'De Boys door geen eenheid' FC Den Haag-C wiet stuiten 'OOK WIJ WILLEN OP GRAS VOETBALLEN' soms voor TEVEEL INVALLERS Trainer Manfred Stolzman: De Ooievaars oppermachtig Schieten SCHIEDAMSCHE COURANT DONDERDAG 22 NOVEMBER 1373 Schiedam - Waarom nu juist Schiedamse Boys? Waarom? Uitgerekend de club die het huidige seizoen zo ambitieus tegemoet blikte krijgt wekelijks klap op klap. Harde dreunen, waardoor, en het lijkt zo onrechtvaardig, eerder geuitte optimistische kreten worden afgezwakt. Donkere wolken boven De Boys, gedoemd te degraderen? »,Tja, 't gaat niet best, accepteert Manfred Stolzman, De Boys' jeugdige trainer gelaten. En de zorgelijk kijkende trainer, en met hem alle kijkers die trouw de club op Harga steunen, hebben kunnnen zien waar het aan schort. "Steeds weer verloren we pas in de tweede helft", motiveert Manfred Stolzman de neder lagen op rij, "terwijl we met rust vaak gelijk of vóór stonden". 5chiedam - Met een duide lijke zege op VBP heeft het eerste tafeltennis team van De Ooievaars de ze gereeks voortgezet. Door hattricks van Van Don gen, Kroone, Van Balve ren en een zege in het dubbelspel werd een fraaie'10—0 zege behaald. Na een riante voorsprong van'5-rO verslapte welis waar de concentratie, maar konden de resteren de partijen,, zij het In drie games, tocri in Schiedam se winst worden omgezet. Oe- uitslagen: Van Dongen J. van Kralingen 21—19 21—19, Van Balveren—De Man 21—18 21—9, Kroone B. .v. Kralingen 21—9 21—10, Van Dongen/Van Balveren—De Man/B. van Kralingen 21—15 2220. Van Balveren—J. van Kralingen 21—9 21—13, Van Dongen—B. van Kra lingen 21—11 2118, Kroone—De Man 2117 9—21 21—13, Van Balve- ren—B.v. Kralingen' 21 14 21—18, Kroone—J-> v. Kralingen 21—14 17—21 24—22, Van Dongen—De Man 21-18 15-21 21-16. De stand: Bruynzeel 6—11, Borsje en Buijsman 79, De Ooievaars 6—8, VBP 7—4, Seaport Terminals - 6-0." Maar daarna ging het fout. Goed fout ook, want na de zege tegen Swift Boys ging het snel berg afwaarts. Zo snel zelfs, dat de Schiedamse defensie dertig keer moest bulgen. En doordat Schiedamse Boys, na de twee luid bejubelde openingstreffers tegen Swift Boys, niet verder reikte dan acht benutte moge lijkheden, zijn de donkere wol ken boven de gloednieuwe Boys-kantine verklaard. Betaalt Manfred Stolzman de tol voor een wat al tc drastisch doorgevoerde verjonging? Het lijkt er op als hij zegt: "Zeven spelers tegelijk was misschien wat veel". Maar de achtergronden liggen die per. Zelden kampte Schiedamse Boys met zoveel blessures, waardoor de zo ambitieuze op bouw wordt doorkruist. En ook in de belangrijke wedstrijd te gen Meeuwenplaat turfde Man fred Stolzman weer geblesseer den, maar ook wegblijvers.. Het verklaart de zorgelijke trek op Manfred Stolzman's gezicht, Schiedam De supportersvereni ging van Hermes DVS is niet van plan om met de auto ook het aanmoedigen aan banden te leggen. Vandaar dat er aan staande zondag supportersbus sen werden ingezet teneinde naar Roodenburg-Hermes In Leiden te gaan kijken. Overi gens is het Leidse veld ook met het openbaar vervoer uitstekend bereikbaar. Ook PPSC, overigens niet geveld door problemen rond de autolo ze zondag, heeft voor de moei lijke wedstrijd tegen Melissant weer enkele autobussen gechar terd. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij de heer Brussé tel. 268662. .sv Manfred Stolzman somber.:. "want",, .erkent hij, "daardoor moet; je steeds weer pas op het laatste moment veranderingen aanbrengen''. En wat dat betreft onderstreepte Meeuwenplaat. Vooral defensief rammelde De Boys, waardoor de echt wel aanwezige inzet geen compensatie vormde voor de te vele tekorten. "Paniekerig", beaamde Stolzman, "er zit geen rust in het elftal". Het lijkt een uitvloeisel van al die voorgaan de duels waarin Stolzman steeds weer moest improvise ren. Wedstrijden waarin een veldspeler onder de lat moest plaatsnemen zijn geen uitzonde ringen. Net zo min alsnood gedwongen experimenten met spitsen en laatste verdedigers. Problemen