interesse voor tennispark Holy-wijk gig Reisvergoeding eerste jaar geen probleem Fortuna- SVV blijft onzeker Brevetten SRB aanloop jonamanke BEWONERS GROENOORD PROFITEREN MEE Uitslagen kader 38/2 SCHTEDAMSCHE COURANT - ZATERDAG 1 DECEMBER 1973 tegen wil en dank DOOR BART IN'Y HOUT Rotterdam Of er geen be langrijker problemen aan de orde zijn... Of de ama- teru verenigingen het er mee eens zijn of niet... Het amateurvoetbal van Neder land let wel het voetbal, dat op zondag wordt ge speeld zal volgend sei zoen een hoofdklasse te zien geven. Zaterdag j.l. heeft zich in Zeist iets af gespeeld, zoals dezer da gen in de tweede kamer. De afgevaardigden ter plaatse waren van mening dat een hoofdklasse nog niet moest komen, maar toen bet kabinet Van Marie met de portefeuil le begon te zwaaien zijn zij door de knieen gegaan. J. M. Kamman: „Omdat wij, on- dar de huidige omstandigheden een man als Van Marie, een be stuur, zoals het er nu zit flink uitstekend ingewerkt en vooi zijn taak berekend, rijet •wilden laten vallen. Maar ge lukkig waren we er niet mee. Bij vele afgevaardigden was na af loop een gevoel van onbehagen. J. M. Kantman is een Mus uit Rotterdam. Zeventien jaar zit hij nu al in het bestuur van de .Rotterdamse vereniging De Musschen. Eerst ais secretaris, onder Nijs en lager Van der Born, nu als penningmeester om zijn handen vrij te hebben voor de Landelijke Bond van Amateurs, West 2, waarvan hij het secretariaat behartigt. Sinds twee jaar isr hij van het zondag- amateurvoetbal West 2 bondsaf- gevaardigde en van dit district is hij een expert in.de materie van een hoofdklasse voor de amateurs. Hij weet er alles van, van het begin tot het eind. Het begin „Het sectiebestuur van het zondag-voetbal van de KNVB, „vertelt Kamman, is zelf gekomen met een plan voor een hoofdklasse. Het was daar toe reglementair in staat, want het sectiebestuur deelt de com petitie in. Toch ging men niet over een nacht ijs, want in 1972 wera onder alle verenigingen een enquête gehouden, die het volgende resultaat te zien gaf: Voor: 48 procent, Tegen; 52 procent. HEARING Het negatieve resultaat van de enquête was zonder meer een koude douche. Hiervan bekomen besloot Joop van Marie om het nog eens met een hearing te proberen, waarvoor alle bestuur ders van de eerste Wassers wer den uitgenodigd. Het resultaat van die hearing was dat district Oost van de voorstanders naar de tegenstanders overzwaaide. Niet zo'n best resultaat, „Onge twijfeld," concludeert Kam- man, „te wijten aan een ondui delijkheid in de eerste voorstel len waarbij „de reis vergoeding „achterwege is gelaten. WEER ENQUETE Daarna heeft de Landelijke Bond voor Amateurs opnieuw een en quête gehouden onder zijn leden. Resultaat: Voor: 275, Tegen: 308. De reiskosten vergoe ding, waaraan alle verenigingen van het zondags amateurvoetbal moeten meebetalen, was duide lijk het knelpunt. En wat deed 't sectiebestuur? Ondanks de tweede, voor het be stuur, negatieve ruggespraak met de verenigingen, besloot het: A voor het seizoen '74 *75 te starten met een hoofdklasse B voor het seizoen *73 '74 een speciale promotie en degra datieregeling ie verordonneren. Op een bijzondere vergadering in het voorjaar van dit jaar werd Van Marie nog eens gevraagd om een onderhoud, waarop de voorzitter van de sectie ama teurs lakonlek antwoordde: „dat hebt u hiermee gehad". REIS VERGOEDING Waaruit bestaat dan wel de reis- vergoeding, die de hoofdklassers in het vooruitzicht wordt ge steld. In het eerste jaar 100 pro cent voor de meerkosten, in het tweede jaar 75 procent en zo ieder jaar met 25 procent af lopend, tot ze in het vijfde jaar is opgeheven- Ook Hermes DVS dingt mee naar een plek in de nieuwe hoofdklasse tegen wil en dank Nogmaals .aldus Kamman het is een zure gedachte, dat de andere klassen hieraan moeten