FCN verzuimt door te gaan DEMOS: MEE Excelsior P Non steeds tegen laf SFC via strafschop naast VOB Routine stimuleert De Boys EERSTE WINSTPUNT Zéér, belangrijke oorza voor was het s terke v van Albert Smits al man. Smits, technisch gaafd en beschikkend prima spelinzicht, doe! ter veel beter dan vc t' seizoen nog speelde), nogal eens de neiging te veel alleen te doen. SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 2G NOVEMBER 197} Vlaardïngen DVO'32, dat al enkele weken vrij is, oe fende zaterdag tegen de sterke derdeklasser Excel- slir Pernis en verloor, hoe wel geflatteerd, met 30. Eerder wonnen de zwart-, witten met 10 van het .Schiedamse GSS dat in de andere afdeling van de tweede klas de eerste plaats bezet In eerste instantie konden de Per- nissers een vuist maken tegen DVO'32 en dat resulteerde hal verwege in een vrije trap die een goal opleverde. In de twee- Óe helft hadden de Vlaardingers het, met de' wind mee, geruime - rijd.voor het zeggen, maar door niet geplaatste kopballen van Peter Bergman en „missers" .var? Johan. Bredcrveld bleef de gelijkmaker uit: tn dé Jaatste fase van de sportie- •fV. vè'\strfjd gaf de techniek van de Pem-ssers. de doorslag en zij y honoreerden dat met twee. 'fx goals. De eerste uit een „coun- ,ter" en de tweede overigens uit vérdedigingsfout van dc r^yiaajdingers^Bij DVO'32 speel- I y& de .7 ;spèts''.iHajjs;: Sch effe rs niet pas hersteld reveil ?eeii -- blessure,- alleen de Jlco mpéti t iew e'dstr iid en sp e el t.'- Schiedam Nog een kwartier was er te spelen nadat Wilton Fijenoord-trainer Sjèf Sïemons voor het eerst in dit seïïoen jui chend was ombooggesprongen. Nog vijftien zenuwslopende mi nuten gingen voorbij als leken het vijftien uren- En toen floot scheidsrechter Van de Wind voor de laatste maal in de wed strijd tegen SV Hoogvliet. Het gelijkspel was een feit. En daarmee behaalde de Schiedam se ploeg haar allereerste puntje in deze compeptltie. De WF-equi- pe was zichtbaar opgelucht toen rif naar de kleedkamer vertrok. Zij hadden hard voor hun doel- puntje geknokt, dat een kwar tier voor tijd Viel. Daarom was het gelijke spel ook meer dan verdiend. En toch had de winst verdubbeld kunnen zijn. Want er werden wat kansen ver morst. Maar niemand die zich daaraan stoorde. Begrijpelijk. Het begin is er nU en de rest zou ook wel eens snel kunnen volgen- Oefenmeester Siemons heeft met deze ongekende winst in elk ge- val bewezen dat hij capaciteiten genoegbezit, Na alle pro bleempjes die ér in en om de ploeg .warén gerezen viel het hem beslist niet mee om zijn, team vanuit de sloot weer op de wal te helpen. Opgejut -door. zijn stimulerende woorden speelden de WF'ers en thousiaster en. met meer inzet dan dit seizoen1 nog het geval is. geweest. En dat zou Jn de ko mende wedstrijden nog wel eens succesvolle gevolgen kunnen hebben.' SV Hoogvliet was zeker niet de mindere van de optimistische Wilton-Fijenooröers, Oefenmees- ler Pblïé beaamde dat na af loop: :>We hebben minstens evenveel kankert gehad", zei hij, „„maar. we hadden last van een oude kwaal: we hebben het te gemakkelijk opgevat, we waren niet fanatiek genoeg. Ik had van; ie voren wei gedacht dat we de wedstrijd zouden winnen, gezien het feit dat we thuis met 1—0 van Wilton hebben géwon- nen, in een wedstrijd waarin we veel beter waren, maar waarin .we veelkansen eai zeep, hebben gebracht." Beideploegen begonnen de wed strijd met evenveel zelfvertrou wen. WF ietwat paniekerig, maar wist de problemen voor. het doel van Bert Gosens goed op te lossen. Aan de andere kant stond aanvaller Hennïe de Gids ook steeds, op de piaats waar hij de bal kon verwach ten. Hij had evenwel te maken met de verdedigende Hoogviie- ters Ruud Arias en Victor Ei kenboom, die herhaaldelijk snel ler ingrepen dan hij. Aanvallend begon WF dus iets minder sterk. Hoogvliet maakte daar