Zeven exposities in museum 99 99 Schakelstation aan Borodinlaan Uitzicht op Nieuwe Haven door trapbomv Vijftien te snel adverteerders 2 kranten voor één prijs Peuter speelzaal m januari Ouderverenigingen gaan samenwerken Woningen Kantoren Bedrijfsruimte Parkeercarage Jacht haventje Speelweide Frankeland bebouwing is onzeker Volkskerstzang in. Marimüskerk Vertrek jonge gezinnen nadeel voor -paarbank Artistieke kerststukjes BERICHT Brommer tegen trekkahel: armbreuk Ander klachten nummer Ponderdag 2D december 1973 SCHIEDAMSCHE COURANT ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262568 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina-s 99ste jaargang no. 24909 Nieuwbouw op historisch t Schiedam Er bestaan om in ,,'t Nieuw Werck" 130wonin- gen te bouwen. Daarbij jeen parkeergarage en een aantal bedrijfsruimten. De plannen werden gisteren bekend ge maakt. 'Nieuw Werck" is 'het zestiende eeuw se complex dat wordt ingesloten door de Oranjestraat, de Nieuwe Haven en de Westvest. Nu staan daar ondermeer de Lutherse i; kerk, een slijterij, een drukkerij en enkele pakhuizen in de voormalige mouterij De Oliphant. Deze gebouwen zullen niet worden gesloopt. De bedoeling is dat de ;V; rest in de driehoek tegen de gron&gaat. De woningen zullen voor een. deel uitzien op het water van de Nieuwe Haven, waar een klein jachthaventje zal worden aange- legdJHet plan is vier. types wo- ningen te realiseren, variërem Schiedam Op de verga dering van de-commissie stadsontwikkeling: is gis teravond duidelijk gewor den dat het onlangsont hulde plan voor da bebou wing van het terrein van de gesloopte Frank eland- kerk waarschijnlijk^ ia>: de prullebak kan. KVPfra ctï evoorzits ter mevr. 'M. A. C. Taverne deelde met het D'66-lid Aad Wiegman mee. dat inder- tijd in het koopcontract de bepaling is opgeno-_ mén, dat aan de karit vahr de Warande uitsluitend laagbouw mag komen. Het huidige bouwplan voor ziet in een torencomplex, dat ook aan de kant van de Warande hoog oprijst Juridisch maakt het plan daardoor weinig kans meer. van dertig vierkante meter tot honderdentwintig vierkante me ter. Zeker is dat de woningen zullen worden gebouwd in de premie sector. Nog .niet besloten Is of het huur of koopwoningen zullen worden. Midden tussen de bebouwing zal een speelweide 'komen, die uit loopt naar het jachthaventje. Dat haventje zal plaats bieden aan tussen de'twaalf ea twintig boten. Nagenoeg alle woningen zullen een terras op het zuiden krij gen. Gebouwd zal worden in. Schiedam De Wijkvereniglng Groenoord en Omstreken houdt zaterdagavond in de Sint Mattl- nuskerk de traditionele Volks- 'kerstzang. Deze is gratis toe gankelijk voor alle bewoners van Schiedam-Noord. Tijdens deze bijeenkomst, die omu achtuur begint, zal burgemees- ter H. Roelfsema het kerstevan gelie voorlezen. Voorts verlenen medewerking; het bejaarden koor Spalandia onder leiding van C. J. van Mansutn, het her vormd kerkkoor Kethl; dat ge- dïrgecrd; wordt doortde-heei^H. p. de Sterke, het paröchiekoor van de Sint Martinuskerk onder leding van de heer H. Pancuret. ne het jeugdkoor Happy Gene ration en. de heer C. Dubbeld. die de kerstzang begeleidt aan het orgel. Mevnuw L; Bon- neur-Coelers zal gedeelten uit de profetieën voorlezen. Programma's zijn in de kerk aan wezig. terrassen, wat een bijzonder aardig gezicht zal opleveren. Er komen