s niveau I SFC'S TAKTIEK SLAAGT WK HAPERT overwicht niet uit SVDPW put voordeel uit eonditieslag Siemens- eist klare taal KAKEL BK AS BLINKT UIT Geen HAVO Atheneum in Holjwijk Demos compenseert Winnende treffer afgekeurd SMIi 6 SCHEEDAMSCHE COURANT MAANDAG 5 NOVEMBER 1973 Schiedam Excelsior '20 mag besl&t niet mopperen over de regeringsmaatre gel, die de auto's gisteren de hele dag langs-de kant van de weg heeft doen staan. Het Prinses Beatrix- park was immers volge stroomd met mensen die, in plaats van een tochtje met de auto. als alternatief een echte wandeling gingen Ri jnaken. En als ie dan toch langs het Excelsior-terreïn komt, waarom zou je dan gelijk niet even gaan kij ken naar het duel tegen het HaagseParaat? Over publiek had Excelsior '20 dus niet te klagen. Maar wéér vroegen al die toeschouwers zich na de wedstrijd af, waarom de Schiedammers op eigen veld zo matig voetballen, terwijl de Ee" ".eerdedieid, maar ook deze keer geen treffer, gemchtem uit het verre Haagje waar Excelsior zijn meeste uitwedstrijden pleegt te spelen zo roemend zijp over de préstaties van de viérdeklas- sers. we nog. bezig zijn aan de op- die met een beheerste tik de ge bouw van het team. 't Is jam- lijkmaker verwezenlijkte. imér, want als we hebben ge- Excelsior ^0 nam het initiatief ,,2e tonen nog steeds te weinig in zet". verklaarde Excelsior-trai ner Aad Bierhuizen na afloop van de match. „Ze hebben nog •wennen, dan hadden we lekker mee kunnen kraaien in de top. Maar ik ken die tegenstanders in de vierde kla&se nog niet zo goed, hè, ik heb ze nooit eerva ren" Dringen voor het doel van Paraat. Schiedam De wedstrijd van ^e waarheid tussen de nummers één en twee van de eerste klasse afdeling Rotterdam, SVDPW en Steeds Hoger, is met 2—0 in het voordeel van de Schiedammers beslist. Na e*n wat aarzelend begin was het Rotterdamse Steeds Hoger in de eerste helft gelijkwaardig aan de thuisclub. Ondanks de fraaie kan sen scoorde geen van de ploegen voor rust. In de tweede helft start te SVDPW met een overdonderend offensief maar dat leverde on danks de chaotische tafrelen niet direct een doelpunt op. De Rotter damse verdediging werd er echter wel onzeker door. Na goed door zetten van Hans van de Voort kopte een verdediger slordig terug en Wim Osta was er als de kippen bij om met een schitterende kopbal er 1—0 van te maken. Kort voor tijd besliste Hennïe Bras de wed strijd toen hij na een fraaie combinatie met Koos Nielsen de uitlo pende doelman Treurniet met een strak scho passeerde. Trainer Sander Hoek van SVDP was natuurlijk een tevreden naan na:de overwinning van zijn ploeg. „Wij hebben", zo vertel de hij, „op conditie van Steeds Hoger gewonnen, aan. het eind van de eerste helft zag ik al dat sommige spelers bij de tegen partij het tempo moeilijk aan konden. Daarom zijn we na rust snelleren aanvallender gaan spelen. Bovendien liet hun ge vaarlijke man bet hoofd snel hangen, waardoor ik Hans van de Vaart meer kon laten aan vallen en de resultaten zijn niet uitgebleven". Hierdoor bleef tot de veertigste minuut de stand ongewijzigd. Toen maakte een fraaie combi natie een eind aan alle eventue le illusies van Steeds Hoger. Hennie Bras stuurde Koos Niel sen de. diepte in, kreeg de bal op maat terug, omspeeld® een verdediger enpasseerde de uitlo pende doelman