SCHIEDAMSCHE COURANT KAMERLID LEGT NIEUWE HUURWET UIT in Arcade mets van de Vryburght Alleen Eurotax werd gekkenhuis Slapende arm... Tij deus vergadering bewoners Zn id Geen belang stelling voor an Ruilbeurs Nieuwland in Jeugdhaven GEESTIG BLIJSPEL IN IRENE Maandag 5 november 1973 6 pagina's 99ste jaargang no. 24861 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL l&'ac.v ■-*] Schiedam Het Tweede Kamerlid H. Kombrink geeft maandag 19 november tijdens de jaarvergadering van de Bewonersvereniging Schiedam-Zuid een toelichting op de nieuwe huurwet. De acht pun ten tellende agenda voor deze vergadering vermeldt bovendien een discussie over de activiteiten van de vereniging in het afgelopen jaar,. De vergadering begint om' acht uur en wordt gehouden in de zaal achter het café De Brug aan de Rozenbiirgsestraat 2. De. bewoners vereniging doet een ber<^e& op haar leden, die in het bez| ]|jn van aandelen van de vereniging Volkshuisvesting. De bewonersvereciging wil. deze tegen -een vergoeding overzie- men om recht te krijgen op in spraak tijdens de ledenvergade ringen van de bouwvereniging; De bouw- en adviescommissie van de bewonersvereniging heeft sinds de oprichting van de ver- eniging vorig jaar ongeveer 180 klachtenbehandeld, waarvan 37 ernstige. De commissie is ech ter teleurgesteld dat de bewoners wel met klachten komen, maar niets meer van zich laten horen, wanneer deze behandeld zijn. BEREIKEN be bewonersvereniging meldt., in haar driemaandelijkse blad on- der andere het volgende te wil len bereiken: verkeersvrije straten, parkeergelegenheid, speelplaatsen voor de jeugd, horidetoiletten, door sloop ont stane open plekken opvullen met huizen, die lijken op de vo rige, een goed functionerend wijkcentrum en meer groen. Ook wil de vereniging het onmo gelijk maken om huizen aan het woningbestand te onttrekken door deze woningen niet be schikbaar te stellen voor. ge bruik als bedrijfsruimten. Si Schiedam/VlaardingenEr be staat opvallend weinig belang stelling voor bet -streekplan Rijnmond.. Dat kan worden ge- concludeerd uit de belangstel ling voor de spreekavonden van de werkgroep 2000. Deze werkgroep houdt de spreek uren om mensen die bezwaar schriften tegen het plan willen indienen de helpènde hand te bieden. In het Bouwcentrum in Rotterdam is totnu toe één spreekavond gehouden, Daaar kwam niemand. Twee spreekavonden in de regio werden ook slecht bezocht. In Vlaardingen kwamen vijf men sen en in Oostvoome zes. De vijf mensen in Vlaardingen hoorden bovendien nog bij een inspraakgrcep. De' werkgroe 2000 houdt in het Bouwcentrum nog tot en met 7 december iedere vrijdagavond spreekuur. Dat is tussen half acht en half elf. Schiedam - De auto-loze zon dag beeft in Schiedam wei nig moeilijkheden gege ven. Alleen wat betreft het krijgen van een taxi, wa ren er problemen. Wachttij den van meer dan een half uur waren geen uitzonde ring. De Schiedamse politie „be trapte" één automobilist die zonder ontheffing reed. Dat gebeurde veertig minu ten na het ingaan van het rijverbod. De man was buiten zijn schuld verlaat. Zijn in be slag genomen auto krijgt hij maandag terug. De po litie surveilleerde met twee mobiele pesten. De Schiedamse politie "betrapte" één automobilist die zonder ont heffing reed. Dat gebeurde veertig minuten na het ingaan van het rijverbod. Het taxibedrijf Eurotax verander de gisteren en in de nacht van zaterdag op zondag geregeld in een gekkenhuis. Gisteravond waren er wachttijden van een half uur tot drie kwartier. Een woordvoerder van