SCHIEDAMSCHE COURANT -1 n voor de vers over wi 1^/ Elpees van Livin' Blues worden op Bühne geboren m I Museum en Federatie iverken aan opzet Höinegnard Selection speelt voor Instnivers i Gebruik geen dozen voor huisvuil! Commissie vergadert Drie hamsteraars van benzine ontdekt Kerstfeest Groenoordse bejaarden en invaliden 8 Pietersen Co. 8 Schiedam 8.V. Harga- bof open Door inspiratie en improvisatie Pleegouders Noordierse kinderen gezocht Zaterdag 15 december 1973 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 26S091 - redactie 2G2566 - Machtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Midden volgend jaar zal in ingenieuze, fonkelnieuwe lad derwagen van de brandweer arriveren. Het is 'één van de modern ste brandweerwagens van het Duitse type Magirus, kosten ruim drie ton. De wagen werd onlangs voor het eerst In -Parijs in actieve dienst gesteld. IJsselstein, waar de beide foto's zijn gemaakt, bad de Beneluxprimeur. 4 pagina 's 99ste jaargang no. 24396 Schiedam heeft deze moderne !ad- dewagen aangeschaft ter ver vanging van de 37 jaar oude au toladder, die steeds meer man kementen ging vertonen. Deze uit 1936 stammende wagen zal aan het brattdweermuseum in. Hetilevoetsiuis worden geschon- - ken. De nieuwe auto zal hoewel dat niet aan hetuiterlijk van de met dubbele cabine uitgeruste wagen is te zien een paar vernuftige snufjes van moderne techniek bevatten. Brandweercommandant Passchier is uiteraard een tevreden man met de komst van de autolad der. De voordelen van de Magi rus boven een hoogwerker zijn trouwens niet gering. De ladder, waaraan een werkkooi zit, kan bijvoorbeeld in 27 seconden tot 30 meter hoogte worden uitge- schoven. Een nog groter voer- Duitsland, ben ik er langs afge- déel' is, dat de ladder een zoge- daald en gezien het vele water naamde negatieve hoek kan ma- in onze stad ben ik erg enthou- ken met de auto. siast." Passchier*. „De ladder kan tot Nog enkele voordelen boven de vijf meter beneden het „maat- hoogwerker is, dat de ladderwa- ve ld" werken.Dat wil zeggen gen minder breed is en daar- dat de ladder verscheidene me- door sneller door de Schïedamse ters onder water kan, komen. In straatjes kan rijden. Ook is de auto eerder operationeel, omdat de hoogwerker eerst vier „po ten" moet uitzetten. Dat is bij de Magirus niet het geval- Schiedam ïn verband met de schaarste aan plastic vuilniszakken met KOMO-keur heeft de ge meente onlangs besloten dat men ook van andere plastic zakken en mefalen vuilnisemmers gebruik mag maken. De reinigingsdienst klaagt er echter over. dat men ook van dozen gebruik gaat maken. Dit is niet toegestaan. Volgens de gemeente wijst namelijk de praktijk uit. dat deze dozen een grote verontreiniging geven. De dozen kunnen, vooral wanneer ze door regen of sneeuw nat zijn geworden gemakkelijk uit elkaar vallen, waardoor de in houd over de straat ver spreid raakt. Bovendien blijken de dozen altijd nog een doelwit van baldadige jongeren én ou deren, aldus de gemeente. In het belang van de rein heid van de straten doet de reinigingsdienst een dringend beroep op da Schiedammers om geen dozen meer te gebruiken. Schiedam Dc kuustklassen worden gedecentraliseerd. Zo wel de directie van het Stedelijk Museum als dc federatie van Instellingen voor Sociaal Culturele Arbeid en Samen levingsopbouw willen deze maatregel doorvoeren om de ,t tevolking in alle delen van de stad in de gelegenheid te; stellen aan de wekelijkse creatieve uren deel té nemen. Als nadeel wordt gezien dat de inspiratie die uitgaat van de exposities in het museum niet meer bijdra gen aan de keuze van een eigen vormgeving. Schiedam De commissie stads ontwikkeling komt woensdag avond om 2C.