SCHIEDAMSCHE COURANT verkeer op van weren voor betere Actie tegen huurverhoging Eigenaresse niet voor herstel opdraaien WIJ WILLEN KERSTBAL IN ANDVREUGD Vrachtwagens van Van Tiel enige probleem Mwrig Ruud en Joke: DWS-huwelijk van Handwerk- Nieuwland MAANDAG LEDENVERGADERING Morris Austin Triumph (kollege: aanschrijving ongegrond Wijkcentrum Dukdalf wordt heropend Vrijdag 23 november 1973 4 pagina's 99ste jaargang no. 24877 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 2S2566 klachtencüenst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Een van de gevaarlijkste kruis punten in de oude dorpskern; In de toekomst denderen hier geen vrachtwagens meer over. Voortaan zal bus 53 de Vlaar- dingseweg mijden. Hier komt het alternatieve keerpunt; de parkeerplaats aan de Lïn- deyerstraat. Schiedam De gemeente gaat binnenkort maatregelen ne men om de dorpskern van Kethel vrij te maken van (zwaar) verkeer. Belangrijkste! schakel in dit plan is het realiseren van een zogenaamde;ringweg, waardoor- ver keer uit de richting Delft en uit 'het toekomstige industrie gebied Kethel niet meer door de oude dorpskern davert. Verder zal er een speciale verordening komen, zodat zware vrachtwagens helemaal niet meer mogen rijden in^ de dorpskernr ërf wordt voor deze'wagens ook! éën speciale parkerplaats aangelegd. Een derde maatregel is, dat buslijn 53 zeer binnenkort een ander eindpunt krijgt.; •V;;;- vV AI deze plannen, zijn volgens de gemeente in ver gevorderd sta dium. De aanleg van' de ring weg wacht alleen nog op toe stemming van de Provincie. Deze weg zal gaan lopen vanuit de Provinciale weg uit de rich ting Delft via een „noodstraat" naar Woudhoft Spaland (bij Mozarfclaan). Zo .zal Kethél kun nen worden vermeden. Verder zal het verlengde van de Zwa luwlaan aansluiting' vinden op de Kerkweg en de ringweg. Ir. R," van Bogerijen, gemeente werken: „De planhen wachten nunog alleen op toestemming van Provincie. In wézen.kunnen we direct beginnen met de aan leg van de ringweg. Het door gaande/verkeer zal daardoor niét:, meer door Kethel rijden. Verder zal deze weg een betere ontsluiting van het industriege bied betekenen". Binnenkort zal de gemeenteraad moeten beslissen over de maat regelen wat betreft het zwaar verkeër in het dorp. Bus 53 heeft intussen al een alternatie ve route aangewezen gekregen1 zal voortaan vanaf de Schie dam se weg niet meer de Vlaar- dingseweg indraaien, maar de Lmdey'erstraati, Het keerpunt zal ten zuiden van de Apostoli- sche. kerk' komen.;'. De gemeente rest nog één pro bleem In het dorp nestelt zich nog steed-s een internationaal transportbedrijf met, zware vrachtwagens: Van: Tiel. B.V. De bewoners agerenfel tegen deze onderneming. Del vracht wagens denderen - foyer het - laatste stuk van dëf Schiedamse- weg: en de Vlaardingsew§gt: zo- •^dat^er^geyémi^yr^ scheuren in de oude" Kuizen. Dok voor spelende kinderen zijn dé\ vrachtwagens levensgevaarlijk. Marihanne Poortvliet één van de actievoerders; ,rJë:;' staat er vrijwel machteloos -tegenover. We hebben geprobeerd met Van Tiel te praten, maar dat hielp niet. Ze zeiden dat al die chauf feurs toch hier zouden blijven rijden. Het is zo gevaarlijk, dat op eenfkeer midden m de nacht het uithangbord van onze winkel er af werd gereden". De gemeente heeft intussen het twee^ kger, toe, andere ;^gfond. faangeboden.: "Van Tiel weigert echter. Ir. van Eoge- ren: „Het is een moeilijk juri disch probleem. We kunnen er erg weinig aan doen. Maar ze zullen toch èeri keer ja moeten zeggen. 