Piet Roezen houdt zenuwen bedwang Fel ÜWS vecht zich toch langs Vires Foutjes Ursus noodlottig Wind tart Excelsior Boudenburg geen kansen j Strafschop beslissend Schiedam: te veel pech Oprichter Ursus overleden Martinit heeft langste adem SCHIEDAMS CHE COURANT MAANDAG 26 NOVEMBER 1973 Achterstand Hermes Leiden Eindelijk dan weer een tegentreffer voor Harry Spermon. Na 47 minuten competitievoetbal vloog er vijf minuten na rust dan eindelijk eentje in, ondanks het feit dat Hermes DVS op dat moment op 01 kwam, was er na afloop echter geen enkele blauwwitter die zich er erg druk om kon maken. Immers binnen no-tïme haalden Aat van de Voort en Arie Brouwer doeltreffend uit en stond Hermes op 2—1. Toen Harry van Buuren even la ter vanaf de penaltystip op de bekende wijze voor Hennes' derde zorgde, was er helemaal geen probleem meer. In ieder geval een uitstekende prestatie van de koplopers, want Rooden- fcurg mag dan wel niet zo hoog genoteerd staan, vorig jaar wer den de Leidenaren toch wel mooi kampioen en slaagde Her- mes. DVS er niet in om de equi pe van oud-Excelsior R-trainer Rinus Smits ook maar één keer te verslaan (het werd toen 2—2 en 1—1). Dit keer pakte het dus anders uit, waardoor de Schiedammers de eerste plaats nog vaster in han den kregen, mede ook doordat VTJC met 3—0 verloor. Het -werd trouwens een goede wedstrijd in Leiden, Gesteund door de ditmaal met bussen aangevoerde Schiedamse sup- portersscharev begon Hermes DVS wat afwachtend. Terwijl Ger Ruseier zich effectief met spits Sam den Os bezighield, stopten Ton Vorstenbos (die Sam den Os overnam, zodra 'ie zich liet zakken) en Rob Weeda de nodige gaten op het midden veld knap dicht. Rcodenburg werd dan ook nauwe lijks gevaarlijk, maar van Her- mes kon dat voor rust evenmin worden, gezegd. Op het hobbeli ge en winderige veld mislukte nogal eens wat, maar toen Her mes na rust de wind tegen kreeg, lukte het allemaal wat beter. Na bet snel gescoorde Rooden- burgdoelpunt gingen met name linksback Arie Brouwer en Bob Weeda steeds vaker naar voren en af en toe werd het voor het ooel van de onzekere Boom knap gevaarlijk. De Leidse kee per had trouwens helemaal zijn dag niet, want In de 55ste mi nuut liep hij volkomen onder de ba! door, waarna het voor de al tijd attente Aad van de Voort eer. koud kunstje was om voor 1—1 te zorgen. Roodenburg had het er maar moeilijk mee en dat werd nog erger toen Boom even later op nieuw blunderde. Dat kwam toen Arie Brouwer een als voor zet bedoeld schot losliet en tot zijn eigen verrassing kon con stateren hoe Boom de bal in de bovenhoek liet zeilen: 21 voor Hermes. Boze woorden werden door de Leidse verdedigers naar het hoofd van hun doelman geslin gerd, maar intussen had de man aan het scorebord zijn werk alweer gedaan. Na dit doeipunt maakte Hermes er zelfs nog even een fraaie show van, waarbij soms de knapste combinaties geproduceerd wer den en Roodenburg steeds moe delozer werd. Piot van. der Burg en zijn medeverdedigers hielden er bijzonder goed het oog in en gaven geen kans meer weg. Toen Ties van Duppen -even voor tijd onderuit ging, waarna de tackelende Leidenaar bovendien nog eens bands maakte, kon de bal op de stip. Expert Harry van Buuren (goed spelend) schoot de bal hard in de linker hoek. Henk Nebbeiing: „We hebben het vanmiddag uitstekend gespeeld. Hét hele elftal draaide lekker en we