N oord-Brabant onvo wordt betaald oenen geen commentaar SCHIEDAMSCHE COURANT VALDELIS ZAL D baan voor Comité- Werknemers Zestienhoven: «fieen sluiting!" 2 kranten voor één prijs Eerste aanrijding bus bij betwiste halte CATHEli1 Kinderbazar ■it ^-y/yy Bromfietster j rijdt tegen vrachtauto aan te willen Het water van de Nieuwe Haven zal over enige tijd niet meer geuren. Schiedam Als over enige tijd de parfumeriefa- briek Valdelis aan de Lange Nieuwstraat 47, haar ongeveer twee meter brede poort sluit en daarmee zestig werknemers naar huis stuurt zal dat niet aan het bedrijf liggen, maar aan de om standigheden. Letteriijk aan de omstandigheden, want het is de onmogelijkheid tot uicbreiden, die dit onderdeel van het Amersfoortse Krdal-concem de das om zal doen. Wij spnaler. daarover met de heer H. Termöhlen, de directeur algemene zaken in Amersfoort. „Valdelis is een vrij oud bedrijf", zo legt directeur Termöhlen uiL „Het is gevestigd in gebouwen, die door hun oudheid specifieke problemen heb ben". „Zo is de toegangspoort maar twee meter breed. Dat heeft tot gevolg dat de goederen op straat moeten worden geladen en gelost. Eigenlijk kan dat niet". De heer Termöhlen „Uitbreiden is vrijwel onmo gelijk. Valdelis is ingesloten tussen panden, waar van een gedeelte onder Monumentenzorg valt, wat wil zeggen dat ze niet gesloopt mogen worden". „In het verleden hebben wij een verzoek ingediend om dre bescherming op te heffen. Daar hebben wij nog steeds geen antwoord op gekregen". „Maar zelfs al krijgen wij -die toestemming, dan zijn we nog niet uit de problemen. "Want dan lo pen we over een paar jaar, bij een volgende uit breiding, weer vast"., aldus de directeur algeme ne zaken. „Daarom zijn we vorige week dinsdag een overleg begonnen met de bonden. Wij hebben de indruk dat ze begrip hebben voor onze moeilijkheden". Directeur Termöhlen: „De produktie van Valdelis zal, dat is ten minste de bedoeling, naar St, Trui den in België worden overgebracht". Schiedam/Vlaardingen Sluiting van Zeslienhoven zal een nieuwe blunder rond de Rotterdamse luchthaven beteke nen. Niet alleen omdat er dan ruim 700 werknemers oh Zestienhoven en circa .750 indirect hierbij betrokken fi nanciële verliezen zouden lijdèn, maar bovendien zou de riatibfllfe schatkist 3500 miljoen gulden lichter gemaakt worden: vervanging van Zestienhoven door een luchtha ven in het westen van Noord-Brabant is namelijk zoveel duurder dan de slechts noodzakelijke vervanging van een baan van het vliegveld-;die de.oorzaak is van .alle.proble men rond Zestienhoven.' Daarom mag de Rotterdamse ge meenteraad niét streven naar sluiting van het zo bekriti seerde vliegveld, vindt het Comité Werknemers Zestiehho- f-;:yenï-,": .'.Y;--*4*. -T'y ,vv „Een herhaling van onjuistheden" V noemt het comité het onlangs verschenen rapport. „Het 16-ho- vert spel" van hetAnti-Bulder- baan Comité ('ABC). Vlaardingen De kinderen, van dé clubs van het Ontmoetings centrum Wést houden woensdag 28 november in het gebouw aan de Floris de Vijfdelaan een ba zar. Ze vinden, dat andere kin deren maar eens moeten komen kijken. 