SCHIEDAMSCHE COURANT Motor- valse naam wm Adviescentrum een t Franse bistro Wellicht kwart miljoen beschikbaar uit watergeld I Vaste plannen Irene en Arcade Dronke man «rit eindigt tegen paal Extra koop avonden Bolmers opent modezaak Film in clubhuis Do Doele Paniek: geen rijbewijs Hl Regionaal ja hangt af van Viaardingen Behoefte aan opvang blijft Op de brommer, adviseert RAI Woensdag 21 november 1973 4 pagina's 99ste jaargang 110. 24875 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 258091 - redactie 202563 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Boven de ingang naar de grote raol van Irene tingang linker deur) komen nieuwe ruimten. Het Arcade-bestuur, wil van het watergeld onder andere de grote zaal verbeteren. worden grondig Schiedam De zalencomplexen Irene en Christelijke So ciale Belangen worden ingrijpend veranderd wanneer de exploitanten de beschikking krijgen over „hun" derde deel van 250 duizend^gulden van het watergeld. Dit be drag heeft de gemeente uitgetrokken om drie Schiedamse zalencomplexen voor het publiek aantrekkelijker te laten maken. De derde partner is gebouw Arca de, waarvoor nog geen plannen Op papier staan. De eigenaar acht het namelijk onwaarschijn lijk, at hij inderdaad ruim 83 duizend gulden krijgt. Maandag 26november beslist de gemeen teraad of de uitkering aan de zalencentra al of niet doorgaat. Dö; vereniging. De Belangen, die gebouw Irene aan de Nieuwe Haven 155 exploiteert, heeft grootse plannen voor het pand Het architectenbureau Van Pelt In Viaardingen teeft in op dracht van de verniging een schetsplan gemaakt, volgens 'welke de.'foyer tussen het voor gebouw en de grote zaal van 25 óp 135 vierkante meter wordt gebracht. Dit wil men realise ren door onder andere de toilet ten naar de eerste verdieping ta verplaatsen. Voorts wordt- de gang naar de grote zaal overdekt. Er hoven komt nieuwe zaalruimte. Da kosten van deze verbouwing worden geraamd op ruim twea ton, een aanzienlijk groter be drag dan door het watergeld vrijkomt. Het tekort wil de ver eniging via een andere weg fi nancieren. Het gebouw Chrintelijke Sociale Belangen aan de Lange Haven 73 staat eveneen een metamor- fose te wachten.Het. watergeld wordt!i^"de •Tèerstèr-plla&" gé bruikt om de ingang de vereiste breedt van 180 cm te geven. Momenteel meet deze 90 cm. Tevens wordt de garderobe ver groot en gemoderniseerd, even als de 26 Jaar oude gang naar de zalen. Van het watergeld wordt even eens een nooduitgang in 2aal ■vier gerealiseerd. De exploitant van het gebouw, verwacht, dat het watergeld niet genoeg is om de kosten van de verbouwing te dekken, maar het verschil wordt uit eigenmiddelen bijge past. ARCADE De heer P. M. van G erven van gebouw Arcade aan de Langa Haven 71 is zeer pessimistisch over de uitkering van de 83 dui zend gulden. „Volgens mij gaat het niet- door.---Ons-iiinylmgftpi met goude hófëns bélooM, maar" we hebben er nog niets van ge zien. Pas wanneer vaststaat, dat we het geld krijgen, worden er plannen voor Axvade aan de architect voorgelegd." Deze plannen zijn onder andere verbetering van de trap naar de eerste verdieping en herstel van de toiletruimten Alvorens in de gebouwen tot uit voering van de plannen overge gaan kan worden, moeten bur gemeester en wethouders de plannen goedkeuren. Dan krijgt men pas de beschikking over het geld. De 250 duizend gulden wordt beschikbaar gesteld uit het fonds Welzijnsvoorzieningen Afkoopsom Watercontract. as#Se;?s 9 De breedte van de ingang wordt verdubbela Schiedam Lucas Jan S. uit Viaardingen had het he lemaal verkeerd gedaan. Tot tweemaal toe had hij de spelregels de spelregels gelaten en was hij buiten zijn boekje gegaan. Eerst met een overtreding die hij al eens eerder had begaan, daarna toen een dienstdoende agent hem daarvoor aanhield. Halverwege dit jaar bevond hij zich met zijn motor op rijksweg 20. Hij hield zich uitstekend aan de maxi mum snelheid die daar is toegestaan, maar werd toch het mikpunt van een controlerende agent. „Stapt u even af" verzocht de vertegenwoordiger van de Hermandad. Lucas gehoorzaamde. Toen nog wel.... bewijs op een motor. Daar kwam u toen goedkoop vanaf met een vonnis van 75 gul den. Dit keer hebt u de over treding begaan op uw eigen motor. U had het voertuig al gekocht, u had dus een dui delijke bedoeling om er op te