Treurniet met een strak schot kansloos: 2—0. Verder stonden de Rotterdam- steeds te weiriig. karakter en dat Schiedammers ^begonnen toch kc.n ik ze nog niet geven, omdat ®oe<*- combinerend en vro lijk dribbelend wenkten zij naar een doelpunt toe, dat al in de weer' in handen, nadat de ploeg het, na de vroege voorsprong, wai kalmer aan had gedaan. Het energieke, aantrekkelijke spel werd daardoor snel be- kroond. In de 19e minuut wist dc .58e minuut. Een aantal flin ke blunders waren er de oor zaak van, dat de Paraat-voor. hoede rustig de Excelsior-verde diging kon overspelen: het duo Karei 2uidema/Fred van Poor ten zorgde met een één-twee voor de gelijkmaker. Zuidema was de scorer. vijfde minuut zou vallen: Berry 9e Schiedammers maakten de- Robbie Ruts zijn lange, tsolo -Een: minuut later" was het bijna goed af te ronden. Dat beteken- - 2—3; Hannie van Leeuwen de.2—1 én zo bleef het ook een. (broer van Henneke) verscheen *^4":plotsehng voor doelman Van de Ook deze keer blijf! SVDPW de situotie meester. mers geen treffers meer toe. De vreugde bij SVDPW was groot en een extra bijdrage hieraan leverde Sint bodewijk door te verliezen, waardoor de Schie dammers eenzaam aan koop blijven /staan, met een voor sprong van drie punten en bo- I SVDPW was Steeds Hoog er telkens iets te vlug,ff. vendien een wedstrijd minder gespeeld. De Hargabewoners hebben van het begin af aan geprobeerd hun: tegenstander op achter stand, te zetten maar aanvanke lijk zonder succes. In de vijfde minuut al probeerde back Piet Krijne na een rush met een' voorzet op maat zijn voorhoede in stelling te brengen maar Steeds Hogér-doelman Treurniet redde beheerst. Even later lan ceerde Koos Nielsen topscorer Witn Osta maar de pass was iets te hard en daardoor liep, ook dit op niets uit. Na een kwartier was ook'Steeds Hoger warm gelopen. Johan Krijne kreeg zijn handen vol aan de gevaarlijke linksbuiten van de Berg wiens voorzetten een voortdurende bron van ge- vaarwaren. Uit een van de vele corners die hieruit voortkwa men,' kopte aanvoerder "Van Eyck rakelings naast het heilig- dom van Karei Bras, die een goede partij speelde en da minst gepasseerde Schiedmase doelman bleef. Aan de andere kant kregen Wim Osta, na een pass van Herman Nieuwmeyer en Maarten Slavenburg kansen, maar faalden. SNOEKDIJK ïn de tweede helft poogde SVDPW doorpressie-voetbal de Rotter damse defensie te slechten toch had het nog de medewerking van de tegenstander nodig. Want een schot van de sterk aanvallend spelende middenvel der, Hans van der Voort die door een verdediger werd terug- gekopt ap zijn-doelman bleek het ideale voorzetje te zijn dat de attente Wim Osta in de gele genheid stelde met een snoek- duik koppend 1—0 te laten aan tekenen. De gasten konden hier tegen over wel aardig spel stellen maar geen treffers. Ook van de afwe zigheid van de Schiedamse aus- putzer Albert Smit, na diens ra zend gevaarlijke rushes, konden ze niet profiteren. Janse schoot vanaf de middel lijn de bal ver naar voren, over de Haagse verdediging heen, John Kloppers bereikte de bal gaf een lob over doelman Recé van Dijk. En zo was het al snel 1—0. PANIEK Maar even snel werd het 1—I. In de tiende minuut ontstond er wat paniek in de Schiedamse defensie, toen Paraat onver wachte aanviel. Exocfsior-speler Theo van Deventer kopte