Per lid 850 gulden Straf worpen beheersen korfbalduels Herenteam Asvion oppermachtig Juliana ook langs Leyton SZC SUCCESVOL IN UTRECHT SPIRIT-DAMES VERLIEZEN AANSLUITING Te nerveus - Om biljarttitel Zuid-Holland in Maassluis - SCHJEDAMSCHE COURANT DINSDAG 27 NOVEMBER 4S73 WSV de Schie: de jachthaven zelf financieren V> Talrijke jachten van de WSV De Sdiie, straks in eigen jachthaven?... ScMedam Indien de raad instemt ir;et de besteding van 250.000 uit de „wa tergeldpot" ten behoeve van de aanleg van een nieuwe jachthaven, is hier mee voor de Watersport vereniging „De Schie" de financiële kous nog lang niet af. Om het bouwplan, dat kant en klaar gereed ügt, te kunnen realiseren moet nog een bedrag van rond een ton op tafel ko- meo. Dit alles is de leden nog eens haarfijn uit de doeken ge daan tijdens een gehouden Informatieavond. Het bij de banken lenen van 100.000 gulden gaat, bij een looptijd van vijfentwintig jaar, de vereniging 140.000 gulden aan rente kosten. Hierbij gaat men dan uit van een rentepercentage van 8 procent. Bij het aan gaan van een lening zou dan het gemeentebestuur garant dienen te staan. Uit de aanwezige leden is het voorstel gekomen te trachten andere wegen te zoeken om de benodigde ton bijeen te bren gen. Als elk van de 120 leden die de vereniging momenteel telt (de aspiranten inbegrepen) 850 zou lenen ligt de benodig de ton bij de penningmeester op tafel. Een gemeentelijke garan tie kan dan bovendien komen te vervallen. Alvorens tot een Interne lening kan worden overgegaan moet er uiteraard nog vee! gepraat wor den. Het gaat er niet om hoe enkele personen er over denken, maar het plan moet door alle leden worden beoordeeld. Naast de bereidheid gaat hierbij de fi nanciële draagkracht van de le den een rol spelen. Besloten is de leden de gelegenheid te be den zich middels een te houden enquête nader over het plan uit te spreken. Zo ze vöór het plan zijn kunnen de leden het bedrag noemen waarmee ze voor de lening wil len inschrijven. Het bestuur krijgt zodoende een globaal in zicht over het te verwachten be drag. Voorts wordt de leden ge vraagd of ze rente willen ont vangen of niet. Indien wel, hoe veel? Ook de wijze van aflos sing zal nog een punt van be spreking gaan uitmaken. De initiatiefnemers staat uiter aard voor ogen, dat het lenen van 100.000 via de banken be tekent dat er binnen 25 jaar hiervoor 250.000 harde guldens moet worden terugbetaald. Als het plan slaagt is 'het een uiting van onderlinge solidariteit wel ke past in de geest die er heerst in deze watersportvereniging FREEK VEER flinks] ...winnende treffer. Maassluis De Maassliiise biljartvereniging Krijt op Tijd organiseert morgen en 12 december het indivi dueel bijjartkampioen- scbap van Zuid-Holland. Voor dit toernooi, dat in het dienstencentrum aar de Arthur van Schendel- straat in Maassluis wordt gehouden en geopend gaat worden door wethouder J A. Hummelen, hebben 20 deelnemers ingeschreven, verdeeld over 9 plaatsen. Schiedam Korfballend Schiedam heeft weer een bewogen opening voor de micro-competitie achter de rug, In Gouda werd ODI zeer doeltreffend veuiagen door Jodan Boys. Het verloor met 12—3. Schiedam kwam beter uit de bus. Zij wannen met 7—8 van het Vlissingse SEOLTO. Hoe be wogen het was, bewezen de scheidsrechters. In deze twee wedstrijden werden maar liefst 20 strafworpen uitge deeld. In de wedstrijd Jodan Boys tegen ODI kreeg Jodan Boys 10 strafworpen toebedeeld, en benutte er 8 van. Van de 3 die ODI er krheg werden er 2 benut. In de strijd SEOLTO-Schiedam kreeg Seolto er 6, waarvan er 4 po sitief werden; Schiedam 2, welke tevens werden benut. wisseling was het SEOLTO dat als eerste de bal door de korf liet glijden: 1—-2. 