9 bekeken lift Disco in Top Tien Dycke Brothers ..testen" de Kosmopoliet bekend onder de naam de Dick son Brothers, Toppop-discrjoc- key Ad "isser veranderde de nsain. van di» ^rc.ep, die nu twee smgles en: drie elpees op haar naam. heeft, staan. Momenteel is de greep met Boudewijn de: Croot een nieuwe single ean het 7. (-) Mind games John Lennon ll>. (6) Ringo Richard Starkey SINGLE TOP 10 Naam: onbekend Ras: Duitse Herder Geslacht: reu Leeftijd: plu?. I jaar Kleur: zwart-bruïn Hoogte: 64 cm. Drie in één. Drie oude Schiedamse stadswijken zijn te zien'op deze ene luchtfoto, de zesde uit onze serie. Van noord-naar zuid: het Sin - 1 gelkwartiér met cis herkenningspunt het toren hoge1 Stadskantoor, het centrum' en het Oude Westen. Om met de eerste wijk te beginnen: vlakbij het Stadskantoor zijn de twee oude kerken te zien. Heel vaag, rechts, de Singelkerk in de toe komst; misschien bestemd..voor de sloop omdat de stenen blijken aangetast. Het tweede mo- numentale gebouw is ten zuiden yah het Stads kantoor te zien: de Grote of St. Janskerk. Aan het centrum ïs al een luchtfoto gewijd, zodat we deze wijk nu kunnen overstaan. Ten zuiden var» de Lange Haven, met de opval lende Havenkerk [midden-boven) begint het „Oude Westen''' van Schiedam. Vlak onder de kerk een goecf herkenningspunt voor deze wijk: hef zeven verdiepingen hoge Huize Fran ke land (met links twee schoorstenen}, aan de Sint liduïnasfraat. Iets verder links is de pas geheel gerestaureerde molen „De Waivisch" te zien, eigendom van de vereniging „De Hol- landsche Molen". Verdere markante punten op de foto- linksonder het ovale Fabriplein èn daar naast nog net zichtbaar een stukje van de Vlcardrngerdïjk en Afeidastraaf. Rechtsboven op de foto is de glasfabriek té zien. Slechts enkele dagen zit deze Duitse Herder in het asiel- Het is een rashond met een prachtig glimmende vacht (zwart op de rug). Hij is gevonden op de Troelstra- laan in Schiedam en had een kettïnghalsband om. Mocht de eigenaar hem De hond is in ieder geval goed verzorgd door zijn vorige baas. Hij is niet zenuwachtig of bang uitgevallen honden die geen best leven achter hun rug heb ben zijn dat meestal wel en staart wat onverschillig de we reld in. AJs men bedenkt dat de hond nauwelijks één jaar oud is, dan is het toch wel een op merkelijk feit, dat hij ook Tang niet zo speels is als zijn leeftijd genoten. JL 8. (-) Home Cats. 9. (7) Live at the Rainbow - CLS L (1) Schones Müdchen aus Area- 111.3 i mi dia Alweer Roussns j Schiedam In de Instuif Schiedam is zondagavond de Top Tien Disco Show te gast. De disc-jockeys van deze discotheek, die vaak optreden in Boerderij Landvreugd an bij Excel sior '211 zijn Henk Post en Nico Vreeswijk. Beide Rot terdammers hebben ook veel ervaring opgedaan in België en Duitsland, waar zij optraden met de Top Pop Disco Show. 2. (4) The day that Curly Billy shot down crazy Sam McGee Hollies 3, Photograph Richard Scar- kcy f. (10> One way ticket to anywhe re Osmonds 5. (2) 't Is weer voorbij die mooie zomer Gerard Cox 6 (8) Jimmy Boudewijn de Groot 7. (3) Angie Rolling Stones 8. (-) Wonderful Colin Blunsto- Hei programma van zondagavond bet *oft een even groot succes te woman als dat van vorige week. Weliswaar was het toen jammer dat er slechts tweehon derd bezoekers waren als ge volg van de autoloze zondag- De avond begint zondag om acht uur in gebouw 'Arcade aan de Lange Haven 71. De toegangs prijs is voor leden een rijks daalder, niet-leden betalen drie gulden. Volgende week staat de groep Beautiful Garden op de planken in Arcade. Deze formatie be schikt sinds enkele dagen over de nieuwste Amerikaanse syn thesizer. Tijdens déze avond.zal tevens. Sinterklaas de Instuif met een bezoek vereren. 