Jan Meyeringuitblinker bij Pollux ASVION WISSELT MET HBS Ritmische gymnastiek in opkomst PPSContregelt Oranje strijdplan Bruynzeel weer oppermachtig Evenwicht levert rendement op MVV '27 krijgt TE VEEL Bondskampioenschappen KNCGV :<s MAANDAG 5 NOVEMEBER 1973 Schiedam - Het belangrijkste hockey-succes kwam deze keer op reke ning van de dames van Asvion, immers zij hadden dit seizoen nog geen enkele keer gewonnen, maar moesten aantreden tegen concur rent HBS. Wat nodig was, gebeurde ook; Asvion pakte beide pun ten. Extra prettige bijeenkomstigheïd was het feit, dat de overwin ning dik verdiend was, en eigenlijk geen moment in gevaar is gei weest. Voor rust al hadden de Schiedamse dames al tweemaal uitge haald; eerst zorgde Irene Alderliste beheerst voor 1—0, Even later kwam Joyce Hugenholtz oog in oog met de Haagse doel- vrouwe en dat betekende 2—0, Na ruist werd wat gas teruggenomen, en dat leidde tot een aantal HBS-kansen. Hiervan werd er gelukkig maar eentje benut, zodat Asvion erin slaagde de laatste plaats af te staan aan de Haagse dames. De heren deden het een stuk minder. Wel een kwalijke zaak, want het veldoverwicht tegen Dordrecht was verpletterend. Niet minder dan dertien strafcomers werden er op het Dordtse doel afgevuurd, maar geen enkele keer konden de kegels gehesen worden. Eventjes leek het erop, maar een ogenschijnlijk gave treffer werd zonder pardon afgekeurd. Dat was aan de andere kant anders, want een van richting veranderde Dordtse strafcomer vloog onhoudbaar tn de touwen. En dan te bedenken, dat Dordrecht m totaal slechts twee strafcomers kreeg te nemen. SPIRIT Bij Spirit deden de dames en heren niet voor elkaar onder. Beide teams verloren met 20, maar vooral de dames-nederlaag was ver re van verdiend. In. tegendeel, de Spirit-dames hadden gedurende lange perioden een veldoverwicht tegen Dordrecht, maar gescoord werd er niet. Naast het niet meespelen van Marijke Janse, was hieraan ook het uiterst merkwaardige fluitistenwerk van de Dordtse scheidsrechter schuldig. Deze man was af en toe beslist met meer te volgen, maar zelfs hij kon het nret helpen, dat de Spirit-beepster na twee minuten in vlie gende vaart over de bal heen trapte. Dat was 0—1, een flinke af knapper zo kort na het begin. Dordrecht koos voor haar tweede tref fer een ander psychologisch moment van jewelste uit. Kort voor rust namehik sloegen de Dordtse dames opnieuw toe. 0—2. Marijke van Leeuwen miste nog een paar behoorlijke kansen, maar aange zien de overige 21 speelsters hetzelfde deden, kwam ook de eindstand op 0—2. De Snirit-heren trokken naar het Voorburgse Cartouche. Veel plezier hebben zij aan hun autovrije tripje niet beleefd, want ondanks heel behoorlijk tegenspel moesten ze het toch met 2—0 afleggen. Daarbo venop kwam voor Tom Martens extra 'dolle pret', want na een onge lukkige actie kon 'ie met een gebroken neus het ziekenhuis opzoe ken. POLLUX De Pollux-heren hebben tegen TOGO eveneens met 20 verloren. Het liep allemaal niet zo geweldig bij de Vlaardingers en het technisch sterker TOGO domineerde dan ook practisch de gehele wedstrijd. Dat er echter niet meer dan twee doelpunten vielen was voorname lijk te danken aan het schitterende domverdedigen van Jan Meye ring. Hij ranselde er van alles uit. maar kern de twee Haagse goals toch niet voorkomen. Bij rust was de stand nog 0—0, maar de toe nemende TOGO-druk was na de thee goed voor twee treffers. De Pollux-dames deden het een stuk beter, want rij slaagden erin om met 2—I te zegevieren. Er had nog meer ingezeten, maar de Vlaar- dingsen vonden 21 blijkbaar welletjes. Schiedam Door met 9-1 in Leiden te winnen van Sanoeel/Scylla 2 is het eerste team van Bruynzeelkeukens weer een stapje dichter bij de titel gekomen. Bruynzeelkeukens-2 ondervond hoe lastig