hebben Roodenburg prak tisch geen kansen toegestaan. s Harr/ van Buuren ...feilloos... Over het spel van Wim van Baarle (invaller voor gebles seerde Rinus Comniijs) ben ik beslist tevreden. Hij heeft die De Klerk vrijwel geen kans ge geven." Krimpen Bij de wedstrijd CKC DHS floot scheidsrechter Vi veen zeker niet zijn beste wed strijd. Viveen floot veel, ook voor wat niet gebeurde, tot irri tatie van spelers en publiek. Er ging maar één speler in het hoekje, Kees van Kralfcngen, maar er hadden er veel meer in gemoeten. Beide teams hadden van bun trai ner de opdracht gekregen van uit de verdediging te spelen en zo lang mogelijk de bal in de ploeg te houden, waardoor het spel zich voor een groot deel op het middenveld afspoelde. Door dit kat en muis spelletje ge beurde? het herhaaldelijk dat men elkaar, middels een over treding de bal wilde ontfutselen. Arbiter Viveen raakte hierdoor zo in de war dat hij hel dik wijls het spel onderbrak zonder dat er een overtreding werd ge pleegd. Hij blies het speJ dan ook tot ergenis van het publiek geheel dood en zijn. optreden wekte veel onrust bij de beide ploegen. DHS had na een kwartier veel ge luk dat een ziedend schot van Hutten door de paal werd ge keerd en kort daarna een kop bal van Van Tuyl rakelings ever de lat ging. Aan de andere kant zag Poet Roozen de bal uit zijn schot Brielle Ursus heeft fn Den Briel wat ongelukkig verloren van WRW. Joop Kuiters, de anders zo betrouwbare sluit post van de Schiedammers, had blijkbaar zijn dag niet. Bij een indirecte vrije trap trachtte hij de bal te stoppen. Had hij dat nu maar niet gedaan dan had de scheidsrechter het doelpunt niet goedgekeurd. Nu betekende het de gelijkmaker. Het tweede doelpunt van WRW kwam uit een hoekschop. Loop dook onder de bal dcor en ge dreven door de wind draaide het leer in het doel. Ursus had in de ploeg Ron Valk weer opgenomen in de plaats van de geblesseerde Huigen. Ron maakte een goede rentree, evenals Den Held, die na zijn schorsing de plaats, van de nu j geschorste Nagelhout als laatste I man innam Er werd door Ursus niet slecht j gevoetbald en het was daarom j dubbel jammer dat Joop Kui-j ters na een half uur spelen zijn eerste fout maakte. Het was Van Pelt die de indirecte vrije trap via de handen van Kuiters tot een doelpunt zag gepromo- Leerdam De wedstrijd Leer dam SpertSchiedam werd er een met twee totaal verschillen de speelhelften. Gaf in de eerste helft de thuisclub de toon aan, na de rust was het een en al Schiedam dat de klok sloeg. Toch was er een verschil. Leer dam Sport zag kans om 3n die eerste helft de veldmeerderheid uit te drukken In een doelpunt. Schiedam daarentegen kon dat niet. Een pluspunt was, dat het een bij zonder fijn en sportief duel werd zonder een wanklank. veerd: j scjjie[jam raoest het zonder de Twee minuten later as j sne|je gjaak Lemen doen, die geh]k door Van r waarschijnlijk aan de knie geo- een vnje trap: 1—I. Na de rust werd WRW sterker maar dat Schiedam De dames van HVK hebben op Saturnus hun eerste handbalzege binnen gehaald. Met goede aanvallen zette HVK de te genstander onder zware druk, wat in de eerste helft al succes had, daar HVK de ruststand op 40 be paalde. In de tweede helft kwam Saturnus terug en liet al snel 41 aanteke nen. Maar het was weder om HVK dat het spel be paalde en uitliep naar 8—1, Kort voor tijd werd de Sa- turnus-aanval