o SCHIEDAM VAN EEN CRECHE VERZEKERD Dienst Schoolbegeleiding: Schiedam als dwarsligger gemeentecommissips wijst uit: GS keuren besluiten raad goed J. Keiizenkamp neemt afscheid van brandweer Activiteiten „De Doele" Gaskachel ontploft CONSUMENTENBOND DOET ONDERZOEK NAAR BEHOEFTE Onoplettende fietser botst Persoonlijk gereserveerde plaatsen geldig Woensdag SI oktober 1973 SCHIEDAMSCHE COURANT 4 pagina's 99ste jaargang no 24857 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 2G25S6 klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL De «p: - voor Schiedam Aan de open baarheid en openheid in Schiedam wordt nog steeds druk gesleuteld. Een en- quete onder de gemeente raadscommissies over het al dan niet in het openbaar vergaderen vormt daar voor de basis. Uit de enquete is gebleken dat de meerderheid van de commissies daar geen be zwaar tegen heeft. De ver houding was: tien voor en acht tegen. Van vijf com missies is de mening niet bekend. Aan de hand van deze uitslag en een nieuwe concept-ver- ordëning op de commissie vergaderingen zal op vrij dag 9 november de com missie voor algemene en bestuurlijke zaken zich weer eens over deze zaak buigen Vrijwel alle commissies die het openbaar vergaderen uit de praktijk kennen, hebben daar nauwelijks bezwaar tegen. Een uitzondering daarop vormt de sportraad. Een kleine meerder heid van de leden daarvan heeft 'tegen gestemd. Dat zo weinig van de elf commis sies die bij wijze van proef reeds in het openbaarvergade- ren geen bezwaar hebben, is niet zo verwonderlijk. Zij zijn voor de proef uitgekozen, omdat werd verwacht dat voor die commissies de openbaarheid niet veel moeilijkheden zou ge ven. De verkeerscommissie is de enige van alle commissies waar zelfs ailie leden voor stemden. Una niem tegen in het openbaar ver gaderen zijn de financiële com missie, de commissie grondbe drijf en commissie VROM- dienst. Van deze laatste commissie Is dat vreemd, omdat daar geen zaken (reiniging, on smetting en markt) aan de orde komen, die bij een vroegtijdige algemene bekendheid schade zouden, kun nen opleveren. Bij de twee an dere commissies zou dat duide lijk wed bet geval zijn. Om dezelfde reden meende een deel van de commissies die geen bezwaar hebben dat Inci denteel de vergaderingen beslo ten bij elkaar te moeten kunnen komen. VERORDENING Aan de hand, van deze enquete heeft de dienst Algemene Zaken van de gemeente een concept verordening opgesteld die is ge baseerd op de Amsterdamse formule, dat wil zeggen dat „de vergaderingen van de commis- sies geheel of gedeeltelijk in het openbaar of in beslotenheid kun nen worden gehouden". In. eerste instantie maakt de voor zitter van de commissie (de burgemeester of een van de wethouders)' uit welke punten in het openbaar en welke met ge sloten deuren zullen worden be handeld. De commissie kan hierin wijziging aanbrengen. De commissie voor algemene en bestuurlijke zaken zal over deze zaak na de vergadering van 9 november advies uitbrengen aan het college van burgemees ter en wethouders, dat daarna met een pré-advies aan de ge meenteraad komt. In de raad valt de uiteindelijke beslissing. In de concept-verordening is niet opgenomen de mogelijkheid van het houden van een vragenuur tje voor het publiek. Ook staat er niet in dat besloten vergade- j ringen kunnen worden bijge woond door raadsleden die geen zitting hebben in betreffende commissie. COLLEGE Op een vergadering van het colle ge van b. en w, op 26 juni bleek de kleinst mogelijke meerder heid er afwijzend te staan, te- geover het bijwonen van beslo ten commissievergaderingen, door andere ra adel eden. De grootst mogelijke meerderheid van het college verzet zich te gen het vragenhalfuurtje voor het publiek voor de afhandeling der agenda. Deze twee punten kunnen er bij de behandeling in de gemeente raad door de raadsleden even tueel wel bij worden gezet. Schiedam —In het clubhuis „Ds Doele" aan het Doeleplein is vanavond om 20.30 uur een Rock and RolMnstuif. Verdere activiteiten deze week zijn o.a. een