SCHIEDAMSCHE COURANT Proces tegen werf m BRANDWEERKORPSEN IN ZUID-HOLLAND GAAN SAMENWERKEN Opnieuw belangrijke weg voor verkeer afgesloten BPtfite* Door leden van industriebonden Overlast van Tanker Cleaning neemt toe Tijdens staking werd loon betaald derden ÉkUWSPméMI llISIIililiiililBIilliiiii iilSi NA NIEUWE DAMLAAN: 's-GRAVELANDSEWEG WORDT OPGEBROKEN CENTRALE ALARMERING EN BETERE SERVICE AAN KLEINE GEMEENTEN Dodelijk ongeluk KAXreagereii op streekplan Rijnmond CAR in brief aan raad: mKMim' Man bekent diefstal en inbraken Contactavond Natuurgenot S d-'ü-?, nd met em door Ruilbeurs in Arcade Looij volgt Kerkhoff op Woensdag 17 oktober 1973 4 pagina's 99ste jaargang no. 24845 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 268D91 - redactie, 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL «■sp# HsaeSKBHBlBPWSil Schiedam/Vlaardingen Te gen de Schiedamse scheepswerf Wilton Fijen- oord zal door drie leden van de industriebonden NW, NKV en CNV een proces worden aangespan nen. Deze 3 leden behoren tot de groep werknemers van Wilton Fijenoord die tij dens de selectieve sta kingsacties in april van dit jaar.geen loon kregen. Het proces ls door het bulletin van de industriebond NVV bij Wilton Fijenoord aangekondigd. In het bulletin wordt meege deeld dat de industriebond voor bereidingen aan het treffen is voor hef proces tegen Wilton. „Ten gevolge van de selektieve akties in april 1973 konden on geveer 250 leden van de indus triebonden gedurende een aan tal dagen niet werken, hoewel zij daartoe wel bereid waren", aldus het bulletin. .-„Over dezeniet-gewerkte dagen ontvingen zij geen loon. Drie le den, van iedere industriebond één, zullen aan het proces hun medewerking-verlenen" De heer H. Bos van de afdeling ,groot metaal" van de indus triebond NW In Rotterdam: „Na de algehele staking van een paar dagen, zijn we in april overgeschakeld op selectieve ac ties". STAKING „Dat wi! zeggen dat wij werkne mers van maar enkele delen van het bedrijf opriepen tot sta king, Wij wilden daarmee berei ken dat met een klein groepje werknemers het bedrijf zo veel mogelijk werd gedesorgani seerd. Dat is tenslotte het doel van elke staking" Industrie-man Bos: „Om een voorbeeld te geven: Op een ze ker moment staakten de kraan drijvers. Maar daardoor konden de lassers ook niet werken". De werf Wilton Fijenoord. Wilton Feijenoord weigert aan ondermeer deze lassers loon fe betalen, omdat volgens hen het niet werken van deze ggroep een gevolg is van de staking. LOONLIJST ,Wij zeggen daarentegen, dat wij deze groep -t hebben opgeroe pen tot s.. ng en dat deze mensen op de loonlijst bij Wil ton staan, zodat Wilton moet be- talen", "aldus de heer Bos. De uitslag van het proces, dat vermoedelijk pas aan het einde 1974 te verwachten is, zal bepa lend zijn voor de hele RSjn- Schelde-Verolme groep, waar van Wilton Fijenoord deel uit maakt. Landelijk wordt het geding be schouwd als proefproces. Ande re pogingen om loop uitbetaald te krijgen, zullen worden opge- j schort tot de uitslag van het proces bekend is. Vlaardingen Einde dit jaar is het definitieve ont werp te verwachten van een gemeenschappelijke regeling voor de regionali satie van de brandweer. De Werkgroep Regionale Samenwerking Brandweer is druk bezig met de rege ling, waarbij honderdvjf- enveertig Zuidhollandse gemeenten zijn betrokken, ken. De nadruk in het concept zal lig' gen op een verdere verfijning van de dienstverlening aan ver scheidene kleinere gemeenten, de dorpsgemeenschappen. Een van de maatregelen, di» daartoe zullen moeten leiden, is de in stelling van een centrale alar mering. Het is voorts de bedoeling te ko men tot een normalisatie van het gebruikte materieel. Dat moet leiden tot een. aanzienlijke kostenbesparing. Bovendien wil mén proberen groepsgewijs gro te aankopen te doen. Oók ter beperking van de kosten. In het ontwerp-voorstcl van een gemeenschappelijke regeling zal ook de wens voor