tegen zijn aanvoerder Wim Tieman aan, de bal stuitte voor de voe ten van Henneke van Leeuwen, Rotterdam Door de jaren heen is HWD voor De Roode Zonners een moeiliike tegenstander ge weest en dat was het ook giste ren. Goed. DRZ heeft taj van goede kansen om zeep gebracht, maar daar staat dan tegenover dat HWD zich met hand en tand heeft verzeL Dat verzet is dan uitgemond in een winstpunt op de leider. Reeds in de eerste helft bleek dat DRZ meer In de mars had dan de thuisclub, al leen voor het doel faalde de an ders goed gesmeerde motor toch wel. zelfde fout als na het eerste doefpunt. De aanval werd ver waarloosd en. op het middenveld verdiende alleen Martin de Vet te een voldoende. ExcelsiOT ging bewust verdedigen. Ze stonden voor. Wat kon hen nog gebeu ren? V'-"* Zo wist Paraat steeds dreigender op te rukken en de equipe van, hraïner Dries de' Ridder kreeg kans na kans. Dankzij keeper Coen van de Pas kregen de Schiedammers slechts één doelpuntje tegen. Pas, die goed reageerde en de bal van de doellijn aftrapte. Toch had Excelsior '20 nog kun- nen (en moeten) winnen. Scheidsrechter Jan den Breams' ...maakte zijn enige, maar kolos sale, fout van de wedstrijd: Kans Etman knalde twee mimi-. ...tan voor tijd tegen de lat, de bal stuitte achter de. doellijn op kaatste de bal hei doel weer uit- de grond maar door het effect Ridder, dacht aan een doelpunt. Iedereen, ook Para at-trainer De behalve arbiter. Den Breems:' .Doorspelen" gebaarde hij. Met veel goede reddingen wist Zo werd, Excedsior '20—Paraat hij zijn doei schoon te houden, een. gelijkspel. Toch tvel de ver. afgezien van het ene goaltje in (houding. Zo schoot Gonlag tegen de lat. Rob Siavenburgs schot ging over en daarna stopte de doel man met een meesterlijke save de bal uit een vinnig schot van Rob. Wat DRZ ook trachtte te doen» het zag geen kans het leer, tussen de palen té krijgen én derhalve werd de eerste helft afgesloten met de stand 0—0- Na de rust heeft DRZ het spel ge heel beheerst maar net als-voor de rust bleven ook nu doelpun- ten uit. Natuurlijk waren er kansen legio maar het werk van pa. Van Heiten, Piet de Nijs, Rob en Ruud Slavenburg werd niet beloond. Of er werd te on nauwkeurig geschoten of er.was- altijd wel weer een verdediger die een doelpunt kon voorko men, Vooral. Ron Slavenburg was zeer ongelukkig, want de schoten die hij afvuurde gingen a31e- maal net over of net naast het doel. Raak was er geeneen en mede daardoor werd de wed strijd afgesloten met dezelfde stand als waarmee was begon nen,, 00 en dat was voor DRZ een toch wel wat onbevredigend resultaat, gezien de veldmeer- derheid die het bijna de gehele wedstrijd heeft vertoond. Rotterdam Trainer Siemens van Wilton ïs ontevreden. Mfet cmdat zijn pleeg steeds verliest, maar omdat de in stelling van de spelers niet juist is. Mede daardoor was Jan Verdam zondag niet opgesteld. Jan komt niet trainen en terecht sfeJt Siemens dat er dan ook niet wordt ge speeld. Daarnaast is Ronald van de Bos niet opgekomen. Het rommelt dus een beetje bij WF en woensdag zal daar wel een behoorlijk woordje over worden gesproken. Rottsojiïam SFC is niet vèrd«r ge&omen: Ban een gèhjkspel ;in de uit- vodstrijd Degen NRG. Toch was SFC daar dik tevre- den mee omdat Bet 'concept :5 traJneto.Fïjulüs: ér'QP fefi ii 'J iris dsrr dènftoteen gelijkspel te ko- H<-: werd daar in Rotterdam een men scr vïU,-.l<le rl.