Harry Spermon: binnenkort al onder water Leen van de Ploeg: lossing Kanttekeningen bij vijfjarig jubileum 340 minuten treffervrij... LÏV Liefhebbers icintersport hopen op strenge ivinter Als aanvoerder tegen s-Gravendèel Tennisvereniging Spierings hoek Tien Turn verenigingen in sporthal Aad de Raad naar HDYS Nieuwe naam Rob Middendorp verlaat Holy SCHIEDAMSCHE COURANT DONDERDAG I NOVEMBER 1973 Schiedam In het eerste elftal van Hermes DVS staan niet zo gek veel men sen, die ook hun junioren- tijd bij de Schiedammers hebben doorgebracht In het huidige team zijn het er sights vier, namelijk Wim van Baarle, Ger Bak kes Bob Weeda en Harry Spermon. Zijn die eerste twee er nog eventjes tussen- uit geknepen (resp. naar DFC en SVV) Harry Sper* mon heeft het nooit ergens anders geprobeerd. Toch stond zijn plaats dit sei zoen, voor het eerst sinds Ton Ruts naar DFC ver trok, ter discussie, want in middels had junior-doel man Eas van Noortwijk zich duidelijk in de picture gespeeld. Trainer Henk Nebbeling aan het begin van de oefencam pagne: „Het zal knokken worden tussen die twee. Ik s!a ze allebei hoog aan en de oefenwedstrijden zullen moeten aanwijzen wie de beste is". Veel kwam daar niet van, want prompt brak van Noortwijk zijn scheenbeen en kreeg Harry Spermon het rijk alleen. Spermon destijds: „Leuk is het natuurlijk niet om zo aan je concurrent te ontko men, maar ik voelde me sterk genoeg om met Bas uit te maken wie de beste is". Desondanks was Harry Sperm ons seizoenstart weinig indrukwek kend. Tegen CVV gingen er twee v ze epb allen" in en naar aanleiding van het treffen tegen Zwijndrecbt besloot Henk Neb beling zijn doelman met wat prikkelende kritiek op te Jutten. Harry Spermon: „Ik was het niet met hem eens, maar het is in ieder geval wel aanleiding voor me geweest om er keiihard tegen aan te gaan. Ik train nu vier keer in de week en met namee de keeperstraining op zaterdag ochtend (door Henny van de Tuyn) bevalt uitstekend. Mijn gewicht is voor het eerat sinds jaren, weer onder de tachtig kilo en dat schedt voorm'it gevoel een heel stuk". Sindsdien keept Spermon inder daad als een beer en als we de laatste zeventig minuten tegen Zwijndrecht meerekenen is zijn heiligdom nu ai 340 minuten treffervrij. Vooral tegen Unitas en RVC ging het geweldig goed met Spermon. Na afloop in Rijswijk sprak RVC-trainer Ka- rel Jansen: „We hebben pech gehad, maar we hebben vooral ook verloren door het geweldig sterke keepen van Spermon en doordat die Piet van de Burg alles opruimde.- Henk Nebbeling diezelfde middag: „Je ziet het, Henk is er weer helemaal", Harry Spermon heeft duidelijk voldoende redenen tot tevredenheid: „Het gaat erg lek ker en dat komt ook wel door dat onze achterhoede weer zo Ik- ker draait Piet van de Burg heeft zin] slechte seizoenstart (inmiddels een traditie gewor den) weer achter de rug en het middenveld stopt ook bijzonder veel af. We hebben in ebgin wat moeilijkheden gehad, doordat spelers die ernaast stonden, te- leurgeteld waren, maar dat Is nu allemaal voorbij. Zoiets scheelt en stuk. Het loopt nu allemaal fijn". Waarbij Harry Spermon opmerkt, dat 'ie het liefst uitwedstrijden speelt. De Hermes-doelman: „Zoals tegen Unitas en RVC, dat vind ik heerlijk. Veel van die schreeuwers achter mijn doel, dat pept me alleen maar op. Al ze dan ook nog eens flink gaan aanvallen, dan kan je geweldig groeien. Meestal krijg