discobar, (iedere) vrijdag avond om 20.30 uur en zaterdag middag om 13.00 uur wordt de film „Buddy en zijn hond" ver toond. Ook wordt er op die dag, om 11.30 uur, een poppeboetiek gehouden en wordt er voor jongens en meisjes van vijf tot twaalf jaar een spelletjesmiddag georgani seerd, Vanaf vrijdag 9 november start „De Doele" om 16.15 uur met een pottebakkersclub. Oude hoe den en sieraden zijn welkom: de club kan deze goed gebrui ken. De club beschikt over een eigen pottenbakkersoven. Schiedam Door een lek aan de afsluiter ontplofte de gaskachel van de familie U. uit de Sf. Lï- duinastraat. De brandweer werd direct inge schakeld, maar zij zette alleen de kachel buiten. Niemand raakte gewond bij de ontploffing. De gebroeders Hosman, ex-' perts in delicatessen, zijn een bijna antiek schilderij rijker. Bij de verbouwing van het pand op de hoek van de Dam en de Lange Haven, waarin een bistro van Hosman komt, troffen bouwvakarbeiders tot hun grote verbazing een uit de vorige eeuw daterend schil derij achter het behang aan. Blijkbaar vonden de vroegere be woners van het enkele eeuwen oude pand 't kunststuk niet zo geslaagd. Het Stedetijk Mu seum bleek hun mening niet te delen en liet weten, dat zij het schilderstuk, waarvan de ma ker onbekend is, graag zou willen hebben. Echter, zonder daarvoor te betalen. Hierop gingen de gebroeders Hosman niet in en om het schilderij geschikt te maken voor een plaatsje in de bistro werd de Schiedamse kunste naar Doop Wiegman inge schakeld. Deze week legde hij de laatste hand aan het v/erk, dat hier en daar gaten ver toonde. Schiedam Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben zich akkoord verklaard met het be sluit van de Schiedamse gemeen teraad om een krediet van 162 duizend gulden beschikbaar te stellen voor de verbouwing en de vernieuwing van de pan dden Nleuwstrat 30—34, zodat deze aangepast worden voor huisvesting van de Gemeentelij ke Sociale Dienst. Ook keuren GS het verlenen van de volgende kredieten goed: 74.000 gulden voor de Techni sche Bedrijven in verband met de bouw van de huishoud- en in dustrieschool aan de Valerius- straat: 90.300 gulden voor de aanschaf van honderd vuilnis- containers en 35.000 gulden voor de electriciteitsvoorziening in het Zwembad Zuid. Tevens geven GS hun fiat aan het verlenen van 15 000 gulden voor de inrichting van de openbare kleuterschool aan het Metropad, 24.500 gulden voor meubilair voor de A. If. Gerhardschool. dertien duizend gulden voor ds aanschaf van een vorkheftruck voor de sociale werkplaats, 5.730 gulden voor het aanbrengen van raamventilatoren in de Prof. Kohnstammschool en 5.250 gul den voor de warmwatervoorzie ning in de scholen voor lager onderwijs aan de Vlaardingse- deg 23 en de Eduard van Bei- numlaan 61, De wijzigingen in de begroting voor 1973 in verband met de wijziging van de subsidies voor de SG, de vergoeding voor de krotopruiming, de geldelijke steun aan huurders in verband met de woningverbetering en de vergoeding voor het vakonder wijs over 1972 zijn eveneens goedgekeurd. Een kijkje In de peuterspeelzaal Kafja. Schiedam De werkgroep crèches van de Consumen tenbod biedt de gemeente in het voorjaar 1974 een nota aan met de uitslag van een onderzoek naar de behoefte aan peuterspeel plaatsen. Wellicht worden naar aanleiding van dit rapport maatregelen ge troffen om voor het crèche probleem, dat vooal aan het be gin van dit jaar in opspraak was, een oplossing te vinden. Wethouder Bert Kaptein van so- .;ciale zaken meldt in zijn be leidsnota, al het mogelijke te. doen om een goede financiële basis voor tenminste één Schie dams kinderdagverblijf te creë ren. De werkgroep wil over dit plan nog niets zeggen, omdat zij nog niet toe Is aan het onderzoeken van de kosten en de opbrengst van de crèches. Momenteel beschikt Schiedam over één kinderdagverblijf: Kat- ja. In het voorjaar sloot de crèche Bambi voorgoed haar deuren. Daarnaast zijn er ver scheidene clubhuizen, die een paar dagen in de week voor de opvang van kinderen zorgen. Schiedam De 15-jarige