Folkgroepen en spookfilm in De Tempel Schie-pop-tops Dansavond met Flails in Kethel WmiJS: ZWAMMEN OP DE BÜHNE ■folk groep' gewild in Enge land VANAVOND: HANS EN RUDI Boedha- Instoif Gitarist krijgt ongeluk optreden Earth and Fire in Arcade afgelast Morris Austin Triumph MG Mo,ri|^aJE3 zitten Te bekijken en vergelijken in onze showroom. NÜ IN PRIJS VERLAAGD. Vanaf 8.595,-, incl. BTW. SCcrio levertijden. AUTOBEDRIJF A. DERCKSEN üi/;:.:aairaat 56 - Vlaartiingen Telefoon 34 21 58 - 34 75 00 dat de groep daarna weer zal kunnen optreden: ,,He't ziet er overigens niet naar uit. Chris ligt met een behoorlijk aantal tijd wel moeien blijven", aldus krammen in zijn hoofd in het Rob Gerritsen, ibroer van Gol- ziekenhuis en zal er de eerste den Harrmg-bassia Rinus, jsers. Schiedam In de sociëteit De Tem iel aan de Overschiese- straat 42 treedt vanavond het due- Rudi en Hans op. Dit tweetal, dat de oorspronkelijk geplande greep Bic Wee- vil vervangt, brengt voornamelijk rustige muziek, onder andere liedjes van Jaap Fischer, -'oudewijn de Groot en Bob Dylan. Rudy en Hans, leden, van de Rot terdamse popgroep Galaxis, be geleiden zichzelf op de gitaar en de dwarsfluit. Aanvang acht uur, Zaterdagavond staat het program ma'in De Tempel in, het teken van de folk. Deze avond treden twee groepen op: Red Wood Fo rest en Temporary Gathering, beide gespecialiseerd in het ver tolken van country-muz iek. De toegangsprijs voor dit concert onder auspiciën van Bert van der ünden, die een folk-kring in Schiedam wil oprichten, is vier gulden. Het programma begint cm acht uur. De agenda voor zondagavond ver meldt de vertoning van de grie zelfilm „Het spook van. de ope ra''. Aanvang acht uur, toe-' gangsprijs een rijksdaalder. SCHIEDAMSCHÉ COURANT VRIJDAG 9 NOVEMBER 1973 1. (3) Hoe sterk is de eenzame fietser Boudewijn de Groot 2. (1) Forever and ever - Demis Roussos 3. (2) Goat's head soup - Rolling -.Stones.' 4. (-) De beste van Gerard Cox 5, (8) Portret van Dunitri van Toren 6. (4) "Pin ups - David Browie 7: (-) I'm a writer, not a fighter - Gilbert O'Sullivan 5. (-) Beatles '62-'66 3. (5) Möontan - Golden Earring 10. (-) Berlin - Lou Reed - A. (4) 't- Is weer voorbij, die mooie zomer - Gerard Cox 2. (1) Angie-.Rolling Stones- 3. (2) Wovoka - Redbone 4. (3) Prisencolinensinairiciusol - AdrianoGelehtano 5. (8) Ballroom blitz - Sweet 6- (5) The old fashioned way - Charles-Aznavour 7. (6) My friend the wind - De- mis Roussbs 8. (-) The day that Curly Billy shot down crazy Sam - McGe'e -.Hollies. ':A 9. (7) Jimmy - Bouriewijn de Grpot 10- (9) Sympathy for the devil - Rolling Stones. Merk tcch hoe sterk. Daar is die fietser. toch nog opgeklommen naar de •eerste plaats. Heel knap,vooral omdat de taaie wielrijder daarmee heer Roussos paniek, die vorige week is ont- schappij van zes weken! De val van de Griek kan mis schien worden geweten aan de paniek, die vorige week i ont staan toen 'de indiaantjes de hit lijsten binnenvielen en oprukten naar de tweede piaats. Die klas sering is inmiddels door de Sto nes heroverd, maar daarvoor moesten Jagger er. co. wel een plaatsje zakken. Tcch niet zo leuk voor d= sten en verzame laars. Bovendien zijn ook de Stone-schljfjes ..Sympathy for the devil" en „Goat's head soup" beide één nummertje ge daald. Wat eer. ellende... En dat terwijl de bietelcjes ook weer eer.s eer, bezoekje brachten aan de Scbiedamse poptop. De- tip van vorige week, Loetje Reed's „Berlin", is ook binnen gekomen, zij het op een wat be scheiden plaats. Dat belet ons niet om voor volgende week weer een .schijf te tippen. En dat is dan „The Joker" van de Steve Miller Band: Hij zal het wei niet halen: de Scbiedamse platenkopers zijn immers zö kwaliteitsbewust Redbone Schiedam De Boedha Sound Discotheek uit Vlaardingen treedt zon dagavond voor de tweede maal op in de Instuif Schiedam. Schiedam De- Kethelse popformatie de Flails treedt op zaterdag 10 no vember op in het vereni