'Aan de andere kant is vestigen iri het industriegebied wel kostbaar voor zo'n bedrijf". De gemeente heeft up het ogen blik nog één slag om de arm. Van Tie! heeft namelijk onlangs een hinderwetvergunning moe ten aanvragen omdat de zaak was uitgebreid met onder an dere een opslagtank en ^smeerput. Opas3en is ook zen" met de bewoners dorpskern die het zo langzamer hand niet meer zien zitten. „2e gaan rotte dingen uithalen als djt zo doorgaat"; waarschuwt Marianne Foortvliet oplossing is, dat het dwijnt". Schiedam Mevrouw Van Eyk—Den Dunnen heeft m®t succes ge protesteerd tegen de gemeente. Deze schreef de vrouw aan om de zijgevel van haar woning, Poortugaalsestraat 17, te herstellen. De zeer slechte staat van deze zijgevel, die ernstig gescheurd en niet waterdicht is, kwam aan het licht na de sloop van een gymnastiek lokaal van de Sint Willibrordusstïchting naast het pand. Mevrouw Van Eyk heeft het ge meentebestuur echter laten we ten. zich niet aansprakelijk ta voelen voor de muur. Burgemeester en wethouders zijn het met haar eens, dat het on billijk is, haar voor de kosten van het herstel van de muur te laten opdraaien, terwijl een an der de huidige situatie heeft veroorzaakt Wanneer de gumnastiekzaal was blijven staan, had de muur de komende jaren geen probleem opgeleverd. Volgens mevrouw Van Eyk moet de eigenaar van de gymnastiekzaal, die het ge bouw heeft laten weghalen, voor de kosten opdraaien. De gemeentelijke Beroepscommis sie vindt dat de beoordeling van de juistheid van deze redenering buiten haar terrein valt en heeft de zaak doorgespeeld aan bur gemeester en wethouders; Het college stelt de gemeenteraad voor. om de aanscarijvi.nghnge- grond te verklaren. Hicftrver doet de raad maandagavond 26 november uitspraak. De vraag is echter, wie het her stel van de muur dab wel moet betalen. Volgens de Woningwet moeten aanschrijvingen in ver band met het niet voldoen aan de eisen van de Bouwverorde ning, tot de eigenaar van het betreffende pand gericht wor den. Tè bekijken en vergé lijken in onze showroom,. NU. IN PRIJS VERLAAGD'.. Vanaf 8.595,— jncl.; BTW. Korte levertijden! AUTOBEDRIJF A. DERCKSEN Emmastraat 56 - Vlaardingen Telefoon T 34 21 58 - 34 75 00 Schiedam Kon het. sportiever? Voor hand ballend DWS en het. huwelijk tussenRuitd -van Dommelen en Joke Steenbergen in iéder geval het sporthuweiijk van het jaar. Want niét alleen is Ruud steunpilaar in een van de herenteams, de naam. Van Dommelen heeft in veel blauwwitteteams een bekende klank,. Én sinds gisteren ook in DWS' eerste damesteam waarin Joke als keepster een belangrijk aandeei heeft il.' deSchïedamse handbalsuc'cessen, En als jé dan ook nog de dochter bent van Frans Steenbergen, die ooit bij SW triomfen vierde,- dan kan te recht gesteld worden: sportiever kort't niet. Schiedam De handwerkclub van de wijkvereniging Nieuw- land houdt morgen in het cen trum op het Dr. Wibautplein een bazaar. Er zijn onder andere gehaakte, geborduurde en gebreide werk stukken te koop. De bazaar is van een tot en met vijf uur ge opend. De leden van de handwerkclub Nieuwland komen elke dinsdag, middag van twee tot vier uur bij elkaar in de Jeugdhaven Nieuwland, Albardastraat 69. De wijkvereniging heeft dmsdag 4 december een ruilbeurs in de Jeugdhaven op dc agenda staan. Vrijdag 21 december heeft de wij hereniging gereserveerd voor een bingo-avond in het wijkcentrum.' vl' Schjedam De Bond van Huurders en Woningzoe kenden gaat het opnemen voor de Gorzenbewo- ners inzake de slechte -televisie-ontvangst in deze oude wijk. pe landelijke Bond heeft onder andere eert handtekeningenaktie op touw gezet met als resultaat 1200 reakties. Protestbrieven werden verzonden naar PTT en gemeente. Zelf gaan de bewoners er ook wat aan doen. Gewapend met spe ciale stickers (Wij willen beeld! zullen zij aanstaande maandag in het Stadskantoor, 's-avonds om 20.00 uur, aanwe zig zijn. Dan behandelt de ge meenteraad een protestbrief van de Bond over de slechte tv- ontvangst. Verwacht wordt dat enkele raads leden —mevrouw Taverne-van Campen, KVP-fractieleidster heeft over dit onderwerp al eer der vragen gesteld hier die per op in zullen gaan. De protestbrief naar de PTT heeft tot nu toe niets opgeleverd. De Bond heeft nog geen antwoord ontvangen. De Gorzenaren klagen