je in thuiswedstrijden van die vervelende rolballetjes, waar je helemaal niks aan kunt doen". Aanstaande zondag speelt Hermes thuis tegen Papen- drecht,.,.»» Dringen ochfer en in het doel Harry Spermon groeit. Leen van de Ploeg„jeugd moet een kans hebben" Schiedam Hoewel de berfst zich thans van zijn mooiste kant laat zien, gaat bij menige Schiedammer de gedachte reeds uit naar de naderende winter. Vooral de liefhebbers van de schaatssport hopen op een strenge winter met flin ke perioden van vorst die het de moeite waard maken de schaatsen uit het vet te halen. De beheerders van de plaatselijke tennisbaancomplexen zullen ongetwijfeld weer maatregelen treffen om tot het aanleggen van sproei-ljsbanen te kunnen overgaan. Er is slechts een ma tige vorst voor nodig om dit te realiseren en dan zit, voor al de jeugd, al midden in de ijspret. Wat straks de ijsbaert zal moeten worden, is nu nog een stuk grasland inde driehoek Schiedam 1 seweg, 'Poidervaarf, Dutvenpad. Schiedam Hij ambieert beslist £een aanvoerderschap. Maar zondag moest hij wel, in de wedstrijd tegen 's-Gravendeel. Jan van Namen, de vaste aan voerder van Schiedam, had im mers na diens verhuizing niet meer de. conditie om een hele wedstrijd in het veld te lopen coördineren. En hij was per slot van rekening al eens een tijdje aanvoerder geweest. Dus erva ring had hij wel. Leen van de Ploeg was best tevreden na af loop van de wedstrijd. Hij had Van Namen uitstekend vervan- Een, zijn verdedigfng had meer dan eens koelbloedig opgetreden en dat was toch opvallend na de vele paniekerige acties in vori ge wedstrijden, en bovendien had Schiedam gewonnen. Dat werd natuurlijk ook wel eens tijd, want had Schiedam de drie voorgaande wedstrijden niet verdiend verloren?. Het zelfvertrouwen hij Leen van de Ploeg en zijn medespelers is in ieder geval weer terug. In een harde maar sportieve wed strijd Schiedam pleegt zijn ontmoetingen altijd zo door te komenwerden de 's-Graven- delers met een. weliswaar klein, maar toch ruimschoots verdiend verlies geconfronteerd. „We hebben nu wel de oplossing gevonden", denkt Leen van. de Ploeg, een 33-jarige Groenoor- der. „Trainer Van Huët had het elftal Ingrijpend gewijzigd en het is dan ook logisch dat we nog niet helemaal op elkaar wa ren ingespeeld, maar we konden elkaar redelijk goed vinden en we tikten dan ook veel beter dan 's-Gravendeel". ONPRACTISCH Hij spéélt nu al zes seizoenen bij Schiedam, „Ik had daarvoor tien jaar lang in het eerste van Spartaan gespeeld, maar bij mijn verhuizing naar Groenoord zocht ik een andere club op: de afstand naar Spartaan' 20 was te groot en daarom onpraktisch, ongemakkelijk", aldus Leen: Hij voetbalt dus al een behoor lijke tijd, maar voelt zich nog lang niet afgedaan: „Toch zie ik er niet tegenop om straks door een jongere speler te wor den vervangen. De jeugd moet immers een reële kans hebben. Als er een jonger Iemand net zo goed voetbalt ais ik, dan Is het logisch dat aan hem de voor keur wordt gegeven". Maar ervaring speelt toch een gro te rol in de derde klasse van de KNVB? „Natuurlijk", zegt Leen, „je hebt in de derde klas se te maken met gevaarlijke te genstanders, waarbij routine erg belangrijk kan zijn. Maar hoe moeten de jongeren erva ring opdoen als ze geen kans krijgen en nooit worden opge steld?". „Het speltype van tegenwoordig is ook anders", zegt hij. „De middenvelders maken nu de