SCHIEDAMSCHE COURANT Afsnijden bocht is nog steeds nodig Vroege vlokken Bedrijven in Sp. Polder teleurgesteld in wethouder Nieuwe trimbaan in Volks park Petje af voor de postbodes Provincie gaat tveer praten met Schiedam 4 Bolmers: bereid grond af te staan Raadslid wil democratisering voor huurder PPR stelt programma vast Van wie is dat geld? Bliedspul veur Grunnegers Parkeren in Borodinlaan verboden Vakantie Helpt Elkander Woensdag 28 november 1973 4 pagina's 99ste jaargang no. 2488X onafhankelijk dagblad - Broersvest 3 - telefoon administratie 2680S1 - redactie 2G2568 - Maehtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL der afweging van alle betrokken belangen, een voor alle partijen aanvaardbare verdeling van de kosten uitgewerkt moeten wor den". De Provincie is dus wel, degelijk van mening dat ook Schiedam nu moet betalen. i* Al is hij eigenlijk nog niet aan de beurt, koning Winter heeft toch 1 het puntje van zijn neus laten, zien.' Voorafgegaan door keiharde windvlagen dwarrelden de eerste vlokken sneeuw naar beneden. Het werden er een he leboel. Genoeg om alles even tjes in het wit te steken. Genoeg ook voor deze jongeman om een sneeuwbal te fabriceren. Jam mer genoeg voor hem is de sneeuwbal nog niet zo respecta bel van omvang, maar per slot van rekening is het nog niet he lemaal echt winter. Schiedam De Provincie gaat binnenkort overleg plegen met het gemeentebestuur van Schiedam over een even tuele bochtafsnijding van de Delftse Sehïe. Deze afsnlj- ding is noodzakelijk omdat de aanwezige Z-bocht al ja renlang een doorn in het oog van het scheepvaartverkeer is. In de scherpe bocht hebben al meerdere keren sche pen averij opgelopen. Ook vertraging door opstoppingen komt vaak voor. De Provincie is-al heel wat jaren bezig met deze problematiek. Het aantal pandjes, dat het buurtschap 's-Gravenhuis (waar onder de bekende uitspanning ,,De Hof van Sirene".) vormde, is daarvoor al tegen de grond gegaan. Niettemin werd na de sloop enkele jaren geleden geen begin gemaakt met het werk, omdat Rotterdam weigerde de hoge kosten hiervoor te betalen. Het gemeentebestuur is teruggeko men op de vroegere beslissing in verband met de gewijzigde inzichten ten aanzien van de be stemming van de Oost-Abtspol der, vlakbij de Schie. Rotter dam vindt, dat bij de bochtaf snijding het gemeentelijke be lang trouwens niet overeenstemt met de kosten die zij moeten betalen. De Provincie heeft al in 1968 het Rotterdamse bestuur be loofd een derde deel van de kos- ten-voor -hun rekening., te .willen, nemen. Gedeputeerde Staten zijn van mening dat de vaarweg bij Overscbie, welke deel uit maakt van de verbinding tussen het Rijn-ScWekanaal en de Nieuwe Maas, .verbeterd zal moeten worden. Wat betreft het standpunt van Schiedam, dat „eigenaar" is van het gebied waar de afsnij ding door moet lopen, zegt de heer C. Bolmers, de betrokken wethouder: „Deze kwestie speelt al minstens tien jaar. Het komt er misschien ook wel, maar de verantwoording berust bij de Provincie. Zij moeten alleen het stukje grond van ons overne men en daar zijn wij best toe be reid". Ook de kosten komen dan voor rekening van de Provincie, dus niet voor Schiedam. Gedepu teerde Staten stelt echter in een antwoord op vragen van het lid van GS, A. Vlasblom (SGP): „Wij zullen met de gemeentebe sturen van Rotterdam en Schie dam overleg plegen over de verwezenlijking. Daarbij zal on- De gevaarlijke bocht In de Schie. Het afsnijden van deze Z zal het wafer over een stukje Schiedams grondgebied doen stromen. Schiedam Het PvdA/PPR- raadslid J. H. M. Voorwald