Werkgroep dekens voor koloniën SCHIEDAMSCHE COURANT Madezaak in- -leeg staande panden aan Hoogstraat Onbekende duwt fietser omver Expositie pen tekeningen in De Noord Srhiedam mag mouterij 7:De Goudsbloemniet kopen Gewond bij botsing met lichtmast PvdA'er Scheffers terug in raad? Electri- teitsnet wordt niet omgebouwd Oud papier voor Ambrosim Kredieten van 13 miljoen afsekeurd Di-c-jockey concours 2 in De Kreek Inbraak in Centrum-Oost Bromfietser rijdt tegen winkelruit „nep -ver zekeraar op pad ft Niet goedkeuren door de provincie van de drie ge meentelijke beslissingen, is waarschijnlijk voorna melijk een kwestie van geld. Elke gemeente kan per jaar maar een be paald maximum bedrag uitgeven. Schiedam zal dat maximum-bedrag dit jaar al vrijwel besteed hebben en de provincie bekijkt elke voorgenomen uitgave van de gemeente 'dan wat nauwkeuriger. Het staat de gemeente vrij om volgend jaar, als wat het geld betreft weer met een schone lei wordt begonnen, deze drie pos ten na goedkeuring van de gemeenteraad weer voor te leggen aan gede puteerde staten. Niette min moet het een vinger wijzing voor de gemeente zijn, dat de provincie on dermeer een streep haalt door de aanschaf van eeö aantal panden, die wet houder Bolmers meent nodig te hebben voor het opvangen van bedrijven die (tijdelijk) moeten ver dwijnen bij het realiseren van bet nieuwe stadshart. Schiedam De Provincie heeft de gemeente Schiedam „op de vingers getikt". Gedeputeerde Staten, hebben eeri streep door de gemeentelijke rekening gehaald, wat be treft het verstrekken van een drietal kredieten ter waarde van meer dan 13 miljoen gulden. Het gaat hier om het niet goedkeuren van de ombouw van het Schie- damse elektriciteitsnet (12,1 miljoen), de aankoop van een aantal panden, waaronder de voormalige mouterij „De Goudsbloem" (ruim 1 miljoen) en de aanleg van gas-, water- en elektriciteitslei- dingen in de nieuwe stadswijk Kethel-Oost (180.000 gulden). De ombouw van het Schiedamse elektriciteitsnet waarvoor GS geen toestemming verlenen, zou moeten gebeuren om te worden opgenomen in het Rotterdamse net. Er zouden nemclijk maat regelen. moeten worden geno men omdat de voltage van het Rotterdamse net hoger ligt 3n Schiedam is dat op het ogenblik drie maal 220 volt, in de Maas stad drie maal 380/220 volt. Ook werd gedacht aan de bouw van een transformatorhuisje in de wijk Groenoord, om zodoen de ook de gemeente Vlaardin- gen in het gehele net op te ne men. Door de weigering van GS is ook dat op losse schroeven komen te staan. De tweede weigering heeft een diepere oorzaak. Het betreft hier de aankoop van een aantal panden in de Sint Annazuster- straat, Noordvest en Groene Weegje. Deze panden zouden door de gemeente worden ge bruikt voor opvang van een /.{aantal bedrijven, die uit de bin nenstad' zouden worden ver- jaagd in verband mee de plan nen voor een nieuw stadshart. Eén van die panden waarvoor het krediet is geweigerd is de voor malige mouterij „De Gouds bloem". Waarschijnlijk mag dit een succes worden genoemd van een aantal jongeren die in dit gebouw een historisch stukje Schiedam zagen. Gedurende de hele zomer, ook nu zijn ze nog actief, hebben zij stelling geno men tegen de gemeente en knap- ten het sterk verwaarloosde pand op. Omdat de gemeente bleef weige ren de mouterij te behoudex voor de gemeenschap (er wen zelfs gedacht om in het pan* een stel VROM-wagens vat de Reinigingsdienst onder te brengen) schreven de jongeren in uiterste nood naar de Provin cie om hun standpunt te belich ter.. Blijkbaar hebben ze bij Gedepu teerde Staten een gewillig ooi gevonden. De 1.003.000 gulder die de gemeente wenste uit tc g^ven voor de aankoop van het rijtje panden zijn geweigerd. Het derde krediet, waaraan de ge meente haar vingers heeft ge brand, betreft het leggen var gas-, water- en elektriciteitslei dingen voor de huizen die ge bouwd gaan worden in de splin ternieuwe wijk van Schiedam, Kethel-Oost. De