SCHIEDAMSCHE COURANT ngen en tv kunnen niet worden Provinciale fotowedstrijd DE HARGAHOF IN GEBRUIK ONDERWIJSBEGELEIDINGSDIENST CAS kost veertien miljoen 2 kranten voor één prijs oplossing in CAS" Zonder rijbewijs door vangrail Hersen schudding naval met brommer Bromfietsers brengen elkaar ten val Man valt door wond in rech tervoet Telefooncellen vernield en geplunderd menwerking Het Stadskantoor Dinsdag 23 oktober 1973 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 -redactie 262566 - Idachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 99ste jaargang no. 24850 Schicdam/Vlaardingen De gemeentes Schiedam, Vlaar- dingen en Maassluis zuilen opnieuw gaan praten over de Onderwijsbegeleidingsdienst Nieuwe Waterweg-Noord. Dat is het gevolg van een motie die de gemeenteraad van Schiedam gisteravond heeft aangenomen. Daarbij werd wethouder mevr. G. D. Verweij-De Graaff opgedragen de financiën nog een keer op tafel te brengen. blijkt niet alleen architectonisch weer standen op te roepen. Vele be woners in de buurt ontvangen dankzij deze kolos hun^tv- beeiden óf dubbel (het ge bouw ketst de stralen terug} óf met veel storing, wat het. gevolg is van het tegenhou den van de stralen. „Wij zijn bereid veel op te brengen voor het onder wijs. Maar wij willen Vlaardingen en Maassluis niet subsidiëren", zei VVD-fractievoorzitter G. P. Verhulsdonk. Hij doelde daarmee op de ver deelsleutel, wat betreft de kos ten en waarmee de raden van Vlaardingen en Maassluis al ak koord zijn gegaan; Die sleutel wordt gehanteerd naar het aan- Schiedam Televisiebezitters In de omgeving van het Stadskantoor, in de Gorzen en in Schiedam-West zullen voorlopig nog de dubbele beelden en andere storingen op hun toestel moeten gedogen. Het college verklaarde op de gisteren gehouden raadsvergadering bij monde van wet houder Collé dat het overleg met de PTT in feite niets heeft opgeleverd. Er is maar één oplossing en dat is een centraal antennesysteem, aldus Collé. Kosten voor Schie dam: ongeveer veertien miljoen gulden, Naar aanleiding van vragen van raadsleden mevrouw Taverne- van Campen en A. Verlinde (respectievelijk KVP en PvdA/PPR) dook de wethouder voor de tweede maal in de zen dermisère. Ook in de raadsver gadering van september werd hem over deze materie al het vuur aan de schenen gelegd. Mevrouw Taverne-van Campen verweet het college (Collé) toen dat zij onvoldoende aandacht besteedt aan de veel voorko mende storingen, waarvan het Stadskantoor voor het Singel kwartier de grote schuldige is. BEROERD hard en beroerd voor de bewoners", aldus Collé, „maar het is niet anders. Er'ïs maar één oplossing en.dat is een cen- traai antennesysteem". Hét voorstel van Verlinde om op Schiedam/Vlaardingen Zonder in het bezit te zijn van een rij bewijs en zonder medeweten van de eigenaar stapte de 18-ja rige Maassluise barkeeper 3. van de H. in de nacht van zon dag op maandag in de bestelau to van zijn baas. Met een veel te grotesnelheid reed hij de afslag van rijksweg 20 naar Groenoord af en schoot door de vangrail. De bestelauto sloeg over de kop en bleef met de wielen naar bo ven liggen. Van de H. mankeer de niets. Schiedam De loswerknemer C. Schippers (43) werd met een hersenschudding opgenomen in het Gemeenteziekenhuis, nadat hij bij het Nieuwlandplein op de Nieuwe Damlaan met zijn brommer ten val was gekomen. De heer Schippers is vermoedelijk geslipt op het natte, onregelma tige wegdek. hoge gebouwen een stel straal zenders als een soort verster- kers te laten fungeren voor de signalen, verwierp hij. „Prak- tisch onmogelijk", liet hij we ten, „dan moet je bovendien de straten openbreken om de kabel onder de grond te leggen. Dan ben ik van mening dat je beter meteen een CAS kan invoeren". Dat centraal antennesysteem zal de gemeente ongeveer veertien miljoen gaan kosten en de be woners volgens Collé („Maar hang mij daaraan niet op") on geveer 85 h 89 gulden per jaar. De mensen die door de hoge ge bouwen, vooral dus het Stads kantoor, worden gedupeerd in hun tv-ontvangst zullen dus vooriopig (en dat kan lang gaan duren) hun beelden in „stereo" moeten ontvangen. Wel is de raad toegezegd dat het collége an een nota zal gaan werken, waar alles nog eens wordt beke ken wat betreft de diverse syte- Het KVP-raadslid mevrouw Ta- f -verne- is- lief.