5e eerste remde op tafel I (28 no vember ziet er als volgt uit: G. Buys (Rotterdam)A. van der Hoek (Maassluis); J. M- Trijs burg (Voorburg)—Ade Kok (Honselersdljk); H, A. Bosman (Honselersdijk)—A. van Schie (Noordwijk); C. A. A. van der Woude (Voorburg)—F. L. van der Bulk (Pïjnacker). Rafel 2: P. van Wijngaarden (Hoek van Holland)—L. Ver- duyn (Maassluis); J. Hendriks (Rotterdam)—J. Roodenburg (Voorburg); H. Mechelse (Rijnsburg)—P. Groen ew eg (Pïjnacker); J. van der BergJ* (Noordwijk)—A. L. van Jterson Het was voor ODI een niet zo gunstige strijd. In de wedstrijd hadden zij weinig te vertellen. Jodan Boys ,dat op het veld een TT TT klasse hoger speelt, hield ODI (jrb,L/lJl\ keurig in bedwang. Her waren ScUcdanl sleld, hier gcIijk wat vooral de Goudse dames die het voor het zeggen hadden. Zij wa ren qua korfbal sterker dan de Schiedamse dames. Door mid del van een afstandsschot en 6 strafworpen liep Jodan Boys al vlug uit naar, 7—0. De rust stand werd echter 7—1. Voor ODI benutte Ton Sprayt een strafworp. Na de rust kwam ODI n og steeds niet aan bod. De afstand die Jodan Boys had genomen bleef behouden. Het na de rust gescoorde doelpunt Een doorloper van Arij Jansen van GDI's voorzitter Cees Pas- betekende 24, Freek Veer 2—5 tegenover. Ficek Veer benutte een strafworp het was 1—3. SEOLTO is echter een ploeg die naar alle waarschijnlijkheid thuis het sterkste is. Volgens aanvoerder Freek Veer zullen er weinig ploegen zijn die SEOLTO op eigen terrein kun nen verslaan. Even voor de rust scoorden de Vlissingers nog 2— 3. Na de theepauze ging Schie dam uitlopen. schier had geen nut De stand was toen 7—2. Jodan Boys bleef gewoon doorgaan. Het scoorde er lustig op los. De Goudse ploeg liep uit naar 12—2. In de slotfase van de strijd deed Els van 't Hoff de pijn van het ver lies iets verzachten. Zij benutte een strafworp en bet was 12—3, (Rijnsburg); W. A. J, Meers- -■ hoek (Voorburg)—?, van 't Hof (Dordrecht). •e wedstrijden beginnen om 9 uur en 12 december circa 17 uur Zal de Maassiuise wethouder ook de prijzen uitreiken. wonnen had in deze wedstrijd twee tegenstanders: SEOLTO en de scheidsrechter. Deze man blies een niet al te beste wed strijd. Vooral na de rust open baarde zich dit. Het eerste Schiedamse schot van Nel Ma joor, betekende 01. Berthold de Heide scoorde 02. Hij be nutte een strafworp. Na de vak- ock Chris Nieholt liet over tuigend de bal voor de mand glijden 2—6. Nu begonnen ech ter de scheidsrechtelijke dwalin gen. SEOLTO kreeg achter el kaar 4 strafworpen en het was 6—6. Schiedam zag het bijna niet meer zitten. Toch waren het de rood-zwarten die weer de leiding namen, Berthold de Hei de maakte 6—7. Weer was het een strafworp die gelijk moest maken. SEOLTO maakte 7—7. In de slotfase sloeg nog eenmaal aanvoerder Veer toe en het was 7—8. SEOLTO kreeg van Schie dam nu niet meer de kans tot scoren. De rood-zwarten gingen doelbewust op spelbezit spelen. Het deed niets anders dan com bineren. Schiedam Vooral de over- winning van Asvion op Rot terdam, was bij de hoc keyers een prestatie van formaat. Maar