SCHIEDAMSCHE COURANT Burgemeester bekijkt de Goudsbloem Wim en Nellie: meeste kilometers in Zevensprong Rijk moet meer betalen aan Rijnmond {smtsÈm**- ïn de steek .gelaten. De Linker AUTOLOZE ZONDAG: TWEE OVERTREDERS EN ÉÉN ONGELUK Biiit inbraken: 25.000 gulden garan storing ontvangst Schiedamse gemeenteraad: Grote belang stelling van Gorzenaren True met de fiets Koopprijs 2 tot 3 ton Schiedammers «10111011 weer quiz VUILNIS ZAKKEN ZIJN NEET' TE KOOP St. Willibrordus laat grabbelen COMBO 's? O GROTE VEILING TE SCHIEDAM Dinsdag 27 november 1873 4 pagina's 99ste jaarjang no. 24880 W7 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - jdachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL ScMedam - Als het rijk niet meer met geld over de brug komt voor het openbaar li chaam, Rijnmond, dan gaar Schiedam er niet mee akkoord dat de Rijnmond een aantal bevoegdheden van Schiedam overneemt. Dat is de strekking van een mo tie die de gemeenteraad gis teravond met maar één stem tegen heeft aangenomen. Een andere motie, die minder scherp was, werd verworpen. De eerste motie - opgesteld door de fractievoorzfittcrs in een commissievergadering - gaat er van uit dat de financiële Jasten voor Schiedam wat be treft de Rijnmond te groot worden. n de tweede motie - afkomstig van de PvdA - werd slechts op een andere financiële regeling aangedrongen. In belde moties ging men akkoord met het overdragen van de bevoegdhe den. De moties werden ingediend naar aanleiding van het ver zoek van het ministerie van binnenlandse zaken aan alle gemeen leraden ïn de Rijn mond een oordeel te geven over een voorontwerp van een wet ot t wijziging van de wet "openhaar lichaam Rijn mond". Van een groot aantal van de 23 Rijnmond-gemeentes is dat oordeel nu bekend. Schiedam De gemeentel gaat een enquête onder de bevolking houden of er ge noeg animo bestaat om aangesloten te worden op een Centraal Antenne Sy steem. Onder toeziend oog van zo'n tweehonderd be langstellenden onder wie de vele Gorzenaren die hun actie „Wij willen beeld" met applaus en soms met boegeroep ondersteunden werd een motie van D'66 fractieleider V. Broeke daartoe aangenomen. Dit gebeurde na bijna een uur discussieren. Schiedam Mevrouw A. W. van V.-S. beleefde op de autoloze zondag een merkwaardig avontuur. Ze had haar rijwiel op het Emmaplein gestatd - op slot. Toen ze later te rug'kwami bleek de fiets echter spoorloos. Zij be slootuiteraard in haar wiek geschoten gelijk maar aangifte te doen bij de politie. Vie schetste echter baar verbazing, toen ze in het steegje naast het hoofdbu reau.... aan de.,...Lange.., Nieuwstraac haar twee wielig voertuig zag. Glun derend begaf ze zich naar binnen om toch even alles te gaan. vertellen tegen de dienstdoende agent. Dat- had ze niet moeten doen. Teruggekeerd naar de plek waar de fiets .zich zou moeten bevinden, vond ze niets. De tweewieler was voor de tweede keer ver dwenen. - Swaad keerde ze op baar schreden terug naar de agent op het bureau. Zij deed haar verhaal, waar na de dienaren van Her mandad na enig puzzel- en speurwerk een conclu sie trokken. Die conclusie werd de da der noodlottig. Brutaal bad de 39-jarige F. H. zich op de gestolen fiets naar het bureau begeven. Op de 's-Gravelandseweg werd hij echter herkend door de verwoede politie- puzzelaars. Na verhoor mocht de dader zonder fiets, met proces-verbaal zijns weegs gaan. Het