cnvereniging amateurvoetbal MIDHAT USTOVIC: 'WEER AMBITIEUS' openm s Hennes gewaar schuwd voor opgepept -•• - 1 DERBY UVG-WILTON: V"> Schiedamsche CourantZATERDAG 27 OKTOBER 1973 Schiedam Het destijds genomen initiatief van HBSS ;£vom de zeven gezamenlijke voetbalverenigingen, die ge- iüX bruik maken van dezelfde trainingsvelden, bijeen te roepen, en bun eventuele problemen onderling te be- spreken heeft een nog grotere navolging gekregen. Naar aaideiding van het succes van bovengenoemde verga- •v déring was SVDPW initiatiefnemer en gastheer van alle Schiedamse voetbalverenigingen. Helaas hadden SVV Hermes, Excelsior en DRZ waarschijnlijk de noodzaak van deze vergadering niet ingezien en waren dan ook niet aanwezig. De resterende 15 voetbalvereni gingen hadden allen bon dagelijkse Besturen naar deze vergadering gezonden, terwijl ook Arie Verlinde van de Sportraad en Leen Schotting van de Schiedamse" Scheidsrechtersveréniging'aanwezig waren. In eerste instantie was het alle aanwezigen wat onduidelijk waarom men bijeen was gekomen en vroeg Schiedam- voorzitter Jo v.d. Touw zich terecht af waarom op de uitgeschreven sectievergaderingen van de SBLO bijna niemand was gekomen en men nu in zulke grote geta- len aanwezig was. In. verband met het feit dat het voor alle verenigingen het meest interessant was een onderwerp te behande- len dat allen aanging was Leen Schotting uitgenodigd om o.a. een lezing te houden over spelverruwing In de voetbalsport. Toen echter het woord SBLO was geval len waren alle aanwezigen in dit onderwerp zo ge-nte- resseerd dat dit onderwerp verder de gehele avond vul de. Arie Verlinde schetste de problemen waar de Schiedam se Sportraad o.a. mee te maken had en onderstreepte de mening dat de SBLO zichzelf heeft overleefd. Ook de organisatievorm van de SBLO kan in zijn ogen geen goedkeuring vinden. Vervolgens kregen de aanwezige bestuurderen het toch wel terech te verwijt aan hun adres dat er erg weinig belangstelling is van de zijde van de sportverenigingen over de werkzaamheden, be sprekingen e.d. van de Sportraad. Arie Ver linde sprak' zich sterk Uit vopr een zgn. functionele Sportraad. Interessant was het aan te horen wat de mogelijke plannen van de Spotraad zijn met be trekking tot de één miljoen die voor de sport is uitgetrokken uit de zgn. watermiljoenen. Gedacht wordt om aan de Parallelweg twee sportvelden alsmede 1 trainingsveld aan te leggen en bij Pieterman vier originele vel den te maken, terwijl om één van de sportvelden in Schiedam mogelijk een sinteibaan gecreërd zou kunnen worden. Ook van de ijsbaan in Kethel zou een sportveld gemaakt kunnen worden en rondom een zgn. „ijsgracht". Nadat Jo v.d. Touw op duidelijke wijze uiteen had gezet wat zoal op 2 november op de SBLO jaarvergadering voorgesteld zal wor den, ontspon zich een uitgebreide discussie over het eventueel oprichten van een Belangenvereniging voor het Amateurvoetbal in Schiedam. Hoegenaamd alle aanwezigen waren het er over eens dat het zeer 2invol zou zijn indien zo'n belangenvereniging van de grond kwam. Zeer verheugend was het te constateren dat de eerste gegadigden zich al meldden om eventueel zitting te nemen in een dergelijke Belangenvereniging. Met de wijze woorden van Arie Verlinde aan het adres van allen om eerst goed na te denken alvorens „ja" te zeggen om zitting te nemen in een dergelijke vereniging, werd besloten dat alle verenigingen eerst in eigen kring dit pro bleem eens goed zouden doorpraten en dan trachten capabele fi guren naar voren te schuiven voor de zgn. Belangenvereniging. Met veel dank van gastheer SVDPW voor de uitstekende wijze van ontvangst togen de aanwezigen voldaan huiswaarts met de we tenschap een zeer nuttige