weer niet DRZ vaster a a n kop INCIDENT BIJ DWS-SCHUTT SFC laat voor sprong glippen Foutjes S'Boys noodlottig: KANSEN BLIJVEN ONBENUT Bruynzeel dicteert SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 15 OKTOBER 1973 niet los van Metro Schiedam In een tamme eerste helft hielden Demos en het Rotterdamse Metro elkaar aardig in evenwicht. De Demos aanvallers schoten regelmatig maar van te grote afstand maar dan nog naast ook. Ook bij Metro bleek het afronden van de aanvallen een probleem zo verscheen zo wel rechtsbuiten Pietersma als Van de Vecht vrij voor deelman Luc van Schijndel maar de nul bleef op het sco rebord staan. In de tweede helft drukte een geladen De mos, inmiddels met invaller Bas Langeveld versterkt, zijn tegenstander terug op eigen helft. De uitstekende doelman Harseman en laatste verdediger Van Dmrten stonden treffers in de weg en zo bleef de stand zoals hij wasO0. Trainer Joop van Meerwijk was pa de wedstrijd toch wel tevre den met het gelijke spel dat zijn ploeg had behaald, „Immers'* zo merkte hij op, „voor het zeil de geld maakt de tegenstander met een uitval nog een doelpunt en dan heb je helemaal geen punt". Ondanks de vele goede voorzetten van Gerard van Schijndel zagen de anderen geen Jeans doeltreffend uit te halen, zodat we niet mogen zeggen eerst moet er gescoord worden". Demos had vooral m de eerste helft nogal moeite met het laag geklasseerde Metro, de Rotter dammers stonden tot vanmid dag puntloos onderaan de rang lijst. In de derde minuut ont stond na een inistrap van Leo Tintel zo'n paniek in de Demos verdediging dat Leo van Schijn del in een poging de bal weg te werken zijn broer doelman Luc van Schijndel in het gezicht trapte. Deze kon na verzorgd te zijn gelukkig weer onder de lat plaats nemen. Een dyideliik overwicht voor Demos, maar ook de re keer geen doelpunt. SOLO Na vijftien minuten maakte Mar tin Frei een. kleine solo door de Metro-verdediging en passeerde zelfs de uitstekende laatste man Van Drunen maar de uitlopende idoelman Harseman had met zijn schuiver geen enkele moei te. Kort hierna faalde de Demos verdediging toen linksbuiten Broekzitter de als een vogel zo vrijstaande Pietersma in stel- - ling bracht maar deze zocht bet hogerop. Het spelbeeld waarin het midden veld het belangrijkst was bleef aanhouden. Toch kwam Gerard van Schijndel,. Demos' super snelle rechts-buiten, een maal vrij voor Harseman maar de hoek was te moeilijk. Na rust stond een wilskrachtiger Schiedamse ploeg nauwelijks toe dat de Rotterdammers van hun eigen, helft afkwamen. De aanvallen van de Harga bewo ners waren echter wat te door zichtig om Van Drunen en de andere verdedigers te veront rusten. Bij een van de zeldzame fraaie combinaties tikte Bas Langeveld de bal uit een voor zet van rechtsbuiten Gerard van Schijndel door naar Arie Blom- stein. doelman Harseman was echter op tijd in de linkerhoek om het schot onschadelijk te maken. KANSEN Het meeste armspraak op een doelpunt maakte Karei van de Berg die met een schot wel doelman Harseman verschalkte maar rechtsback Piet Penen trapte de bal van de doellijn. Ook Bas Langeveld teste de Metro doelman nogaen keer op diens betrouwbaarheid maar ook dit schot werd door Harse man gepakt. Na nog een laatste poging van Piet Tettero om met een kopbal te scoren, blies de goedleidende scheidsrechter Aalbers voor de laatste maal. Dit harde sdhot stuit op de Melro-ver-dediger. UVG taktisch sterk Schiedam Doordat er op het laatste moment nog in haalwedstrijden werden uitgeschreven, is er als nog een volledig handbalpro gramma uit de Lus geko men. De heren ontmoeting UVG-Snelwiek 2 is een leu ke en bovenal sportieve 1 wedstrijd geworden. UVG, lering getrokken uit de er varingen tegen DWS-2 vori ge week, ving de Rotter damse aanval reeds bij de 19 m'tr, lijn op met een consequente mandekking. Hierdoor werd de vrij snel le Snel wie k-aan val afge remd en had UVG alle ge legenheid baar verdediging te ordenen. Aanvallend draaide UVG ook uitste kend, wat een 3-1 voor sprong met de rust ople verde. In de tweede helft kwam Snelwiek goed opzet ten, maar ook nu weer werd het gevaar tijdig door UVG onderkend. Met snelle uitvallen doorbrak UVG de Rotterdamse ver dediging, wat hen