niet aan HBSS verzuimde door te gaan Opheldering gevraagd Defensie houdt Den Bosch onder schot FOUTEN FATAAL OP WOUDESTEÏN m Oudjes" doen het nog best Vlaardingen blij MSV: PUNT UIT Fortuna naar Zwart Wit '28 NIPT VERLIES mm g^stvr/m MAANDAG 5 NOVEMEBER 1973 Door Bas van den Berg VJaardtngen Fortuna Vlaardingen kon zijn su persnelle voorsprong (2e minuut Ger Robbemünd) niet aan. Omdat FC Den Bosdi erg veel inhoud had, nauwelijks in paniek raak te, „en", oordeelde Jan Remmers (trainer), „wij niet vóór, dam wel na de rust met „killer" Dick Beek Fortuna op de knieën zouden krijgen". De Bra banders barstten wél van 't zelfvertrouwen, maar kre gen nauwelijks reële kan sen om Fortuna op verlies te zetten. Slechts de kopbal van Beek (t— 1) was tekenend voor Fortuna's gebrek aan organisatie. Vaste ■bewaker. Rob van der Bol ver keerde in de mening dat Hidd-o Reys de bal zou „pakken" uit de puntgave pass van Vreeburg, maar beiden konden slechts reageren toen het karwei al was ■geklaard. Jan van Baaren: „Eerlijk kregen wij na rust via „coun ters", toen Den Bosch sterk aandrong, nog de meest reële kansen, maar ik moet zeggen dat de Bossche efluipe zeker een goci naar een. periodekampioen- schap gaat doen. Spelers als laatste man Salfischberger en „spits" Vreeburg, alsmede Du- wens en Graauwmans op het middenveld hebben veel klasse en daarom is het niet veemd dat Den Bosoh zo lekker ge- ■g'oepeerd kan spelen". Want. realiteit was dat de Vlaar- dingers bij tijd en wijle van het 'kastje'naar de muur liepen. Het sr.ielle schakelen in het midden rif niet konden bijbenen en met rame GerRobbemond op rechts - (Ger Pijl was geschorst) ontzag -had voor-het veel switchende, diipG raauwm ans/Vrseburg. „Daarom" oordeelde Jan van Baa ren, was bet niet zo vreemd dat! ■wissel Frans Stans (voor Arie Riedijk) de - gaten in dat deel, waar - -Dan Bosch, het sterkst was, moest dichten. Overigens", ging Van Baaren verder, „gaat trams Stans steeds sterker spe len er. was het daarom weer niet zó vreemd dat hij genoeg Üucht had (halve wedstrijd) om ook in de aanval op teduiken". Tweemaal stond Stans oog in oog znet uitstekende' doelman Van der. Pluyin, maar de eerste keer ■ging de halve omhaal rakelings.,, -öaast en op de gave/ pass van Arie Don. kwam hij enkele cen timeters tekort.Jr, ERVARING Na Fortuna's snelle „openibg", waarvoor Coes Bouraan uit een vrije trap de bal naar „specia list" Robbemond kon plaatsen, ebde het initiatief, dat in twee minuten ook evOnzovele hoek schoppen had opgeleverd, snel weg. Deels omdat FC Den Bosch niet In paniek raakte (Jan van Baaren: „kenmerk voor een goeie ploeg die eredivi- Aat Reygersberg en Jon Roo-dbol (links), twee spilsen die samenwerking nog vreemd is. Vlaardingen Fortuna Vlaardingen heeft een klacht ingediend bij de schehlsrechterscommis- sie van de KNVB, omdat zij.(bet gevoel heeft en is vorige week dn die mening gesterkt door een opmerking van een scheidsrechter uit het be taalde voetbal, dat het achter wordt gesteld. Hoewel het frappant is en misschien erg toevallig ook nog, dat Fortuna in enkele weken tijd al leen maar strafschoppen tegen zich kreeg, gaf de opmerking van scheidsrechter Krijn de Vos, na. afloop bij SC Amersfoort—Fortuna VI. toch te denken. De Vos zei namelijk ten overstaan van. iedereen, „dat een aantal scheidsrechters uit het betaalde voetbal een vooroordeel heeft