'ïV;V^ Op de ibazar .valt een hoop te be leven: rad van avontuur, gaas steken,' balgooien en nog meer spelletjesEn er": zijn ve él prij zen, Meedoen 'toost ..kinderen een gulden. Maar dan krijgen 20 ook ,een knipfeaart voor tien spelletjes. Ouderen betalen y ij f- tig cent meer. De bazar is open .r van half -vier -tot vijf uur en is'Sypiids van half zeven tot acht.miri y Voorzitter J. Eger van het.'werk- nemerscomité zegt .in een brief aan de Rotterdamse gemeente raadsleden, dat hij niet: begrijpt waar het ABC zich feitelfjk nog druk over maakt: veel bezwa ren die het ABC in haar rapport noemt zouden reeds; zijn verhol- y pen. Y. ,'y. Sluiting .van de luchthaven acht het werknemërscomité de meest nadeiige - „oplossing" van alle problemen, rond het vliegveld: de geluidshinder boven Over- schie. Schiedam,;Vlaardingen is al aanzienlijk verminderd; de nachtelijke stilte 'is in Zevenho ven bereikt:: slechts dalend luchtverkeer uit. Schiphol vindt zijn weg naar de luchthaven ge ruisloos.: De door het ;Anti-Bulderbaan Co mité gevreesde verzwaring van de baan, die de bewoners in. de nabijheid van Zestienhoven overlast bezorgt,..is niet moge-' lijk, zegt het werknemerscomf- té. Die toeneming van het lucht- verkeer 'zouslechts 'mogelijk zijn door aanleg van een lange re - dus nieuwe - baan. Die baan zou dan; moeten, komen aan de andere kant van de Schievéensedijk dan waar Zes tienhoven ligt in de Schieveen.- se polder. Volgens de heer Eger is dat de meest voordelige op lossing van de Nederlandse Iuchthaivenpolitièk. „Verhuizing" vanZestienhoven naar West-Noord-Brabant, zoais men in de .Rotterdamse' gemeen teraad heeft voorgesteld, zou de nationale schatkist zo'n vier. miljard gulden, lichter maken: ruim 30.000 bewoners zouden 1 daar uit hun huis moeten ver- trekken, terwijl een gebied met geleidelijk.; toenemende indu strialisatie opgescheept zóu wor den met; een luchthaven die er voorlopig, nog niet hoort. OPGELOST De Schieveense baan zou slechts Schiedam Een bromfietser is in het Dijkzigtzfekehhuis in Rotterdam opgenomen, nadat zij op de kruising van het Spin huispad en het Groenweegje te gen een vrachtauto was gebotst. Bij het ongeluk liep de 24-jarige mevr. J. W. G.'M.-Ni-K; een hoofdwond - op. Aanvankelijk •werd ze naar bet gemeentezier kenhuis in Schiedam gebracht, maar later; bleek opname ia ^vRötterdam^'nó^séiiijky1'yyy De bromfietster botste tegen de achterkant, van de. vrachtwagen,. toen de auto vaart minderde om, een bocht te nemen. Door de botsing kwam ze te vallen. 500 miljoen gulden gaan kosten, zo zegt het werknemerscomité. Daarmee is het probleem „ge luidshinder" dan opgelost. Want niet geheel Zestienhoven is door recenteiijke planologische blun ders in de rondom opdringende woningbouw verkeerd komen te liggen, maar slechts die ene baan, die Kethel Holy, Over- schie en GroenoDrd overlast be zorgt. Het Schieveense luchtverkeer zou zich op een afstand van drie vier kilometer van Schiedam en Vlaardingen gaan begeven. Op die afstand is het luchtverkeer nauwelijks hoorbaar, Profiteer nó van; het unïflke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de prijs vanl - één: de Schiedamae Courant met nieuws uit uw stad en omgeving, en het» Rotterdamse li Nieuwsblad met het'laalala binnen- en buitenlandse nieuws. V Geef ons nu .opdraeht ooit bij u 14 dagen gratis, zonder enïa» verplichting. de SC en FN te bezorgen en ontdek zel'i de velB pluspunten. Oezo bon fn open envelop, zonder postzegel, sturen naar Hotterdamacfi Nieuwsblad, antwoordnummer 834. flottgrdam «uur de SC en RN 1< dagen gratis raar. raam straat woonpl telefoon Schiedam De kosten die de aanleg van sportvel den in Bijdorp en aan de Parallelweg met zich meebrengen, zullen voor het grootste gedeelte worden gedekt door één miljoen gulden uit de af koopsom van het watercontract met Rotterdam. Dat is gebleken, uit een raadsvoorstel, opgesteld door burgemeester en wethouders van Schiedam. De gemeenteraad zal maandagavond hierover een beslissing moeten nemen, Dat het bedrag van krap