het taxibe- drijf merkt^ op, datjiet publiek upvallend'- weinig" "bégrip had voor de moeilijkheden waarmee mer.' kampte. Spoedeisende gevallen kregen voorrang. Daaronder was bij voorbeeld een klant die met grote spoed naar het ziekenhuis moest voor een operatie. De politie begeleidde met een wa gen een auto van een Schiedam mer die plotseling naar een op sterven liggende famililid moest. Bij, het restaurant Europoort aan de Maasboulevaard is de "klap" van de autoloze zondag minder hard aangekomen dan men aanvankelijk had gedacht. MOOI WEER Door het mooie weer was het in het café af en toe zelfs behoor lijk druk. Daarentegen schatte een woordvoerder van Euro poort. dat er in het restaurant maar veertg procent bezoekers waren in vergelijk met andee zondagen. Volgens de woord- voerder viel dat nog meeom dat men aanvankelijk op 25 pro cent had gerekend. Voor"een'-déél werd dat ongetwij feld veroorzaakt door het idee van het restaurant om tusseri de Koemarkt en de Maasboule vaard een koets heen en weer te laten rijden. Deze zat vrijwel, steeds vol. - Europoort ïs daarom van plan aanstaande zondag een nog gro ter rijtuig te laten pendelen. Dat 2al een (overdekte) Jan Plezier worden, die twintig mensen in één keer kan vervoe ren. Het openbaar vervoer kon over het algemeen de problemen wel baas. Waar nodig werd af en toe een extra bus of tram inge- zet. De politie moest gisteren kinderen van de Rijksweg verwijderen die daar aan het spelen waren. Ouders worden verzocht hun kinderen dat te verbieden, om dat dat een zeer gevaarlijk spel is met het (overigens weinige) verkeer dat er nog rijdt. Ook werden enkele fietsers en brom mers op de Rijksweg gesigna leerd. Schiedam De Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers, afdeling Schiedam houdt van 9 t/m 11 november haar jaarlijkse tentoonstel ling met de hieraan voorafgaande keuring van de ingezonden vo gels. Al die tijd gaan de bovenzalen van gebouw Arcade fungeren als vogeltuinen, bewoond door honderden vogels van diverse plui mage. Een. belangrijke plaats nemen hierbij de kleurkanaries in. De specialiteit van de afdeling die hiermee in het gehele land en zelfs ver daarbuiten bekendheid geniet. Dooi- de leden gefokte kanaries behorende tot dé klassieke, de pastel- en de opaalgroep met als bijkleuren de roodfactorige. de mozaïek-, ivcor- en o.m. de albinokanaries vallen hier drie dagen te bewonderen. Dan^ zijn er, weer de vorm- en postuurkanaries,'apa rfe; Vogels, verkregen door inteelt en kruis- paringen. Minder in aantal zijn de tropische- en subtropische vogels, ondergebracht in een afzonderlijke afdeling. Hieronder bevinden zich ?.a£deters maar ook soorten cie zicb voe den met insecten en fruit. Hoe wel ze in grootte sterk verschil len, zijn ze aller» gestoken in een prachtig verenpak. Grote en kleine parkieten, glans- en koespreeuwen maar ook Austra lische diamant- en Peruduifjes; prachtvinken in diverse soorten gaan deel uitmaken van het as sortiment. Voorts komen er bastaarden, ont staan uit kruisingen tussen twee tropische soorten of met ge bruikmaking van uitheems en inheems vogeJbioed. Voor de kanaries "zijn drie keu ringsklassen. Die voor het broed 1973 en- geboren in 1972 maar ook voor de vrije inzending (koopvogèls). Ook voor de. tropische- en subtro-, pische vogels is er verschil of hét .zelf gefokte- dan wel-koop- vogels zijn!, De kampioenen van het jaar ko men klassegewijs door de keu ring naar voren. Evenals vorig jaar is er weer een hoekje inge richt voor koopvogels. De hier geposeerde