die regelrecht de oorzaak zijn van De Boys' uit- --zichtloze sitsatie. Uitzichtloos? "Kou ja, wat somber", zwakt Manfred Stolz man af, „maar eerlijk is eer lijk, we hebben ook wet een paar wedstrijden door.pech ver loren". Waarbij hij onder meer doelt op de.2—1 nederlaag tegen RDM, na Swift Boys de eerst volgende degradatie-kandidaat. En voorzitter Jan van Gene on derstreept: "De kloof is natuur lijk wat groot geworden". Te' groot? Wèl als De Boys blijft spelen ais tegen Meeuwenplaat, dat de in die wedstijd voortref felijke doelman Piet Breeman vijf keer naar hét net stuurde. Wèl als Manfred Stolzman week in week uit moet improviseren. Niet echter als de heus wel aan wezige inzet; kan worden benut door een homogeen elftal. "Kwaliteit is er heus wel", rea geert ook Manfred Stolzman, en de individuele acties bewezen zijn gelijk. De overeenkomst met buurman Wilton is groot, ook daar tobde trainer Siemens met een wegeb- bende interesse bij zijn spelers. Ook bij de ploeg van voorzitter Tollens drukt de ernst van de laatste plaats op de ranglijst; Twee ploegen die zeker kwali teit hebben, maar door het ont breken van homogeniteit toch te kort schoten. Als mannen onder elkaar beloofden de spelers van Wilton beterschap, het wachten is nog op de Boys. Wachten op 't moment waar de spelers beseffen dat. de doorge voerde verjonging ook 'verplich tingen schept. "Aller ouwetjès verdwenen naar het.derde elftal en -dat draait goed"; lacht Jan van Gene, "en afgelopen zondag stond het tweede met 3—1 ach ter maar won wèl met 6—5". Maar met Manfred Stolzman hoopt ook Jan van Gene dat De Boys'"ouwe glorie" niet alsnog van stal gehaald hoeft te wor den. Dat de jeugd die dit sei zoen kansen vroeg en ook kreeg, ook werkelijk" de toe komst blijkt te zijn..., Den Haag Hennes DVS heeft het gisteren met FC Den Haags C-team moeten doen. Dat kwam omdat de hoofdformatie eergisteren plotseling als sparring partner voor het Zweedse nationale elftal fungeerde. Desondanks bleken FC Den Haags sluimerende talen ten van een heel behoorlijk niveau te zijn. Uiteindelijk bleven zij de Schiedam mers met 3—1 de baas, waarbij overigens wel ver meld moet worden, dat Henk Nebbeling niet over zijn sterkste formatie kon beschikken. Zo speelde Harry van Buuren met het nationale amate ur-team in Schotland Europa-cup-voetbal en waren Cock Hoogeveen en Piet van de Burg pok verhin derd. In de eerste 45 mimiten wist de blauw-witte geiegen- hei deformatie desalniettemin een 1—0 voorsprong te verove ren. Als Henny Muylaert op een gegeven moment niet zou zijn afgefloten,, terwijl hij zich uit een omklemming losrukte en al leen 'op doel afging, was het waarschijnlijk .zelfs nog .twee nul geworden. Na rust raakte Hermes het initia- tief kwijt aan hetenthousiast spelende FC Den Haag. Inmid dels waren ook Rinus Commijs en Theo de Raay (laatste man) vervangen, en toen na een kwartier spelen ook Bob Weeda licht geblesseerd uitviel (ver vangen door Henny van Wijk), bleef er niet veel over van Henk Nebbelings competitie-for matie. FC Den Haag profiteerde met drie afstandschoten van het niet-ingespeeld-zïjn van. de blauw-witte eqüipe. Driemaal was de goed keepende Harry Spermon kansloos, zeker in twee gevallen, toen de bal vanrichting veranderd wérd; Ondanks het feit dat Hermes zich nog wel een aantal kansen wist te scheppen, werd de 3—1 stand niet meer gewijzigd. Me de-verantwoordelijk daarvoor was doelman Spermon, die en kele keren betrouwbaar ingreep. In ieder géval bleek FC Den Haag-C na de 3—3 tegen SVV en de zege op Fortuna VI. ook voor Hermes DVS te sterk. 