Ö0 uur in het stads kantoor bijeen. Op de vergade ring wordt het bebouwingsplan Oranjestraat/Westvest, de ste- debouwkundigè uitwerking van. het wijkcentrum Kethel met het bebouwingsplan Kruisraad, als mede het plan Spiahuispad en de bebouwing aan de Borodin- laan behandeld. Om© aan de wens van spreiding te kunnen voldoen moet worden overlegd over het aantrekken van instructeurs. Dit behoort volgens de federatie tot de ta ken van het museum, evenals de didactische begeleiding. Ook zal het museum het benodig de materiaal ankopen. De bij de federatie aangesloten instel lingen, waaronder De Dukdalf, De Doele. Centrum-Oost en De Kreek, zullen voor ruimte moe ten zorgen en voor de aanwezig heid van het te gebruiken mate riaal. De kosten van de kunstklassen komen ten laste van de instel lingen, waar de lessen gegeven worden- Het museum zal met behulp van de beschikbare ge- gevens een raambegroting ma ken voor de kosten per klas. De bijdrage van de deelnemers zal overal gelijk zijn. De federatie wil bij haar leden nagaan, of de kunstklassen kun- nen worden ingepast in de pro gramma's. Hierbij moet reke ning gehouden worden met de programma's van die van ande re centra met het oog op de tijdsindeling van de instruc teurs. Aan de hand van het bestand van deelnemers en een wachtlijst wordt onderzocht, in welk stadsdeel de grootste behoefte aan kunstklassen Js. In de tweede fase van het tot stand komen van de decentrali satie wordt contact opgenomen met het ministerie van erra, de Provinciale Culturele Raad en de Boêkmanstrekking om na te gaan tn hoeverre deze instantie hulp kunnen bieden om het ex periment te laten slagen. '-hiedam Tot drie keer toe beeft de politie van Schiedam deze week proces verbaal opge maakt tegen hamsteraars van .benzine. 'et ging achtereenvolgens om tweehonderd liter aan het Bach- plein en enkele tientallen liters €'k aan de Klaaswaalsestraat ken de Aleidastraat. ?<j eigenaars van de benzine wer den in de gelegenheid gesteld de levensgevaarlijke voorraad naar elders te brengen. Schiedam De wijkvereniglng Groenoord en omstreken viert maandag 17 december met haar bejaarde en invalide leden kerstfeest in het gebouw De Rank aan de Schiedamseweg, Het feest duurt van ongeveer tien uur 's morgens tot vier uur 's middags. Het is de bedoeling, dat voor de genen,, die moeilijk, ter been zijn, vervoer .geregeld wordt. Wie zijn auto, benzine en 'tijd hiervoor beschikbaar wil - stel len, wordt verzochtcontact op te nemen met mevrouw Van der Spek, Obrechtstraat 85, telefoon 709538, de heer. G. de Jager, H. Bosmanplem 125, tel. 701065. De zieke en invalide leden, die niet naar het kerstfeest kunnen komen, zullen vóórde kerstda gen van de centenpot iets thuis ontvangen. joeï. BTW en er Genet*! Motor» Continental 8 BROERSVEST 74-76 I SCHIEDAM TEEEfOON OIO - 28 04 04 Schiedam De Vlaardingse formalte Hogeguard Selection is zondag avond van acht tot twaalf uur te gast in de Instuif Schiedam aan de Lange Haven 71. De Slection is zeer gezien in deze door het goed uitgebalaeneerd programma met pittig top veertig-werk. De vijfmans-groep loopt alzeven jaar mee in het regionale pop- gebueren. Di tlange bestaan heeft de Romeguard Selection tot een evenwichtige groep ge maakt, die zowel instrumentaal als vocaal sterk in de schoenen staat. Bovendien beschikt de band over een instrumentarium van hoge kwaliteit, dat de mu ziek van de Homegaurd zeer ten goede komt. Harry Nagel is de solo- en slaggi tarist van de groep. Frans Plomp zorgt vor het slagwerk, zijn broer Huib legt zich toe op het bespelen van. de basgitaar. Ben Hakker neemt de solozang en. de slaggitaar voor zijn reke ning en Leo van Reeven speelt eveneens solo- en slaggitaar De toegangsprijs is morgenavond drie. gulden. Schiedam In 1968 werd in de residentiestad een formatie geboren, die in de loop der jaren zou gaan uitgroeien tot één van de meest succesvolle groepen uit de Nederlandse popwereld. Opgericht door een hechte drieënheid die ter zijde werd gestaan door steeds wisselende musici ontwik kelde de band zich tot één van de meest gevraagde