uit Rijnmond Eenvoudig verhuizen SCHIEDAMSCI COURANT 'Men haalt bommen in huis FILIAAL LORENTZ LAAN DICHT SBLO wordt een 'slapende' bond Schiedam niet Abraxas speelt in Instuif Weer vijf jaar voor roofmoord Schiedam Ondanks kritische geluiden Slapende arm. Protestanten bond jubileert WINKELIER GEDOOD OpelRekord: dikke inruil, magere km-prijs. vanaf f 11.919,- 8 Pietersen Co. S Schiedam Es.V j| Schiedam Niet langer uilen de sportverenigingen een beroep kunnen doen op de Schiedam3e Bond voor. Lichamelijke Oefe ning. Tijdens de gisteravond ge houden jaarvergadering ver klaarden de aanwezige leden {opkomstpercentage 35) zich unaniem accoord met het be stuursvoorstel om de SBLO te tra reform eren in een slapen de" bond. Hetgeen, tevens in hield dat om 21.31 uur de belan genbehartiging van de Schie- daipse sport een nieuwe weg insloeg door het installeren van eer. uit zes personen bestaande sportcommissie. De commissie, bestaande uit: M. Eising, Th. J. G. Janse» L. v.d. Kraan, H. Rodenrijs, F. Rijs- he'rgenen A. Sluyters, genoot met een meerderheid van 54 te gen 11 stemmen het vertrouwen van de leden. Slechts van de zij de van de gymnastiekverenigin gen (QDO, DOK, Animo en Ex celsior) werden bezwaren geuit feger de samenstelling van deze commissie. Kritiek, bij monde van woord voerder de heer De Gids, die ■gericht was tegen het geen ge hoor .geven aan de wens om ook uit de gymnastiekverenigingen een afgevaardigde te benoemen. Nochthans werd de commissie in de voorgestelde samensteliKnig bij meerderheid van stemmen geïnstalleerd; De leden, van deze commissie zullen, it* de spor- commissie zullen in de sport raad de plaatsen innemen van den. Tevens zal jn de komende jaren onderzocht worden in hoe verre in Schiedam een functio nele sportraad een haalbare kaart is. In die periode? kunnen de Schiedmse sportverenigingen hun wensen en problemen voor leggen aan het bureau sportza ken van de gemeente, of zich direct richten tot de sportraad. Maasland Inbrekers hebben in Maasland In de nacht van don derdag op vrijdag op twee plaatsen toegeslagen. Op hun eerste kraak-ad res, bij de fami lie van Berkel aan de Hilde- g aar de, vonden zij niets van hun gading. Dat werd „goedge maakt" op hun tweede adresje, bij de familie Van Luipen aan de Kon. Julianaweg. Terwijl de bewoners lagen te slapen wer den zl] ongeveer 4.5M lichter gemaakt. De inbrekers kwamen binnen door de achterdeur met een tochtraampje te forceren. Een onderzoek door de politie In de buurt heeft nog niets opgele verd. Schiedam - In de sociëteit Instuif Schiedam treedt zondag avond de Rotterdamse formatie Abraxas op. Deze splin ternieuwe groep is samengesteld uit leden, die bij andere bands een behoorlijke dosis ervaring hebben opgedaan. Abraxas heeft sinds het begin van het nieuwe seizoen reeds elk weekeinde in diverse 2alen be wezen, uitstekend top-veertig werk ten gehore te kunnen brengen. Ook zijn de leden goed op elkaar ingespeeld. Het is de bedoeling, dat in de pauzes, waarmee de vijf mans formatie haar optreden zal on derbreken, de Instuif drive-in discotheek voor muziek zal zor gen. De mogelijkheid bestaat echter, dat de discotheek zater dag niet voor drie uur 's nachts in Arcade kan zijn in. verband met een disco-avond voor de voetbalvereniging WK. Zondag kan het disco-materiaal niet vervoerd worden in verband met de autoloze zondag. Het programma begint zondag avond om acht uur in gebouw Arcade aan de Lange Haven 71. Leden betalen 3,50 gulden, voor niet-leden is de toegangsprijs twee gulden en vier gulden voor het lidmaatschap. V Als met een lift worden de meubels mef behulp van de hydraulische stelling omhooggevoerd. Schiedam Met een zwaar kastje op de rug liepen ze de trappen op. Bankstellen werden met de grootste moeite door de smalle i trapgangen naar boven ge- transporteerd. Al zwoegen de waren de verhuizers vroeger van 's ochtends vroeg tot 's middags laat in touw. De transporteurs