9 Hermes doelman Harry Spermon goede wedstrijd Maasland - Tijdens de onderlinge wedstrijden van de SV Maasland was J. Hanemaaijer met het maximum van 50 en 30 punten de succesvolste schutter. De volledige uitslag luidt: Korpswedstrij d op basis van 50 punten C. Poot Dzn. 47; A. Poot 44: P. van Buuren 44, W. van Roon 40, A. Korpel 47, B. A. Pluggë 41, C. Boshuizen 44, J. Hanemaaijer 50, A. Meerman (De Lier): 47, A. Pellikaan 48, NV Poot 46,H. ;J. Korpel 49, A. Luyendijk 42, Fr. Krul 44, J.v.d. Marei 45, T. W. den Breejen 41, P. BoekesTJn 4.0, K. Rasens 50, W. A. Stolk 49, A.v.d. Engel 43, L. van Berkel .43, K. Moerman 45, D.v.d. Marei 47, A.van Buu ren 47, J.van Zwiacen 44, P. Kalkman 4 J. W. Groenewe- gen 46, W. Köhler 39, J. Melle- gers 40, G. Dekker 46, A. van Staalduinen 43,- M. P- Hane maaijer 49, M. C. Verploegh 45,- S.v.d. Sar 49,. Jv.d, Leiy 45 en M- P. Gravel and 48 punten Vrijebaanwedstrijd op basis van 30 punten: C. Poot Dzn. 30, A. Poot 30, P.van Buuren 29, W. van Roon 28, A. Korpel 30, B. A. Plugge 27, C. Boshuizen 29,x J. Hanemaaijer 30, A. Moerman (De Lier) 30, A. Pellikaan 27. N. Poot 29, P. van Geest 28, H. J. Korpel 30, A. Luyendijk 29, Fr. Krul 29. J.v.d. Marei 28, T. W. den Breejen 24, P. Boeke- stijn 26, K. Rasens 29, W. A. Stolk 28, L. van Berkel 27, K» Moerman 30, D.v.d. Marei 28 A.van Buuren 30, J.van Zwienel 29, P. Kalkman 28, J. W. Groe newegen 28, W. Köhler 25, J Metlegers 26, A.van Staalduinel 29, M. P. Hanemaaijer 30, M. Verploegh 30. S.v.d. Sar 30, v..d. Leiy 30 en M. P. Gravelan' 30 punten. Schiedam - Tijdens de laat- s ste openbare vergadering behandelde .de sportraad een brief van de sportver eniging Wilton. De club a van voorzitter Tollens trachtte op die manier de sportraad een uitspraak te ontlokken over de toekom stige bestemming van het Martimt-veld. Het ant- ■j woord kwam, want al wacht Wilton nog steeds op de officiële uitspraak, de woorden van wethouder mevrouw Verweij: FCN is eerste gegadigde", spraken duidelijke taal. En al wa ren de belanghebbenden niet aanwezig, en al bleef een officiële briefwisseling daarna achterwege, het nieuws drong door tot de club van voorzitter Fred Wammis. En bij FCN, de vereniging met Schiedams slechtst bespeelbare 'voet balveld' was de vreugde begrijpelijk. Net zo 'begrijpelijk als de te leurstelling bij 'de verlie zer', dn dit geval Wilton. „En heus, wij begrijpen ook echt wel dat Wilton dat allemaal niet zo leuk vindt, itenslotte bestaan zij al veel langer dan wij. Maar dat betekent toch niet, dat ik niet voor mijn club mag knokken?" Fred Wammis ziet het allemaal wat nuchterder, want", onder streept hij, "ik heb tegen WF gezegd, jullie zijn. allemaal aar dige mensen, maar ik blijf wel vechten voor dat veld". En dat betekende tégen de aanspraak die Wilton maakte, "maar", zegt Fred Wammis, "dat wil toch niet zeggen dat we dan ook maar meteen als vijanden te genover elkaar moeten gaan staan". Maar de realiteit is dat FCN in onmin leeft met verhuizer Mar* tinit en het teleurgestelde Wil ton. „Maar waarom?", vraagt Fred Wammis zich af. „waarom wordt het niet gewoon geaccep teerd dat ik, net als elke andere vereniging zou doen. vecht voor de toekomst van FCN?' En FChTs voorzitter duikt terug in het verleden. „Kijk, toen FCN werd opgericht was de ge meente echt niet zo blij met wéér een club er bij. Ik meen het, als ik zeg dat ik het ieder een al 20u raden om vandaag de dag nog een club op te rich ten. Maar toen FCN begon, heb ben ze vrijwillig het halfverhar- de veld geaccepteerd, maar dat wil natuurlijk ook weer niet zeg gen dat je het maar moet blij ven accepteren. Wel geef ik de gemeente gelijk dat het toen ge steld heeft; wèl steunen, maar niet alles geven wat ze vragen. Het is logisch dat we eerst moesten bewijzen dat we be staansrecht hebben". Maar pas eigenlijk met de komst van Fred Wammis ("Toen ze mij vroegen als voorzitter heb ik gezegd, oké, maar ongeacht het resultaat vraag ik een half jaar de tijd") kreeg FCN het ambitieuze karakter van dit moment. Fred Wammis: „Het was een ongelooflijke puinhoop. Verschrikkelijk zo'n chaos ais het was". Maar onder Fred's strakker aangehaalde 'richtlijnen maakte FCN schoon schip. En het feit dat Fred Wammis juist de beperkingen van de moge lijkheden accepteerde leek .een succesformule. ,Mijn streven was er echter opge richt om FCN op een echt veld