meebetalen. MAAR.... VOOR DE EVENTUE LE HOOFD KLASSERS BE STAAT NIET EENS DE ZE KERHEID DAT DIE VERGOE DING BETAALD WORDT. Want de financiële toestand van de bond is met een tekort van een miljoen op de begro ting allerbelabberdst. Boven dien: wat zijn meer-kosten? Voor de hoofdklasser van West I en West 2 misschien niet zo'n probleem, maar wat te zeggen van Noord Oost en Zuid 1 en Zuid 2. Bijvoorbeeld: een club uit Maastricht kan worden ge dwongen dn Vlissingen te gaan spelen. Afgezien van de financiële konse- kwenties niet een bus alleen ben je er niet je moet de spelers, die een dag onderweg zijn, toch wat te eten en te drin ken geven. Wie betaalt dat zijn dat ook meer-kosten? Het is allemaal nog vaag. Bovendien: zijn de 'voetballers er zelf wel van gediend om een hele dag van huis te zijn gaan de vrouwen, de verloofdes van de speler ermee accoord? Kam- man ziet het allemaalsomber in. Waarom wordt de amateurs zon dagvoetbal deze hoofdklasse tegen wil en dank opgedron gen? Waarom was het sectiebe stuur bereid daarvoor met de portefeuille te zwaaien? I.M. Kamman: „Om de verbetering van het spelpeil in het amateur voetbal..!". De Mus glimlacht een beetje sarcastisch, „verbe tering van het spelpeil Jaja, als ik zie wat er nu wekelijks op de velden gebeurt (A) om in die geprogrammeerde hoofd klasse te komen (B) om even tuele degradatie te ontwijken, die een club nu niet één maar twee klassen omlaag kan bren gen. Verbetering van spelpeil. Dat ziet de heer Kamman alleen in de concentratie van goede voetbal lers, maar dan krijg je weer een Ajax of Feyenoord onder de amateurs en is daar het voetbal bij gebaat? Maar er moeten toch ook voordelen zijn aan een hoofdklasse, anders zou toch ie dereen tegen zijn? J. M. Kamman: „De meeste voorstanders zijn daar te vinden waar de clubs van een opschui ving profijt verwachten.Kijk naar de vierde klasse van West 2: voor 28, tegen 14. Bij de tweede klassers in hetzelfde dis trict was het precies anders om. Voor 4, tegen 1B. Immers wie niet tot de gelukkigen be hoort degradeert automatisch. HELLEND VLAK Vraag: „Is deze hoofdklasse nu een aanloop naar een klasse, zo genaamde „onafhankelijken", om tussen betaald en amateur een bufferzone te creëren? J. H. Kamman: „Beslist niet. Een vereniging betaald voetbal, die terug wil naar het amateuris me. moet ook straks net als nu -- van onderaf beginnen. En behalve vergoeding van reiskos ten een etentje of een drank je zal ook van betaling, in welke vorm ook, geen sprake zijn. En toch"... Kamman aarzelt een ogenblik om zijn gedachten uit te spreken. „En toch komen we ermee op een hellend vlak. Het begint met een kratjehier en waar het eindigt mag u zelf raden. Let wel: ik zeg niet. dat de clubs dat doen. O nee. Maar bij iede re (vereniging is wel iemand, die de behoefte gevoelt om voor Sinterklaas te spelen". Vraag: „Is het niet allemaal een teken des tijds"? De heer Kam man haalt de schouders op. „Geld:is een moeilijke zaak. We zien het aan de meeste vereni gingen, waarvoor de. zeven vette jaren ook zo'n beetje voorbij zijn. Minder recettes straks minder inkomsten uit de toto en stijgende kosten. Maar willen we het voetbal beschermen als wedstrijdsport dan zullen we streng de normen moeten handhaven. En alle kiemen van het bederf bestrijden". Met de scheiding tussen zaterdag en zondagvoetbal is onze zegsman, ook niet gelukkig. „Er behoort een KNVB-amateurs te zijn. Maar daarop kunnen we ook nog lang wachten",' Vraag: „Vandaag is de bondsvergade ring. Kan daarop een hoofdklas se amateurs nog worden weg gestemd". J. H. Kamman: „Dat zou wel een mirakel zijn. Nee, die hoofd klasse komt, of we er gelukkig mee zijn of niet. Maar op die laatste vergadering m Zeist is er wel geneuried: „Joop, nooit meer doen".. Schiedam/Vlaardingen Wie 's avonds fn Vlaardingen-Holy het