gingsgebouw van de fan- club aan de Kerkweg in KetheïDe avond, begint ,-V\ om 20.15 uur en de toe- gangsprijzén zijn 3 gulden voor niet-leden en 2 gulden 50 voor leden van de fan club. De Flails werden in 1969 opge- richt door slaggitarist er» fluitist musici van de populaire Schié- damse popgroep zijn Leo Janse (bassist, zanger en spokesman), Cor Sebel (solog.tarist) en Wim Kèijsers (drummer en zanger). De yiermansformatie is de eni ge aroateurband in Nederland, die een volledige professionele installatie heeft. Het optreden van de Flails wordt afgewisseld met plaatjes door Disco Crooswijk. Het grote probleem voor Koos Scheybeler, de organisator van de dansavond, is hoe hij bescha digingen aan alles, dat ver nieuwd is in het verenigingsge bouw kan voorkomen... Enkele, maanden geleden zorgde het Boedha disco team voor een zeer ge slaagde avond bij de In- stuivers, zodat deze jon gelui besloten de nog niét zo lang bestaande Vlaar- dingse discotheek nog maals naar Schiedam te halen. De toegangsprijs is zondag avond een rijksdaalder. De avond wordt gehouden in gebouw Arcade aan de Lange Haven 71 en begint om acht uur. Volgende week zondag ver meldt het Instuif-pro- gramma een opt red m van Tony Martin and the Jumble Band. Vlaardingen —.Vier uur za terdagmiddag. De roestige Volks wag etibits keert terug naar het thuishonk, jeugd soos Talare aan de Hoog straat. Na een optreden in Leeuwarden heeft Fungus de nacht in het Friese doorgebracht/ „We blijven er liever slapen, aan dat ■wé 's nachts* nog eens te rug móeten jakkeren,". Het bezoek aan Leeuwarden was een succes. -..Lekker gespeeld... -.. publiek rea geerde fijn. Daar moet. onze muziek het van heb ben." De wisselingen In de groep heb ben een stille tijd tol gevolg ge had, maar nu begint het weer aardig te lopen. De agenda van Neerlands „Enige elektrische folkgroep" is goed bezet. „Twee tot drie avonden in de week op pad, helemaal niet gek in deze tijd van algemene malaise in de vaderlandse popwereld. Andere groepen, neem Supersister, lo pen te schreeuwen om werk." Fungusmag in de. anderhalf jaar, dat de groep nu bestaat, yan een- 'redelijke bekendheid spre-- ken. Grondlegger Fred Piek /..als hij wat later dan de anderen Talare betreedt, zegt ie: „Wil je alles wat tot nu toe genoteerd V;. staat weer doorstrepen" heeft andere tijden meege- maakt. Eind zestiger -: jaren bracht het duo Fred Piek en Bob Dekjnga de folk in Vlaar- dingen geïnspireerd door de folk- revival., in Engeland. Het twee tal moest van.dé grond af aan - beginnen, wantwie was hier „in" voor. folk, behalve dege nen. die van ovèr. de Noordzee hét geluid van Fairport Conven tion hoorden aanwaaien. FAIRPORT ,,Het duo wérd een trio. Kees Maat voegde zich bijde groep en bracht z'n orgel mee, het begin van het „elektrieke tijdperk" en het begin, van Fungus, lntijn voor „zwam". Piek maakt ér geen geheim van geïnspireerd te zijn door Fairport Conven- tion, de groep die de Britse tra- ditionele muziek, zowel Engels, Iers als Schots weer pdpulair maakte. „Maar Fungus vormde de katalysator voor de Neder landse groepen." De. opleving van de folk ook in Nederland bracht Fungus in het- middelpunt van de belangstel ling met als uitschieter een tournee door Engeland in juli van dit jaar. Tijdens het Cam- brigde Folkfestival trad de groep, op met grootheden als Jim Groce (eenpaar maanden later bij een vliegtuigongeluk om het leven gekomen) Sandy Denny (van Fairport Convention en later Fotheringay), 'Al Ste wart, The Albiort Country Band en Steeleye. Span. Aangespoord door Engelse vrien- den, dié.zeiden, dat ze in Enge land meer gewaardeerd zouden worden als de groep ook Neder lands repertoire ten gehore, bracht, werden puur Hollandse songs in het programma opge- nomen. SHANTIES Evenals de shanties (zeemanslie deren) en de broadsides (so ciaal bewogen liederen) worden de Nederlandse liederen zo ge trouw mogelijk uitgevoerd. Kees Maat: „Niet in de trant van de Shepherds, het geitenwollen sok ken-sfeertje". Dat nu ook Hol- lands materiaal wordt vertolkt.