gebruik van en kon zich meer op de eigen aanval gaan richten. Pas in de zesde minuut van de tweede helft werd dat offensief beloond. Van een echt offensief kon toen.eigenlijk niet meer worden gesproken: WF had "al enkele keren gevaarlijk gecounterd en begon steeds meer vat op het spel te krijgen. Voor Wilton het spel echter vol doende beheerste, moest het eerst nog een doelpunt incasse ren: de Rotterdamse middenvel der HUdebrand Por gaf een pass richting Philip de Vries, die de bal beheerst langs doel man Gosens joeg: ft—1. KAASLOOS Het duurde, het is reeds vermeld, tot de 75ste minuut voor WF ge lijk kwam, vla de vanuit de achterhoede opkomende Aad Rebers, die met een welgemikt schot in de linkerbovenhoek van hef doel keeper Hakfort kans- lobs liét Dolle vreugde b:j WF.. Maar wat ontstond er nog een paniek- toen de Rotterdamse invaller Ruud Boerin de voorlaatsteminuut, een schot loste vanaf 35 meter van het WF-doél. Het keiharde schot werd, gelukkig voor Wi;- ton, meesterlijk gestopt door kèeper Gosens. „Je houdt op het laatst je hart nog vast", zei trainer Sjef Sie mons na de wedstrijd, duidelijk tevreden maar flink geschrok ken. „Want stel je eens voor: hèb je eens een punt..." Rotterdam -— Het krachtvoetbal van VOB heeft het team van trainer Wlm Poulus parten ge- speeld. SFC kon niet in zijn spel komen en is daarom dik en dik tevreden met de puntendeling die het uiteindelijk uit het vuur kon slepen. Het harde voetbal van VOB maakte dat de spelers van SFC zeer angstig gingen spelen en mede daardoor kon bet gebeuren dat er voor SFC in die eerste helft maar een wer kelijke scoringskans was. De kopbal van Jim Kar* spette te gen de kruising uiteen. Na de rust kwam VOB, overigens met een schitterend doelpunt, door Wiskie cp 1-0. SFC had zich bij de nederlaag neerge legd. „Er was baast niet te voetballen", aldus secretaris Kouwenhoven. Vrouwe Fortuna kwam echter even om het hoek je kijken en dat bracht toch nog een puntendeling. Invaller Breur haalde zonder dat de bal in de buurt was John van Dillen onderuk in het straf schopgebied. Breur moest het veld verlaten en Kers mocht een strafschop nemen. Htj deed dat onberispelijk en zo werd het l-l'en daar bleef het bij. Al omdat het de voortreffelijk lei dende scheidsrechter ontging dat kort voor tijd Offenberg on heus in het strafschopgebied werd aangevallen. „Als ik het had gezien was de bal weer op de stip gegaan" atcu3 de heer Roetman. Schiedam In de boezem van Schiedamse Boys is beraad ge- weest. Het gevolg daarvan was dat de jeugdige ploeg versterkt werd met enkele oude rotten als Jan van Geene (36), Humelet (34) en Sitton (35). Het is na tuurlijk niet de oplossing maar het had gisteren toch wel tot ge volg dat die oude rotten de toon aangaven en de ieugd wisten mee te slepen. Het resultaat van dit alles was aan overwin ning van 1-0 op mede-degrada tiekandidaat, VVOH. Het middenveld van De Boys was bijzonder sterk bezet en mede daardoor zag WOH geen kans ,4.om1 gevaarlijk te: worden. De r eerste helft eindigde in een G-ö stand. Na de rast kreeg De Hoys. de sterke wind tegen en toen: pas werden, de combinaties gevaarlijk. Toch duurde het nog tot kort voor tijd, er was nog acht minuten te spelen, eer de Boys tot een doelpunt kwam. Een hard schot van Doef liet de doelman ios en toen was Stip er als de kippen bij om de bat :egen het nylon te drukken. De laatste minuten waren voor WOH. maar d° versterkte verdediging van de Boys hield de overwinning goed in handen. Eindelijk na ooht ne derlagen weer eens ■srinst. Schiedam En voor de zoveelste keer hield Karei Bras dit seizoen de zaak op slot. Met pas één doelpunt tegen is SVDPW's doelman aan een schitterend seizoen bezig en ook gisteren tegen Zuiderster was het alleen de wind die het nylon achter: hem beroerde. Waarbij wél vermeld moet worden,, dat SVDPW een kwartier