oor te luisteren l®gt kan hier en daar horen neuriën: „Sinterklaas ka poentje doe een racket in m'n schoentje". Want..... de tennisbanen, waarvoor een clubje ijverige Holy'lsten zo vurig heeft gepleit, staan te komen. Dezer dagen is wederom een circulaire de deur uitge gaan, waarin de bewoners van deze Vlaardingse wijk worden opg®- wekt om: (a) lid te worden, (b) nu reeds entreegeld van 25,- te betalen, hetwelk straks recht geeft op een lidmaatschap. Een tennispark in Holy aaneig start misschien ai in opril Vlaardingen In hoeverre SW graag tegen Fortuna VI. wil spelen blijkt wel uit het feit, dat, indien het veld aan de Ma- rathonweg wordt afgekeurd, trainer Bos Maaskant op Harga zou willen spelen. „Omdat wij klaar zijn. Desnoods dan de re cettes delen, filosofeert hij ver der," maar wij hebben er zo naar toe geleefd dat het zonde is als het duel zou worden afge last-". Overigens schuift Maaskant zelf deze mogelijkheid als niet uit voerbaar terzijde. Overigens voeren beide trainers een koude oorlog met de opstel- llngen. Beide formaties hebben weinig blessures, maar vooral de tactische kant van de zaak 3aten Jan van Baaren en Bob Maaskant zich niet in. de kaart kijken. Hoewel het veld van Fortuna al enkele dagen bijna onbespeel baar is, zoals vele velden, neemt de grondtechnische Dienst Van de KNVB vandaag pas de beslissing. Wanneer Fortuna—SW door gaat, kunnen toeschouwers uit Schiedam reizen met de- REt bussen 52, 56 en 59. Uitgezon derd bus 56, die naar station West rijdt, rijden de overige bussen naar de Van der Drift straat, de beste halte om. voor de wedstrijd uit te stappen. Schiedam In het Sportfondsen- bad zijn examens afgenomen ter verkrijging van brevetten „zwemmend redden" voor leden van de Schiedamse ReddingsbrL gade. In het bezit van het brevet-I kwa men: Eric Baas, Nancy Barten, Marieke Bras, Marja Buskes, Jolanda Coster, Kenny en Gonny van Deursen, Eric van Geloven, Jolanda de Groot, An nemiek e van Gurp; Germairte Hoep, Peter Hoogland, Wflma de Jongb, Bianca de Kleyn, Elly Leeuwenstein, Michael Le vens, Linda Nijman, Willy Van Oostrom, Trix van Ooyen, Hans Oosterholt, Linda Priem, Ing- mar Rolandus, Paul van Ros sen, Marco Snel, Pieter Steg- mann, Anja Suvaal, Casper van Tilborg, Sonja Tol, Truus in 't Veld, Christiena Versteeg, Cari na Vdsscher en Marja van Wete ring. Brevet-II: Emmy van Aalten, Johnny Boshoven, Carolina van de Hoek, Cock de Jong, Sonja Klinge, Marja Lomé, Marianne Mak, Diana Kuiters, Carolïen Meijer, Jan Jaap v.d. Most, Ma- riette Peeters, Jos Roelofs, Ma- thrlde Smid, Annemiek Storm, Annemiek Woutersen en de he ren J. de Korte en W. Versluys. Brevet-UI: Wfm Filitis, Peter Hoogwerf, Fred de Jungh, Han» neke Ozephius, Peter Schenk en Alfred van Vliegen. BreveMV: Marijke Boes, Rob v.d. Heiden, Rudie Jaspers, Sas- kia Krommenhoek, Astrid de Kruif, Arjan v.d. Tanden, Ria Roelofs, Hans Stap, Ria Wama- wa, Anja Wasman, René Zoet mulder, en Hairy Zuidgeest. Brevet-V: Kees van de Brugge, Pieter van Leusden, Piet Visser en Miranda Witter, BURGERLIJKE STAND Overleden: C. van Rosmalen vr. geh. met H. van der Velden 81: M. van der Male man geh. met H. van Teelin-g 67; C. van der Pol man geh met J.M. Holle man 66; N. van Oudheusden man geh. met H. E. Sterk 74;' C.G.van der Lint man geh. met H.J, Heïjster 7ft; J. Mes man geh. met H.G. Ramaker 69; G.B.G. de Vries vr geh.gew, met J.F. Wessel 88; M. Gouds waard man ong. huw. 69; A.J. van Eijk man or~ huw. 72; B. van Leeuwen ir geh. met A.M. Oldenburg I A.H, BeiJ- ersbergen van Henegouwen vr geh. met W. Spruit 57. En lees nu goed: op deze laatste circulaire hebben zich reeds 220 kandidaat-Iedea gemeld. Waar bij het aantal van 380 het bord- Je VOL tevoorschijn komt is het dos zaak niet te lang te treuze len. Want wie het eerst komt, bet eerst tennist. Voor de