heeft schriftelijke vragen ge steld aan het college van b en w over het volkshuisvestingsbe leid. Het raadslid is van mening dat de huurder meer zeggen schap moet krijgen over zaken, die betrekking hebben op de wo ning waarin hij woont en waar over gewoonlijk de verhuurder beslist, zoals dagelijks beheer, onderhoud en woningverbete ring- De heer Voorwald wil van het Col lege weten of zij zelf initiatie ven voor die democratisering, wat betreft het gemeentelijk wo- ningbezit, zal ontplooien. Ook wil het raadslid weten of het college bereid is om in overleg met de woningbouwverenigingen ook aan de democratisering van de woningbouwcorporaties te gaan werken. De heer Voorwald zegt, dat de roep om democratisering ïn de relatie huurder-verhuurder steeds luider wordt. Omdat het huidige kabinet hieraan wil gaan werken, vindt hij dat ook het college een actief beleid hierin moet voeren. Om de kwaliteit van het woning bestand te verbeteren vindt hij het wenselijk, dat particuliere eigenaren warden gewezen op de subsidiemogelijkheden. Ook de leefbaarheid van de stad zal daarmee gediend zijn, aldus de heer Voorwald. Schiedam Het pPR-actiecen- trum Schiedam houdt op vrij dagavond een openbare verga dering. Op de vergadering zal het PPR-geraeenteprogramms voor de periode 1974-1978 vast gesteld worden. Ter behandeling zullen ook het vaststellen van de kandidaten lijst en het vaststellen van prio riteiten komen. Verder zal er gediscussieerd wor den over de relatie tussen de gemeenteraadsleden en hu» achterban, over dubbelfuncties en over samenwerking en wet houderschap. De vergadering begint om 20,00 uur in gebouw Irene. Schiedam Op bet politie bureau ligt een portemon nee, voorzien van 325 gul den, op zijn eigenaar te wachten. Enkele dage11 geleden hield de politie de 11-jarige jongen H.S. uit Rotterdam aan, die be kende op vrijdag 23 no vember de portemonnee te hebben gestolen. Van de diefstal werd nog geen aangifte gedaan. De politie vindt dit hoogst merkwaardig en wenst via dit bericht in contact te komen met de eigenaar of eigenanssa van de 325 gulden bevattende porte monnee. Schiedam ,,'n BHedspul in drei bedrieven" zal op zaterdag I december uitgevoerd worden door de toneelgroep van de „ve- rainen van Old-Grunnegers, Gruno-R otter dam". Het blijspel, „Veurjoar in Bai"en'\ is ge schreven door J. Zijl en wordt gebracht door zeven spelers. De regie is in handen van de heer Busscher. feet blijspel begint om 29.00 uur in gebouw Irene aan de Nieuwe Haven, Schiedam Wellicht vóór Kerstmis wordt in het Volkspark een nieuwe trimbaan voltooid. De hoofdafdeling Plantsoe nen van Gemeentewerken is zojuist begonnen met de aan leg van deze zogenaamde Cooperbaan, Dit ep initiatief van de afdeling Schiedam van de Nederlandse Hartstich ting, die ook de verwijsborden beschikbaar heeft gesteld. Deze baan van duizend meter, met om de honderd meter een aanwijsbord, wordt gerealiseerd in het oudere deel van het Volkspark, ten zuiden van de Prins Bernhardlaan en de JuÜa- naiaart. Voor de trimbaan, die een geslo ten circuit zal vormen, wm-dt grotendeels gebruik gemaakt - van bestaande paden. Op kleine stukken, nodig om de baan af te ronden, zullen nieuwe paden worden aangelegd. De baan krijgt een breedte van drie meter en wordt voorzien van een geasfalteerd dek. De vijf meter brede paden worden versmald tot drie meter door het aanbrengen van beplantin gen. V, Schiedam De gemeente heeft itt de Borodinlaan ten oosten van het winkelcentrum De Ketel een parkeerverbod Ingesteld. Dit is noodzakelijk sinds bus 52 van de