avond gehad te hebben, terwijl op een eenvolgcnde vergadering, waarhij de voetbalver. Schiedam als gastheer zai optreden, mogelijk daadwerkelijk een Belangenver eniging van de grond komt. Schiedam Een rauwe, bij na afgebeten kreet, duide lijk bedoeld als teleurstel ling, vult de ruimte van de Korenbeurs. De omstan ders grinniken, de „buiten staander" staart wat ver wonderd. Het openlijke zelfverwijt is echter teke nend voor de veranderde sfeer *"j Brnynzeelkeu- ketts, want de kreet ver toont typische Joegoslavi sche trekjes. Maar als die met veel misbaar kenbaar gemaakte kreet van teleur stelling afkomstig blijkt te zijn uit de mond van een rasechte Schiedammer, is de verwondering ver klaard- Want ais het even later net zo simpel, aan een andere tafel, een meer Hollands getinte kreet de ruimte wordt ingeslingerd, Tafeltennis is internationaal. Midhat Ustovic bewijst het aan medespelers Hans van den Broek (midden'! en Hans Ljngen. Midhat Ustovic in adie. De aanvallend sterke Joegoslaaf ziet Bruynzeel's toekomst optimistisch tegemoet. is de aanwezigheid van Want onder het motto: „behoudt Midhat Ustovic plotseling ff ocde''™!t »J SfïïV" „„«ï- jp 25 dagen, de nwnte van de Ro de gewoonste zaak van d renbeurs rich met „intematio- wereld. nale" kreten. Want zo lang al is Midhat Ustovic (24) bij Bruyn- zeel onder contract. Lang ge noeg om een redelijke visie te geven óp. de situatie én. de kwa liteit va nhet Nederlandse tafel-, tennis. Lang genoeg ook om de mogelijkheden van Bruynzeel's toptrio te doorzien. Midhat Ustovic, .drie jaar studie économie en binnenkort officieel werknemer bij de firma Bruyn zeel, straalt geestdrift uit als Schiedam De inzet van het zaalhandbalseizoen is zeer sober, met als gevolg dat op de eerste dag slechts enkele Schiedamse teams binnen de lijnen komen. De Margriethal is morgenochtend vanaf half negen tot zes uur het domein van de handballers. Nadat in de morgenuren de diverse jeugdteams het spits hebben afgebeten, waarbij ongetwijfeld van veel fris spel genoten kan worden, komen om 14.50 uur de dames van Wilton binnen de lijnen tegen stadge noot UVG. Ondanks dai op het veld al tweemaal een derby tussen deze teams was gepland wordt het nu de eerste ontmoeting, daar op het veld beide wedstrijden werden afgelast. Er is dan ook geen en kele conclusie te trekken omtrent de werkelijke verhoudingen van dit moment. Het belooft In Ieder geval een spannende ontmoeting te worden, waarin de derbysfeer niet zal ontbreken. Pe dames van Scylla ontvangen het Rotterdamse Snelwiek-2, waarmee het in de veldcompeti- tie, zowel uit als thuis, weinig moeite had. De thuiswedstrijd liet Scylla nog baast door de vingers glippen door in de twee de helft een verkeerde taktiek te gaan hand teren en die, on danks het risico er van, door te blijven zetten. Het is niet te fco- pen dat. Scylla nu in de zelfde fout vervalt, want het korte véld is een kolfje naar de band van Snelwiek. De heren van Scylla kunnen in de eerste ontmoeting al direct op fikse tegenstand stuiten, als het om 17:50 uur aantreedt te gen Spartaan 2 uit Rotterdam. De Rotterdamse formatie kan niet Bogen op grote technische kwaliteiten, maar wet dit ge mis te compenseren door een ongekende inzet, waarop reeds menige tegenstander zich ver keek- Het is voor Scylla zaak in deze ontmoeting het tempo te dicteren, zo niet dan wordt het een moeilijke opgave. De dames van DWS gaan in de Rotterdamse sporthal De Enk een moeilijke strijd, tegemoet, nu het daar Spartaan ontmoet. In de veldcompetitie bleek Spar- staan de moeilijkste tegenstan der voor DWS en won met de uiterste, inzet met 3—2. Het moet -echter gezegd dat er toen onder uiterst moeilijke omstan digheden gespeld moest wor