initiatief tot deze langdurige gesprekstof over de slechte tv- ontvangst in onder andere de Gorzen kwam zoals te ver wachten viel van KVP-frac- tieleidster mevrouw Taverne van Campen. Zij vroeg zich af of het niet zinvol was een en quête onder de burgerij te hou-: den over een in te. voeren CAS. D'66-er Broeke borduurde daar even later op vooTt en'diende een motie h, waarin het college werd gevraagd een opiniepeiling onder de Schiedammers te hou-' den. Daarvoor had wethouder Colié al weer eens uitgelegd, dat een an dere manier van storingvrije te levisie een onmogelijke, zaak was, „Wij hebben .een gesprek met PTT gehad en er is-totaal niets aan te doen. De enige op lossing is een. CAS. De globale kosten daarvan bedragen onge veer veertien miljoen. Als 8(1% van de Schiedamse bevolking hièraan meewerkt komt het per hoofd op ongeveer 75 a 80 gul- den per- jaar7-','aldu^de'wethou; - -■ der. PCG'er Rosman achtte deze op lossing voor de bewoners van Groehoord en Nieuwland, waar in de huizen al een aansluiting voor een antennesysteem zit on aanvaardbaar. „Dan laat je die Schiedam - Burgemeester H. Roelfsema heeft afgelopen za terdag in gezelschap van zijn zoon een kijkje genomen m de voormalige mouterij De Goudsbloem, die door jonge ren wordt opgeknapt. mensen dubbel betalen, omdat deze kosten al in hun huur zit ten",. aldus de heer Rosman. Collé zegde later toe dat hier een. verdeelsleutel aan te pas zal moeten, komen. De veertien miljoen gulden die het CAS kost, zaj volgens de wethouder in vijftien jaar wor den afgeschreven. De prijs, van het systeem was niet'zomaar uit delucHUgegrépenj vêrzekèr^ de hij enige raadsleden. Over het systeem zelf: „Er zijn een aantal onderzoekingen en metin gen verricht in Groenoord. Er werd geconstateerd dat je met een CAS Nederland I en II als mede de beide Belgische zen- De Gorzenaren waren gis teravond in grote getale pp komen dagen. Hun actie „Wij willen beeld' zorgde voor een in Schiedam ongekende publie ke belangstelling voor een ge- meenteraadsvergadering. ders en éé-i Duitse zender önge- stoord; kon;,, ontvangen «5v De motie van V. Broeke werd met slechts éën stem tegen aan genomen. Die „nee" stemmer was SGP Ier Knipscheer: „U weet hoe ik'ovér televisie'denk, daarom móet ik tegen stem- men." Schiedam De gemeeteraadsle- den V. Broeke (D'6G) en mevr. J. Krikke-Heïn (PvdA) hebben het college van burgemeester en wethouders vragen gesteld over het tekort aan vuilniszak ken. Zij vragen het collége of men er van op de hoogte is, dat de eni ge in Schiedam toegestane plas tic zak (Komo-keur) vrijwel nergens te koop is, D2 raadsleden willen dat het col lege een noodmaatregel treft, door bij voorbeeld tijdelijk toe te staan dat huisvuil in dozen langs de stoep wordt gezet. Gaardingen Scouting-groep St Willibrordus in Vlaardingen houdt zaterdag een grabbelton- actie. De verkenners van de groep bellen hiertoe huis-aan- huis aan, om de bewoners een grabbel te gunnen. Op het Lies^ veld zullen de jongens een kraam installeren, waar ook ge graaid kan worden naar een Ieu- ^ke prijs. opbrengst van de actie is be stemd voor de aanschaf van spelmateriaal. Bovendien komt een deel van het opgehaalde be drag ten goede aan déreiskos- ten voor het zomerkamp 1974. De St. Willibrordus-groep wil naar het buitenland. Schiedam Voor de tweede maal in een week tijd heeft een Schiedams paar een televisie quiz