goals, vroeger was dat uitslui tend de taak van de voorhoede spelers. Bij ons is dat overigens geen toeval. of een aan de mo dernisering aangepaste methode als een middenvelder een doel punt maakt. We komen gewoon wat aanvalskracht tekort". Leen van de Ploeg hoopt nog en kele jaartjes te kunnen mee draaien in de derde klasse voor bij er mee stopt. En hij is niet weinig trots op zijn zoontjes, van 4 en 8 jaar, van wie de oudste al in het El-elftal van Schiedam speelt; waardige opvolgen van hun vader? Drie jaar achtereen beschikten de schaatsliefhebbers over een in tieme ijsbaan. Een voor dit doel geschikt gemaakt stuk weiland gelogen in de driehoek, Schie- damseweg, Poldervaart en Dul- venpad. De hoop is er op geves tigd dat ook in de komende win ter weer lustig geschaatst kan worden op deze verlichte baan. De voorbereiding van het hier voor bestemde stuk grasland zal weldra moeten plaats vinden. Het tijdelijk verlaagde waterpeil van de Poldervaart ter plekke kan hierbij wellicht problemen opleveren. Inplaats van zonder meer het sluisje dat de bevloeing regelt open te. trekken, zal het water uit de vaart nu dienen te worden overgepompt naar het weiland in casu de baan,.Bij een strenge winter, zoals de weervoorspel- lers die voor de komende winter zien zitten, speelt "de ijsbaan een ondergeschikte rol. Bij zwaar Ijs kunnen de schaatslief hebbers hun hart ophalen op de stadssingels en vijvers van het Prinses Beatrlxpark. Vooral op de ijsvloeren van deze vijvers Is ruimte ten over voor hard- en kunstrijders. De ex ploitant van het hier gelegen Theehuis „De Kethe!" is voor nemens rond de vóór-vijver guirlandes van gekleurde lichtjes te plaatsen met floodlights. Als het maar vriezen wil, liggen hier ijsfeesten in het vooruitzicht met „koek en zopie' 'erwten soep en andere „warm dran ken. Of dit alles doorgang gaat vinden hangt af van „Koning Winter" die de macht bezit er een strenge of kwakkel winter J van te maken. Schiedam - Dit jaar bestaat een van Schiedams jangste sportverenigingen vijf jaar. Tennisvereniging Spieringshoek is niet van plan het een en ander on gemerkt voorbij te laten gaan. Vandaar ook dat er voor aanstaande zaterdag een uitgebreid feestpro gramma op touw is gezet. Het begint met een eerste klas diner, voorafgegaan door een haventocht. Ver volgens kome nde officiële genodigden aan boord en wordt het feest vervolgd met een dansje. Het pro bleem van de autoloze zon dag wordt opgelost door het inzetten van een bus, zodat de feestvierders niet in het holst van de nacht op straat komen te staan. Overigens, is het niet alleen feest bij Spieringshoek. Met name het tekort aan speelruimte is iets, dat de jubilarissen danig dwars- zit. Bestuurslid Simon van Vliet; „De tennisbond gaat vol gend jaar uitgebreid propagan da voeren om de jeugd enthou siast te krijgen, Hoe al die men sen echter door de tennisvereni gingen opgevangen moeten wor den, is ons een raadsel. Onze vereniging heeft de laatste ja ren een gemiddelde baanhuur- stijging ven 15% moeten incas seren en »e xijn niet de enigen Zoiets is toch eigenlijk te gek. Wij kunnen bovendien ook geen extra banen meer huren, want we zitten aan ons plafond. Op zoodag is alles wat we kunnen krijgen twee banen voor de och- Tennispark Spieringshoekvijftien procent duurder, tenduren en voor 70 leden is dat natuurlijk veel te weinig." Voorzitter Piet van der Kuil voegt er