-m nok hard maar ®Ch SP0^16' duel 01 men. SFC speelde turn 00 had daar de bijzonder zwak lei ,4-4—2 en de «vee spitsen Waren Hans' Klein en John van Dffien. Daar. achter echter sjjeelde Wim Klein die als het even mogelijk was deverdedigende taak diet varen om mee ten aan val te gaan. Zo kwam hij dan ook tot de twee Schie damse treffers. stel .want daaruit kwam. toch een doelpunt: 2—1. dan van Dillen-van dichtbij over had geschoten liet de thuisclub zien ho® het wel moest. In de 15e minuut kon NRG tot een Weer moest Wim Klein er aan te pas komen om een doelpunt te dende scheidsrechter beslist niet de hand in. Nadat eerste John doelpunt komen. Nog voor de rust zou Wim Klein voor de gelijkmaker zorgen. Uit een voorzet van Hans Verhagen kreeg hij'Via het hoofd van een verdediger dé bal voor de voe ten en dat betekende 3—1. Vijf minuten was de tweede .helft oud toen doelman Brussaard via hoekschopredding kon' scoren.'. Dat deed hij uit een vrije trap waaruit de bal langs het muurtje en ook langs de doelman tot .-rust kwam tegen het net:.2—2. Dat gebeurde met. nog een kwartier-je spelen en in dat laatste kwartier, ontbrandde er toch nog een felle strijd om het winnende doelpunt dat ech ter uitbleef. Ondanks dat was brengen. Het bleek echter uit- men.bi j - SFC toch tevreden. Noodgedwongen waf' Henny de Gids uit het tweede gehaald om de plaats van Verdam op te vul len en zo moest trainer Siemons het dan maar zien te klaren te- gen Activitas. I Het Is niet gelukt. De voorhoede vaö de scheepsbouwers heeft zich voldoende kansen geschapen om tot een doelpunt te komen maar Peet Verhaal en Henny de Gids waren met hun schoten weinig fortuinlijk; Een fout in de achterhoede (Cor Speijer) was de inleiding tot het eerste doelpunt van de thuisclub. Met veel geluk kon Arkensteijn weer voor de gelijkmaker zorgen en Wilton dacht toen door te druk- ken- Met kunst- én vliegwerk kon de verdediging van Activitas een doelpunt voorkomen en toen het tot een uitval kwam, bleek hoe zwak de Wiltonverdedigingin feite was. Het was meteen raak ook ah omdat Piet Grootveld er weinig aan deed. Nog voor rust werd het al weer door een ver- dedlglngsfout 3—1. Na de rust heeft Wilton nog wei hard gewerkt. Er werd veel ge-j lonen en de lange trappen wa ren niet van de lucht. Écht £e- vaarlilk kon het voor ActivLas, dat ook het kruit had verscho ten. niet meer worden. Daarom bleef het 3—1 en het laatste woord Is daarover nog niet ge sproken Vlaardingen Er komt geen HAVO of Atheneum in de Holy- wijk. Het verzoek aan de Staatssecretaris van Onderwijs en Wetenschappen om deze twee afdelingen aan de openba re scholengemeenschap toe te voegen is door hem afgewezen. Wel besloot de staatssecretaris aan de Openbare School voor lager huishoud- en nijverheids onderwijs een afdeling i.h.n.0. (individueel huishoud- en.nijver heidsonderwijs) toe te voegen. Er zal ook .een afdeling m.h.n.o.,, inas (inrlchtingsassis- tence). komen. --V. Tevens zal de Prins Bernhard- school aan het Westnieuwland, nu een openbare school voor lavo omgezet worden in cahj, openbare school voor leao. rtvst' een cursusduur van vier- jaar. Het lager economische en admi- nistratief onderwijs is ingericht op praktijkoplc'dingen voor win- keibedienden