gewonnen. Vrijdagavond kwamen Wim en Nellie Verdam als winnaar uit de bus In het TROS-programma Zevensprong. Aanvankelijk liepen de twee stadgenoten een kleine achter stand in het spe' op, maar toen Wim vierhonderd kilometer ex tra in de wacht sleepte in het spel rekent men met kilometers in plaats van met punten door in een schim de Engelse komiek Marty Feldman te her kennen, leek de overwinning na bij. Een reis van drieduizend kilome ter. (de einstand). een bijna één meter hoge speelgoedhaas voor de twintig maanden oude F.s- ther Verdam, een kleurentelevi sie en een rubberboot met een 4 pk buitenboordmotor hielden Nellie en Wim aan het spannen de spel over. Vrijdagavond heeft het echtpaar Verdam via de nieuwe kleuren- buis na zitten genieten van de woensdag opgenomen quiz. Ook door vele andere Schiedammers zijn zij in Zevensprong nauw- keurig gadegeslagen. NelHe Verdam: „Het lijkt wel, of we ineens bekend z»jn. Toen we zaterdagmiddag naar Sinter klaas gingen kijken hoorden wë steeds daar heb je die mensen van de tv", of „zijn dat die win naars van gisteravond niet"? ,,Het is vóór ons een leuke erva ring geweest. De quiz was uit stekend opgezet, voor de opna me kwamen er steeds medewer kers praten, ook wilden ze ad viezen geven over kleding en dergelijke", vertellen Wim en Nellie .in hun woning aan de Rotterdamsedijk. Nellie: „We moesten 's middags om twaalf uur in de Groningse Wim, NelHe en Esfher, in het voorjaar drieduizend kilometer Martinihal zijn om het program ma door te nemen, 's Avonds werd het spel opgenomen. Aan het begin waren we helemaal niet zenuwachtig, maar later wel een beetje". Wim en Neiiie, beiden 27 jaar, wonea nog r.-uar enkele maan den in Sch'edo.n. Tot voor kort hadden ze co;» woning .in de Spaanse Poider. Nietterpin voe den Wim en Nellie zich met Schiedam verbonden, vooral omdat beiden actief zijn bij de plaatselijke afdeling van het Le ger des Heils. Wim is bovendien lid van het combo van het le ger, New Life. In het voorjaar gaan Wim, Nellie en Esther op ongeveer driedui zend kilometer van huis de zon opzoeken. Een reisbestemming hebben ze nog niet, „als het voor ons alledrie maar leuk is", aldus de Zevensprong,winnaars. 'Bijnd drie maanden lang 'kijkt cfit poesje al vanuit baar hok de bezoekers van het asiel aan. Drie maanden ge leden werd zij door een vrouw in pension gegeven. Een week. was de bedoeling, De vrouw kwam echter 'niet mee'r opdagen. Deze in de steek gelaten poes krijgt nu .Vla dit stokje in. de krant een nieuwe kans. Wie wil deze poes een goed. tehuis geven? Voor slechts tien gulden (ter vergelijking: de pensionkos ten bedragen 2,75 per dag) kan men haar meenemen. Het is een grijs-gestreepte, kat (cypers), ongeveer vijftien maanden oud en wordt" inge ënt tegen kattenziekte. Ga even fangs het dierenasiel •aan. de Sint Anna zusterstraat of bel even: telefoonnummer 2662ÓÓ. Tussen de jongeren er. het college van burgemeester ea wethou ders bestaat al geruime tijd een conflict over de mouterij. Vori ge week ging een gesprek, tus sen de beide partijen niet door, omdat tegen de afspraak in de jongeren met negen man ver schenen en een bandrecorder meebrachten. In een nieuw gesprek, waartoe het college*«zich" bereid heeft verklaard, "zal een. mogèlijk huur door of verkoop van. de mouterij aan de jongeren op la- fel komen. De gemeente zcu hebben iaten doorschemeren dat de koopprijs tussen de 