ook de da mes deden het uitstekend. Tegen het bijzonder sterke Leonidas wisten de dames de stand gelijk te houden; 0—0. Bij Spirit verliep hel minder voorspoedig. De dames verloren dan wel volgens verwachting met 3—1 tegen het sterke Victo ria, maar ondanks dat stel den de dames erg teleur. De heren haalden een ver dienstelijk .gelijkspel tegen Leonidas, maar konden toch niet overtuigen. Had Asvion thuis al met 1—0 ge<- WOnnen, het resultaat was deze keer nog veel beter. Meteen al in de eerste helft toonde Asvion duidelijk <wat hun bedoeling was. Sterk aanvallend wisten ze zich veel kansen te creëren, meer dan de Rotterdammers. Tech was het Rotterdam, dat de score opende. Een verdedigings- fout van Asvion werd direkt af gestraft: 1—0. In de tweede helft werd het spel steeds harder. Asvion bleef drukker, en vooral op het mid denveld beheerste Asvion de wedstrijd helemaal. Ook de aan val verliep soepel en het was halverwege de tweede helft dat Asvion de verdiende gelijkma- ker wist te scoren. Ruud Mulder brecht Aad Schuddebeurs In stelling en zijn uitgemeten voor zet werd op fantastische wijze door Peter Egge! In een doel punt omgezet: 1—I. Asvion ging door. Keer op keer werd Rotter dam-verdediging ontregeld en vooral op rechts was Asvion bij zonder gevaarlijk. Want was het duo Schuddebeurs- Egge verantwoordelijk voor het eerste Asvion-doelpunt, ook de beslissende treffer kwam op hun naam. Vrijwel Mentiek aan de eerste treffer gaf Aad Schud debeurs op maat voor en weer dook Peter Egge de bal het doel M Van onze 'sportredactie Rotterdam Juliana's he renteam heeft na de ver rassende 2-3 uitslag tegen het hooggeklasseerde SVC, niet voor een tweede, nood zakelijke winst kunnen zor gen. Noodzakelijk, omdat tegenstander Asbiton/L5fl Juliana's belangrijkste te genstrever is in de strijd te gen naderende degradatie. Of beter gezegd, was, want het ziet er naar uit dat de Schiedammers zich moeten gaan voorbereiden op een gedwongen stap terug. Toch zag het daar in. eerste in stantie niet naar uit. Juliana opende sterk en dwong de thuis club in moeilijkheden. Zo zelfs, dat Juliana's 6-15 zege niet eens geflatteerd was .Maar Asbiton, weliswaar laag geklasseerd be schikt over een dosis routine. Spelers, die het klappen van de degradatiezweep door en door kennen en weten dat vooral ner vositeit in dit soort duels een belangrijke rol speelt. En prompt probeerde Asbiton het met provocerend volleybal en raakte Juliana van de kook. Van het goede spel uit de eerste set bleef niets meer over, waar- 'op routiniers als Kees Kortland en Kees Keijzer de rest deden: 15-10. En Juliana, zonder militair Wim Bel en de geblesseerde Joop Gunneweg, miste vooral incas seringsvermogen om Asbitons steeds openlijker provoceren af te straffen. En eigenlijk kwam Juliana daarvoor ook kwaliteit te kort, want prompt won Asbi ton de derde set, 15-10, en on dervond in de laatste set zelfs nog minder tegenstand: 15-7. Waarmee de situatie er voor Ju liana wat somberder uitziet, tem meer omdat het na het verras sende spel tegen SVC juist te gen Asbiton niet in de sterkste opstelling kon verschijnen. Er is voor de Spirit-speelster geen doorkomen meer oon, Victoria sluit de defensie. Rotterdam was verslagen. Een of fensief van Rotterdam bleef uit en het was zelfs zo, dat Asvion aan kon blijven vallen. Type rend voor Asvïon's macht was het feit dat keeper