Phoenix op eigen tafel vaak is en leed een 64 nederlaag, waardoor de voorsprong op de Veluwe verdween. NOAD voegde één punt aan haar totaal toe door In de Beurs tegen de Treffers een 5-5 resultaat te noteren, juist als des tijds in de uitwedstrijd. Een van de deelneemsters tijdens een sierlijke Hnloefe- ning. Schiedam Oak bij het Koninklijk Nederlands Christelij! Gymnastiek Verbond is de ritmische gymnastiek momen teel sterk ïn opkomst. Zaterdag Meld do KNCGV ïn Sport hal Margriet de Bondskampioenschappen 1973, open wed strijden waarvoor niet was vóórgesetecteerd. De organi satie was opgedragen aan de twee jubilerende verenigin gen DOK 60 jaar en Animo dat aan haar derde lus trum toe is. Een goed bezette tribune en het fleurige gebeuren op de werk vloer bracht de juiste sfeer in de hal die werd vastgehouden door een. vlotte afwerking van het programma, nder de geno digden bevond zich burgemees ter H. Roelfsema en tal van bondsautriteiten alsmede afge vaardigden van zusterverenigin gen uit Schiedam. Ook de nodige supporters van de tien deelnemende verenigingen beloonden de groepen en de in dividuele turnsters <üe op de werkvloer een gooi deden naar het'zo begeerde bondsgoud. Voor het evenwel zover was pre senteerden zich de tweehonderd vijftig dames en adsp. dames zich aan het publiek en wed strijdleiding en werden de vaan dels geneigd. Dit alles gebeurde onder de begeleiding va* de drumband van DOK die aanslui tend een. pittige show ten beste gaf. Hoewei de meeste vereni gingen nog maar kort bezig zijn de ritmische gymnastiek in per fectie op te voeren, lag het ni veau van de uitgevoerde oefe ningen op een behoorlijk peil. Dit vooral maakte het volgen van de wedstrijden vaak tot een boeiend kijkspel. Een spel vol sierlijkheid en gratie dat met veel applaus beloond werd. Grote triomfater van de middag was de groep van de vereniging SOS uit Voorburg die tweemaal goud veroverde. "Uitslagen: Ritmische gymnastiek nder handgereedschappen: 1. n bondskampioen SOS Vöor- >urg met 7.97 punten; 2. Excel sior, Delft, zilver met 7.10 pnt; 3. S.V.S., Spakenburg, brons met 7.07 pnt.,; 4. Voorwaarts, Haren (Gr.), 7.05 pnt; 5. DOK Schiedam, 6.55 pnt; 6. Spido Klundert 6.00 pnt. Oefeningen" rnieri handgereedschap- pen: 1. en bondskampioen SOS Voorburg met figuur! int en 7.42 pnt; 2. Excelsior, Delft met tamboerijnen 7.20 pnt. Het winnende Voorburg stond onder leiding van mevrouw J. Spanhoff-Jongedij k. Ad spiranten: Oefeningen zonder hundgereedschappen: 1. IJmui- don, o.l.v. mej. van Zelm, bondsgoud met 7.30 pnt; 2. Spi do Klundert, 7.12 pnt; 3. DOK Schiedam 6.65 pnt; 4. S. en V.» Leidscbendam 6.60 pnt; 5. De Gazellen,Heemstede 6.47 pnt; 6. Voorwaarts, Haren (Gr.), 6.37 pnt. Individuele ritmische gymnastiek: Met Handgereedschappen: Hier in kwamen alieen adsp. dames uit van de vereniging CJO uit Rasechte moderne rJlmische gymnastiek. Leeuwarden zodat „goud- zilver en brons" naar het hoge noor den gingen. De meisjes worden getraind door mevrouw E. Schouten-Sytsma. 1. Rorrny ten Bug, 7.17 pnt; 2, Anneke Dekker 7-00 pnt.; 3. Ella Steenbergen, 6.85 pnt. Voor de oefening zon der handgereedschappen kwam alleen Jenny Nijkamp van CJO op de werkvloer en kreeg goud voor de hierbij behaalde 6.57 pnt. Individueel dames: 1. en bonds- Kampioene Hanny Aardoom-v.d. Doel Excelsior Delft, 7.05 pnt; 2. Folkje ten Veen CJO Leeu warden 7.00 pnt; 3.. Joke van Po] an en-v. Aken, S.O.ST. Voor burg, 6.87 pnt; 4. José Pauw, Excelsior, Delft met 6.65 pnt. Na afloop volgde het gebruike lijke ritueel van het huldigen der kampioenen en het uitreiken van de overige prijzen door de voorzitter van het KNCGV de heer A. F. den Boeft. Bruynzeelkeukens trof in Leiden J een Sanocel/Scylla-team aan dat zeker met grote inzet een zo goed mogelijk resultaat