200.000 en 300.000 gulden ligt. Dit hoge 'bedrag - gezien de prijs waar de gemeente het hele complex, inclusief de Gouds bloem voor kocht - kunnen de jongeren niet opbrengen. Ze zouden enkele 'tienduizenden guldens willen betalen voor het verwaarloosde pand. Schiedam In het Proveniers huis 18 wordt zaterdagmorgen om hall elf het actie-en docu mentatiecentrum De Linkerhoek geopend. De Linkerhoek, een gezamenlijke onderneming van de PSP en de Vredeswerkgroep in Schiedam, neemt een aantal van de inmid dels opgeheven, taken van de Wereldwinkel over, zoals de verkoop van artikelen uit de Derde Wereld, Voorts is in De Linkerhoek litera tuur te vinden over de PSP en de Vredeswerkgroep. Binnen kort zal de werkgroep Man- Vrouw-Maatschappij spreekuur gaan houden in De Linkerhoek. Het Centrum is vanaf l december 's zaterdag geopend van elf tot vijf uur en op donderdagavond van zeven tot negen uur, Schiedam De derde zondag-zonder-autorijden leverde de politie niet al teveel werk op, wat betreft het verkeer. Twee overtreders van het verbod werden aangehouden en er viel slechts één (bromfiets)- ongeluk te constateren. Schiedam Uit het huis van de familie W, H. van der T. aan de Schie zijn een aantal kostbare stera den, totale waarde 10.0G0 gulden, gestolen. De in brekers hebben zich via eert naastliggend kantoor toegang weten te ver schaffen. Zes versterkers verdwenen uit het clubhuis De Doele. Waarde 7000 gulden. Van de firma Reo Ua aan de Kommiezenlaan werden tabaksartikelen ter waarde van 3000 gulden gestolen. Bij vier andere inbraken in Schiedam werd nog eens voor bijna vijfdui zend gulden aan goederen en geld weggenomen. De Vlaardinger J. W. de H., 22 jaar, werd rijdende öp de Eduard van Beinumlaan aange troffen, zaterdagnacht om 3.18 uur. De agent vond de stilstaan de „horloge-smoes" van de be stuurder niet grappig en nam de auto in beslag. Het zelfde gebeurde met de auto van de 26-jarige P.H. de K. Naast het ontbreken van een ontheffing, bezat hij echter ook geen rijbewijs, geen kenteken bewijs op zijn naam en de auto was niet verzekerd. Frans Maarten Breedveld een I?-jarige Schiedammer, moest met een hoofdwond en een beenbreuk in het Dr, Noletzie- kenhuis worden opgenomen. Zijn bromfiets reed over een steen op de weg, terwijl hij met één hand stuurde. Hij raakte de macht over. het stuur kwijt eri botste tegen een geparkeerde auto op de Professor Kamer- lingh Onneslaan. op: donderdag 29 november a.s. aanvang 19.08 uur zal ïn: gebouw Arcade, Lange Haven 71 erkend vetlmghoudersbedrijf Amstelveen, fa. M. Pijpers te Amstelveen t.o.v. deurwaarder J. Klootwijk uit Rotterdam een partij goederen publiek k contant bij opbod verkopen waaronder 6- en 12-dellge cassettes zwart-wit T.V.'s 4 platenspelers oude lampen draagbare T.V.'s stereo-radiomeubelen stereoapparatuur cassetterecorders draagbare radio's gouden sieraden, w.o. gouden dames- en heren- horloges en wat verder ter tafel zal worden gebracht. Alle artikelen worden verkocht onder volle garantie. Gelegenheid tot bezichtiging der goederen vanaf 18.00 uur. Voor handelaren en particulieren bestaat de gelegenheid tot het inbrengen van goederen tot 17.30 uur. Zaanse klokken bandrecorders wandornamenten dekenkisten commode's wortelnoten en eiken secretaires lade- en hoekkasten vitrine en porselein kastjes bijzet- en leleloontafeltjes

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1