drie wooncompexen. Tussen de woningen komt een parkeergarage voor 133 auto's. Het dak daarvan zal dienen als voetgangersgebied. De inrit komt aan de Westvest. MONUMENT De kantoren die in het complex zullen komen worden onderge bracht in het te restaureren mo nument De Oliphant. Dir uit de zeventiende uuew stammende gebouw zal uiterlijk ongewij- zegd blijven. De bedrijfsruimten voornamelijk showrooms, komen op de weste lijke hoek van de Oranjestraat met de Lange Nieuwstraat, De daar gevestigde drukker»] en een slijter in de Oranjestraat zullen echter blijven. De meester leden van da commis sie waren gispeen enthousiast over het plan. Enkelen hadden het alleen graag gezien in sa menhang met een bebouwings plan van het terrein van de voormalige Frankelandkerk, dat aan de andere kant van de Nieuwe Haven ligt. Overigens lagen vroeger aan dit deel van de Lange Nieuwstraat en de Westvest de molens De Hoop (1727) en de Gnspersmot (1634). Van de2e molen is de oude gevelsteen nog te zien in de bestaande bebouwing. Gepro beerd zal worden hem in de nieuwbouw een passende plaats te geven. Schiedam De uitvaart van voornamelijk jonge gezinnen uit Schiedam is wat nadelig voor de Spaarbank anno 1820. De cijfers die de bank over de maand november geeft tonen dat duidelijk aan: het bedrag waarmee de inlagen de terug betalingen van de spaarbank overtreffen, blijft echter bij 1972 In de eerste elf maanden van dit jaar is dat bedrag 5.9 miljoen gulden, vorig jaar was dat 6.8 miljoen. Bij de Spaarbank anno 1820 werd in de maand november 11.808.288,48 gulden ingelegd en 11.879.212,93 gulden terug betaald. Een terugbetalings- overschot dus van 70.924,45 gulden tegen eveneens een te rugbetalingsoverschot van 363.181,62 gulden in november vorig jaar. Het tegoed van inleggers was op 30 november 1973 ruim 115 miljoen, tegen vorig jaar 30 november 105 miljoen, het aantal inleggers 69.609, tegen vorig jaar 67.654. Dat betekent toch een groei van het aantal inleggers. De aan de spaarbank toever trouwde gelden en de reserves waren per 30 november 1973 voor ruim 47 miljoen belegd in effecten, bijna 52 miljoen in onderhandse leningen en voor bijna 12 miljoen in hypothe ken, terwijl de onbelegde en de op korte termijn belegde gelden tesamen II miljoen be droegen. I Duidelijk is op deze moquette de ircp-vornvge bebouwing Ie zien. Aan de Nieuwe Haven jachlbaventje. - Schiedam De op de natuur ge richte verenigingen, de koniok- VUijkë-'Maatschappij- voor Tuin bouw en Plantkunde, afd. Schie dam en de vereniging van Voiks- tuinhouders „Thuriede" stelden bun leden in de gelegenheid zelf hun kerstversieringen samen te stellen. Voor Thuriede gebeurde dit dins dagavond in zaal Beatrix onder leiding van de heer Jansen. De dames van de vaste bloemschik- dub beschikken reeds lange tijd over de de nodige ervaring om zul-ks zelfstandig te doen. In hoeverre ze de sierkunst mach tig zijn viel op te maken uit de uitgebreide collectie wand en ta felversieringen die na afloop te bewonderen.viel. Leden van de KMVPT kozen de zaal van- het wijkcentrum Nieuwland ais atelier. Gister avond werd hier enkele uren ge werkt door de zelfstandige bloemschïksters en door begin ners onder deskundige leiding van mevrouw N. Kuiper-Si jt- hoff. H&r lag het accent op de tafei- versiering met diverse soorten ^_*S^kseiL^«tt4:Tee»ikaai«^ affuit-: vahgspunt. De docente gaf bo vendien énkele, tips over hoe de kerstversieringen in de hulska mers met bescheiden middelen kunnen bijdragen aan de sfeer van kerstmis. Het bleef niet bij tips alleen want met artistieke hand gaf ze hier aan zelf gestalte. Het resultaat van de avond was ook hier een verzameling fraaie kerstversie ringen die niet voor het beste vakwerk behoefden onder te doen. voor onze In verband met de Kerstweek kunnen advertentie-opdrachten voor onze editie van 27 dec. aj. uiterlijk worden aange nomen tot MAANDAG 24 dec. vóór 11.00 uur 's morgens. Schiedam Op het nog onbebouwde terrein ten noorden van de zoge naamde S-flats In Groenoord aan de Borodinlaan zal waarschijnlijk een gedeelte ter beschikking worden gesteld voor de bouw van een schakelstation. Deze elektriciteitsvoorziening is nodig om onder an dere flats in Groenoord stroom te leveren. Schiedam De RET heeft een schema opgesteld van de bus-, tram- en metrodiensten tijdens de feestdagen. De tijdelijke regeling ziet er als volgt uit: Zondag 23 december: een ver- sterkte dienst als op de autoloze zondagen. Maandag 24 december: zaterdag- dienst, ook de vroege perso- neelswagens rijden als zater dag. Dinsdag 25 en woensdag 26 de cember: 'normale zondagdienst. Deze dienst is niet versterkt zoals op de autoloze zondagen. Donderdag 27 en vrijdag 28 de- cember: metro, tram en bus rij den als op de normale werkda- .gen. Op vrijdagavond wordt bo vendien de versterkte koop avonddienst uitgevoerd. Zaterdag 29 december: normale zaterdagdienst. Zondag 30 december: versterkte zondagdienst. Maandag 31 december: zaterdag- dienst met in de spitsuren, een hogere frequentie dan op zater dag. 's avonds wordt de" dienst anzienlijk beperkt. De speciale dienst op Oudejaarsavond wordt nog nader bekendgemaakt. Dinsdag: 1 januari: normale zon dagdienst. Deze begint een uur later dan gebruikelijk is op zon dag. Rottardamscb NieuwaNatf met het laaUte binnen- ®V «mfiehtinfl I Garf en» nu opdracht e<* bil 14 dagen fint* «nlga varpl.chtng, da SC an RN te bezorgen en ontdek zelfde veto pliwpuntwv I Deza bon in open «nv»iop. zonder posu«g«i. Rottsrdamtch Niiuwiblad. anttvoordmimroe/ 834, fioUKda» •tuur riAv.: «fcSCanfWHfcftmQWteMir Ml» «raat woonpt. Flessen en een kaars Schiedam De Jeugdhaven Nieuwland aan de Albardastraat houdt maandag 14 januari voor het eerst een peuterspeelzaal. Kinderen van tweeënhalf tot vier jaar kunnen dan van negen uur tot half twaalf in het club- huls terecht. Het is de bedoeling, dat de peu terspeelzaal voortaan elke maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag op deze tijden open is. De peuters worden onderge bracht in een speciaal voor hen in te richten ruimte. Een vaste deskundige kracht zorgt voor de opvang van de kinderen. De kosten zijn een rijksdaalder per ochtend. Inlichtingen over de peuterspeelzaal zijn verkrijg baar bij de Jeugdhaven» tele foon 70467. Naast het trafostation zal ook een ruimte worden gereserveerd voor een speelterreintje. Het resterende gedeelte zal kunnen worden gebruikt voor bebou wing met eengezinswoningen in aansluiting op de ten noorden van het bouwterrein gelegen buurt. Oorspronkelijk was dit gebied be stemd voor het bouwen van scholen. Dit ging echter niet door, omdat de schojen aan het Bachpiein verrezen. In de com missie stadsontwikkeling be schouwde men dit plan over