bij het verhuis- bedrijf Jac. van Dijke Zonen, zien die zware dagtaak voort aan belangrijk vergemakke lijkt. Het vermoeiende gesjouw over velen trappen hoeft voor hen niet .meer. Want het bedrijf van "Van Dijke kwam op het lumineuze idee om zich een hydraulische stelling aan te schaffen: een stelling waardoor de meubels op een voudige wijze op zelfs de zeven- ï- de etage terecht kunnen komen. Alles wat de verhuizersmoeten doen is: a. de meubels op een platform plaatsen. b. een knopje indrukken, waar door het platform, met meubels uiteraard, als een lift omhoog gaat. c. de meubels van het platform halen, als dat boven is. Voor de verhuizers een waarde volle „verlichting" van hun ar- v beid.l Schiedam - Burgemeester cn wethouders van Schiedam zullen zeer waarschijnlijk niet het voorbeeld volgen van hun collega's in Rid derkerk om uit de Rijn mond te treden. Het college van b. en w. van Ridderkerk - een plaats van 45.000 inwoners even ten zuidoosten van Rotter dam - heeft een voorstel bij de gemeenteraad in Ridderkerk ingediend om uit de Rijnmond te gaan. Ridderkerk vindt de financiële bijdrage aan Rijnmond onaan vaardbaar hoog. Ook in Schie dam zijn eerder daarop gelij kende geluiden gehoord. Zo heeft wethouder Bolmers een keer in een raadsvergadering gezegd dat hij „niet kapot is" van Rijnmond. „Ze maken daar maar rapporten en wij maar betalen". Wethouder Collé heeft vorige week nog betoogd dat Rijnmond Schiedam niet kan heipen wat betreft de woning bouw. Ondanks deze mening van het Schiedamse college over de Rijnmond, zal het voorbeeld van Ridderkerk waarschijnlijk niet worden gevolgd, omdat dat in strijd zou zijn met het pro gramma van het programcolle- gp- In dat gezamelijk programma van de partijen PvdA, PPR, D'66, CPN en aanvankelijk ook de WD, staat dat zo veel mo gelijk in regionaal verband moet worden gewerkt. Schiedam De afdeling Schie dam van de Nederlandse Pro testantenbond viert in oktober 1974 het honderdjarig bestaan. De afdeling benoemt tijdens een 8 november te houden bestuurs vergadering een commissie, d>e zich met de voorbereiding van de vierins van bet jubileum zal bezighouden. Om het werk van de afdeling te steunen is een iubileumfonds ^opgericht. Uit de beleidsnota van wethouder Bolmers blijkt wel dat Schie dam weigert een hogere bijdra ge aan Rijnmond op de begro ting te zetten. Overigens kan het nog wel een jaar of twee duren voor het uit treden van Ridderkerk uit de Rijnmond een feit is. Eerst moet de gemeenteraad van Rid derkerk het voorstel van het college goedkeuren, daarna moet de Rijnmond-wet worden gewijzigd, fn Schiedam zal op 26 november de Rijnmond in de gemeente raad ter sprake bomen. De raad moet dan advies nitbren- - gen over een nieuw ontwérp;! voor de Rijnmond-wet, .waarjilj Rijnmond grotere bevoegdheden zou krijgen. Den Haag - Het gerechtshof in Den Haag heeft vrijdag de 33-jarige Rotterdamse autohandelaar Bertus F. tot vijf jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest veroor deeld voor zijn aandeel in de beroving van de Schiedamse winkelier Koos van den Bosch. De winkelier was bij de overvain op 6 juli gepleegd bij zijn flat aan de Nieuwe Damlaan in Schiedam, door een kogel uit een door Bertus gehanteerd pi stool om het leven gekomen. Volgens Bertus was de winke lier bij de vechtpartij tegen het wapen aangevallen en was het daardoor afgegaan. Bij de overval had Bertus' mede dader. de 3!