ander half miljoen voor het grootste gedeelte uit het „watergeld" moest komen, heeft wethouder C. Bolmers tijdens de iaatste vergadering van de commissie stadsontwikkeling niet laten blij ken. Dit bedrag was oorspronkelijk be stemd voor de aanleg van sport velden in Groenoord en Spa- land. Na overleg tussen de sport raad/het college, van b en w gemeentewerken en de stede- bouwkundige is echter gebleken dat de geplande reinen de eerste jaren nog niet kon wor- den aangelegd. Aldus uitleg van. het college In het raads stuk. Wethouder" C. Bolmers heeft, om dat het plan Groènoord/Spa- land niet doorging, daarom be sloten het geld besteden aan de soortvelden in Bijdorp en aan de Parallelweg, Zonder de commissie stadsontwikkeling hierin te betrekken. Tijdens de laatste vergadering van deze commissie werd er be sloten dar de velden er Jn ieder geval moesten komen. Kosten 630.000 gulden. Dit ondanks eni ge kritiek („waarom geen volks tuintje?" was een veel gehoor de vraag). Het plan Bijdorp houdt in, dat er twee nieuwe sportvelden worden aangelegd en de twee huidige velden worden verbeterd. Ook voorziet het plan in de aanleg van spelaccommodaties en groen gebied, waaronder wandel- en fietspaden, voor recreatieve doeleinden. De kosten van dit laatste 477.000 gulden ko men voor rekening van de alge mene middelen van de gemeen telijke kas. Aan de Parallelweg zullen twee sportvelden en éénoefen veldje worden aangelegd.. Kosten 370.000 gulden.. Schiedam De Vereniging tot Bescherming van Dieren, afdeling Schiedam, wil vooralsnog geen commentaar leveren op hun onderhande lingen met;de gemeente. Deze onderhandelin gen zouden moeten leiden tot de bouw van een nieuw dierenasiel op het terren. van de Doerderij Van de Meer, Hargalaan 146. Onze krant meldde zaterdag dat het: nieuwe die renasiel, ter vervanging va nde oude behuizing aan de Sint Aimazusterstraait. aan de Harga laan zou gaan komen. Er. waren eenter moeilijkheden gerezen nissen de Dierenbescherming en de gemeente over het wel of niet siopeh van een. koestal. Dit nogal wrakke gebouwtje, wilde de gemeente niet afbreken, omdat'het één geheel vormt met het woonhuis. De Dierenbescherming stelde zich op het stand punt, dat het nu maar eens uit moest zijn met de moeilijkheden die da gemeente veroorzaak te: het oorspronkelijk plan was al diverse ke ren door kritiek van de gemeente gewijzigd: STEUN De Centrale Asiel Raad steunde de dierenbe schermers: het niet slopen van .de stal zou zo- wei onpraktisch als onhygiënisch zijn. Boven dien zou de Plantsoenendienst, die de stal na restauratie zou gaan gebruiken niet. passen op het terrein waar het asiel zou komen. De stal ligt namelijk.midden op het terrein, waardoor lawaai en'teveel overlast zou ontstaan. De dierenbescherming wacht nu op het ant woord van het college van burgemeester en wethouders waarin een besluit wordt geno men, Tot dan .wil zij geen commentaar op de ontstane impasse geven. ®cHj®dam >*^e Hebben het een tijdje geleden al voorspeld! Die halte slaat daar niet veilig: de bussen letten meer op de halte dan op het verkeer! Aldus Gijs Konings, één van de mensen, die enkele weken gele den protesteerden tegen inge bruikneming van de bushalte bij de hoek van de Schoolstraat en de Nassp"'aun, Hij zei da' •••nr. aanleiding van de eerste S- ng met een bus van de RET ai da ar. Gistermiddag om kwart over vijf kwam een bus van de RET in aanraking met een DA F, bestuurd door de 60-jarige heer J. P. Overigens was de heer P. dé schuldige, Hij reed met zijn auto achteruit langs de trottóirr rand, terwijl de: naderende bus, bestuurd door de 33-jarige chauffeur C. H. A., naar de hal te zwenkte. Schiedam Burgemeester H. Roelfscma is teleurgesteld óver het wantrouwen dat de in De Goudsbloem werkzame jongeren koesteren tegen een deiegatie van het gemeentebestuur. De burgemeester en de wethouders Bolmers en Collé hadden zich be reid verklaard met drie vertegenwoordigers van de Goudsbloem-Jan- - geIui over de problemen rond de voormalige mouterij te praten. Toen inplaats van drie, negen De jongeren verzoeken de ge- jongeren rond de gesprekstafel gingen zitten en zij bovendien een forse bandrecorder mee brachten, weigerden de college leden hen te woord te staan. Burgemeester Roelfsema; ,Ik werd enigetijd terug door een van hen opgebeld. Zij vroegen of ze mochten komen prateti," Toen ze tegen de afspraken in met zes man extra en geluids apparatuur bij ons aanklopten - voelden wij dit aan als een brok Indert,Jd hebben de jongeren de wantrouwen" voormalige mouterij „ge- n*. kraakt". Zij kregen van wethou- Jn hi! L T""' der Bolmers de sleutel om eoke- be"8 z."n ™et. «0»?P- le metingen te verrichten, maar zijn er daarna niet meer uitge- meenteraad in een, open brief het college ter verantwoording te roepen over haar gedrag in deze zaak. Zij schrijven, dat ze nogmaals met de gemeente Schiedam in onderhandeling wil- len treden over de aankoop of de huur van de Goudsbloem aan de Noordvest 63, die eigendom is van de gemeente. pen van y de G oudsbloem jbe-r schouwen de weigering van b en w om te praten als het af zien van het dragen;van verant woording voor hun eigen woor den over deze stad tegenover de bevolking. gaan. Burgemeester Roelfsema: „Per soonlijk hoop ik dat een nieuw gesprek mogelijk zal zijn." Donderdag 22 november 1973 4 pagina's 99ste jaargang no. 24S76 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 2G256S - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL „De mensen die betrokken zijn bij de produktie be staan voornamelijk uit jonge meisjes. Ik geloof niest dat het erg veel zin zou hebben die aan bieden mee naar-België te verhuizen, ze toch niet". VOORDEEL „De andere delen van "Valdelis willen we naar Amersfoort halen. Dat heeft als bijkomende voor deel ■dat functionarissen die nu geregeld cin Amersfoort komen om te praten, dan geen. reis tijd meer kwijt zijn. Heen en weer is dat twee uur reizen, elke keer een kwart werkdag". „Bij de delen die naar Amersfoort gaan. zit ook de buitendienst", aldus de heer TermBhlen. „Voor hen is die overplaatsing naar Amersfoort niet zo bezwaarlijk". De directeur: „Ja, bij de overname in midden 1971 ïs meegedeeld, dat het waarschijnlijk geen conse quenties zou hebben. Maar toen had men nog geen inzicht in de problemen, waar men nu mee klampt". „Nee. de sluiting heeft in ieder geval niets te ma ken met de overname van Erdal vorig jaar door he: Amerikaanse concern Consolidated Foods". „Wij krijgen geen richtlijnen van het Amerikaanse bedrijf. In Amersfoort zit een commissaris van Consolidated en die zien we zelden. Wij kunnen helemaal onze eigen gang gaan", 20 deelt de héér Termöhlen mee. Duidelijk is dat de omwonenden van Valdelis zich; er op in moeten stellen, dat over niet al te lange tijd er-geen zachte parfum-luchtjes meer uit het water van de Nieuwe Haven zullen opstijgen.s Wat zullen de gevolgen zijn voor het perso neel? Is er bij de overname van Valdelis door de Erdal indertijd mots door de directie over ont slagen gezegd? De twee meter brede poort van Valdelis can de Lange Niéuw- straat.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1