over twee clubs, te weten SC Cambuur en Fortuna Vlaardingen. Omdat zij zo hard spelen", luidde verder de verklaring. Met de opmerking van De Vos, „dat dit niet van vandaag of gisteren is", heeft het bestuur van Fortuna VI. genteend daar iets aan te moeten doen. Oni in ieder geval, wanneer dit inderdaad zo Is, die indruk b:j de scheidsrechters weg te nemen. Daarom vroeg het om een onderhoud met de voorzitter van de scheids rechterscom- inïssia van de KNVB, mr. Kernkamp en dat zal volgende week zijn. Ger Robbemond {nief zicht baar heeft al na één minuut gescoord",; sie ervaring heeft"). Hoewel erg breedvoerig combinerend werd Fortuna, mede door verrassen de solo's van laatste man Sal fischberger nota bene, op dood spoor -gezet, - maar doelpunten kwamen er niet. Slechts op een kogel van Pijs op een pass van Graut behoefde Hiddo Réys in •'•ie. grijpen. Fortuna's alternatief lagin de „counter"., maar daar kwam, 1 hoeweler - reële kansen- kwa- men, weinig van terecht. Een. schot van J.an .Roódbolvloog voor het doel' langs én'..daarbij-' opgeteld de verdwaaldé schoen .van Aat Reygersberg en Loet" .-Kwist, .- is .hetL duidelijk,dat „de Viaardingers aanvallend niet' veel voorstelden. - Slechts een kopbal van Cees Bou rn am uit een hoekschop van Loet Kwist boezemde ontzag in, maar doelman Van der Pluym reageerde subliem. Het Bossche geheime wapen noem- de zich Dick Beek en hoewel R oh van der Bol nu de taak had de „witkop" inplaats van Graul, in te dammen, slaagde de nieu we spits er in"—- in de tiende minuut.Fortuna voor schut te zetten. Ter verzachting Jan van Baarer.: „zoiets zie je aankomen. FC Dtn Bosch moest we! eens een keer" gelijk maken omdat het,- nogmaals, veel: klasse heeft. Om de. Bossche plannen 'in de war. te sturen,' wisselde' ik Arie' Rie- dijk voor Frans Stans, maar de Brabanders-trokken. ziel4! er wei- «ig yarLaan".' V Lange /tijd nam de formatie van Jan Remmers het initiatief, zon der: overigens. tót' daden .te ko men. Op.het.middenveld over heerste FC Den Bosch zeker, maar Fortuna was achter,on- dunks het feit dat Córver en Pijlgeschorst waréneig 'sterk. De zwakke stee was de aanval, „waar Jan Roodbol zich", aldus Jan van Baaren, „snel ont wikkelt, maar de samenwerking met Aat Reygersberg ie wensen overlat. De aktles van Fortu na liepen steeds weer over de Westlander ,maar de combina ties waren vrijwel nihil en daar om was dat ook voor uitblinker Salfischberger aanleiding om bij tijd en wijle in de atmvsil te gaan opereren. In, de laatste fase van de overi gen1?., boeiende strijd, die voor. 2.800 toeschouwers hetaacikij- kén volledig; ward was, moest. Loet Kwist nog .wisselen, voor FransFiers, maar in destand ■(1—1) kwam geen wijziging meer... - Zoutelande In het land waar het leven goed is heeft HBSS getracht haar eerste „uit"-overwinning te bewerkstelligen. In het verre Zeeuwse Zoutelande en onder een stralend zonnetje bond HBSS de strijd aan tegen.De Meeuwen. Het is een frisse en levendige partij voetbal geworden nr®t een juiste uitslag van 1—1. De eerste helft was het tóch wel De Meeuwen dat het meest im poneerde en waarbij HBSS zich het meest tot counteren moest, beperken. Gezegd moet echter worden dat juist deze counters veel verwarring stichtten in de. achterhoede^ van De Meeuwen, die soms - vóór grote problemen kwam te staan. In de achtèrhoe- ..