na rust als door een wonder aan een tegentreffer ontsnapte, toen Hans van de Vaart ongelukkigerwijs de bal tegen z'n hak kreeg en met stokkende adem kon toekijken hoe het leer, onbereik baar' voor Karei Bras, via de paal tot hoekschop werd omgebogen. In feitewas deze Zuiderster-mogelijkheid een van de zeer spaarzame momenten, dat er van enige sensatie sprake .was. SVDPW-Zuïderster (het duel van nummer één tegen nummer drie) was namelijk een vrij vlakke vertoning. De eindstand (0-0) was dan ook niet zo verba zingwekkend, want beide teams werkten dan wel erg hard, maar van werkelijk intelligent aanvalsspel was nauwelijks sprake. SVDPW wekte negentig minuten lang de indruk, dat het, met nog een paar minuten te gaan, tegen een achterstand stond op te boksen. -Alles ging verschrik kelijk -gejaagd, het middenveld werd voortdurend overgeslagen, en van serieuze pogingen om de bal in de ploeg te houden (zeker met dergelijke winderige om standigheden geen gek idee) was praktisch geert sprake. SVDPW-trainer SSander Hoek had het ook graag anders gezien: „Inderdaad werd er te gehaast gespeeld, er is op dit moment te weinig rust in het team. Hoe dat komt, v/eet ik niet. We spe len met dezelfde jongens aJs waarmee we in het begin van het seizoen hartstikke lekker liepen te voetballen, maar de laatste weken (vorige week werd het ook al 00) gaat het stroever. Er lijkt een bepaalde druk op hetteam te heersen. Misschien komt het wel omdat we bovenaan staan". Dat laat ste feit brengtnatuurlijk ook met zich'mee, dat tegenstanders als Zuiderster, zeker in Schie dam, met. een gelijkspellctje al dik tevreden zijn en zich bij voorkeur verdedigend opstellen. De Zuidersterse juichkreten na afloop spraken wat dat betreft dan ook boekdelen. Het begin van het treffen was overigens duidelijk voor SVDPW. Snel switchend zorgden George Kretscher, Maarten Sla venburg en topscorer Wim Osta om de haverklap voor Rotter damse moeilijkheden en op dat moment leek een Schiedamse voorsprong slechts een kwestie van tijd. Wel, dat kwam er uit eindelijk niet van, want toen Zuiderster-midvoor Meeburg na twintig minuten plotseling volko men vrij voor het SVDPW-doel opdook en onbeholpen overknal- de, sloeg de schrik de Sander Hoek-formaüe om het hart. Een van SVDPW's fraaiste kansen. De bal belandt echter in h Het was afgelopen mét het aan trekkelijk SVDPW-offensief en de rust werd dan ook bereikt zonder dat er van verdere hoog tepunten sprake was. Na rust verdwenen Henny Bras en Wim Osta van het toneei. Beiden kre gen last van oude blessures, waarbij het te hopen is, dat goalgetcer Osta niet al te lang blijft zitten met zijn lies-blessu re, want juist hij is een bijzon- Doelman Karei Bras is ook deze situatie meester. der actief en gevaarlijk heer schap en a's zodanig zeer nuttig voor SVDPW. Gelukkig deden beide vervangers, Herman Niemeijer eh Johnny Steln het helemaal niet gek en het scheelde maar weinig of Herman Niemeijer had het eni ge doelpunt gescoord. In de der tigste minuut namelijk speelde hij rich prachtig vrij, maar de zogenaamde finishing touch was net te veel gevraagd, want met een grote boog verdween de bal over de lat. Nog geen minuut later was trou wens ook Maarten Slavenburg dichtbij een treffer, maar zijn schot was veel te zacht om het talrijke publiek te laten.juichen. Zuidërster was eigenlijk in die tweede hèlft niet echt gevaarlijk meer (uitgezonderd dan die gek ke bal via de schoen van Hans Rotterdam Scheidsrechter Beemst bekende na de wedstrijd Bloemhof-Demos dat hij tot tweemaal toe in de fout was ge gaan. Het was ten nadele van Demos, dat met een gelegen heidsverdediging aan moest tre den. Joop van Schijndel en Aad van Dijk stonden op de zieken lijst, Ben van Schijndel was door de bond, geschorst en het zelfde lot was Leo Tintel onder gaan maar dan door hét -be stuur, Desondanks