een gecoördi neerde opleiding van brand weerlieden naar vOren komen. Bij de grote korpsen gebeurt dat al zoveel mogelijk, maar de opleiding bij de kleinere korp sen verschilt nog wel van plaats tot plaats. Overigens: over belangstel ling heeft de brandweer in Vlaardingen bepaald met te klagen. Er is al een wachtlijst van lieden, die zich hebben aangemeld om brandweerman te worden. tichfedam In een brief aan de leden van de Rijnmondraad hebben de Kamers van Koophan del in Rotterdam en Vlaardin gen gereageerd op het onlangs tot stand gekomen ontwerp Streekplan Rijnmond. De inhoud van de brief is nog niet open baar gemaakt fe brief is opgesteld na een ge sprek van een aantal leden van de commissie voor algemeen re gionale belangen van. de Ka mers uit Rotterdam en Vlaar dingen. èt definitieve ontwerp van bet streekplan, dat ter visie ligt bij alle gemeentehuizen, is nog niet In het bezit van de Kamers ge komen. Schiedam De overlast die Tanker Cleaning veroorzaakt voor de be woners van Schiedam-Zuid Is het afgelopen half jaar toegenomen. Dat stelt het Centraal Aktiecomité Rijnmond (CAR) in een open brief '-aaB. de gemeenteraad van Schiedam, die tevens is gericht aan de - wetfióodervanvolksgezondheid B. E. Collé. fn de brief wordt geöchreven^dat v„ steeds Schiedam-Zuid", zo ver ruim achthonderd bewogerajvaaff voigt de brief van bet CAR, dat Schiedam-Zuid een half j leden actie hebben gevoerd te gen „de stank-waterverpesting- lawaai van Tanker Cleaning BV". Aan wethouder Collé werd toen een pakket eisen overhandigd ten aanzien van het gevaar, iet stop zetten van de illegale lozin gen, de luchtverontreiniging en het lawaai", zo staat in de brief. „Na onderzoek is ons gebleken dat bovengenoemde overlast voor de bewoners rond Tanker Cleaning niet is verminderd maar zelfs is toegenomen". ZWEETVOETEN „Zweetvoeten-lucht, roet en che mische stank teisteren nog stelt te moeten constateren dat „de eisen ten aanzien van een schoon leefmilieu door onze volksvertegenwoordigers naast zich neer zijn gelegd". „Ons inziens is een openbare, door de gemeente georganiseer de .wijkvergadering het juiste Democratische middel, waarbij de verantwoordelijke volksverte genwoordigers en bestuurders aan de kiezers van Schiedam- Zuid uiteen kunnen komen zet- ten,wat hiervan de reden is". De brief gaat verder met: „Voorts zai het noodzakelijk zijn, dat zij uiteen komen zet ten, wat zij nu van plan zijn te doen om de ernstige milieuver vuiling een halt toe te roepen". Schiedam Op de zebra tussen het Broersvest en de Koemarkt is vanmorgen tegen acht uur een vrouw dodelijk verongelukt. Zij stak de zebra over van de Passage in de richting van C A, maar werd gegrepen door een vrachtwagen met aanhan ger. Zij kwam terecht onder het voor wiel van de aanhanger. Bij aan komst in het ziekenhuis bleek ze te zijn overleden. Schiedam - De Schiedammer C. T. heeft bekend een aantal dief stallen en inbraken te hebben gepleegd. Hij js inmiddels voor de officier van justitie geleid. T. stal op het Stationsplein vier fietsen en hij ontvreemdde uit een benzinestation twee betaal cheques. Ook pleegde hij twee Schiedam Onder het motto „Het aquarium algemeen" houdt de aquarium- en terra- riumvereniging Natuurgenot in Huis op donderdag 25 oktober een contactavond in haar hob bycentrum aan de Singel 128 In Schiedam. Op deze tweede contactavond van deze maand kunnen de aqua riumvrienden hun vragen en problemen over hun hobby voor- léggen aan meer deskundige aquanumliefhebbers. Ook krijgen de 260 leden van de kans temuaa. b°Zenn te Aanvankelijk zon de avond Kn «ek eerder worden gehouden. het d,strict Zuid-Heiland va„ de organiseerde filmavond is de contactavond een week uitgesteld, e bijeenkomst begint om 20.00 um- en zal eindigen om 22.15 Schiedam De Nederlandse Ver- eniging De Verzamelaar houdt een ruilbeurs in gebouw Arcade a'an de Lange Haven 71. Op de beurs kan van alles geruild worden: van suikerzakjes