een ver diende 6-2 overwinning op leverde. •)e dames van UVG hebben voor-- al in de eerste helft veel moeite gehad met het verharde veld van EDH in Delft. Het gevolg was dat EDH het spel tot zich kon trekken en de ruststand be palen op 3-1. Na rust kwam UVG snel uit de startblokken en overrompelde EDH, dat snel in - de verdediging moest terug trekken. Het werd een spervuur van UVG schoten, die menig maal door het houtwerk werden gekeerd. Met nog vijf minuten voor de boeg en een 3-4 voor sprong -van UVG, doorbrak £DH de druk van UVG en bracht de eindstand met twee fraaie treffers op 5*4. Doelvrou- we Janet Bakker, bij UVG inge vallen voor de geblesseerde C3r!a Francke, kweet zich uit stekend van haar taak. Voorat aanvallend draaide Scyüa tegen hef sterks EBHV uitstekend. De heren van "Wilton hebben de smaak te pakken gekregen en ook nu weer de volle winst bin nen gehaald. Het had de eerste tien minuten wel enige moeite met het wat hakkerige spel van SOS, waardoor de gastheren eer- 3-0 voorsprong konden opbou wen. Daarna nam Wilton het spel volledig in handen, vooral door een betere conditie. Voor rust werd de achterstand reeds omgezet in een 5-6 voorsprong. Na rust heeft Wilton er geen en kele twijfel meer over laten be staan, wie het spel kon dicteren. Goed combinerend bracht het SOS aan het wankelen, wat een 6-12 zege opleverde. De dames ontmoeting WUton- QuJntus is een zeer aantrekkelij ke ontmoeting geworden. Het werd een levendige strijd, waar- In het duidelijk op zaalhandbal gerichte spel van Quintus de bo ventoon voerde. Het gevolg was een 2-5 achterstand voor Wilton met de rust. In de tweede helft kwam Wilton bewonderens waardig terug. De ploeg trok zich totaal niets aan van de gro te faam van Quintus en haalde op tot 5-5. Quintus hergroepeer de zich en heeft Wilton daarna geen kans meer geboden en be paalde de eindstand op 5-7. De dames van Scyüa hebben on nodig veel moeite gehad met het Rotterdamse Snelwiek-2. In de eerste helft was het een en al Scyüa dat de klok sloeg en zon der enige moeite de ruststand op 4-1 bracht. Na rust meende Scylla er goed aan te doen een ander spelsysteem uit te probe ren. Het werkte echter ave rechts, met het gevolg dat Snel wiek terug kon komen. Scylla bleef echter volharden in haar spel en kwam daardoor met de grootste moeite tot een 5-4 ovèr- winning. De derby Scylla-UVG 2 bezat allo facetten van een derby, zonder echter buiten de paden van het sportieve te treden. In de eerste helft ging Scylla uitstekend van start en drukte UVG volledig in de verdediging. Met goed ge richte schoten werd de doelman zwaar op de proef gesteld, die dan ook niet kon voorkomen dat Scylla-de rust inging met een 6-2 voorsprong. Na rust werden de rollen echter totaal omge draaid en moest Scylla zelfs aan de noodrem trekken om het ge vaar te bezweren. UVG kwam op een 8-7 voorsprong en kreeg kort hierna wederom een straf- worp toegekend, De schutter miste echter volledig, wat bij UVG een kleine inzinking deed ontstaan, waarvan Scylla goed gebruik maakte en de eindstand op 9-8 bracht De dames van DWS zijn de moei lijke uitwedstrijd tegen EBHV in Breda uitstekend doorgeko men. Het werd een vrij gelijk opgaande strijd, waar in EBHV lange tijd een kleine voorsprong in handen had. Maar een snel en doeltreffend slot offensief van DWS in de laatste fase van de strijd, bracht hen een wel verdiende 2-3 overwinning. De heren ontmoeting DWS-Sehut- ters heeft in de tweede helft een wat vreemd verloop gehad. Na ongeveer 14 minuten spelen, staakte de scheidsrechter plot seling de wedstrijd en ging rich ting kleedkamer, met de stom verbaasde spelers achter zich aan. Hier bleek dat hij zich be laagd voelde door de uitlatingen van het publiek. Een verma nend woord aan de toeschouwers door voorzitter Leo de Vries van DWS, deed de scheidsrech ter het spel weer hervatten. De eerste helft was een vrij gelijk opgaande strijd, waarin van weerszijden fel gespeeld werd. De rust brak aan met een 4-4 stand. Na rust het zelfde spel beeld met bij een 7-8 stand het reeds gememoreerde incident. Het bleek dat DWS meer aange slagen was door dit voorval dan de Rotterdammers, dfe de eind stand op 8-11 bepaalden. Schiedam Het wordt steeds dui