rijden." Lucas kon er niets tegen in brengen. Er was opzet in het spel geweest. ,,Mag ik uw rijbewijs even zien?" vroeg de man be leefd. Lucas voelde in zijn zakken en kwam ietwat sta melend tot de opmerking: „Ik heb het niet bij me." Het boekje van de heer in uni form kwam te voorschijn. „Mag ik uw naam even?" vroeg bij. Lucas, helemaal in paniek, zei een snel verzonnen naam, die door de agent keurig „Schandalig", vond de officier werd genoteerd. „Mooi", dacht Luuk, „die boete gaat mijn neus voorbij." De poli tieman bracht zijn opschrijf boekje weer naar de zak, waar bij het had uitgehaald. „U kunt gaan", zei hij vrien delijk. Even vriendelijk zei Lucas „dank-u-wel" en wilde met zijn motor vertrekken. „Nee", beval de verbalisant, „niet op uw voertuig. Dat neem ik in beslag! "Wat moést Lucas nu dóen? Ais hij zich zonder meer zou ver wijderen, was hij zijn motor een exemplaar van 2600 gulden kwijt. Als hij zijn echte naam zou" opgeven, had hij altijd nog kans dat de kantonrechter de motor zou teruggeven. Plus een flinke boete. Lucas prefereerde het laatste. „Prima. Hij gaf zijn werkelijke naam aan de hatelijk glimlachende politieagent, die het bonnen boekje alweer had gepakt. Toen bleek dat de Vlaardin- ger geen rijbewijs had. De officier van justitie, mr. E, Bos, vond de overtredingen hoogst kwalijk. Toen Lucas het opgeven van de valse naam. „Hij wist dat de ju- stille niet mals zou zijn met het geven van een straf',, zie mr. Bos. „Ik geloof niet dat hij een valse naam opgaf omdat hij in paniek was. Als je werkelijk in paniek bent, dan geef je je echte naam wel op." Hij eiste een fikse geldboete en veertien dagen hechtenis voorwaardelijk. Teruggave van de motor vond hij on aanvaardbaar. i' Lucas had geluk dat de kan tonrechter, mr. W. E. van Vloten, mild gestemd was. Hij vroeg aan de Vlaardin- ger of hij zijn rijbewijs nu wèl had. Lucas antwoordde dat hij al drie maanden be zig was en hoopte het in fe bruari te halen. Dan houd ik deze zaak aan tot de tweede woensdag ic maart. Dan moet u zorgen dat u uw rij bewijs hebt, u moet het na tuurlijk ook meenemen, en daar zal ik dan van laten af hangen, of ik u de motor te ruggeef. U kunt nu gaan", aldus de kantonrechter. terecht stond zei hij: „U En Lucas ging. Met nóg meer bent al een keer veroordeeld zenuwen op de lange weg wegens het rijden zonder rij- naar het rijexamen. Schiedam Na een wlide achter volging door de noordelijke wij ken van Schiedam is een auto mobilist ui» deze plaats op de Willem de Zwijgerlaan in Viaar dingen tegen een lantaarnpaal gebotst. Hij werd door de politie achter- volgd, nadat hij in Groenoord tegen een stilstaande auto was gebotst en zonder te stoppen was doorgereden. Omwonenden die er getuige van waren ge weest waarschuwden de politie. In de omgeving van de Vivatdi- laart in Schiedam werd de auto gesignaleerd. De man probeerde in een wilde rit aan zijn achter volgers te ontsnappen. Hij reed daarbij door bloemper ken, negeerde rode lichten en', voerde zijn snelheid tot ver bo-j van de maximum toegestane vijftig kilometer op, Achtereenvolgens wervelenden de twee auto's door de Schiedamse wijken Woudhoek-Zuid, Kethel. (weer) Groenoord, Blijdorp en vervolgens richting Viaardin gen. De bestuurder, de Schiedammer J.J. de L., moest ter ontnuchte ring worden ingesloten, omdat hij een glaasje teveel op had. Daarna is hij verhoord en heen j gezonden. jr O f>-,e---,. Schiedam Het jongerenadviescentrum in Schie dam werkt hoogstwaarschijnlijk niet mee aan een regionaal beleid van het jac, dat volgens het ministerie van CRM noodzakelijk is om een be hoorlijke subsidie voor de opvang van jongeren te verkrijgen- In het Waterweggebied is het Vlaardingse jac het enige goed functionerende adviescentrum. Hei anderhalf jaar geleden opgerichte jac in Schie dam is op sterven na dood. Burgemeester H. Roelfsema opent donderdagmiddag am vijf uur de Franse Bistro van de Hosman Frères aan de Korte Dam 8. De bistro is gevestigd in een vier eeuwen oud pand, dat vroeger dienst deed als bevoorradingscen trum voor de walvisvaart. Een bezienswaardigheid in het gebouw, dat van binnen is veranderd in een sfeervolle ruimte, is een uil de vorige eeuw daterend schilderij, dat de uitvoerders van de restauratie van het pand fijdens hun werk achter het behang aantroffen. De bistro is van dinsdag tof