^de van HBSS, was .Wim Rade- maker weer dé betrouwbare steunpilaar, terwijl Jan van Heest op een rustige wijze zijn doel stond te verdedigen. Met verre schoten van zowel de voorhoede als de middenlinie trachtte De Meeuwen Jan van eest te verontrusten doch Jan stopte deze vaak zeer harde schuivers uiterst bekwaam. Vijf minuten voor rust ontsnapte De Meeuwen echter aan een achter stand toen Wim Houtman goed daargezet had op een diepte pass, even eerder bij de bal was dan keeper Ad Flipse, doch 2ijn Iets te zachte schot werd door Bram Pattenier van de doellijn gehaald. Even daarna echter werd het I—0 voor De Meeuwen. Een corner genomen door Wim Lievense kwam laag voor het doel van Jan van Heest en via een scher mutseling om de bal, liep Leo 'Flipse de bal in het doel. Met een toch wel verdiende stand van 10 voor De Meeuwen kon men dus gaan rusten. Na de rust een. duidelijk zeer geïnspireerd HBSS. Een schot van Henk Scharloo suisde net over. De Meeuwen kwam onder grote druk te staan en kwam bijna niet meer op de helft van HBSS. De Meeuwen moesten ge woon onder dit geweld bezwij ken doch de vraag was wan neer. In de achttiende minuut -was het dan zover. Henk Wisse had een overtreding tegen Martin Meyer gemaakt. De „vrije trap werd vakkundig genomen door Henk Scharloo en geplaatst op het hoofd van Henny Pierroen die de bal keurig achter keeper Flipse in de touwen deponeer- de: 1—L Dit leverde HBSS dus de verdien de gelijkmaker op doch Henny Pierroen r een enorme bult op zijn hoofd aangezien hij bij het koppen tevens het hoofd van Bram Pattenier had geraakt. Jammer was het dat HBSS niet door bleef drukken want dan had er beslist meer ingezeten dan het gelijke spel. De Meeu wen trachtte door twee verse spelers, in te zetten weer het ini tiatief naar zich toe te trekken en het laatste kwartier had dan oofc een zeer boeiend verloop, waarbij zowel HBSS als De Meeuwen nog enkele kansen hebben gekregen om te scores. Bij het eindsignaal van scheids rechter Bos uit Den Haag. kon den echter zowel HBSS als De Meeuwen vrede hebben met het gelijke spel en hebben de toe schouwers een leuke middag be leefd aan dit aantrekkelijke duel. Onder Jan van der Velden door scoort Thijs Kwakkernaat voor Excelsior. Do tragedie van de doelman, vreugde bij Sjaok Roggeveen. d&or Hans Soeters Rotterdam Het duurde lang, heel lang, voordat de eer ste SVV'er Woudstesteins kleedkamer wenste te verlaten. En toen eenmaal de eerste vermoeid ogende Schiedam mer zteh hij de „gipsen" Leen Wamaar voegde, speelde uiteraard de teleurstelling. Niet zozeer de nederlaag, maar eerder de cijfers deprimeerden de Schiedamse stemming. Een sfeertje waarin toch wel wat verwijten de boventoon voerden. Want daar was enerzijds de kritiek, op de defensie, die bij vier van de Rotterdamse doeipuiiten evenzovele keren niet vrijuit ging. Maar daar was ook de opmerking: „Aanvallend hadden we geen reet in te bren gen", „we konden geen vuist maken". Het waren de na ween in een ploeg die nauwelijks twee uur eerder nog hoopte op een zege. „Die tweede periode zie -je, wé stonden nou net zo goed", ver klaarde Aad Oosterholt „Aanval lend machteloos, ja, zo mag je het wel noemen", reageerde ook Bob Maaskant. „Maar wat wil. je, als Paul Roodnat, minder draait dan normaal en ook een Coenen wat tegenvalt, ja. dan hou je alleen Jan Groencweg over, nou ja en dat heb 'ie ge zien". Waarmee SW's trainer