te laten spelen, voor mij bete kende dat pas een échte moge lijkheid om een toekomst zeker te stellen", motiveert hij zijn nimmer aflatende-.druk op de gemeentelijke instanties. Voet- ha! en op gras. Het lijkt in deze tijd juist voor een voetbalclub een wat dwaze kreet, "maar", zegt Fred Wammis, 'al hebben wij op ons huidige veld- dan geen gras, ik zou voor geen goud willen ruilen met bijvoor beeld een club. op Laag Zestien- hoven. Als je daar op veld 'der tig moet spelen, moet je zo ver lopen naar de kantine, dat.jé'di- reet weer terug moet, omdat in de rust de thee te heet is". - KANTINE Dat brengt hem bij de huidige si tuatie, waarin FCN met WF en Martinit gebruik maakt van een gemeentelijke kantine. Geen op brengsten dus, "maar", bewijst hij hoe FCN is veranderd, "we hebben besloten - om voortaan alle activiteiten toch in die kan tine te gaan hóuden. We willen onze leden, hoewel we er geen cent wijzer van wórden, tod» de indruk geven een eigen kantine te hebben". -i'~ Fred Wam miser wat goeds van maken En a! is ook Fred Wammis van mening dat een voetbalclub zon der opbrengsten uit een kantine eigenlijk niet kan draaien; blijkt FCN. bereid om, wat in de wan deling 'de. kantine van Koster' wordt genoemd, om; te toveren tot eën eigen home. "Martinit heeft wat problemen en ge bruikt die kantine momenteel niet meer, dus alleen WF en wil komen er nog. Wat is er dan lo gischer om te zeggen: kompla ten we er .met. z'n tweeën wat goeds van maken". En ook de klacht van Wilton, dat FC'N vroeger de mogelijkheid om een veld van 'SW te gaan bespelenheeft afgewezen, ter wijl Wilton wel een dergelijk aanbod accepteerde, wordt door Fred Wammis uit de doeken ge daan. „Is .dat "zo gek? We kre gen de keus om 's morgens. vroeg of s middags te spelen, steeds op verschillende tijden. Maar de belangrijkste reden waarom toen nee gezegd is, was omdat onze lagere elftallen weer-op een ander veld moesten spelen. Het ene elftal hier en het andere elftal weer daar. Dat is toch geen clubleven, daar zit toch geen toekomst in?". Waarmee FCN hét slechte veld accepteerde, "maar niet met de. bedoeling daar altijd te blijven spelen", verklaart Fred "Wam mis. nogmaals. „Men heeft ons1;, al zo dikwijls gezegd, om te bewijzen dat je bestaansrecht hebt, moet je er voor zorgen dat je jeugd krijgt. Maar, heb ik tegen mijn medebestuursle den gezegd, zodra jullie op dit veld jeugd gaan laten voetbal len, dan kapt de heer PFC Wammis er mee. En wat wil je. Veronderstel dat een jongen op dit veld gewond raakt, wiebel* len ze dan? Natuurlijk vragen dan de ouders: mag ik de voor zitter van FCN even spreken. Nee, op dit veld bij FCN geen jeugd. Wel is het zo, dat als we morgen ja zeggen, we onmiddel lijk twee jeugdelftallen kunnen laten voetballen". PLANNEN Maar al worden FCN's aanspra ken op het Martinit-veld vooral door Wilton aangevochten, de dub van Fred Wammis maakt niettemin plannen. "We zouden graag een van de kleedkamers willen verbouwen tot een medi sche kamer. We willen dat zelf betalen, omdat wé er vanuit gaan dat er zoiets moet zijn* Als er iemand gewond raakt moet 'ie behandeld kunnen wor den of op z'n minst ergens rus tig kunnen wachten op de am bulance. In die kamerzoudan ook een brancard moeten staan en een goed gevulde medicijn kast. Dat zoiets op een veld aanwezig is lijkt ons .gewoon noodzakelijk". Plannen, zoals het. opknappen van de kleedlokalen, het leefbaar maken van de kantine en hét creëren -van een. medischfca- mer. ,,Nu Schiedamse Boys een eigen kantine heeft en ook Marti uit er 'uit is, moeten WF en wij daar toch iets goeds van kunnen maken? Wat maakt tiet hou uit of de 'een vijftig en de ander vijfentwintig meter..;, naar het.', veld moet lopen? Maar FCN wil ook weleeris graag op gras voet ballen, dat is toch niet zo gek? Daarvoor knok ik. Alleen/ om boze gezichten heb ik niet ge vraagd. En laten we eerlijk zijn, dat hoeft toch ook hele maal niet"...

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4