delijker dat de tafeltennissers van Bruynzeelkeukens regel recht op het kampioenschap in de promotie-klasse afstevenen. Het Schiedamse trio startte in deze competitie natuurtljk als favoriet, maar op de groene fa- fel moeten de punten gescoord worden. Zaterdag deed Bruyn- zeel dat weer via een overtui gende 91 zege op het team van Ternpo-Team-2. Na vier wedstrijden zijn 8 punten ge scoord en 't Hooge Huys (dat vorige week met 010 werd geklopt) volgt op 2 punten. De toeschouwers in de Beurs, die toch weer in behoorlijke mate aanwezig waren, zagen een wedstrijd, waarin Bruynzeel in vrijwel alle partijen volledig de dienst uitmaakte. Hans Lingen had nauwelijks te genstand van Frans Habes (21- 12, 218), waarna Hans van den Broek bijna een derde game nodig had tegen Sang Ajang, maar op de valreep (23- 21) besliste hij toch in twee ga mes in zijn voordeel. Midhat Ustovic speelde een spectaculair duel met Feike Kraayinga. De lange Amsterdammer, die als Neeriands beste verdediger be kend staat en wel tot de tien sterkste spelers gerekend mag worden, kreeg van Ustovic geen enkele kans zijn verdediging te organiseren. De Joegoslaaf drong hem een enorm speeltem- po op en liep na een 4—1 ach terstand met rasse schreden van hem weg. Met felle smas hes, die bovendien scherp ge plaatst waren, won hij op vlotte wijze met 21-15 en 21-10. De combinatie Ustovic/Lingen schreef daarna het dubbelspel op de debetzijde en ook dit ge beurde met veel overtuiging (21-10, 21-12). Het Iiikt er op dat de formatie Justovic/Lingen wel het vaste dubbel zal gaan vormen. „De eerste wedstrij den hebben we wat geëxperi menteerd", aldus voorzitter Wim de Raay, „maar de in druk is dat beider spel het beste op elkaar is afgestemd. Met het oog op de tweede competitie moeten we nu. dach ik, met deze formatie verder blijven spelen". Het ging Bruynzeel verder alle maal voor de wind. De zege van j Hans Lingen op Kraayinga j kwam wat moeizaam tot stand, j Schiedam Het wordt voor Wilton wat eentonig, maar ook. droevig, want ook in het zesde duel van deze competitie kwam het niet tot een winstpunt. Activitas was gisteren de zesde tegenstander van Wilton die met de volle winst kon gaan strijken. Ook nu was het weer zo dat de jongens van Wilton zeker niet de mindere waren van hun tegenstanders, maar evenals in voorgaande wedstrijden bleek het maken van doelpunten te moeilijk te zijn. Kansen zijn er, zeker in de eerste helft veelvuldig geweest, maar vooral Jan Ver dam zag geen kans een flirt aan te gaan met vrouwe Fortuna. Ware dat we] zo geweest, dan hadden achtereenvolgens paal en lat niet e*n doelpunt van Jan in de weg gestaan. Dan was er, niet te vergeten, de keer dat hij eindelijk tot een doelpunt scheen te komen, zich door de doelman bij de benen gegrepen voelde. Hij dacht na- tuuurlijk aan n strafschop maar zo niet de scheidsrechter die alle protesten wegwuifde. Na de thee was er eenzelfde spel beeld. Twee partijen die goed tegen elkaar opwogen. Wilton trachtte echter een doelpunt te forceren en dat werd noodlottig. Bij een plotselinge uitval van Activitas werd de bal netjes over de ver voor zijn doel staande Piet Grootveld in het doel gelepeld en dat hield in dat de stand op 0—1 kwam. Nu moest Wilton wel alles op al les zetten en toen de bezoekers weer tot een uitval kwamen en Grootveld uitlopend werd om speeld kwam Activitas op 0—2 en daar kon Wilton niets meer tegeninbrengen. Schiedam DRZ heeft zich door Zwart Wit niet van de troon laten stoten en wees de Rotterdammers met een 3—0 nederlaag huis waarts. De overwinning van DRZ is in feite geen moment in gevaar geweest en het is dat de spelers het na de veroverde voorsprong van 3—0 wel geloofden, anders was de overwinning nog overtuigen der geweest. knikker onhoudbaar voor de keeper tegen het nylon tot rust kwam. Het betekende wel een voorsprong van 2—0 voor DRZ. Hoewel DRZ vanaf het begin dui delijker sterker bleek te zijn kon dat eerst na een half uur spelen in een doelpunt uitge drukt worden. Toen kwam van uit de verdediging de bal bij Ab Een goed staaltje samenspelwas Boes terecht, die met een goede de inleiding tot het derde doel- pass Rob Slavenburg aan het punt. Een pass van Ab Boes werk zette. Deze plaatste de bal