den. DWS mag de komende strijd be slist niet onderschatten, vooral daar Spartaan met zijn grote beweeglijkheid, veel voordeel - zal halen uit de aanmerkelijk kleinere afmetingen van een sporthal. Door veel aandacht te besteden aan het uitverdedigen, kan DWS het gevaar zo klein mogelijk houden. Schiedams toekomstige ereklas- ser ter sprake komt. Want dat d eformatie van Bruynzeel te^ rugkeert tussen Neerlands sterkste zes, staat ook voor Midhat Ustovic als een paal bo ven water. „Als Bruynzeel is gepromoveerd, lijkt me een ■tweede of derde plaats .het hoogst haalbare, maar. mis»; schien het jaar daarop al een kampioenschap" motiveert hij zijn vertrouwen in de Schiedam-, .se top; Een top waarin hij zich wondér- wel aanpaste. Van een taalbar rière was nauwelijks sprake, „want" verduidelijkt hij,„de tprmen die bij tafeltennis,, ge- - bruikt wordén zijn internatio naal". In dat opzicht ook geen problemen bij de jeugd, 'die hij,; nog zonder werk, de belangrijk ste Joegoslavische „kneepjes" tracht bij te brengen. MENTALITEIT Het brengt hem op een heel ander probleem, de mentaliteit. „Noem het maar een typisch Hollandse mentaliteit", omschrijft hij de tekortkomingen die in dit op richt geconstateerd worden. wHier* bij Bruynzeel, zit veel ta lent. De ambitie ontbreekt ech ter. Er zitten spelers tussen met „gouden handen", maar toch wordt er onvoldoende getraind". Het vormt een van de aanpas singsproblemen waar Midhat Ustovic mee worstelt, want als een van Joegoslavisch sterkste spelers, trainde, hij 7 inwoon- plaats Sara je wo 's morgens en *s avonds Intensief. Hij heeft nog steeds wat moeite met het in dit opzicht wat andere trai-; mngsklimaat. Twee uur. trainen is-voorhem e en duidelijke... stap terug- Niettemin is Midhat Ustovic reso luut in zijn antwoord als een eventuele verlenging van zijn contract ter sprake wordt ge bracht. Na 14 jaar tafeltennis in eigen land, vijf jaar nationaal team en een wat afgezwakte ambitie na een meniscus-opera tie,' bezorgt zijn Schiedamse avontuur hem nieuwe impulsen. AMBITIE „Het gaat nog steeds- nietgewel dig, maar ik reken er op dat ik tegen het. einde van het jaar weer voluit zal kunnen spelen. De laatste jaren speelde ik in Joegoslavië eigenlijk maar op 50 procent, maar nu heb! ik weer die echte, noodzakelijke ambitie", aldiis Ustovic. Toch ziet hij een grotere uittocht van Joegoslavische topspelers naar andere landen niet' zo zit ten.. Ook al is.! denationale bondscoach,! Dusan Ti-german, een landgenoot en strijkt de Joe goslaaf Korpa in Duitsland, een vorstelijk salaris op. „De;clubs verlenen geen medewerking",, verklaart hij, „want neemTbij! voorbeeld de vorige club waar ik speelde. Bosna ^vertolkte ja renlang een belangrijke rol in de competitie. Toen ik daar na acht jaar wegging ging het.'mis en kwamen ze in degradatiege vaar. De clubs zijn daaróm bang om hun goede spelers kwijt te raken, maar daarbij heeft de -jeugd ook te weinig interesse nin naar het buitenland te STERKER Zelf heeft Midhat Ustovic. er geen spijt van. „Geweldig en „veel vrienden"/ verklaart hij ïn. het Nederlands. Net zo min als Bruynzeel er spijt van-heeft. Of, zoals Hans Iingen het uitdrukt: „Wij hébben in die korte tfjd al veel van hem geleerd. Zeker op -het gebied van ue mentaliteit. -Als' er wat gerommeld werd .maakte hij ons dat wel even i duidelijk. 