-jarige Arfe V. er met de tas met 12.000,- van de winkelier vandoor gegaan. De politie arresteerde beide man nen vrijwel direct, want zij stond klaar om hen te betrap pen. De politie verklaarde later de zaak verkeerd te hebben beoordeeld en daarom niet eer- der te hebben ingegrepen. De rechtbank in Rotterdam bad Bertus veroordeeld tot vijf jaar en onvoorwaardelijke terbe schikkingstelling van de rege- ring. Het hof liet eerst een na- j der psychiatrisch onderzoek1 verrichten. Dat wees uit dat tbr 1 niet nodig was voor Bertus. De procureur-generaal volstond daarom met een eis van vijf jaar. Ook Arie V. kreeg van de De winkelier was bij de overval van het hof een straf van vijf H tod. b'i'W en tx Geaenl Mot on Con tin en til u w mmum mmmmwm Broersvcïst 74-76 B Schiedam Telefoon 010-269404 1 saai susm ebk 4 pagina's Zaterdag 3 november 1973 I B B Bfifl m tt B B B B Krol W H 99ste jaargang no. 24860 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - Idachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Brandweer: 'Voorzichtig met benzine' r Schiedam Het hamsteren van olie en olieproducten baart de Schiedamse brandweer grote zorg. Zij wijst erop, dat hiermee niet alleen in strijd met de gemeentelijke verordenin gen wordt gehandeld, maar tevens wordt gespeeld met vele levens. De brandweer is van mé ning, dat het gevaar van benzine zwaar wordt on derschat. Zo blijken slechts weinigen er reke ning mee te houden, dat bij het óverschenken van benzine al snel de explosie- grens is bereikt, ook al wordt er niet gemorst. De brandweer drukt iedereen het volgende op het hart: nooit meer dan vijf liter benzine in huis halen en dat bewaren in goed gesloten, liefst metalen vaatwerk- Buiten de woning of in een brandwerende ruimte, waarin geen schakelaars of lampen zitten, is het toegestaan om 25 liter bezine in goed geslo ten metalen vaatwerk te bewa ren. 9 Van petroleum of huisbrandolie mag in een woning tot ten hoog ste zestig liter in bussen van maximaal twintig liter wor den ondergebracht. Buiten de woning is het maximum twee honderd liter, maar dan onder speciale voorwaarden: de stof opslaan in een metalen vat, niet bij ramen en op brandwerende vloer; Benzine nooit binnen óver schenken, ook niet in de berging of in het trappenhuis.; let 'er op, dat er geen open vuut in de buurt is, ook geen brandende sigaret; Mors geen bezine of petroleum bij afvoeren, kelders en boxen, want benzinedamp is zwaarder dan lucht en „stroomt' onzicht baar naar beneden. 9 laat niet toe, dat uw kinderen vuurtje stoken, ook niet buiten, want een vonk waait zo naar binnen; gebruik geen óude bussen of plastic jerrycans voor bewa ring; 9 ook het gebruik van glazen flessen is levensgevaarlijk in verband met breek- en explosie gevaar. De brandweer wijst erop, dat het tevens gevaarlijk is om niet meer in gebruik zijnde oliedrums (van de vroegere oliehaard) met bezine te vullen. De. gedachte „ik ben erg voorzich tig en dan kan het geen kwaad is niet juist. De kans op een lekkage is groot en ont stekingsbronnen zijn er overal. Zo kan het morsen van een liter benzine voldoende zijn om een explosief mengsel in een kamer of andere ruimte te veroorza ken. „Men moet zich realiseren ,dat men bommen in huis haalt", al dus de brandweer. Schiedam Het filiaal van de Gemeenschappelijke Openbare Bibliotheek aan de Lorentzlaan gaat wel licht dicht, Het blijkt niet meer de moeite waard om het filiaal te'handhaven, dat in vergelijking met an dere filialen slechts weinig lezers heeft. De meeste lezers, die gebruik zou den kunnen maken van het fi liaal staan ingeschreven bij de centrale bibliotheek aan de Lan ge Haven. Ook laat de accomodate van het filiaal aan de Lorentzlaan te wensen over, 'dat tevens finan ciële problemen oplevert, zo meldt wethouder mevrouw G. D. Verweij-de Graaff in haar beleidsnota. PLATEN Zij meent, dat gesloten moet worden om. de stijging van het budget binnen de per ken te houden Dit streven zet de oprichting van de discotheek, die in de pen zit, ook op losse schroeven. Volgens de wethouder zal de in richting van de discotheek, die ongeveer een ton zal kosten, een te grote belasting van het budget zijn, evenals de exploita tie van 45 duizend gulden. Er is overigens wel een ruimte voor het uitlenen van platen. Mevrouw Verweij acht de kel der van. het bibliotheekfiliaal aan de Parkweg daar heel ge schikt voor.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1