- ïn de raadsvergadering gister avond kwam zij op voor onze krant. Zij deed dat naar aanleiding van de boze brief van de ge meente aan onze krant, die wij afgelopen zaterdag publiceer den. „Waarom", zo vroeg zij zich af, i „reageert de gemeente nu ineens, terwijl dat anders nooit wordt gedaan". „Wil dat zeggen dat de meente het wel eens is met aanvallen op wethouder Bol- mers"? 1—0. Mevrouw Taverne had enige moeite met het punt Bb op de agenda. „Het stuk Bb moet uitgebreid worden bekeken", zei zij. Hilariteit. De vrouwen dachten aan Be rend Boudewijn, de mannen aan Brigitte Bardot. Ongestoord ging zij verder: „De inhoud is de moeite waard". Hilariteit II. En dat'deed ze allemaal onbe wust. Wel met opzet ging CPN-raads- üd Op 't Ende in de clinch met WD-er Verhulsdonk. Dat ging natuurlijk over geld. Het is de schuld van het kapi taal vond de CPN-er. Verhulsdonk meende echter dat „links" verkwistend omspringt met geld van de gemeenschap. „links" haalde overigens giste ren een aardig stuntje uit. PvdA-er Van der Lubbe werd laat op de avond opgetrommeld, omdat zijn stem wel eens van beslissende betekenis kon zijn. Bij zijn gehaaste binnenkomst drukten wij de stopwatch in. 110.42 uur: Van der Lubbe loopt naar de „linkse" hoek. 10.44 uur: Van der Lubbe te kent de presentielijst 10.50 uur: Van der Lubbe stemt tegen een motie. Jammer. Het was voor niets. men en de technische kant van De motie tverd aangenomen, dc zaak. Met 24 tegen 9 stemmen. Profiteer nti van fist unirte ainbod 2 krantan te ontvang» voor da prifs vani één: do Schiedam»» Courant met nieuws uit uw stad en omgeving, en helf Rotterdamscti Nieuwsblad met het 'laatite binnen- en btMenlandJo nieuws-1 Geef ons nu opdracht-ook bi} u 14 dagen gratis. ronder enige verplichting.! ds SC en RN te bezorgen en ontdek zeff de vele pluspunten. Deze bon fn epen envelop, zonder postzegel, sturen naar |r%pfr Rotterdam ach Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam stuurm.r.v.:<Je3CiflRNl4dBöengrattsna«n naam straat woonpt. i...... telefoon tal inwoners dat elk der drie ge meentes heeft. De meerderheid van d« Schie- damse raad - inclusief wethou der Verweij die ook de motie steunde - vindt het redelijker als het aantal leerling en als maatstaf geldt. Per jaar zou dat Schiedam 60.000 gulden scheten. VVD-er Verhulsdonk rekende de raad voor dat Schiedam per kind veel meer zai moeten beta len dan Viaardingen en Maas sluis: „Dat is respectievelijk 24.30 gulden. 20.28 gulden en 18.57 gulden". „Onderhandelen Is kennelijk niet het sterkste punt van het colle ge van b. en w.", zo zei hij ver der. „Ik heb het onbehaaglijke gevoel, dat Schiedam heeft ver loren". Mevr. Verweij: „Maassluis wilde de geldelijke bijdragen bepalen maar de dienstverlening, Vlaar dingen wilde dat naar het aan tal inwoners en Schiedam naar het aantal leerlingen". „Kot is mij niet gelukt een an dere regeling uit de bus te krij gen. Ik 2le geen reden voor nieuwe overleg". Een mening die zij herzag, toen na enig geharrewar het PCG- taadslid S. J. Rosman een mo tie op tafel bracht, waarin de onderwijs-wethouder werd opge dragen "opnieuw te'"ün'derh'andé-_ len met Viaardingen en Maas sluis. SUGGESTIE In feite deed ze dazr zelf de sug gestie vóór, nadat bleek dat een amendement van de heer Ros man in de praktijk niét uitvoer baar bleek. omdat dan de bege leidingsdienst voorlopig de koel kast in zou gaan. En dat was niet de bedoeling van de heer Rosman en me^e-onder- tekenaars Verhulsdonk en mevr. Taverne (KVP), „want over de dienst