kwam bij Ruud Slavenburg die over de breedte naar broer Ruud die met een goed gericht schot DRZ op 1—0 bracht. Een stand waarmee ook de rust aan brak. Zeven minuten was de tweede helft oud toen Rob Slavenburg in mocht gooien. De bal ging naar Van Heiten die op zijn beurt het leer scherp .voor het doel trok. Daar kreeg een ver dediger de bal verkeerd op de voeten met het, voor hem en zijn ploeg, nare gevolg dat de de bal doortikte naar Van Hei ten. Diens schot werd in eerste instantie wel gekeerd door de keeper maar zo dat de bal voor de voeten van Plet de Hijs. te recht kwam. Dat was vóór Piet voldoende want tegen zijn uit haal had de doelman geen ant woord en zo werd het 3-D. Jammer was het dat DRZ het voldoende vond en Zwart Wit geen lust meer had waardoor de wedstrijd uitging als de bekende kaars. Rotterdam - De forse mandekking en grote inzet van GLZ hebben SFC weerhouden van 'n overwinning, 't Moest in de uitwedstrijd overigens een bijzonder sportief duel, genoegen nemen met een gelijkspel van 11» Ondanks alles alles hcuft SFC zeker niet slecht gespeeld en het was in de eerste helft uit een combinatie tussen Dick de Nijs en Wim Klein, dat laatstgenoemde tot een doelpunt kwam. Dat zou een duur doelpunt zijn, zou later blijken. De strijd vond namelijk vanaf dat moment bijna voortdurend op het middenveld plaats en de tu»t- de' verdedigingen gaven maar heel weinig kansen weg. Wim Klein kon nog wei een keer alleen voor de doelman komen maar hij schrok daar blijkbaar zo van, dat de bal naast het doel ging. Na de thee zag het publiek een getrouwe copie. van de eerste helft. Twee ploegen die hun uiterste best deden, maar toch meestal niet verder kwam dan de zestienmeterlijn. Het leek er op dat SFC de wed strijd zou gaan winnen maar ze ven minuten voor tijd zag GLZ toch kans om langszij te komen. In die laatste minuten'"'ontspon zich een hevige strijd om het winnende doelpunt dat echter uitbleef. Het was ook goed zc want de stand tot dan toe gaf de verhoudingen in het veld uit stekend weer. Schiedam Het heeft Schiedamse Boys weer niet meegezeten. Weer moest het de overwinning aan een tegenstander laten en dat ge beurde allemaal nog al ongelukkig. Doelman Breeman had gisteren bepaald niet zijn dag en zijn off-day heeft voor een toch goed spe lend Schiedrcnse Boys de das aaisgedtMru De start was voor de Boys veelbelovend, want reeds kort na het begin was hei Karei Vermeulen, daartoe in staat gesteld door Nico Doef, die met een hard schot de thuisclub op 10 bracht. Schensu kreeg daarna nog een goede kans maar zijn schot ging naast. maar Hans Lingen was er toch Het was kort hierop dat doelman bijzonder blij mee, want de J laaste keren had hij steeds van j Kraayinga verloren. (21-8, 16-21, j 21-18). Toch redde Tempo-Team nog de eer. Na een gewonnen eerste j game (i-14) was Hans van den Broek tegen Kraayinga duide lijk van slag in de tweede game. en hij kreeg het in de i derde game nog moeilijker, om- i dat de defensie van de Amster dammer zich steeds meer sloot. Met 14—21 in de derde game verloor van den Broek, waar mee de gasten aan hun enige tegenpunt kwamen. Breeman liet zien deze dag niet erg betrouwbaar te zijn. Hij liet de bal uit zijn handen vallen maar gelukkig voor hem werd man weer blunderde. Na een vrije trap liet hij de bal los en toen was het voor Verschoor niet moeilijk om zijn club aan de leiding te-helpen: 1—2. toen nog het schot van Holster In de 65ste minuut had De Boys door de lat gestopt. Er volgde daarna een overtreding waar door Pechvogels can vrf'e 'chop mocht nemen, maar tam revan cheerde doelman IJ re rr an zich Schitterend. Kort voc<r de rust werd het toch uit een vrije trap van Verschoor gelijk 11. Na de thee bleek Van Loenea door Van Gerven vervangen te zijn. Het spel golfde aardig op en neer. totdat doelman Bree- getijk kunnen komen als Nico Doef niet een strafschop (hij nacht hom zelfs tvee maal ne men) had gemist. Toen na een hnt* uur sppien Bre-mnn dach-. s'. uitloper.J een d te dorse hemen, tastte hij mis en door Keiler werd het 1—3. Via van Gerven kwam De Boys nog wel terug tot 2—3, maar het was kort voor tijd dat Holster de eindstand op 24 bracht.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 6