en kantoorperso neel. Na deze opleiding kan. de leerling worden toegelaten tot de mavo of meao. Schiedam Het gaat WK niet meer naar wens. De formatie, die ro overtuigend int de startblokken stoof en strooide met doelpunten ha pert. Want in drie wedstrijden verspeelde WK maar liefst vijf ver- hespunten en voor een ploeg die zo produktief van leer trok, is'dat toch wel opvallend. Misschien is het toch wel de inzet. Want WK verfoor enkele weken geleden eervol van koploper Phoenix, speelde vonge week tegen MASC af beduidend minder, maar maakte afge lopen zaterdag tegen ,DBGC een wel erg matte indruk. En toch was WK op volle sterkte. Met goaltjesdief Peter van Mil en met aanvoerder Jacques Theuerzeit wiens enkelblessure nog net op tijd was bedwongen. Het heeft allemaal niet mogen, baten, want taen WK na een kwartier spelen op het middenveld de bal kwijt raakte, en DBGC ten aanval trok bleek hoe moeilijk WK het met zichzelf had. Ogenschijnlijk was er nog niets aan de hand, maar toen doelman Pe ter. Lansbergen in plaats vande bal. weg te trappen tegen, verdediger Hans Smits opschopte en een attente DBGC'er moeiteloos kon sw ren, toen bleek dat VVK het erg moeilijk zou krijgen. En dat ter wijl DBGC niets anders deed dan voetballen volgens het principe „lange trappen naar voren". Het betekende echter wel VVK's -nederlaag, want zoln verre trap werd in de 'jOste.minuut omgezet in een hoekschop, die "terechtkwam op ruim dertig,met ervan het Schiedamse doel, maar vanaf die af stand keihard achter Peter Lansbergen werd gekogeld: 2—0, Ook daarna kon WK geen vuist meer maken. Rotterdam In Rotterdam werd hei tussen Hiïlesluis en Demos een leuk, pittig duel waarin de punten broederlijk werden gedeeld. Het werd een fijne partij voetbal waarin de thuisclub technisch iets be ter was dan de Schiedammers. Deze hebben echter met hun enthou siaste spel de balans in evenwicht kunnen houden. Doelman Luc van Schijndel moest het eerst" in aktié komen bil een hard schot van Rienks» hetgeen hem bekwaam afging. Kort daarop was het der zelfde Rienks die voor Luc verscheen maar nu de. bal over Iobte. Aan de andere kant kreeg de bij zonder goed spelende Piet Tet- tero een kans, toen doelman Van - dé Hoek bij een. corner, mistast te. De bal ging echter net naast. Piet was .toch niet erg fortuinlijk toen hij even later de doelman passeerde;maar de bal door de paal werd gekeerd. Zo bleef hét in een enerverend duel D—0, counterend toch de verdediging in moeilijkheden te brengen eo zo., kreeg Piet Tettero een vensgrote kans toen hij voof een- leeg doel verscheen.Hij schoot echter naast.1 1 Een misverstand en de achterhoe' de bij Demos mondde uit in een vrije trap. Deze. werd zo goed door Rienks genomen dat het, muurtje geen belemmering bleek. Hoog in de kruising, on- Vijf minuten na.de rust was het grijpbaar voor Luc van Schijn' rrrlz.Ik".' rwb- -z van E; rol deï .verdween de bal in het doel, vap de Bci'g kreog Gerard van 1—1. ScKijndèi de bal en met een lob Er kwamen aan beide kanten nog plaatste hij het leer over de kansen tot een doelpunt dat ecb doelman tegen het nylon; 0—L Demos ging zich na dit doélpunt bepalen tot verdedigen om. al ter uitbleef. Het was goed zo. Beide partijijen waren tevredeii met de geboekte winst

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 6