gemeente had een somma van 180.000 gulden in gedachten, maar GS dachten Schiedam De Zuidelijk Afrika Werkgroep haalt deze week In Schiedam dekens op voor de bevrijde Portugese koloniën Angola, omgeving van de MHTFRA Mozambique en Guinee Bissau. Gisteravond zijn de Gorzen, in de omgeving van de Burgemeester Knappertlaan, de Rotterdamsedijk en de Lange Haven en in Bijdorp en Kethel huis aan huis folders verspreid. Hiierin wordt men verzocht, dekens ter beschikking te steBlen van de door Portugal onderdrukte bevolking. Veel inwoners van de betreffende gebieden zijn dak loos, doordat hun woningen door de Portugezen zijn ver brand. Het is dde bedoeling, dat morgen avond een aantal medewerkers van de werkgroep langs de deu ren gaan, waar een folder in de bus is gegooid. Het was niet mogelijk, heel Schie-. dam met de folder te bestrij ken, omdat de werkgroep een tekort, aan medewerkers heeft. Wie niet door de werkgroep be naderd is, maar wel dekens wil inleveren, kan tot en met 19 ok tober bij de volgende adressen in Schiedam terecht: Lange Haven 106, SRJJ (Prove niershuis), Nieuwlandkerk aan de Mgr. Nolenslaan 99, Profes sor Kamerlingh Onneslaan 181 a, Oosterstraat 71 ('s-avonds). Bur gemeester Knappertlaan 221 b, Graaf Fiorisstraat 12, Putters- hoeksestraat 56, Stadhouderslaan 85, Iepenlaan 8, Scftietbaanstr, 2, Chopinpleiin 277, Griegpleïin 121. Boederij Landvreugd aan de Sweelincksingel 7 (vrijdag middag van twee tot vijf uur), "Hoge Banweg 477 en de Sint Martinuskerk, Willem Andries- senlaan 65. Wie niet in staat is, zelf de dekens, te brengen, wordt verzocht, telefoon 261441 te bellen, dan worden de dekens gehaald. Schiedam Het clubhuls De Kreek aan de Lange Haven 92 heeft voor, de jeugd deze week leuke ac tiviteiten op het program ma staan. Morgenmiddag xs er in het centrum van twee tot vier uur een modeshow voor de jeugd, evenals een disc-jockey concours en volksdansen. Ook kunnen de kinderen zelf poppen- kastpoppen maken. Donderdagmiddag kunnen kinderen van acht tot en met elf jaar tussen twee en vier uur deelnemen aan een speurtocht. Dan Is er voor de kinderen van vier tot en met zes jaar een poppenkast-voor stelling. Het herfstprogramma wordt vrijdagmiddag van twee tot vier uur afgesloten met een muziekfestival voor de jeugd van vier tot tien jaar- De toegangs- prijs bedraagt elke raid dag drie kwartjes per kind. 4 pagina's Dinsdag 16 oktober 1973 BMP' B B B BflP pSajjP Jf MD wB B B B IBB MBf 'W B B B wkm W 99ste jaargang no. 24844 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268031 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Het is de eerste keer dat Piet Pons. die sinds enkele j-aren als pentekenaar be kend is, een expo sitie in Schiedam houdt. Als onder werp kfest hij veelal oude, schil derachtige gebou wen. Op de tentoonstel ling, waar ook werken gekocht T l v.«T,M wnrrfpn Een van Pons' tekeningen, het Zak- molen is van maandag tot en met zaterdag tot acht uur open. zal onder andere kendragershulsje. een pentekening van 90 bij 120 een- Het is de bedoeling, timeter te zien dat de tekeningen zijn van het stad- reeds deze week huis op de Grote tentoongesteld zul- Markt. len worden. De Provincie haalt streep gemeen teplannen 'Schiedam De jeugdharmonie Ambrcsius houdt vanavond tus sen zeven en negen uur een buis-aan-huis actie. „Uw oude papier - onze nieuwe instrumen ten" is daarvan het motto. Schiedammers die niet aan de deur bezoek krijgen en toch hun papieren steentje willen bijdra gen, kunnen 71.0D.17 bellen. Het oude papier wordt dan thuis af- gehaald. Schiedam Do pentekenaar Plet Pons uit Kethel wil één dezer da gen een expositie openen in de mo len De Noord aan de Noordvest. De opzet van de ex positie is reeds in kannen en krui ken, er moet al leen nog gewacht worden op enkele vergunningen. De voormalige mouterij „De Goudsbloem" op de hoek van Srnt Anna Zusterstraat en Naordvesh behouder» dank zij actiegroep? daar kennelijk