Guus Stover van de Schiedammers niet meer dan 4 ballen in de hele wed strijd kreeg te verwerken. Al met al een verdiende overwin ning voor Asvion, die daardoor aanzienlijk stijgt op de rang lijst. WILSKRACHT Maar ook de dames van Asvion behaalden e©n goed resultaat. Tegen het „onverslaanbare" Leonidas werd met 0—0 gelijk gespeeld, Asvion heeft dit resul taat alleen maar behaald door wilskracht. Want technisch was Leonidas duidelijk beter, maar tegen een sterke Asvion verde diging, waarin Ineke Slob vrij wel alles tegen wist te houden, konden de Rotterdamse dames niet tot scoren komen. Asvion verdedigde nog niet eens mas saal. Met twee spitsen en gesteund door een goed raee-aanvailende m'ddenlinie waren ze erg ge vaarlijk in hun uitvallen. Toch kreeg Leonidas de beste kansen maar er werd teveel gemist. Vooral in de tweede helft kwam Asvion nauwelijks meer aan aanvallen toe^ Door een panie kerige Leonidas werden ze vol ledig in de verdediging gedrukt maar toch hielden de Schiedam se dames de hoofden koel. Ge zien de vechtlust van Asvion was dit geüjkespel zeker ver diend en is de laatste plaats weer voor de dames van HDS. De dames van Spirit hebben ver diend van koploper Victoria ver loren. Hoewel de uitslag, het werd 3—0 voor de Rotterdamse dames, misschien wat geflat teerd was, zat er voor de Spi rit-dames gewoon niet meer in dan een nederlaag. Al leek het er vooral in de eerste helft op dat beide partijen volkomen aan elkaar gewaagd waren, toch was Victoria vooral technisch veel beter. Er werd rustiger aan een aanval gebouwd terwijl dat bij Spirit zeker niet bet ge val was. Spirit moest het toen al hebben, van uitvallen, waarin zeker goe de kansen ontstonden maar door vooral Marijke van Leeu wen veelal werden gemist. Met nogal wat geluk kwam Victoria dan ook aan een voorsprong. Door een verdedigingsfout van Spirit kon Victoria gemakkelijk scoren: 0—1. Na de rust was het eerste kwar tier voor Spirit. Constant aan vallend werden de Rotterdamse dames volkomen in verdediging gedrukt en kregen de Spirit-da mes vele kansen. Allien werden, evenals in de eerste helft, ge mist. Vooral op rechts waren de oranje witte dames bijzonder gevaarlijk, vooral dankzij uit stekend werk van Trees Eenhui- ren. Maar in de counter kwam Victoria genadeloos terug. Een fout van Jovaller-keepster Lies Govaarts werd koelbloedig benut. Nadat Marijke van Leeu wen voor Spirit nog een straf- bttlly had gemist nam Victoria nog meer afstand. Het werd een verdiende 30 voor Victoria te gen een Spirit, dat systeemloos en chaotisch opereerde. De heren van Spirit speelden met maar liefst drie invallers. Spits van der Heide en mid- denvelders Ad van Leeuwen en Frans Hengst moesten door en- kei-blessures verstek laten gaan. Ze werden vervangen ioor resp. Jan ter Braak, Aad van de Steen en Erik H raats. En hoewel deze invallers verdienstelijk speelden, was hut vooral op het middenveld duide- lijk te merken dat Spirit ver- Utrecht— Tijdens de jaarlijkse Een spannende strijd ontwikkelde door de Vechtstreek georgani seerde nationale wedstrijden, met de meeste Nederlandse top- ploegen aanwezig, in het Utrechtse zwembad Den Hom mel, heeft een SZC-ploeg enkele leuke successen behaald. Joke van Vliet, het lange schoolslag talent, zorgde voor een uitste kende prestatie door bij de meisjes onder de 12 jaar de 100-meter schoolslag te winnen In de goede tijd van 