door Joop Klauwens praktisch de hele wedstrijd gevolgd, één maal losgelaten en een solo be tekende een goal en meteen de eindstand: 0—1. Eerste man André Corveleijn van PPSC na afloop over de zege: „Geen twijfel over de volle winst. Wij hebben de voornaam ste aanvaller van Vlaardingen, Kees Westerhout, onschadelijk gemaakt." fee frontlinie van Vlaardingen eta leerde geen enkel gevaar via de vleugels, want Aad van der Wil de mag dan een man kunnen passeren, nuttig rendement werpt hij niet af. Eerder werkt hij remmend in de constructie. Han van Leeuwen op rechts niet op de goede plaats gepos teerd dooi' trainer Leen van der Heiden speelde verder te week. Fn Theo Jansen moet de bal op de schoen hebben om er wat mee te kunnen doen. an 't begin van 't sleutelduel voor Vlaardingen, stelde Leen van Sr Heiden: „Wij zullen het spel moeten maken, dus van start af het initiatief moeten nemen en de tegenstoten direct moeten beantwooi tien. Het systeem 4-3- 3, met Theo Jansen als vierde aanvaller in de punt van het middenrif, moet voldoende man kracht kunnen opleveren. Na af loop waren de sporen op het ge zicht van dc eerste man duide lijk af te lezen. Diep teleurge- steld over de uitvoering van de opdracht. Geen greintje zelfver trouwen maniFesteerde zijn for matie. Gebrekkig werden de „counters" opgezet, voorzien van veel balverlies en slechte passes. Gaten vielen in het mid denrif en vooral spelmaker bij PPSC, Keen Winkelman, kon zich uitleven. Vlaardingen bewees geen suptop- per te zijn tegen het hoogge plaatste PPSC dat een belang rijke rol zal kunnen gaan spe len. Vlaard-'ngen trainer Leen van der Heiden mag dan stellen dat hij nog steeds enkele spe lers mist (Luck Dumond, Sjaak v.d. Berg, Karei van der Mark en Har.s Blankenstein), André Corbeleijn stelde resoluut dat Vlaardingen gesloft had dat zijn invloedrijke pionnen Piet van Veen en Goedendorp niet van de partij waren. „Dat had een hogere score opgeleverd", zei h'j met veste overtuigmg. Leen van der He'den kon het gem's al'een r-nar aanvullen met: „De log'ca ontbreekt in de op zet. de spelers voelen elkaar n'et aan. zijn weinig in bewe ging wat PPSC wél deed en houden teveel hetzelfde pa- troon aan. i Meindert van Veen in duel met Kees Weslerhoul. UITBLINKER Grote man bij Vlaardingen was doelman Theo Huyer. Zeker be hoedde hij Vlaardingen voor een grotere achterstand. Zo ook in de eerste speelduur toen een flitsend schot van de voet van captain Dick Vos van PPSC in de rechterhoek stijlvol door Theo Huyer onschadelijk werd gemaakt. PPSC mocht dan het beste veld spel demonstreren, Vlaardingen kreeg de betere kansen. Aan voerder Theo Joppe presteerde het kort r.a de aanvang om een opgelegde kans met onder con trole te krijgen uit een pass van Kees Westerhout. Na een half uur boezemde het schot van Winkelman van PPSC veel ont zag in, maar ging net over. Kort hierop gevolgd door de in zet van Vos. Vlaardingen werk- te er op de score stabiel te heb ben en dat lukte tot aan de thee. Vlaardingen drong na de hervat- t ting wel aan, maar verzuimde j bijvoorbeeld de „dieptepass" te i hanteren. PPSC speelde veel j via de vleugels Kalden en Schweiger die zeker gevaar j voorschotelden. Han van Leeu wen had Vlaardingen op voor-1 sprong kunnen zetten toen hij j een niet te missen kans kreeg. Dat was dito met de pass dse Kees Westerhout gaf op Theo1 Jansen maar faalde. Lodi Kal- den speelde zich nu regelmatig 1 vrij van Joop Klauwens en scoorde na een half uur. De grendel bij PPSC met van Veen (Meindert), Loeki Kalden, v.d. Lugt en v.d. Ouden liet niets meer toe. I Strijd tijdens de eerste ril om het kopDel-'kampioenschap Bovenin de baan Leo van Vliet. eindspurt Slot gelanceerd achter Fred Grootzwagers (met Rob Zuydweg tweede) en Leo van Vl.et vandaan kroop. De West lander erkende z<jn tactische fouten toen de beloning uit bleef. „Bepaalde dingen heb ik verkeerd gedaan. Maar alles moet je leren". Gerrit Schutte, Peter Post, Jan Janssen en Eddy Merckx won nen onk niet hun esrste koersen op het ovaal. Een wetenschap, die Leo van Vliet sterkt. Sc/oedam De snelheid waarmee het vierbanentoernooï In c'fcaar werd „geknutseld", openbaarde zich niet op de Schiedamse wielerbaan. Daar, waar zaterdag de eerste rit voor het officieuze koppelkamoioenschap werd verre den, haperde het voor een vlekkeloos verloop. „We heb ben het allemaal te vlug gewildbeaamde Marlet de Groen, directrice van de piste in Oudenbosch, waar giste- ten werd gestreden. „Maar van deze fouten leren we. Vol gend jaar verloopt het heel wat beter". Waarbij één factor immers onze- wey nog bijschrijvers bleken te ker btijft: het weer. Misschien bevreesd voor de koude, kreeg het deelnemersveld niet die al lure, die men graag aan al is het officieus een Nederlands kampioenschap bindt. Slechts zeven koppels, waarvan Viaardings-Rotterda mse zijn. Goed, Peter Nieuwenhuis fietste met meer en Janus van Tol meldde zich ziek. Maar ook al waren zij aanwezig geweest, dan nog werden er „vedetten" gemist. het De foutjes, onnodige inspraak duo voor het reglement en in de Nico Moerman en Martin Ver- belangrijkste fase de finale het niet naleven van de aange kondigde regel, dat er niet meer mocht worden afgelost, ten spijt, slechts vier koppeis waren aan elkaar gewaagd. Dat uitein delijk Theo van der Leist met Gerrie Slot de koubij te rs" als winnaars kregen voorgescho teld, was en'gszifis verrassend. Immers, grote animator was Westlandse Leo van Vliet, d'a telkens met veel overgave in de aanval ging. Mot Marfn Venm aan zijn zijde, leek dit duo de giootste kans op de eindzege te maken. Maar zoals in de voor afgaande tijdrit reeds bleek: routine heeft de pas amateur geworden Leo van Vliet nog niet in zijn bagage. Nu werden zij derde, omdat in de Vlaardingen Voor de onderlin ge competitie van de Vlaar- dingse Damvereniging werden de volgende partijen gespeeld: Van Hertum—J. de Breems 2 Simts—Dijkshoorn 2—0; W. den Breems—-Van der Sluis 2— 0; Broek—Karver 2—0; Verburg Mast 1—1; VermeulenNies- tadt 1—1; Van Splu'er—Van Veeten 1—1; Mostert—Bolde r- heij 1—1; Nentjes—Van der Lely 1—1; Van der Kuil—G. Dijkstra 1—1; Boudewijns—Biel 02; Van "Woerden—Van Ma- strigt 0—2; Tsang Chung—v.d. Kerkhoff 0—2; A. Dijkstra— Lensvelt 0—2; And ree—Ellen baas 02; De JongAber.danon 0t*2.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 5