wilde bereiken, maar toch door de Schieaammers naar een grote nederlaag gespeeld werd. Usto-i vic bleef in dit duel ongeslagen j en handhaafde zo zijn ongesla gen positie. In zijn laatste partij had hij het even moeilijk. Karei van Schie die daarvoor Hans Lingen zijn eerste competitiene derlaag had toegebracht, speel de een voortreffelijke partij en de Joegoslaaf moest in de slot fase echt alle registers open trekken om met 17-21 en 18-21 de winst naar zich toe te halen. Zoals gezegd. Hans Lingen moest tegen Karei van Schie het on derspit delven. De Bruynzeel- speler, nog niet helemaal fit na een griep, miste de kracht om fel van zich af te bijten. Met 21-1B en 22-29 verloor hij van de Sanocel-speler. Hans van den Broek speelde gelijkmatig en zelfverzekerd zich naar drie overwinningen. Bruynzeelkeukens-2 kreeg bij Phoenix inderdaad de koude douche, waarvoor toch wel een beetje gevreesd werd. Peter Overbosch was bij de Delftena ren de grote man. Hfj won drie maal de tegenpunien van Bruynzeelzïjde kwamen van het bat van. Ron van der Aa, die tweemaal won. Verder leverden Cas van Koetsveld en Peter van den Broek ieder één zege, maar bij elkaar was dat niet genoeg om de nederlaag te ontlopen, Door dit resultaat deelt Bruyn zeel 2 nu de eerste plaats met de Veluwe, elk met 9 punten. De ontmoeting van a.s. zater dag tussen beide teams in de Beurs kan beslissend zijn voor het kampioenschap. Door Hans Soeters Schiedam Ook tegen Oranje Wit onderstreepte PP5C dat het bezig is aan een opmerkelijk seizoen. Want haalden de blauw-witten vori ge week hei niet zo sterke Groote Lindt met een half dozijn treffers Onderuit, ook tegen het wél wilskrachtige Oranje Wit finishte de produktie bij een redelijk totaal: 4-2. Het betekent tevens dat de formatie van trainer Andrè Corveleijn zich steeds nadrukkelijker opwerpt als de uitgesproken favoriet, wanrt hoe pril de competitie in feite nog is, de manier waarop de tegenstander wekelijks wordt afge bluft is imponerend. Ook tegen Oranje Wit etalateerde de Schiedamse formatie een gretigheid die kenmerkend is voor het huidige spel. Eindelijk lijkt de balans tussen inzet en balvaardigheid gevonden, en le vert het rendement op. Want alle vier de Schiedamse doel punten kregen iets van die vroe gere artisticiteit mee, maar wa ren het gevolg van keihard wer ken. £n er moest gewerkt worden, «vant ook Oranje Wit openbaar de zich op Thurlede uiterst slag vaardig. Ook Oranje Wit lijkt - een formatie die slechts wacht op het moment waarop het juis te evenwicht gevonden is.' En dat die twintig minuten stand hield, want toenverstoorde Coen Win kelman met een harde schuiver het ogenschijnlijk succesvolle strijdplan. Maar PPSC's openingstreffer bracht twee dingen aan het licht. Ten eerste dat Oranje Wit weldegelijk aanvallend voetbal kon spelen, maar ook dat daar door ruimere Schiedamse moge lijkheden ontstonden. Maar toch. leverde het opdringen van Oran je Wit in eerse instantie succes op, En de manier waarop Piet Dekker de doorkopbal van Dik Groenenberg met een omhaal verzilverde was achttien ka raats. Na een indrukwekkende solo scoort Huib ivan de Lugl PPSC's tweede treffer. PPSC's tegenstander van zaterdag bereid is om er in die En promt groef Oranje Wit zich overbruggingsperiode niet de weer op in eigen helft, waar het kantjes van af te lopen, onder vond PPSC de volle negentig minuten. J'n eigenlijk speelde Oranje Wit het spelletje Knap. Het liet de op een snel succesje azende Schiedammers rustig komen, om vervolgens razend gevaar- Mik te counteren. Een taktiek met succes de buitenspelval hanteerde. Een buitenspelval die razendsnel openklapte, toen Huib van de Lugt bij de mid dencirkel de bal onderschepte, dóórging in plaats van de ver wachte pass te geven, cn daar mee de voltallige