tot speldjes, sigarenbandjes, oude munten en postzegels. Da beurs gaat om zeven uur open. Voor een aantal weken zal de 's Gravelandseweg zijn opgebroken; dat betekent voor de automobilisten: wéér vertraging en nog meer hinder. Schiedam Na de omvangrijke werkzaamheden op de Nieuwe Damlaan zal, op 22 oktober, met het herstel van de 's Gravelandseweg worden begonnen. Dat betekent op nieuw een ingrijpende, zij het ook tijdelijke, wijziging van het patroon van het doorgaande verkeer in Schiedam. Na een aantal voorbereidende maatregelen, waarmee deze week zal worden begonnen, start op maandag 22 oktober de asfaltering op het deel van de 's Gravelandseweg tussen de Burgemeester Van Haarenlaan en de zuidelijke op- en afrit van de Rijksweg 20 (afrit uit rich ting Vlaardingen, oprit naar Rotterdam). De asfalterings- werkzaamheden zullen ruim drie weken in beslag nemen. Daarvoor zal de afdeling Be strating van de dienst van Ge meentewerken de trottoirbanden en kolken op de goede peiihoog- te brengen. Het verkeer heeft daar overigens geen last van. Voor de uitvoering van de asfalte ring is de afsluiting van steeds één (dubbele) rijbaan noodzake lijk. Omleiding van het verkeer is daarbij onvermijdelijk. Het verkeer, dat vanaf rijksweg 20 komt, zal steeds over één van de rijbanen in de richting van het stadscentrum kunnen blijvpn rijden, eerst over de oostelijke en daarna over de westelijke rijbaan. Dat houdt wei in dat gedurende de hele werkperiode het verkeer dat uit het centrum, van de Burge meester Van Haarenlaan en van de Horvathweg komt, niet meer via de 's Gravelandseweg rijksweg 20 kan oprijden en moet worden omgeleid. AANWIJSBORDEN Dit verkeer, bestemd voor de rijksweg, wordt met aanwijsbor den op het Plein 1940—1945, op de Parkweg en op het Nieuw- landplein verwezen naar de op rit op de Churchillweg via de Burgemeester Van Haarenlaan en Nieuwe Damlaan. Het verkeer, dat naar het Indu strieterrein ten westen van de Schie gaat, wordt verv.ezcn via de Horvathweg naar de afrit Stationsplein, en gaat via de Overschieseweg en de Hulpbrug naar het Industrieterrein. Op de bewoners van Ketheï en Groenoord, die naar het stads centrum willen, wordt een be roep gedaan om gedurende de werkperiode geen gebruik te maken van rijksweg 20, maar de weg te kiezen via de Nieuwe Damlaan en de Burgemeester Van Haarenlaan. Overigens wordt iedereen verzocht de ai- ritten naar de 's Gravelandse weg te mijden en liever gebruik te maken van de afritten op de Hargalaan en de Churchillweg, MODERN De bestaande verharding van de rijbanen op de 's Gravelandse weg zal worden vervangen door een asfalrwegdek, dat een bete re constructie heeft en ook be ter voldoet aan de eisen van het moderne wegverkeer. Nadat de- verwijdering van de bestaande verharding van betonklinkers is voltooid, za! een hoeveelheid zand worden verwijderd en wor den vervangen door een funde- ringslaög van hoogoven slakken. Daarop komen dan drie lagen asfalt tot een totale dikte van circa 15 centimeter. Ook de stclccnplaten onder het spoorwegviaduct, die voortdu rend aanleiding geven tot her stelwerkzaamheden, zullen plaatsmaken voor asfalt. Schiedam Het PvdA-lid J. K. Looij zal de raads- zetel gaan bezetten die door het vertrek van de heer Kerkhoff is vrij ge komen. De heer Looij is in de ge meentelijke politiek vrij onbekend. Hij werkt als ambtenaar bij de ge meente Rotterdam. i De heer Kerkhoff heeft dé raad verlaten na interne moeilijkheden in de PvdA-fractie, die de heer Kerkhoff meende niet meer te kunnen rijmen met zijn werk als direc teur van het bejaarden centrum Thurlede. schiedamse courant Schiedam Een autoportier dat zonder uitkijken werd geopend Is er de oorzaak van geweest dat de 23-jarige mevrouw P. M. S.Van Z. in de Lang Nieuw- straat met haar fiets is geval len. Haar eenjarig achterop zlt- lende zoontje liep een lichte hersenschudding op.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1