speelde Demos - een goedé wedstrijd en nam zelfs kort na het begin door Karei van de Berg de leiding. Kort daarop kwam Mart Frij, zwaar gehinderd tot een doelpunt maar. dat werd afgekeurd en Demos hield er alleen maar een vrije trap aan over. Uit een doelworsteling, een ach terbal werd door de scheids rechter tot hoekschop verwerkt, werd doelman Van Schijndel be werkt en toch. kende de scheids rechter het doelpunt van Houke toe: .1-1. van de Vaart die net naast ging), belangrijke oorzaak daar- was het sterke verdédigen Albert Smits als laatste Smits, technisch zeer be- over een doet het ach- voor (waar hij tot dit waar hij heeft om Samen met doelman Karei Bras vormt hij een duo, dat er waarschijnlijk wel" in zal slagen om dit seizoen bijzonder wei nig tegen-goals toe te staan, Na de rust ontging het de scheids rechter dat een kopbal van Frij de lijn was gepasseerd. Het werd dus geen doelpunt. Wel werden frpmmeldóelpunten van Van Gel deren en Houke goedge keurd en zó won dan Bloemhof zeer geflatteerd van een geha vend Demos, dervond het Rotterdamse Groen Wit dat enkele weken gdeden nog met 31 zegevierde over de Schiedamse formatie. Maar dat et zijnet. Een vergissing in de gelegen heidsverdediging van Demos, het bleef staan voor buitenspel, stelde Versteeg in staat de stand op 2-1 te brengen. waar kwam ook1 Groen Wit: nog tot een 'treffer, maar die werd terecht wegens buitenspel afge keurd. was voor het herstel, want di rect na die nederlaag in Rotter dam gooide GTB alle schroom van zich af. Dit werd in de tweede helft an ders. Vooral aan GTB-zijde, waar Bert Schoonderwoerdeen voortreffelijke partij speelde. Hij was het ook die de eerste Schiedamse treffer voor zijn re kening; nam. Na een kwartier, spelen in de tweede helft pas seerde hij' zijn directe 'tegen standers en haalde beheerst uit: 1-0. Tien minuten later was het weer raak. Nu was het Gerrie den Uil. die naeen1 kopbal vén Jan Ballijns alleen kon doorgaan: Schiedam De zon is door GTB's sombere wolkendek door gebroken. De triomf tegen ,VDL gaf reeds aanleiding tot énig op timisme, terwijl de kleine ne derlaag tegen koploper DVO, de formatie van trainer Steenber gen sterkte in de overtuiging dat het allemaal best zou gaan lukken. En wat dat betekent on- 2—0. Waarna Jan Ballijns ook eenaandeel in de score voor zich opeiste door een vrijetrap fraai in te kogelen: .3—0. Welis- Ook zaterdag, toen de confronta- tie tussen GTB en Groen Wit weliswaar geen goed voetbal bracht, maar wel twee vollèdig aan elkaar gewaagde ploegen. Twee ploegen, die in de eerste helft geen. raad wisten met. de harde wind en daarom ook niet konden scoren. Rotterdam Een bikkelhard duel werd er in Rotterdam uitgevochten tussen DESV en FCN, waarin de Schiedammers gesteund door de felle wind voor de rust, het initiatief konden nemen. :Er ontstónden voor het doel van de thuisclub panieksituaties aan de lopende band, maar onzuiver schieten, paal, lat en goed doelmanswerk ston den een doelpunt in de weg. Toch. kwam dat. Martin Schaap zacht terug en dat was voldoen- mocht een vrije trap nemen, de de voor Gerards om zich er tus- bal kwam bij Van.der Grijp die sen te wringen en doelman De op zijn beurt een voorzet plaat- Ruiter geen schijn van kans te ste. Hieruit kwam het leer via geven, het hoofd van Korporaal bij Friederich terecht, die zich niet Na de rust was het een fel aan- bedacht en met een strak schot vallend. DESV dat heel veel zijn ploeg op 0-1 bracht. kansen kreeg maar die tot óp- FCN bleefaanvallen en er zat luchting, van FCN liet liggen, een tweede doelpunt in de lucht. Kort voor tijd kreegVerkaik Dat viel echter aan de andere nog de kans het winnende doel- kant. Heel kort voor de rust puiit voor FCN te maken maar speelde Van 't Hoofd een bal te zijn schot ging naast.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 6