en mei vrijdag geocend van twee tot vi&r uur 's middags en van vijf uur lot half een 's avonds. Op zaterdag kan men de bistro van twaalf uur tot half een bezoeken en op zondag van vijf uur tot half een. De Franse bistro wordt donderdag ingewijd met een receptie voor genodigden. Schiedam In verband met dé komende feestdagen hebben b. en w. van Schiedam besloten dat de winkels een aantal dagen tot 21.30 geopend mogen zijn. Die dagen zijn: woensdag 28, don derdag 29 (gewone koopavond), vrijdag 30, maandag 3 en dins dag 4 december voor de Sinter klaasaankopen. en woensdag 19, donderdag 20 (ook gewone koop avond) en vrijdag 21 december voor de Kerstaankopen. De grote groep vrijwillige mede werkers, die hun steun bij de oprichting toezegden, hebben het allemaal in de loop der maanden laten afweten, nadat de gemeente niet bereid bleek een subsidie voor bet jac-werk beschikbaar te stellen. Alleen Marjan den Buitelaar, een der oprichtsters, ontfermt zich in haar pandje in het Prove niershuis nog over de hulp zoe kende jongelui. Regelmatig doen *n nood verkerende jonge ren nog een beroep op het jac, dat officieel nog niet is opgehe ven. BEHOEFTE Marjan: ,,Er zijn betrekkelijk veel jongeren, die een telefoni sche afspraak maken voor een gesprek, ook zijn er, die hier gelijk naar toe komen om hulp. Het zijn niet alleen jongeren uit Schiedam, maar ook uit Rotter dam en Viaardingen. Volgens mij is er nog steeds behoefte aan een jac in Schiedam." Het Vlaardingse jac. dat reeds min of meer de functie van een regionaal adviesbureau heeft, meent dat mislukking van het jac in Schiedam te wijten is aan gebrek aan medewerking van de gemeente. Om het jac regionaal op te zetten denkt Viaardingen aan gesprek ken met Schiedam en Maas sluis. In de laatste gemeente be staat helemaal geen jac. alleen via de sociëteit De Toverbal komt de jeugd daar wel eens in contact met het adviescentrum, Voor een regionaal functionerend jac is mankracht en geld nodig. Daarover moet nog onderhan deld worden met CRM. Wi! den Hartog van het Vlaardingse ad viescentrum: „Als de subsidie I van CRM niet doorgaat, is 't de j vraag, of de gemeente geld in het jac blijft steken. Zolang de subsidie niet zeker is, blijft het een omstreden kwestie of de hele regio tot ons werkterrein behoort." BEROEPSKRACHTEN Den Hartog: „Aan een kant zijn we wei voor regionalisatie, maar de vele verzoeken om hulp van buiten de gemeente kunnen we met ons vrijwilligers- team niet aan. Wanneer er be roepskrachten zouden komen, zouden we het stijgende aantal bezoekers wel kunnen helpen." Schiedam „Bedenk dat brom men zuinig is." Om die reden vindt de RAI, dat de autorijders hun vervoermiddel ook door de week moeten laten staan. Pak liever de fiets, raadt d- RAI aan. Of, als de af te leg; n af stand wat groter Is, de brom mer, die de goedkope evenknie van het openbaar vervoer is en dat bovendien vervangt, waar geen openbaar vervoer kan ko men. Ook de RAI heeft de strijd tegen de olie verkwisting aangebonden. Want de bromfiets is inderdaad zuinig: slechts drie kwart pro cent v»n het Schiedams olie- en benzineverbruik eisen de plaat selijke gemotoriseerde rijwielen voor zich opl Schiedam Wethouder Cor Bol- mers van financiën en stadsont wikkeling opent vrijdagmiddag om vier uur de nieuwe winkel van Janse herenmode-confectie. Deze is gevestigd op de hoek van de Koemarkt en de Hoog straat. In dit pand Is de totale organisa tie van Janse ondergebracht. Na de opening is er gelegenheid om het nieuwe bedrijf te bekiP ken. Schiedam In het clubhuis De Doele aan het Doeleplein wor den zaterdagmiddag films ver toond voor kinderen van vijf tot twaalf jaar. Het programma be gint om een uur. Op zaterdag zijn er voorts vanaf half twaalf handenarbeidclubs voor jongens en meisjes van ze ven jaar en ouder. Jongens en meisjes vanaf negen jaar kun nen op dinsdagavond om zeven uur terecht 'n De Doele voor handenarbeid. In De Doele is er op maandag-, woensdag- en vrijdagavond van half zeven tot kwart voor acht j Instuif voor Jongeren vanaf ne- gen jaar. ~»p woensdagavond begint in De Doele bovendien om half negen een mek and roll Instuif. De kinderenv^.: vijf tot twaalf jaar .zijn elke woensdagmiddag om kwart voor drie welkom in het clubhuis om deel te nemen aan activiteiten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1