weg gebruik maakt. Volgens het wijkorgaan Noorder- akkoorden heeft de wijkverenï- ging Groenoord en Omstreken al eerder bij de gemeente aan gedrongen op het instellen van 'n parkeerverbod in de Borodin laan, omdat de kans op moei lijkheden en ongetuikken groot was door de smalle doorgang in Me laan. Schiedam Het is voortaan aan de postbezorgers of ze met of zon der hoofddeksel de straat op willen. Werden in sommige delen van Nederland de postbodes raet blote bol tot voor kort nog bestraffend toegesproken, van nu af aan is de petloze dracht gelegaliseerd. Directeur A. C. van Broekhoven van de Schiedamse PTT vindt het wel beter zo. „Het is in Schiedam ai enkele jaren zo, dat de beamb ten zelf mogen beslissen of ze hun pet tijdens het bezorgen op of al willen hebben", zegt hij, „Het is nu slechts in zoverre veranderd, dat zij ongestraft de pet kunnen aflaten, overal in het land. Nieuwe postbezorgers kunnen bij hun aanstelling beslissen of rij een pet willen hebben. Zo niet, dan krijgen zij alleen het uniform. De men sen die „pet-minded" zijn, krijgen er dan natuurlijk een hoofddek sel bij". Met of zonder pet, als de bezorging maar goed is. Zodat de postbodes er^niet met de pet naar gooien. -v Schiedam De vereniging Helpt Elkander houdt volgend jaar een vakantiekamp voor geeste lijk gehandicapten in Oldebroek. De deelnemers aan het kamp zul len daar van 15 tot en met 22 juni worden ondergebracht in de jeugdherberg „Het NBAS- bondsbuis" in Oldebroek. schiedam „Wethouder Bol mers heeft tijdens de raadsvergadering dingen beweerd, die pertinent on juist zijn". Diep teleurge steld zijn de vertegenwoor digers van de bedrijven in de Spaanse Polder over de behandeling van hun ver zoek om openbaar ver voer naar dit industriege bied. De beer A. de Gans, hoofd alge mene zaken van Bottelo aan de 's Gravenlandseweg: „Tijdens de raadsvergadering heeft de wethouder gezegd dat wij niet namens de 27 andere bedrijven spreken, terwijl leterlijk in de brief staat dat dat wel zo i«". „Nog meer er naast zat de wet houder Bolmers met de bewe ring dat nog maar afgewacht, moet worden hoeveel van de ittj de brief genoemde 250 mensetv inderdaad met de bus gaan", aldus de heer De Gans, die maandagavond bij de behande ling van de brief op de publieke tribune zat. „Wij hebbeneen enquête gehou den onder de ongeveer duizend werknemers in het industriege bied. Daarvan hebben er 250 ge zegd dat ze met de bus willen. Wethouder Bolmers heeft ge woon de brief niet goed gelezen. Dat blijkt". Kritiek heeft de heer De Gans op de uitlating van de heer Bol mers dat „de bedrijven maar met de RET moeten gaan pra ten". De wethouder zei daarbij dat als de bedrijven het tekort zouden bijpassen, de bus zo zou rijden. De heer De Gans: „Dat klopt. Als we nu het te verwachten tekort betalen, dan rijdt bij wijze van spreken de bus morgen. Maar daar gaat het niet om. Wij vin den dat wij net als ieder ander recht hebben op openbaar ver voer en dat de gemeente daar voor heeft te zorgen". „Als tweede punt kan dan worden bekeken of wij bereid zijn mee te betalen aan de tekorten- Ik kan dat nu niet zeggen namens de bedrijven, maar wij willen daar uiteraard best over pra ten". Dankzij het raadslid Aad Wieg man is* in ieder geval de zaak maandagavond ter sprake geko men, omdat hij het als enige nodig achtte hierover bet woord tevoeren. Daardoor werd duide lijk dat wethouder Bolmers het nodig vindt dat enkele honder den werknemers in dit gebied dagelijks een uur lopen om van en haar hun werk te komen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1