blues- groepen van West-Europa. De Haagse groep, die nog steeds bestaat uit vijf personen, komt morgen in Schie dam, Impresario Martin Green heeft het popconcert in Arcade (Lange Haven) georganiseerd. De naam van de groep: Livin* Blues, Een formatie die ont stond toen de roem van Cuby and the Blizzards eens jaren lang Neeriands bluesgroep num mer één wat begon af te ne men. Het kikkerland was toe aan een nieuwe band die de blues liet prevaleren in haar re pertoire. En die groep kwam dan ook. De vijfmansformatie die aan vankelijk bestond uit Nicko Christiansen, Ted Oberg, John Lagrand, Henk Smitskamp en Cesar Zuiderwijk was nog volslagen onbekend toen de eer ste single uitkwam. De schijf, Murphy McCoy, werd dientenge volge te weinig gedraaid door de diverse radiostations, het plaatje kreeg nauwelijks bekend heid en behaalde slechts als hoogste "notering" een zestien de plaats in Veronica's tippara- de. Met het tweede plaatje, Sonny Boy, ging het al iets beter: het nummer werd een klein hitje. Toen de eerste elpee van Livin* Blues uitkwam, Hell's Session, was de naam van de groep ech ter meteen gevestigd. Vergeten was plotseling de witte blues van Cuby..... In datzelfde jaar, 1969, ging de groep voor een tiendaagse tour nee naar Engeland. Peter Green, ex-sologitarist van John Mayall en destijds bij Fleet wood Mac, was zo onder de in druk van Livin' Blues, dat hij de groep naar Engeland haalde. Na Engeland kwam België, waar onder andere werd geconcer teerd met Muddy Waters. Ook in West-Duitsland werd Livin' Blues een graaggeziene en veel gevraagde groep. Ondanks de talrijke buitenlandse successen speelt de groep toch het liefst voor het vaderlands publiek, waarmee zij tijdens de optre dens een bijzonder goed contact hebben. Daardoor wordt er geïnspireerd gespeeld en veel geïnproviseerd. Een groot aan tal nummers wordt dan ook op de Bühne geboren: resultaat daarvan zijn de elpees Wang Dang Doodle, Bamboozle, Roc- kin* at the Tweed Mill en Ram Jam Josie, dié binnenkort zal worden uitgebracht. Oók een nieuwe single, de zevende al weer, wordt verwacht. Titel zal zijn: Pain Setta Petal. Momenteel bestaat de groep uit Nicko (zang, sax, timpala's en bongo's), Ted (sologitaar), John (mondorgel), Ruud van Buur en (bas, ex-Groep 1350) en dc En gelsman Kenny Lamb (drums, ex-Jelleybread en bij Uvin' Blues opvolger van onder ande re Zuiderwijk, Dick Beekman, Johnny Lejene en Arjan Kannln- ga). Het concert in Arcade begint om 20.00 uur, In de pauzes zal optre den de Engelse folksinger. P. J. Calinan, die ook in het voorpro gramma van Earth and Fire zou spelen. Dat optreden werd afge last en daarom begeleidt Callnan zich nu morgenavond op de gi taar voor het ongetwijfeld weer eens in groten getale toe gestroomde Arcadepubüek. ï_7 Schiedam Slechts 33 ouderpa ren hebben zich aan hun woord gehouden-om drie weken lang een Noordiers kind onderdak te verschaffen. Van de 73 die zich daartoe bereid hadden ver klaard, hebben zich er veertig teruggetrokken. Dit is gebleken na de onlangs gehouden voor lichtingsavond over het leven van de kinderen ïn Noord-ïer- land. De Wijk vereniging Groenoord en omstreken heeft nog achtten gastgezinnen nodig om alle Noordierse kinderen, die op 27 december aankomen, onder te brengen. Aanvankelijk zouden er 45 komen, maar het comité hulp aan Noord-Ierland heeft een verzoek binnen gekeregen om nog zes kinderen hier een tijdelijk verblijf aan te bieden. Dit maakt het probleem van het tekort aan pleegouders nog gro ter. Er wordt dan ook een dringend beroep gedaan op de bevolking beroep gedaan op de bevolking om mee te kunnen werken aan de huisvestingvöu de kinderen. Informaties zijn verkrijgbaar bij mevrouw A, Kan, tel. 704762. Het benodigde geld voor de op vang van de kinderen is binnen. Enkel e dagen geleden werd de achttienduizend gulden over schreden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1