iets teveel vrijheid gegeven, waar door de eindstand op 8—2 werd gebracht. Ria Baart- mans (3x), Marja van Sehie (2x), Mary Smit <2x) en Sjaan Heidra zorgden voor de HVK-treffers. De dames van "Wilton hebben zich tegen EHC moedig verweerd, maar hadden tegen dit tech nisch goed spelende jonge team weinig in te brengen. Duidelijk waarneembaar was het dat EHC zich volledig op het zaal- spel heeft toegelegd. Met een aanvalslinie, die uit alle standen wist te schieten, drukte EHC de Schiedamse dames in de verde diging, wat met de rust een 8—4 stand opleverde. In de tweede helft zag het er naar uit dat Wilton terug ging slaan, toen het snel inliep naar 96. Maar En weer tast Saturnus mis op de harde Schiedamse inzet. Nelemans in het bijzonder op viel. Na een uiterst spannende slotfase, greep DWS de punten door een 17—18 overwinning, verder liet EHC het niet komen, De dames van DWS kwamen wat dat de eindstand op 17—6 be- ongeconcentreerd binnen de lij- paalde. De dames van Scytla traden aan tegen het Rotterdamse De Meeuwen 2, met de veronder stelling dat dit wel even gefikst zou -worden. Ai spoedig werden zij dan ook op de feiten ge drukt, want het was De Meeu wen, dat tegen alle verwachtin gen in, de score opende. Het spel van Scylla was rommelig, maar de tegenstand van De Meeuwen was wel zo zwak, dat Scylla voor rust terug kon ko men tot 2l. In de tweede helft zag het er naar uit dat Scylla nen tegen Verburgh 2. Het ge volg was dat Verburgh gevaar lijker kon worden dan beslist noodzakelijk was. Wel had DWS opvallend veel last van het klei ne veld, waardoor voorai de break-outs weinig rendement opleverden. DWS nam in de eerste helft een 4—5 voor sprong, Na rust kreeg DWS nogal wat moeilijkheden met de hoekspelers van Verburgh. De verdediging verkeek zich enige malen op hun schoten, met ais gevolg dat de zege met 10—7 naar Verburgh ging. het wel geloofde met deze De dames van UVG hebben door resulteerde toch niet eerder in een doelpunt dan na een half uur spelen. Toen dook Kuiters onder de door Schoite genomen hoekschop door: 2—1. In het laatste kwartier heeft Ur- sus er alles aan gedaan om tot een betei resultaat te komen maar dat mocht niet lukken. Ichfedaxtt —In de leeftijd van 66 jaar overleed dinsdag plotseling de heer C, van der Pol, een van de oprichters van de voetbalver» enfging Ursus, Meer dan vijftig jaar heeft dit lidmaatschap ge duurd, en was in die lange reeks van jaren voor de club v«n grote waarde. De heer Ve" der Pol heeft in Ursus in vele 'commissies en bestuursfuncties - Zitting gehad en'gaf ook op ve- lerlei andere manieren rijn krachten aan' Ursus, Afgelopen r/i vrij dag vond de teraardebestel- plaats.L vv d'-1- J- pereerd zal moeten worden. Hij werd echter zeer goed door i Henny Kuyl vervangen. In de 1 eerste helft moest Schiedam zich dus bijna uitsluitend beper ken tot verdedigen maar de uit- vallen waren toch niet van ge- vaar ontbloot. Doelman Heydra heeft zich ln die periode als een leeuw geweerd en aan het doel punt, gescoord door Usmany, had hij beslist geen schuld. Na de rust was het initiatief ge heel aan Schiedam. Een schot van Eef Krabbendam had een beter lot verdiend dan door de kruising te worden gekeerd evrnals de twee fraaie kopbal len van Nico van Huet die de lat op hun weg vonden. Ook de inzet van Schiedam was boven alle lof verheven. Het bleef maar aanvallen