het algemeen positief. Alleen com missielid Aad Wiegman had zijn bedenkingen tegen de bouw van het schakelstation. Hij vroeg zich af of het niet mo gelijk was dit lelijke gebouw desnoods onder de grond te stoppen. Wethouder Bol m er 3 antwoordde dat het schakelsta tion nodig was, omdat het onder andere cok voor de verbindin gen met Vlaardingen moet gaan' zorgen. Hij zou contact opne men met de Technische Bedrij ven of het mogelijk was het sta tion onder de grond te %tcppen. c? Schiedam Een bromfietser is op de rotonde van de Nieuwe Haven bij de Oranjestraat tegen een tussen twee auto's gespan nen trekkabel gereden. Hij liep daarbij een armbreuk op. De voorste auto, die de andere auto op sleeptouw had. stopte dusdanig, dat de trekkabel voor bet einde van het fietspad kwam te hangen. De zestienjari ge bromfietser kwam te vallen. Schiedam Op Rijksweg 19 zijn vijftien processen verbaal uitge deeld bij een snelheidscontrole. Ter plekke geldt een verbod harder te rijden van 90 kilome ter. Dé hoogst gemeten snelheid was 123 kilometer. Met Ingang van vandaag is het klachtennummer van onze krant gewijzigd. Men kan de klachten tut en 18.39 en 20.90 uur opge ven via telefoonnummer 26,12.11 0 In het Stedelijk Museum zijn momenteel zeven exposities te (bezichtigen. Gisteravond open de mevrouw C. O. Verweij-De Graoff, wethouder van culturele zaken erv voorzitter van de commissie voor het Stedelijk Museum, de grootscheepse ten toonstelling, die tot en met 20 januari voor het publiek zal zijn geopend. De tentoonstelling bestaat uit zes nieuwe exposi ties en uit de Oostduitse ex positie "DDR Graphik crus Dres den", die gisteren voor de tweede maal werd geopend. De zes tentoonstellingen laten o.m. werk zien van Jozef van der Horsrt recctie-obfecten), Willy Meyer Osburg {schilde rijen en tekeningen) en Piet Fiooie {"America the beauti ful"). Verder zijn er de kin- dertentoonstelling "Pa ui us de boskabouter en Piggetmee" en de kerst-expositie "Rondom de Kandelaar"; bovendien zijn al- Ie aanwinsten van hei museum in 1973 bijeengezet. Schiedam De drie in Schiedam werkende verenigingen van ouders en verzorgers van gesstelijk gehandicapten hebben be sloten tot een an uwe re samenwerking. Het gaat om de ver- «liging „Heltp Elakder" (algemeen), „Philadelphia" (Protes- tant-Chrsitelijk) en „Voor het Zorgenkind" (Roonw-KathoU). Samen vormen zij nu de „Federatie van Ouderverenigingen m". Het federatiebestuur bestaat uit afgevaardigden uit elk vara de verenigingen. In dit bestuur heeft ook een maatschappelijk werker van de sociaal pedagogische dienst zitting. Deze dienst s een instelling voor maatschappelijk werk, die hulp verleent aan gezinnen ten behoeven van geestelijk, gehandi capten en hun ouders en verzorgers. Het doel van deze samenwerking ig te gaan zorgen voor een be tere communicatie met de gemeente en de instanties, werk zaam op het gebied van de zwakzinnigenzorg, Zij zal tevens propaganda gaan maken voor en voorlichting geven over de oudervereniüig en haar ctiyiteiten. De drie ouderverenigingen, die na een aantal besprekingen in het afgelopen jaar to elkaarzin gekomen, hebben reeds eerder samen gewerkt op het gebied van de gespecialiseerde vaka- tie- en vrijetijdsbesteding. Het correspondentie-adres van de federatie si: postbus 294, Schiedam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1