Oranje Wit-de- fensie schaakmat zette. Aleen voor Piet de Bree. maakte PPSC's sterk spelende libero geen fout: 2-1. Nogmaals zou PPSC profiteren van een fout in de Oranje Wit- afweer. Kort voor rust verzuim de John Dijkstra een Schiedam se aanval af te breken, waar door Lodi Kalden op volle snel heid door kon gaan. De voorzet was zuiver, evenals de üizet van Zegert Struin: 3-1. Het was in feite iets te veel van het goede, temeer omdat Oranje Wit steeds weer voor John Rost opdook, maar behoudens een schot tegen de paal toch wel iets te kort kwam tegen de sterk in grijpende Schiedamse defensie. In de tweede helft had het duel duidelijk aan aantrekkelijkheid ingeboet. PPSC miste plotseling het noodzakelijke overleg, ter wijl Oranje Wit te gehaast pro beerde de achterstand te ver kleinen. En uitgerekend in zo'n fase, waarin PPSC zich minder aan vallend kon presenteren, ver grootte de blauwwitte formatie de voorsprong. Zegert Struis kopte de bal door naar de op links vrij lopende Dick Vos, voor de onthutst toekijkende Oranje Wit-defensie alngs, be landde de bal bij de ongedekt staande Lodi Kalden, het bete kende 4-1. Dat Oranje Wit in de slotfase nog terug kon komen tot 4-2 was ge woon een eerlijke zaak, want hoewel ook Dan Pallt's treffer weinig afdeed aan de ruime zege, betekende de 4-2 toch een uitslag die de verhouding beter weergaf. Vreugde bij maker Huib van de lugl, Zegert Struis (links) en Coen Winkelman (rechts). Maasland Een vrijwel over alle linies falend MVV heeft Groote Lindt toch met een 2-1 neder laag naar Zwijndrecht weten te sturen. Twee punten dus voor de equi pe van trainer Zuidgeest, waardoor de Maaslanders zich met 9 punten uit 9 wedstrijden goede mid denmoters kunnen noe men. Die twee winstpun ten waren voor MW meegenomen, want gezien het spel wat er vertoond werd, maakte niemand aanspraak op een over winning. Het was een zeer povere wedstrijd, die ook al niet sterk, werd ge leid door arbiter P. van Dam. De Reeuwijkse fluitist nam nog al eens enkele onduidelijke beslis singen. Groote Lindt maakte er voor de rust nog het meest van. Doelman Ri- xius van de Wetering moest nogal eens hande lend optreden, veelal na blunders ïn de defensie. 2oaIs in de 25e minuut, toen Van Maren een ge weldig projectiel op het Maaslandse doel afvuur de. Met een schitterende rGdding werkte Van de Wetering de bal nog tot corner. Aanvallend pres teerde MW voor de thee helemaal niets. Jan Kap- teyn voelde zich op de rechtervleugel niet thuis, Frans de Munnik dribbel de zich telkenmale vast en Jan Kornershoek (als invaller voor de afwezige F. A, Lagerwij) bleek te week tegen de stevig in grijpende defensie. De Zwiindrechtse doelman V/aardenburg kreeg nau welijks een bal. In het tweede bedrijf ging het bij MVV wat beter en mede doordat Kapteyn op zijn eigen vleugel speelde werd er enige pressie op het Zwiindrechtse doel ujtgcoefed. Erg hoopge vend was het allemaal nog niet, MW kroop in de 12e minuut bij één der weinige Groote Lindt aan vallen zelfs door het oog van de naald. Een mis verstand tussen Van de Wetering en Van der Worp bood Van Veen uit zicht op een treffer, maar hij mikte net naast. Een vrije trap in de 17e mi nuut leidde toch tot een Maaslandse voorsprong. Van der Worp verlengde de vrije trap van Slem van Eerkei tot bij Arie van der Knaap. De van de paal terugkomende kop bal werd door de attent meegekomen Leo Jansen verzilverd: 1-0. In de 38e minuut produceer de Frans de Munnik zijn eerste doelpunt in deze competitie, door een com binatie met broer Leen af te ronden. Doelman Waardenburg ging hierbij niet vrijuit: 2-0. Vijf mi nuten voor tijd zette Van Veen de Maaslandse muur voor schut, door een vrije trap daar dwars door heen te jagen: 2-1,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 5