7 „Circus" noemt hij dat dan.7 Daarnaast is hét een ontzettend aardige vent, die al les voor je doet Kijk, Henny 1 Stolk en daarna Cas van Koets veld hebben ontzettend hun best gedaan, maar natuurlijk zijn we door de komst van Ustovic wel een stuk sterker geworden". Hoe sterk, demonstreert Bruyn zeel wekelijks door in de promo tie-ereklasse., elke tegenstander ach tel003 terzijdete schuiven. Toch wordt pas ïn de ereklasse duidelijk hoesterk de Schie-, dam se formatie werkelijk is. Dan' ook krijgt Midhat Ustovic echt de kans zijn kwaliteiten te. etaleren. Niet voor- niets zégt hij; „Dan begint voor mij pas echt de competitie"... Schiedam Honger naar de bal. Of dit platgeschreven cliché ook van toepassing is op Hermes DVS, is piet helemaal zeker. Toch zou; he afgelopen vrije weekend wel eens inspirerend kunnen werken op de Schiedam se ambitie voor het uitduel te gen RVC. Tets dat trouwens uit stekend in het straatje van trai ner Henk Nebeling past. Deze is namelijk nis de dood voor on derschatting; „Net als afgelo pen zondag voor VUC ben ik er nu ook bang voor. Gelukkig zijn we indertijd met rijn allen naar Xerxes-RVCv gaan kijken. RVC maakte doen een uitstekende la- druk óp ons. Ze verloren dan wel met 2-3, maar dat was onte. recht. Bovendien zijn die gasten natuurlijk lekker opgepept door dat wij van Unitas hebben kun nen winnen". In dat opgepepte RVC lopen trou wens een paar ouwe. bekenden rond. Carol Schuurman schijnt nog steeds mee te doen, terwijl: Theo. van de Buprg een aanbod van enkele duizenden guldens (door. een anonieme amateur- club) afwees en dit seizoen RVC'er werd. Op de bank zit de alom bekende WCS-bons Karei Jansen, inmiddels al weer de nodige jaren trainer van de Rijs-; wijkers. '2 De formatie waarmee Hermes- DVS naar Rijswijk trekt, y&rr schilt in. geen enkel opzicht "Van die daarmee Unitas verslagen werd. Geen verwonderlijke zaak natuurlijk.Op de training zijn er gelukkig ook geen ongeluken gebeurd. Hen Nebbeh'ng; „Ge lukkig niet nee, maar ik hoop dat we wel binnen de kortste keren een lichtinstallatie kunnen neerzetten op ons tweede veld. Hoe het daarmee staat, weet ik. echter niet". Een telefoontje naar voorzitter Ger Klein jan bracht ons hier over opheldering. Kleinjan „We hebben onze kèuze be paald. Er komteen installatie met zes masten, maar ik kan nog niet zeggen wanneer pre cies,. Ik hoop dat we alles klaar kunnen hebben voordat de win ter begint maar dat hangt nog *n beetje van de aannemer en de ge meente af". Waarmee duidelijk wordt, dat de Spaarbank-centen door Hermes op "verhelderende wijze worden besteed. Opstelling:Spermon; Commtjs, Van de Burg, Ruseier, Brou wer; Van Buuren, Weeda, Bak kes Vorstcnbos; Van de Voort en Van Duppen. Aanvang is half drie. Schiedam „We moeten natuurlijk winnen, maar laat ik wel voorop stellen dat Willem II toch wel over een sterk elftal beschikt. Hakkens, Van Meeteren en De Puyt zijn toch echt wel voetballers". Bob Maaskants woorden zijn bedoeld als een waarschuwing. Te regelmatig is de nade rende topper tegen Excelsior onderwerp van gesprek, „en", verklaart hij, het risico bestaat dat Willem H daar door onderschat wordt". Hetgeen op zich weer niet zo verwonderlijk is, want terwijl SW zich nadrukkelijk op werkte, bleef de equipe van Jan Brouwer in 'slecht' gezel schap verkeren. ,Tcch zie ik het wel zitten, want laten we eerlijk zijn, we zijn deze periode natuurlijk wel lekker gestart". Hetgeen winst betekende tegen Hercules én een deling bij Cambuur. Via een zege tegen Willem II zou daar door] de belangstelling voor het forse proporties kunnen aanne- duel op Woudestein wel eens inen. Maar eerst willem I1 luid Bob Maaskants waarschuwing. Voor het treffen op Harga blijft de opstelling die de 2—0. tegen Cambuur goedmaakte zijn ver trouwen genieten. J. v. d. Vel den; v. Beek, Osterholt, Den Tuinder, v.d. Spek; Zoetmulder, Mulder, Steenbergen; Roodnat, Coenen en Graeneweg.. [Ti/Dé' dames var» UVG sfarlen in de de derby teg en Wlton. tl-üï'Z'., ,7' i 'f I# Jan Groeneweg, met vier treffers topscorer.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4