zelf zijn wij enthousiast", zei één van hen. Hoewel sommige raadsleden het vonden getuigen van een kruide- niersmentaliteit en anderen het een schertsvertoning vanden, werd de motie met 24 tegen 9 stemmen aangenomen. De kleuters van. de rooms-katholieke Fatima- school in de Gorzen hebben gisteren hun nieu we school in de Usselmondesfraat feestelijk in gebruik genomên. De school, bestaande uit twee lokalen en een ruimte voor de leidsters, werd om tien uur geopend door twee kleuters, de vijfjarige Ellie Bonefaas en Louis de Vo gel, zes jaar. Met de opening van het aan de Sint Willibrordus- school vastgebouwde schooltje is het woning, probleem van de Fatima-kleuters opgelost. Sinds het begin van dit seizoen was de school ondergebracht ïn de Sint Willibrordusschool, omdat hst voormalige schoolpand aan de Dwarsstraat was afgekeurd. Schiedam Op de Parkweg kwa men de plaatwerkers J. K. en J. M., beiden uit de Augustinus- straat in Rotterdam, met hun brommers met elkaar in aanra king, waarna zij vielen. De I7-jarige M. kon na behande ling aan hoofdwonden het Ge meenteziekenhuis verlaten, de 18-jarige K. is niet een hersen schudding opgenomen. De gezamenlijke fotoclubs in Zuid-Holland hebben, In sa- met het provinciaal bestuur van Zuid-Holland, een gro te totomanilestatle georganiseerd. De manifestatie, Profex '74, bestaat uit twee fotowedstrijden en een expositie van de daarvoor gemaakte foto's. Tweehonderd duiven werden bij de opening van De Hargahof opgelaten. Schiedam Na het oplaten van ongeveer tweehonderd postdui ven hebben de leerlingen en het personeel van de Huishoud- en Industrieschool voor Schiedam en Omstreken hun intrek geno men in de nieuwe school De Hargahof aan de Valeriusstraat in Groenoord. Met de duiven van de gezaraenlij- Dl ke postduivenverenigingen In Schiedam werd de brede vlucht gesymboliseerd, die. het be roepsonderwijs de laatste jaren genomen heeft Aan het oplaten van de duiven was een feestelij ke optocht van de oude schoot aan de Mautitsstraat naar De Jfargahof voorafgegaan, e aanvang van de 'essen werd in verband met de in gebruikne ming van de school uitgesteld tot vandaag. In de aula van de school gaf het Schiedam se goo chelaarsduo At en Valerie Pres ton gistermiddag een voorstel ling voor de leerlingen. Dc Har gahof wordt waarschijnlijk in december officieel geopend. eerste wedstrijd heeft als ver plicht onderwerp „Kerken en dorpsgezichten in Zuid-Hol land". Elke amateur-fotograaf kan zich hiervoor aanmelden. Daarnaast is er een wedstrijd, waaraan uitsluitend leden van verenigingen die aangesloten zijn bij de BNAFV kunnen deel nemen. Het onderwerp voor deze wedstrijd is vrij. Voor beide categorieën zijn prij zen beschikbaar in de vorm van medailles, kunstvoorwerpen en fotografische artikelen. De uiterste inzenddatum is 1 fe bruari 1974. Uit het ingezonden werk van beide wedstrijden zal een tentoonstelling worden sa mengesteld, die gedurende het jaar 1974 in een groot aantal plaatsen in Zuid-Holland zal worden geëxposeerd. Wedstrijdvoorwaarden en in schrijfformulieren zijn verkrijg baar bij de secretarissen van de fotoclubs en bij het Provlncieel Bestuur van Zuid-Holland, Ko ningskade 1, in Den Haag, Schiedam Op het troittolr van de Broersveat maakte de 47-ja- rige W. Havermans uit het Utrechtse tehuis voor daklozen, een val. Hij werd per ambulan ce naar het gemeenteziekenhuis vervoerd. De heer Havermans bleek door een bijzonder ernstige ontste king in zijn rechtervoet niet tneer te kunnen lopen. De wond was door verwaarlozing steeds meer ontstoken geraakt. Schiedam Een ambtenaar van de PTT bemerkte dat twee tele fooncellen waren geplunderd. De geldbakjes uit de cellen; in de Gouden Regenlaan en in-de Mgr. Nolenslaan. bleken te zijn vernield en waren leeggehaald. De vermoedelijk met een schroe- v^draaier aangerichte schade bedraagt 400 gulden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1