ongetwijfeld doelde op het con sequent uitschakelen van zijn rechterspits door Wim Bron. En doordat ook op links weinig te beleven viel(Maaskant: „Rood nat heeft op Woudést'èin nog nooit goed gespeeld"), liep' Jan Coenen inderdaad in niemands- - land. Want juist SW's blonde spits, die zich tegen z'n oude club had willen waarmaken, werd schrik barend'weinig. in het spel be trokken. Een direct gevolg van bet falen van de vleugels, maar ook door onvoldoende steun van uit de tweede lijn..Wim Mulder werd er het slachtoffer van en moest plaatsmaken voor verde diger Dick van de Korput, waardoorJ oh nvan der Spek, die:Hans Ba/ssant wél degelijk in. bedwang had, naar hét, midden veld opschoof. - Wim Mulder - kon het er maarmatig mee .eens zijn; maar-getuige zijn: „.Over het. waarom moet je'bij de trai ner zijn", .had hij die teleurstel ling "manmoedig verwerkt. TREFFERS Moeilijker zal dit zijn voor SW's defensei. Jan den Tuinder had het inderdaad erg moeilijk met de- geroutineerde doordouwer Frans van de'Heide, waar ech- 'ter weer tegenover stond 'dat de veel kleinere. Maarten van Beek een „beer" als Sjaak Rogge- veen kon temmen. Zelfs sleepte Aad-Osterhoft' zijn defensie dooi de moeilijke beginfase heen, maar waarom, dan toch die 'tref fers?. .Rob' Maaskant: „Excel sior heeft natuurlijk wel een erg sterke verdediging, maar vooral een geroutineerde ploeg. Maar toch kwamen de doelpunten uit fouten vari ons". Zoals het eerste 'doelpunt, de kop bal vari Frans: van de Heide. Waar was/Jan den Tuinder en waarom stónd Jan van der; Vel den: bij de eerste paal? Twee. defensïefcuten die Excelsiors - oppepper voor de tweede -helft. En eigenlijk was. SW aan Excel sior's- tweede doelpunt leek on nodig, Want hoe was. het moge-, lijk dat Sjaak Roggeveen tussen een aantal SVVfers in, toch als laatste de bal kon raken? En eigenlijk was SVV aan Excel siors derde doelpunt slechts ge deeltelijk schuldig. "Want al vér- speelde Jóhn van der Spek de bal, dat Thijs Kwakkernaat on gehinderd kon doorstormen was het gevolg van pure snelheid. - Tenzij Paul .Roodnat a la Char ley Bosveld er een pootje had voor gestoken. Maar SVV's lin kervleugel deed dat niet, werkte we! hard, maar'Speelde zeker geen fortuinlijke wedstrijd. Kon het ongehinderd doorgang verlenen aan Thijs Kwakker naat niet directals defensiefout worden aangerekend, Excel- sior's vierde treffer was dat wel. Want al stompte Jan van der Velden, zwaar gehinderd door Frans van de Heide de bal weg, verder dan enkele luttele meters kwam de Schiedamse goalie niet. En daar stond uitger rakend Sjaak Roggeveen, volko men vrij alle kans krijgend zijn schutterskwaliteiten in die ene kans te leggen. Vier treffers, gezien SW's tegen spel eigenlijk iets te veel. Maar dat SW's eigen mogelijkheden onvoldoende zijn uitgebuit on derstreepte de aan Jan Coenen toegekende strafschop. Want In die fase drukteSVV eindelijk wel. Toén kwam Rlnus Steen bergen wel sterk naar voren en werd Jan Coenen's Ingetoomde, spitswerk wel uitgebuit. En al resulteerde dat dan niet in een echte voltreffer, de wanhoopspo ging van Ton Wickel bewees dat ook Excelsiors, defensie kan wankelen. Maar SVV dartelde bedeesd over Woudéstein, angstig bijna. Daardoor hoefde Eddie van de Roer! nauwelijks in actie te ko men. Maar vooral /de hoek schoppen tonen aan dat SVV, in de tweede helft toch wél wat nadrukkelijker