1,29.3. Trai ner Romeyn na afloop: „Ze kan eigenlijk nog sneller, want haar start en keerpunten zijn nog niet zoals ze zijn moeten". zich op de 100 meter vrije slag jongens onder de 10 jaar. De 1 O-jarige Marcel Blmnsteel moest fel strijd leveren met de stevig gebouwde Frans Harm- sen van de zwemvereniging de goede tijd van 1.20.5 achter Corrie Gramme-de Vos (1.17.7) en Alie te Riet (1.17.8), die teza men de Nederlandse top vor men. Bovendien verbeterde ze haar persoonlijk record op de 100 meter vrijeslag met 1.07.2- Naarden. Na 75 meter nog ge- De overige SZC-resultaten lijk gekeerd te hebben, was het Macel Blomsteel die vol overtui ging de strijd via een knappe eindsprint in zijn voordeel be sliste: 1.12.6 om 1,13.8. Betty Schuit bewees in het koude water van Den Hommel dat haar prestaties duidelijk in op gaande lijn zijn. Ze werd op de 100 meter schoolslag derde in waren: 100 mtr. schoolslag meisjes on der de 10: Irma v.d. Ende 1.43.-100 mtr vrijeslag meisjes onder de 12 jaar: Marieke Ro meyn 1.22.3; Nel den Held 1.22.-. Hetzelfde nummer bij de jon gens: Wim de Jong 1.16.-, 100 meter vrijeslag jongens onder de 16 jaar: Frank den Held 1.04,-, Frank Ruseier 1.00.1. Van onze sportredactie Schiedam— Toen Juliana's da mesteam de competitie opende met twee achtereenvolgende ne derlagen, luidde de direct daar na volgende opdracht: éérst uit de buurt van de degradatie plaatsen. Want drie ploegen ver laten aan het einde van dit sei zoen de landelijke derde divisie, en daar voelde Juliana begrijpe lijk niets voor. En prompt zakte het Schiedamse damesteam te gen koploper Tempo Team het eerste puntje en klasseert zich bewees Juliana dat het een kar wei kan klaren. Een tegenstan der die met moeite de degrada- tiedruk tracht af te wentelen, maar of Juliana's tegenstander van zaterdag daarin ook zaf sla gen valt te betwijfelen. Want Juliana speelde zeker geen grootse wedstrijd, maar onder vond desondanks weinig tegen stand. De enige reden waarom polder en Anneke Noorderraeer de Leidse defensie voor te grote problemen plaatste: 25-12. Waarmee de strijd in feite al be slist was, want ook Juliana be greep dat het geen enkel gevaar meer liep. Het kwam het kijk spel niet ten goede, maar het pleit voor de Schiedamse ploeg dat het de tweede set resoluut afmaakte: 15-4. Leython het de Schiedamsen En toch, onnodig overigens, volg- toch nog moeilijk kon maken, de een terugslag. Want in de was te wijten aan ongeconcen treerdheid. thans, na zeven wedstrijden al Maar aanvallend maakte Leython zes punten van de eerstvojgen- een povere indruk, terwijl Julia- zwakt was. ie legradatieplaats. 2e!fs nog 's de afstand naar de top te over bruggen, want nu Juliana's eer ste opdracht slaagde, wordt de prestatie-eis in het Schiedamse kamp verlegd. I En tegen het Leidse Leython/AC na's hard Baande aanval de te korten in de defensie kon com penseren. Want hard waren de smashes van Riet Brouwer en Jonny Soeters, terwijl de wat zachtere maar minstens zo ef fectieve klappen van Janny Le- derde en laatste set nam Ley thon uiterst simpel een 1-8 voor sprong en kon zelfs verhinderen dat Juiiana langszij kwam. Dat gebeurde pas bij U-ll, toen Leython via 5-6 en 5-9 was door gestoten tot 9-11. Toen stokte Leythons tegenstand en grendel de Juliana de net verdediging af maar verzuimde zelf niet te sco ren: 15-11.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4