aan toe dat ook de situatie in de sporthal Margriet niet al te best is; „Het is ieder jaar op nieuw weer bedelen en steeds moeten we pas op het laatste nippertje horen, of we iets kun nen krijgen. In Vlaardingen kunnen we niet meer terecht, want de gemeente daar ver huurt alleen maar aan Vlaar- dingers". Het zijn niet de enige bezwaren, die Spieringshoek heeft tegen de gang van zaken in de tenniswe reld. Een andere steen des aan stoots is het feit, dat iedereen maar kan gaan tennissen zon der enige medische controle. Sl- mon van Vliet: „Waarom be staat er geen verplichte medi sche keuring voor mensen die gaan tennissen? Mensen die met hun veertigste of ouder opeens gaan spelen, lopen een grout ri sico. Met een keuring zou je een hoop narigheid kunnen voorko men". Een oplossing zou zijn door ieder een die wil tennissen, te ver plichten lid van de tennisbond (de derde in omvang van Ne derland te worden. Simon van Vliet: „Als iedereen verplicht lid wordt, kan je die keuring goed regelen. Bovendien kan je dan iedereen een registratie- kaart geven, zodat je de in schrijving voor toernooien veel beter kan regelen -Vs je dege ne die aan een toernooi mee doen, verplicht om ht;n kaart in te leveren, heb je meteen geen lost meer van lieden die aan twee of meer toernooien tegelijk mee willen doen." Schiedam - Tien verenigingen' hebben ingeschreven voor de komende zaterdag in de sport hal Margriet te houden ritmi sche- en individuele ritmische gy rnnas t iek-k am p lo enschappen van het KNCGV. De wedstrij den worden georganiseerd in sa menwerking met de Schledamse verenigingen DOK, Animo en ODO. De deelnemende verenigingen zijn: SNV (Leidschendam), De Gazelle (Heemstede), Voor waarts (Haren Gr.). IJmuiden, Spido (KJundert), DOK (Schie-' dam), CJO (Leeuwarden), Ex celsior (Delft), SOS (Voorburg)' en SVS (Spakenburg). De wedstrijden worden afgewis seld met demonstraties van de gemengde groep van DOK en een optreden van de drumband.' De prijsuitreiking en huldiging van de kampioenen vindt plaats om half zes. De toegangsprijs is-;""- één gulden. Schiedam - Hermes DVS heeft er binnenkort een nieuwe keeper bij. Althans indien de KNVB medewerking wil verlenen aan zijn overschrijving van Baronie naar Hermes, zal de 22-jarige Aad de Raad binnenkort speel gerechtigd zijn voor de Schie dammers. de Raad speelde des tijds betaald voetbal bij de Ba ronie, maar zijn marinier-zijn heeft hem een tweetal jaren op non-actief gezet. Inmiddels is De Raad in Rotterdam gestatio-' neerd en heeft 'ie al een paar keer bij de Hermés-seleetié meegetraïnd. Baronie gaat ac- coord met de overschrijving en Hermes uiteraard ook. Het wachten ïs nu dus op toestem ming van de KNVB. Schiedam - De drie christelijke' gymnastiekverenigingen Animo, DOK en ODO zijn op zoek naar een nieuwe naam. Het kiezen van deze naam geschiedt voor uitlopend op het samengaan van' deze verenigingen. De verwach ting is dat een en ander In 1975 zal plaatsvinden, Vooruitlopend daarop geven de drie besturen hun leden en oud-leden de kans om via een prijsvraag een pas-' sende naam te vinden. Vlaardingen - Rob Middendorp, vorig seizoen speler/coach bij ie honkbalclub Holy, gaat Weg bij de Vlaardingcrs, Met clubge noot Jan van Geest meldde hij zich bij de Rotterdamse derde klasser Sint Lodcwijk. Ook daar wordt Rob Middendorp spe- 1 ler/coach.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3