vogels zijn voor! ie dereen te koop. Gratis hierbij wordt de nodige informatie ver strekt over het met succes hou den en de verzorging van de uitgekomen vogel(s). De tentoonstelling is voor hei pu- bliek gratis opengesteld op vrij dagavond van acht tot tien uur; zaterdag van 's morgens tien i tót'*s avonds:tien* en zondag-varir- 's morgens tién tot's middags vijf uur. Aan de hand van een beschikbare catalogus zijn alle aanwezige vogels te herkennen,Hierin zijn bovendien; de keuringsuitslagen opgenomen met vermelding wel ke vogels tot de kampioenen van het jaar behoren. Schiedam De wijkverenigïng Nieuwland houdt dinsdag 6 no vember haar maandelijkse ruil beurs in de Jeugdhaven aan het einde van de Albardastraat. De jeugd is van zes uur tot half. acht welkom, volwassenen van af half acht. De toegangsprijs is voor de jongelui een kwartje, de ouderen betalen twee kwartjes.! Schiedam - Dat bet' wel mee valt met een gesuggereerd' gebrek aan belangstelling voor het plaatselijke araa- fceurtoneedbewees de volle zaal Irene, waar de toneel-, een nieuw toneelstuk in première bracht. Maasland Inbrekers hebben in Maasland op twee plaatsen toe geslagen. Op hun eerste kraak-adres, bij de familie Van Berkel aan de Hil- degaarde, vonden zij niets van hun gading. Dat werd „goedge maakt" op hun tweede adresje, bij de familie Van Luipen aan de Kon. Julianaweg, Terwijl de bewoners lagen te slapen wer den zijn ongeveer f 4.500 lichter gemaakt. De inbrekers kwamen binnen door de achterdeur met een rochtraampje te forceren. Een onderzoek door de politie in de ouurt heeft nog niets opgele verd. vereniging Othello zater-Een geestig blijspel van M. Jans sen en N. Nielen, waarmee de vereniging meer dan tien uit koopavonden hoopt te kunnen verzorgen ergens in de provin cie of daarbuiten. Het stuk draagt aistitel „Het spook van de Vryburght" wat niet zeggen wil dat er gegrie zeld moet worden. Het spook wordt op de achtergrond gema nipuleerd om de rijke kaashan delaar, Kees v.d. Veer een toon tje lager te doen zingen. Hij maakt complotten om zijn doch ters aan de man te brengen maar op hun beurt verlakken de meisjes hun vader om dit te verhinderen. Het is een van die stukken waar van de goede afloop al te voren vaststaat. Kostelijke situaties met vee! verwarringen komen er in voor die het kasteel op stelten zetten. Onder regie vanPiet de Kaper heeft Othello alle mogelijkheden benut om er een geslaagde voorstelling van de maken. Ben Vredebregt leverde een creatie als de potentaat en de op status gestelde kaashandelaar. Niet minder goed was Ineke van ■j - Kasteren die met veel flair dé jongste dochter, Peggie de juis te gestalte wist te geven. CHARME Maria Dessens, de oudste dochter Cecile, een laatbloeiertje in de 1 iefde, vaak met eenvoudige charme uitgebeeld. Voor Opa Piet Dessens was het een jubl- leumvoorstelling. Vijftien jaar lid en ook nu weer een echte, zij het wat jeugdige, „opa". v:: Debutant Flip v.d. Berg.stond wat moeilijk tegenover zijn "vuur doop" doch zal ongetwijfeld de goede vorm wel vinden. Het Uit beelden van de wat kwallerige jonkhéér v. Heusden tot Leus-; den was een kolfje naar de hand voor Huub de Ruiter, Hij zat er helemaal in. De detective Edith, op zoek naar het spook maar liefde vindend, was bijv Trudy Peters in vertrouwde handen. Ook Sjaak Dessens in de rol van de pseudo-buller en Corry van Diest ais de huis houdster Martha gaven een juis te typering en kunnen op een goede voorstelling terugzien.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1