maar zag toch geen kans om tot aen doelpunt te komen. Het was en bleef 10 en daar moesten de Schiedammers het maar mee doen. Vriend en vïj- jand waren het er over eens dat esn puntendelfng de verhouding beter weergegeven zou hebben. stand. Maar tegen het einde van de strijd, die inmiddels slaap verwekkend was geworden, ktvam de Schiedamse formatie naar voren en zorgde alsnog voor een 10—3 overwinning. De heren van Scylla hebben hun doelpuntenmachine weer eens in werking kunnen stellen. Het Vlaardingse HolIandiaan-3 was geen grootse tegenstander. Er ■werd leuk en sportief gestreden, maar tot een werkelijk fel ge vecht is het niet gekomen. Scyl la heeft daarvan goed gebruik gemaakt en liet met de rust reeds een 10—1 voorsprong no teren. In de tweede helft kreeg Scylla steeds meer ruimte van Hollandiaan, wat hun de kans bood om de stand uit te bouwen tot een verdiende 265 zege. Dat zaalhandbalverenigingen in het voordeel zijn ten opzichte De van hen die ook nog veldhand- bal spelen, heeft DWS in Gouda tegen Vires niet kunnen bemer ken. DWS trad aan zonder rou tinier Hans van Dommelen die geblesseerd is, terwijl John Keurling geen vrij had van mi litaire dienst. Maar de enorme inzet van DWS heeft Vires han den vol werk gegeven. Het was dan ook een gelijk opgaande strijd, waarin DWS de ruststand op 7—9 bepaalde. Na rust trachtte Vires door te drukken n. x- C-t hechtte DWS-defensie ld g. n xiriuio. Ook de aanval vi»* DWS draaide uitstekend, w~a.n 2I-i Ton Wou- tè^sj Rijn R0.iL.7aei en André enkele grote verdedlgings-fouten de punten uit handen gegeven tegen HVS. UVG ging zeer goed van start en noteerde in korte tijd een 2—0 voorsprong. HVS kwam terug, maar hun treffer kreeg snel antwoord, wat een 31 stand tot gevolg had. Toen kwamen de eerste fouten in de UVG-defensie, waardoor HVS voor rust terug kon komen tot 3—3. In de tweede helft een vrij gelijk opgaande strijd, waarin UVG iets meer kansen kreeg dan de tegenstander. Het mis sen van een penalty was er mede oorzaak van dat UVG niet verder uitliep dan 6—5. In de slotfase kwam de verdediging van UVG weer tot tweemaal toe in het nauw en kon HVS tegen alle verwachtingen in, een 6—7 zege laten noteren, heren van UVG hebben in Viaardingen vanaf het eerste fluitsignaal hun stempel gedrukt op de strijd tegen WIK 2. Voor al de eerste tien minuten was 't UVG wat de klok sloeg en dat met goede combinaties de wat traag reagerende WIK-formatie omspeelde en de stand naar 1— 7 opvoerde. Hierna zwakte bij UVG de grote dadendrang wat af, veroorzaakt door de weinige tegenstand en brak de rust aan met een 1—12 stand. In de twee de helft is UVG geen enkele maal in gevaar gekomen, al werd er wel wat al te gemakke lijk met de kansen omgespron- gn. Maar met de 424 over winning was UVG dik tevreden. SSsfe-f Het harde schot zal door de Sturnus doelvrouwe niet worden gekeerd. door de binnenkant van de paa] gekeerd. Vlak voor de rust zegende DHS het geluk, toen uit een vrije trap de kopbal van Van Tuyl net naast ging. Na de thee nam DHS het initia tief. De snelheid van Roozen en Pari Nijs werden goed uitgebuit maar de afwerking faalde. DHS moest echter goed opletten, want de uitvallen van de thuis club waren bijzonder gevaarlijk. De verdediging met mannen als Henny Sla. Piet Romeijn en Ger Droog had er echter goed het oog in en gaf weinig of geen kansen weg. Toen in de 