9. (5) Wovoka - Redbone 19. (9) Let it be me Buffoons QUADROFEEN Vorige week werd in deze rubriek reeds gesteld, dat het zinloos is cm iedere week eem uit zijn voegen gerukte top 10 op het krantepapier neer te poten. Daarom zullen we alle rara sprongen die de artiesten deze week (al) weer hebben gemaakt laten rusten, en ons wijden aan een degelijke elpeebespreking: dc nieuwe nummer één-schijf. Geen woord dus over de nummer één-notering van vorige week. fietser Boudewijn, die er r.u uit kelderde (1), niets over alle an dere opmerkelijke val- en strui kelpartijen in beide ranglijsten. Van'een zeer boog gehalte, maar minder sensationeel «Jan de ope ra Tommy, is het nieuwe dubbel- album „Quadrophenia" van de Who, Quadrophenia handelt over een quadrofreen (dat is dubbel schizofreen) jongetje. Jimmy, genaamd. Hij is een fer vent aanhanger van de pop- greep de Who, houdt ervan om cp scooters rond te scheuren en gaat (om zijn ..image" hoog te houden?) voor een robbertje vechter niet opzij. Daarnaast «s hij toch een roman ticus, benevens een bedelaar (iets heel anders dus) en ie mand d;» graag wil dansen (ook geen eigenschap van e?n ro manticus), maar bet niet kan. Z-rdaar de dubbel gespleten persoonlijkheid van Jimmy. Met zijn ouders kan hij het.niet goed vinden, wordt daarom het huis uit gesmeten en meldt zich nan als piccolo bij oen hotel aan het straw". Ook dat is.niets vcor hem, en in een dronken bui vertrekt hij met een boot baar een onbewoond eilandje. Als hij zijn roes heeft uitgesla pen, ziet hij dat zijn boot is weggedreven. Pech. Daar staat de quadrofeen in een stortende regen, rïij is alleen en riet zijn hele leven weer aan hem voorbijgaan. Hij bemerkt alle dingen, die" hij verkeerd heeft gedaan en ontvangt daar- om in het laatste nummer van de dubbeielpèe ,.Love :reign o'er me" de genade voor zijn'.da- den..- Schiedam Veór de eerste maal in het bestaan van de Schie damse dancing de Kosmo poliet (naast het Rijnbotel óp het Nleuwtandplein) zullen er popgroepen gaan optreden. Een serie van vier optredens van ón der andere de groepen Beautiful Garden en Abraxas staan, als probeersel, op het programma* Vanavond .om 29.00 uur zal dé eerste groep in de Kosmopoliet haar tonen door de dancing doen galmen: de country rock band de Dycke Brothers, Be staande uit de vier gebroeders Dicke (André, Dob. Rob en Freek) cn Tony van de De Dycke Brothers waren vr bekend ónder de naam de son Brothers, key Ad -Visser raam van naam de voor donderdag niet op ko men halen, dan zal de asielbeheerder hem „prijs geven" aan degene die be langstelling voor hem heeft. Misschien is uit het vorige af te leiden, dat het hier een ver waand type hond geldt. Maar niets is mlndèr waar. Zijn in stincten schrikken wakker als hij andere viervoeters signa leert. Zijn lichaam strekt zich vervolgens en stijf blijft hij het „bewegende voorwerp" aansta ren. Enkele ogenblikken later probeert hij de eerste toenade ringspogingen. Trekken aan de riem is bij hem vrijwel taboe. Het beste is dat mén bijvoorbeeld op een gras landje de hond gewoon z'n gang iaat gaan. Dan heeft zijn baas vrijwel ge<»n last van hem. Al leen musjes, eenden en hollende kinderen zullen zijn aandacht - in hoge mate - trekken. Maar hij blijft er rustig, haast ijskoud, al leen maar naar turen. De hond heeft een ietwat krullend staart je en hangende oortjes. ELPEE TOP 10 I. (S) Quadrophenia Who. j 2. (2Forever and ever Demis j Roussos 3. (5) Pin ups David Bowie j 1. (8) Goat's head soup Rolling I Stones 5. (-) Brain salad surgery Emerson, Lake ar.d Palmer 6. (-) Meine Freur.de si,nd die Traume Vicky Lean dros In het asiel zitten ook nog een stuk of wat. katjes^ 'dievoor een luttel bedrag een goed tehuis kan worden gegeven. Men kan op werkdagen terecht van negen tot twaalf uur en van twee tot. vijf uur; zaterdags alleen van negen tot twaalf uur; zondags is het asiel gesloten. Telefoonnum mer: 266266.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3