al geruime tijd over de slechte kwaliteit van hun tv-beelden. De oorzaak moet worden gezocht in twee hoge gebouwen aan het Marco- niplein en de kranen van de rverf Wilton-Fijenoord, die de signalen als het ware tegenhou den. Niet alleen de Zuid-bewoners kla gen trouwens over hun tv-ont- vangst. Ook bewoners van het 5ingelkwartier doen dat. Oor zaak is het Stadskantoor. De hoge silo van Bols is, in minde re mate, ook een doom in het tv-oog van de Nieuwlanders. Een oplossing van dit probleem lijkt nog niet iri zicht. De ver antwoordelijke wethouder CPN'er Collé heeft al laten doorschemeren dat wat betreft hem er maar één oplossing be staat en dat is een Centraal An tenne Systeem, Kosten voor Schiedam: ongeveer veertien miljoen gulden. De zwcar beschadigde muur, ontdekt na de sloop van de gym nastiekzaal ernaast. jjr: Schiedam De wijkvereniging Groenoord en Omstreken houdt 22 december het jaarlijkse Kerstbal op Boerderij Land- vreugd. Hiervoor wordt in de boerderij stemmige versiering aangebracht; leden van de wijk vereniging zullen tijdens het bal voor muziek zorgen. Voor deze avond, die om half tien wordt geopend, zijn honderd kaarten beschikbaar voor leden van de wijkvereniging. De kaar ten zijn vier gulden verkrijg baar bij mevrouw J. Haan, Ore- Schiedam De bewonersvereni ging Sehiedam-West gaal begin 1974 actie voeren tegen de huur- verbMglng voor woningen, waar van het onderhoud veel te wen sen overlaat. Om deze actie te doen slagen is uitbreiding van het aantal actieve medewerkers voor de vereniging noodzakelijk. Daarom nodigt de vereniging ie dereen uit om maandagavond 26 november naar de ledenverga dering van de West-bewoners in gebouw Irene aan de Nieuwe Haven 155 te komen. Op deze bijeenkomst komen onder andere het overleg van de ver eniging met het gemeentebe stuur over de besteding van het watergeld en de rehabilitatie van de Mariastraat aan de orde.' De vereniging acht het noodzake lijk, dat meer bewoners lid wor den van Schiedam-West om de belangen van de wijkbewoners té kunnen blijven behartigen. Bewoners, die zitting willen ne men in het bestuur of willen deelnemen aan de activiteiten van de werkgroepen zijn van harte welkom bij de verenigin gen. De vergadering begint maandag avond om acht uur. Men kan zich als. Ud opgeven bij mevrouw A, Alblas, Kortland- straat 30 b, E. van Heest, Van Dijckstraat 15 b, H. J. Geeratz, Alex. Numanstraat 22 c, J. Kie- neker, Wesifrankelandsestraat 66 b, A. van Locnen, Nieuwe Haven 157d, C. en P. Stierman, Mariastraat 108, J. Pleune, Fa- bripJein 4 a, J. Zagwijn. Gor- donstraat 31 b, J. M. C, van der Ven, Potjpeterstraat 17b, D. J. van Vooren, Frans Halspiein 3 a.en bij de familie De Visser, Pauius Potterstraat 41 b. liosingel 99, en bij de beer Van der Slot, Dirk Scbaferplein 90. De klaverjasvereniging Groenoord heeft voor 20 december een Kerstdrive gorganiseerd in de boerderij aan de Sweelincksin- gei. Het inschrijfgeld Is twee gulden per persoon. Men kan zich opgeven bij de heer J. van Schie, Sehubertpleih 203, tele foon 708361, de heer A. van Buuren, Sem Dresdenplein 90, en aan de zaal. De wedstrijd begint om acht uur. Schiedam Het wijkcentrum de Dukdalf in de Gorzeri zal van avond worden heropend. Na een reeks verbouwingen is het ge bouw onder de Heilige Hartkerk nu zover opgekalefaterd, dat de wijkbewoners van Zuid, zowel de oudere mensen als de jonge ren vanaf zestien jaar, er in gro ter getalen dan voorheen hun vertier kunnen zoeken. Een echte heropening kan de plechtigheid" niet worden ge noemd. De Dukdalf is niet. ge- sloten geweest, er worden van avond dan ook geen toespraken, gehouden. Het was aanvankelijk de bedoe ling, dat er gebingood zou wor den. Omdat de centrumbeheer ders geen vergunning kregen, vormt nu een band, die geva rieerde muziek voor jong en oud brengt, het hoogtepunt van i vde avond.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1