op avontuur trok. Eerste helft: Excelsior '6, ;SVV 0; tweede helft: Excelsior 2, SVV 6, Frans Derks verdeel de het aantal vrije trappen eer lijk: tegen Excelsior 19, tegen SVV 21. (Voor wedstrijdverslag, zie.RN-sportbijlage). Vlaardingen Derde-klasser Vlaardingen had in feite te veel ontzag voor het harde WGZ. Daarom moest het lange tijd het Initiatief aan de Zwljndrech- tenaren over laten, zonder zelf gevaarlijk te worden. Uiteinde lijk sleepte Vlaardingen er toch nog een punt uit (0-6) en dat was verdiend. In de slotfase van de overigens povere ontmoeting kwam Vlaar dingen nog goed weg bij een schot tegen de onderkant van de lat. Vlak voor tijd kreeg Theo Jansen nog een reële kans, maar hij was te zelfzuch tig. In de verdediging maakte Gerard Meeder. die Joop de Heer.verving, een goede indruk. Maassluis MSV'71 kon maar deels de winst pakken bij SVO. De formatie van trainer Arie Kap beeft weliswaar de tegen stander niet verder laten komen dan de middenlijn, maar het rwakke SVO had toch goed moeten zijn voor twee punten. A! groef de opponent zich in het verdedïgingsblok en konden, de MSV voorwaartsen geen gat vinden in de kluwen spelers, wel licht heeft gebrek aan volledige concentratie 'het volledige suc ces in de weg gestaan. MSV was aan de andere kant wel gehandicapt door het wegvallen van de geblesseerde Bert de Ja ger (frontlinie). De wijze waar op een volledig in de tang geno men SVO werd bestreden, had - wellicht andere wegen gekend. En zo bleef het 0-C. Krijn Boog vart Zwaluwen haalt uit. Vlaardingen In het door Zwalu wen georganiseerde veteranen zaalvoetbaltoernooi kunnen de organisatoren op een geslaagde le ronde terugzien. Bij de „oud jes" kon het talrijke publiek vele oude sterren van weleer, Koos v.d. Weyden (Zwaluwen), Henk Sterk (Fortuna) en Toob Remmers van VFC aan het werk zien. Geplaatst voor de finale hebben zich: Zwaluwen, Fortuna, VFC, HVO, Satelliet en RK WIK. Uit slagen; Zwaluwen-DVO 3-1, VFC-HVO 3-1, RK WIK-VSV. 0-0, Fortuna-Vlaardingen 1-1, Hollan- diaan-Sunlight 0-2, Satelliet-Zwa luwen 2 6-0. Zwaluwen 1-Fortu- na 1-2, VFC-Hollandiaan: l-2, RK WIK-SateJliet 0-2, DVO-Vlaardin- gen 0-3, HVO-Sunlight 3-1, VSV- Zwaluwen 2 0r0, Sun!ight-VFC 0-2, Zwaluwen 2-RK WIK 0-2, Fortuna-DVO 1-1. De Hollan- diaan-HVO 0-1, Satelliet-VSV 1- 0. De eindronde wordt zaterdag 10 november gespeeld, wederom in de sporthal. Vlaardingen Fortuna speelt morgénavond bij Zwart Wit '28 om de Vaancup, De club die de zaterdag eersteklasser het grootste verlies toebrengt, komt daarvoor in aanmerking. Tot dusver waren de resultaten positief voor de zaterdagvoet ballers. Overmaas verloor met 4—2, Papendrecht met 2—0 en SVV deelde de punten: 5—5. Vo rige week moest RFC zelfs met 90 aan den Jijve ondervinden dat de makkers van Piet Boe- kee over hun dieptepunt heon zijn. De wedstrijd begint mor genavond om 20.15 uur. Schiedam Ook tegen de reser ves van Telstar heeft het C-elf- tal van SVV geen winst kunnen boeken. De bezoekers namen al in de eerste helft een 1-0 voor sprong en gaven v die niet meer uit handen. In de tweede helft heeft SVV de Telstar-defensie langdurig onder druk gezet, maar ondanks enkele serieuze scoringskansen mislukten de Schiedamse pogingen. Komende zaterdag speelt SVV in de strijd om de Pelllkaanbeker tegen Excelsior op Woudestein.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3