A. M. van de V. reed onoplettend van uit een steeg de Lange Haven op en botste tegen de daar rij dende bromfietser M. van de B. (16) Beiden kwamen, ten vai. De fietser werd met een hersen schudding in de Noletsticbting opgenomen. Schiedam Bij oen inbraak in een bouwkeet aan de Raam zijn twee walkie-talkies ontvreemd. De inbrekers wisten binnen te komen door twee ruiten in te slaan. De totale schade bedraagt 1300 gulden. Schiedam Voor de mensen, die reeds persoonlijk voor de voor stelling van Neerlands. Hoop in Bange Dagen hebben gereser veerd bij de VW, blijven twee plaatsen per persoon beschik baar. Dit in tegenstelling tot eerder ge publiceerde medelingen van de WV, volgens welke alle gere serveerde kaarten ongeldig zou den worden verklaard. Dat laatste is alleen het geval met de telefonisch geresrveerde plaatsbewijzen, waarvan een on bekende de lijst heeft gestolen. Momenteel zijn nog ongeveer zes tig kaarten beschikbaar. Deze worden zaterdagmorgen 10 no vember vanaf tien uur 's mor gens aan de kassa van het Zol dertheater in de Teerstoof Nieuwstraat 12 verkocht. Wie twijfelt, of zijn/haar persoon lijk gereserveerde plaats nog geldig is. wordt aangeraden het VW te bellen, tel. 266000. Wie achter het net vist, kan op 8, 9 en 10 januari een optreden van Neerlands Hooo bijwonen in het Passage Theater. VI aarditigen/Schiedam De Schoolbegeleidingsdienst, waarin Vlaardingen met Schiedam en Maassluis in tensief gaat samenwerken op het gebied van het on derwijs draait nog steeds niet echt. Ellenlange ge sprekken zijn er al ge weest, vertelde de Vlaar- dingse wethouder Kloots op de begrotings-kommissie- vergadering onderwijs, en nog meer gesprekken zul len er nog voor nodig zijn voordat dx. dienst werke lijk van start gaat. Het zit 'm in de afwijkende opstel ling van Schiedam. Dat de dienst nog niet offi cieel is gestart verhindert niet, dat onder die vlag al gewerkt wordt. Zoals be kend valt het taalnïveau- projekt onder de begelei- dingsdienst-in-overgang. Schiedam Is er nog niet inge sprongen, en ligt aan een verdeling van „de centen"- De bedoeling is dat de drie gemeentes een bedrag per inwoner betalen. Die ver deelsleutel schikt Schie dam niet erg, omdat in die gemeente minder leerlin gen per inwoner zijn dan in Vlaardingen en Maas sluis. En dus die gesprekken, waar overigens nog meer bij speelde Aanvankelijk stel de het Haagse departement erg hoge eisen, vooral ten opzichte van het bijzonder onderwijs. In de loop van al die „ellenlange gesprek ken" heeft het departe ment die eisen laten val len, zodat nu alleen de ver deelsleutel nog onderhan delingspunt is. Kloots zegt daarover: „Als Maassluis en Vlaardingen op hun standpunt blijven staan, dan moet Schiedam wel. Het is dan twee tegen een". Voor de directeurspost is nog geen geschikte figuur ge vonden, onoanks het' hoge aantal sollicitanten. De af deling onderwijs van Vlaardingen verwacht ech ter niet dat dit nog lang zal duren. Schiedam De waarnemend commandant van de Schiedamse brandweer, de heer J. Keuzenkamp, gaat per 3 november op 56-jarige leeftijd met pensioen. Burgemeester en wethouders bieden de heer Keuzenkamp en zijn vrouw donderdag 8 november van vier uur tot half zes een receptie aan in de recreatiezaal van het Stadskantoor. De Schiedamse brandweer houdt v/oensdag 7 november een korpsavend in het Stadskantoor. Dan wordt afscheid genomen van tien leden van het brandweerpersoneel. Dit zijn behalve de waarnemend commandanten Keuzenkamp en J. C. Putlsr, die chef van de hoofdafdeling utiliteitsbouw van de dienst gemeentewerken blijft, brandmeester T, Kaik- hoven, hooFdbrandtveerwacht H. Bieze, de brandwachten Th/ van Eljk, G. Braersma, P. M. Schoenmakers, G. Busscher, C. van der Most tn 3. U. 'Lam. Be brandmeester J. P. Ccrv-Jeïjn enhcefdbrandwacht M. L. de Bruijn worden op deze avond, die om acht Uur begint, gehul digd in verband met hun zilveren jubileum bij de brandweer. Op pagina 3 meer over de heer Keuzenkamp en zijn werk.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1