39ste minuut Van Kra- lingen in bet boekje ging en kort daarna Piet Roozen tot twee keer toe onderuit werd ge haald sloeg de vlam in de pan. Spelers en publiek gingen in de clinch en alleen goed optreden van de bestuurders deed erger voorkomen. Vijf minuten voor tijd ging Piet Roozen, op volle snelheid weer tegen de vlakte?. Dat gebeurde in het strafschopgebied en scheidsrechter Viveen kon toen niets anders doen dan de bal op de stip leggen. Piet Roozen be lastte zich zelf met het nemen van de strafschop en tijdens een, tastbare stilte schoot hij raak. De spanning was daarmee ge» weken en Piet werd dan ook na afloop bewierookt als een held. Hij verdiende het want het valt niet mee bij een wedstrijd zoals deze, kort voor tijd een straf schop te nemen die bet winnen de doelpunt kan uitmaken. 's-Gravenhage Excelsior heeft bij Archipel een punt laten lig gen. Archipel ging van start met de felle wind in de rug maar Excelsior ving dat be kwaam door taktisch uitgekiend voetbal heel goed op. Vier man In de verdediging en vier man op het middenveld hielden de aanvallers van Archipel goed in bedwang en daarom bleven Haagse doelpunten uit, hoewel zij vijf minuten voor tijd er heel dicht bij waren. Gelukkig voor Excelsior ging het schot over. Kort na de rust sloegen de Schie dammers toe. Rob Ruts zag een gat in de verdediging en plaatste daardoor de bal naar Ber Jan- se, die geen fout maakte en loeihard schoot hij raak: 0—1. Na dit doelpunt ging Excelsior wat in de fout. Het kreeg het dan ook een twintig minuten zeer moeilijk. Het kon zich daar echter onderuit werken en het initiatief weer in handen nemen. Juist toen een ieder dacht aan 0 2 greep de wind in. Bij een uitval van Archipel werd de bal m het wilde weg op .het doel ge schoten. Een ieder zag de bal over gaan, ook doelman Van der Pas. Door de wind gepakt maakte het le^- echter vreemde kapriolen en plofte als een mor tiergranaat achter de verbouwe reerde Schiedamse doelman in het doel: 1—1, Excelsior gooide „de beuk" er in om alsnog de overwinning te grijpen, maar dit mocht niet meer lukken. Dordrecht Martinlt Is tegen Merwede in Dordrecht goed voor de dag gekomen. Met het weer opnemen van „good old" Lupker weer hersteld van een blessure, heeft de verdediging zichtbaar aan kracht gewonnen. Toch zag het er niet rooskleurig rit voor de Schiedammers, want reeds in de eerste minuut keek het tegen een achterstand aan toen Nouwens dankbaar gebruik kon maken van een verdedi- gïngsfout. Martinit bleek niet aangeslagen. Het kwam in de aanval en dat had na een half uur resultaat. Kunemann, goed aangespeeld door Blom, was de maker van het doelpunt: 1—1. In dezelfde minuut nam Martinit heel gelukkig een voorsprong. Een voorzet van Kunemann werd door een verdediger zo on gelukkig van richting veranderd dat zijn doelman geen, kans kreeg het leer te stoppen: 1—2. Na de rust bleek dat Marthri toch wel de langste adem had- Het speelde goed en de combi naties brachten de verdediging van Merwede aan het wankelen. In de 20ste minuut was het weer raak: 1—3. Dat vijf minuten later Waaier de stand terug kon brengen tot 2— 3 mocht niet hinderen, want Den Brinker zorgde er voor dat de eindstand op 24 kwam. Al met al een verdienstelijke over winning voor Martinit op de toch thuis altijd moeilijke tegen- stander Merwede.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4