- Is volgens Piek het gevolg var een; bepaalde ontwikkeling „Eerst puur akoestisch, daarn elektrisch, nu streven we a* naar half om half Brits en Ne derlands. Trek je de lijn door d'an komt het er eerstdaags van, dat we alleen nog Nederlandse liederen spelen. Maar zover zal het, geloof Ik, niet komen, Is er wel voldoende Nederlands mate riaal? Dat weten we nog hele maal niet". „Elektrisch" blijkt overigens een magisch woord om de hele groep aan het discussiëren te krijgen. Tot op het laatst zake lijk leider Tom1 Steenbergen ruimte vindt voor een verduide lijking: „Het komt allemaal, omdat de groep door folkpuris- teri steeds wordt aangevallen, omdat ze elektrische middelen 'gebruikt." SCHOTSE BOER Kees Maat: „Onzin natuurlijk, het is geen anachronisme om de moderne techniek ln de traditio nele muziek toe te passen. Als die Schotse boer destijds een elektrische gitaar in z'n vingers had gekregen, had le ,'m vast. gebruikt om aan de oorspronke- lijke liederen z'n eigen interpre tatie, z'n eigen bewerking te ge ven. Nou dat doen wij ook. Fred Piek voegt eraan toe: „Boven dien wat zou dat? We vinden het gewoon leuk om elektrisch te spelen lekker hard." Na de Engelse tournee kwant Fungus in contact met ptaten- baas Negram. Dat leidde tot de .debuutsingle Farewell to Tarwa- "hie,-die in oktober op de markt, kwam. Het nummer is.een Schot se ballade Tarwathie is een landstreek in Schotland. Het sen landstreek in Schotland. Het lied begint acapella en wordt te gen het eind 'steeds volümineu- zer.- Ten tijde van de plaatopnamen stapte Bob Dekinga uit de groep. Sido Martens (elektri sche gitaar, mandoline en zang) en Koos Pakvis (bas en zang) kwamen hem vervangen. „Van daar, dat we op de hoes van „Farewell tot Tarwathie" met z'n vijven staan". Gevieren staat Fungus nu een aantal be langrijke zaken te wachten. „In ieder geval een tweede sinale en misschien een elpee", filo sofeert Plek. „Dat hangt er een "beetje vanaf in hoeverre er bui ten het kleine kringetje van de folk belangstelling is voor de single." VEER ENGELAND Over drie weken sfaat de groep in het voorprogramma van de Du- bllners. Een gezamenlijk con cert met Fairport Convention hebben ze al achter de rug. En een optreden in het voorpro- gramma van Steeleye S pan is volgens Tom Steenbergen „niet onmogelijk". In januari maakt Fungus opnieuw een tournee door Engeland. Daarnaast zijn contacten gelegd met Frankrijk. Een concert in Parijs hangt in de Jucht. Mar allereerst komt Vlaardingen aan de beurt. Op 16 november geeft Fungus een liefdadigheids concert in de Harmonie. De op brengst komt ten goede, aan de aktie „Vlaardingen voor Kame- roen". Piek, grinnikend: „Fun gus. is een sociaal voelende groep". Een van de roadmana- gers heeft al een hele tijd ze nuwachtig heen en weer schuiven. „Jongens laten we nu eerst de bus uitladen..." Fungus:,v;l.n.r. Fred Piek, Sido Marfens, Koos Pakvis en Kees MaaL Schiedam - De Haagse popgroep Earth and Fire zal morgen niet BRITISH LEY LAND Bij het nemen van een bocht in Voorschoten kon de gitarist van de populaire Nederlandse top- form atle. Chris Koerts, een te genligger nauwelijks ontwijken. Hij vloog met zijp. personenauto de bocht ui', en liep enkele hoofdwonden er» een hersen- schudding op. Voor Martin Green, de bekende Scihedamsc impressano die het optreden voor morgen had geor- 1 gan:secrd betekent diï. na de slechte opkomst bij Long Ta!! Ernie ar.d the Shakers, het i tweede grote verlies. Rob Gerritsen, de manager van I Earth and Fire, heeft alle optre- j dens van de groep tot en met 18 november afgelast. Hij hoopt optreden in zaal Arcade aan de Lange Haven. Als gevolg van een auto-ongeluk, waarbij de gi tarist een hersenschudding op liep, staat Earth and Fire voor een aantal weken buitenspel.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3