anders over. Het 40.000 gulden voor de watertoe- krediet omvatte 100.000 gulden voer. voor de levering van elektrici- De gemeente fs op het ogenblik al teit, 40.000 gulden voor gas en bezig met het bouwrijp maken van de grond in Oost. Er ligt al zand op de grond en de paaltjes die de toekomstige straten aan geven zijn al de grond in ge stampt. Ook is men een paar weken geleden begonnen met de aanleg van het hoofdriool naar het gemaal Kethel. Schiedam De Vlaardinger H. H. en zijn passagiere I, J. zijn beiden gewond geraakt nadat hun bestelauto in botsing kwam met een lichtmast. In de Vlaard-i-ngerstraat verloor de bestuurder de macht over het stuur, nadat hij de trottoir band had geraakt. Hij reed te- Schiedam Het buurtcentrum- Oost aan de Dr. Zanvanhofstraat is in het weekeinde bezocht door enkele inbrekers. Door een ruit te vernielen, kwamen zij via een raam binnen. Eén tafel en vier stoelen verdwenen. Dé schade wordt geschat op ruim tweehonderd gulden. gen een lichtmast op, die ontzet raakte. De man en zijn passagiere wer den met verwondingen aan het gezicht naar het Dr. Noletzie- kenhuis vervoerd. H. H. kon na behandeling naar huis, de vrouw werd genomen. Schiedam De 17-jarige maga zijnbediende B. van S. is op de Hoogstraat met zijn bromfiets tegen de winkelruit van een lin geriezaak gereden. De ruit brak. Hij liep een vleeswond op aan zijn rechterarm en werd in het Dr. Noletziekenbuis verbonden. Schiedam Een onbekend gebleven fietser heeft op de Fazantlaan de 12-jarige N. J. een duw gegeven, zodat de jongen van zijn fiets viel. Hij moest voor een gebroken pols in het Dr. Noletziekenbuis worden behandeld. De jongen heeft verklaard dat de fietser eerst opmerkingen maakte over het feit, dat hij slingerend fietste. De onbekende maakte zich daarbij kennelijk kwaad, waarna hij de jongen plotseling een duw gaf. De vader van de jongen heeft aangifte gedaan bij de politie. Momenteel is een door de firma Janse ingehuurde aannemer bezig met het samentrekken van de leegstaande panden, die tevens voorzien worden van een geheel nieuwe gevet. Deze zal bestaan uit staal met hoge en brede spiegelruiten. Erboven wordt een luifel aangebracht om voetgangers tegen regen en sneeuw te besehermen- De heer Janse, die momenteel een winkel heeft op de Hoogstraat 87, heeft er eigenlijk een hard hoofd in, dat de panden zo snel worden opgeleverd. De aan nemer streeft er echter naar,- om op 24 november de laatste hand te hebben gelegd aan het winkelpand. Schiedam Een onbekende man van middelbare leef tijd heeft zich de laatste tijd een lucratief beroep toegeëigend. Hij belt aan bij huisvrouwen, bij wie hij zich voordoet als ver zekeringsagent. „Ik kom voor de polissen", legt hij zijn slachtoffers uit. De meeste mensen blijken er daarop in te vliegen en betalen de man, die doodgemoede reerd een rekening uit- schrijft, het door hem ge vraagde bedrag. Bij latere navraag bij de verzekeringsmaatschap pij weet men uiteraard van niets van deze „nep'Verzekeringsm au. „Wettelijk juist", was de reactie van de heer Scheffers, op het ogenblik lid van het hoofdbe stuur van de Nederlandse Bond van Vervoersperstraeel te Utrecht. „Volgens de lijst ben ik aan de beurt, maar ik heb er de tijd nog niet voor gehad om er over na te denken," Schiedam Het Centraal Stembureau voor de ver kiezing van de leden van de gemeenteraad heeft in de opengevallen plaats van de vertrokken N. C. Kerk- hoff de heer J. Scheffers benoemd. Waaruit men dus pp kan maken, dat de heer Scheffers, tot 1979 wethouder van financiën en tot mei 1971 PvdA-raadslid, nog géén besluit heeft genomen deze functie te aanvaarden. Ex-raadsHd/wethouder J. Scheffers: vervanger van N. C, Kerkhoff? 9 Wellicht nog vöör Sinterklaas vestigt het kledingmagazijn Janse Herenmodes zich in de panden van de voormalige De Gruyter en het café De Instuif op de hoek van de Hoogstraat en de Koemarkt X

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1