lezers, die nu pas inscha- kelen, zij nog even herinnerd dat het aanvankelijk de Schie- darose ieraar l.o. J. van der Tone is geweest, die ra Holy heeft geprobeerd een tennispro- jèct van de grond te doen ko- moeilijk was te verwezenlijken. Deze eerste pogingen hadden reeds de'(vurige) belangstelling van een achttal buurtbewoners, die toen de heer van der Torre van zijn plannen afzag, het vaandel overnamen. In plaats van een tennishal werd een ten nispark het begeerd ideaal. En de hoop het ideaal te verwezen lijken, vlamde hoog op toen uit besprekingen met de wethouder, de heer Klpots, bleek dat hij er niet onwelwillend tegenover stond- Een sympathie, die later door de raad werd onderstreept. a»en. In de vorm van een over- In september trok het comité, 00- dekte hal. Een voornemen, dat der de energieke teidingvan .gezien bok bet bestemmingsplan drs. C. Bokx de stoute schoenen aan en gieg de eerste enquête de deur uit en de wijk in. Van de vijfduizend verspreide for mulieren kwamen er niet min der dan 402 terug. En daaruit bleek dat 612 volwassenen en 226 jeugdige adspiranten belang stelling hadden voor een tennis park. "Een geweldig aantal," zegt drs. Bokx, "te meer omdat de men sen zelf in actie moesten komen om hun antwoord kenbaar te maken". GRAVEL Toen dus vot» «en tennispark het fundamer# was gelegd kon men zich met de praktische uitvoe ring gaan bezig houden. Te meer daar door de gemeente raad inmiddels de grondaanbie- ding was goedgekeurd: op basis van erfpacht en met te duur. De vraag rees nu: wat voor soort tennispark moet het worden. Men kwam na ampele studie tot de volgende conclusie: Een clubhuis. Een park met vijf ba nen en de mogelijkheid van uit breiding tot negen. Substantie: gravel. Men beeft lang geaarzeld tussen gravel en kunststof, doch aan gravel de voorkeur gegeven om dat deze baanbedekking de min ste risico's geeft. En men moet uiteraard voorzichtig zijn. „Money is the root of alle eviJ", is het oude liedje. Met andere woorden: hoe is het financieel allemaal te verwezenlijken. De' heer Bokx kan ook wat dat be treft optimistisch zijn, 'De B.V. "Park Holy", zoals het tennispark gaat heten, krijgt een geldlening van een finan cier, waarbij de gemeente ga rant blijft. Het benodigde be drag voor e«n tennispark met clubhuis is een kwart miljoen gulden, hetgeen neerkomt od een exploitatie - all in - van cir ca vijftigduizend gulden per jaar. Dit bedrag moet door do leden worden opgebracht, te we ten: f 175 per jaar voor semor- leden en f 100 per jaar voor ju nior-leden, die op de eerste ja nuari van het vcrenigingsjaar de 17-jarige leeftijd nog niet hadden bereikt". BESTUUR Dit alles is nog steeds het werk van de initiatiefnemers: G.W. van Bergen Walraven, F.C. van Heck, C. Schudaebeurs, ir. C. Bogerman, C.J. v.d. Kamp, ir. F.J. v.d. Seyp, A.E. Prins, B.P.J. Vis en last but not least drs. C. Bokx, Maar laatstge noemde vertelde, dat op 12 de cember alle leden worden uitge nodigd in De Meerpaal om langs democratische weg een bestuur te kiezen, "En wanneer wordt de eerste bal geslagen?" "Als alles voorspoedig verloopt: in april volgend jaar!". Vlaardingen De eerste ronde van de districtwedstrijden kader 38/2 tweede klas in „De Griffioen" hebben de volgende resultaten opge leverd: H. Cleuskens (Griffioen) 0 130 29 4.48 19 F. Vos (Griffioen)2 250 29 8.62 60 W. Hofstede (Heinenoord)2 250 27 9.26 44 R. Boekestijn (LMO) 0 172 27 6.37 27 R. Bongers (Tediro) 2 250 26 9.61 71 H. van Heezik (Rotterdam) 0 245 28 9.42 89 G. de Kleyn (Griffioen)2 250 14 17.85 57 W, Erakema (Griffioen) 0 52 14 3.71 Tweede ronde: W. Hofstede (Heinenoord) 2 250 10 25.00 82r H. van Heezik (Rotterdam) 0 105 10 10.50 42 ;-.: R. Boekestijn (LMO) 0 142 32 4.43 P. Vos (Griffioen) ......I2 250 32 7,81 57);

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4