'Ik geef mezelf weini SVV MOET PUBLIEK WEER OVERTUIGEN tegen Schafer naar Hermes DVS Ton Krijgsman DOOR FUSIE STRAKS TWEE TRAINERS. Op langere termijn meer mogelijkheden DRIE THUISDUELS W 'Jfi 4 SCHIEDAMSCHE COURANT ZATERDAG 22 DECEMBER 197 SVV herhaaldelijk volt. Schiedam Deze week gleden er twee interessante uitnodi gingen In Hermes' brievenbus. Aan beide zal gehoor wor den gegeven, hetgeen wedstrijden tegen o.a. Sparta en FC Utrecht inhoudt. Volgende week zaterdag speelt Her-, mes op Harga tegen Sparta. Het is nog niet zeker of Leo Steegman met zijn eerste elftal komt, of dat 'ie het met zijn C-formatie probeert. Dankzij Utrechtse relaties van beling; „Het tijdstip is nog niet Henk "Nebbeling is Hermes DVS bekend, maar ze zijn van bovendien gevraagd mee te om het op eer dinsdag te. doen doen aan een zaalvoetbal-toer- -wanneer het hele voetbalpro-' nooi in de Cathanjnen-sporthal, gramma van de zondag ervoor Andere deelnemers zijn FC is afgelast. Een geweldige leuke Utrecht, FC Amersfoort, Wage- uitnodiging. We hebben er bij tringen en Elinkwijk. Henk Neb* zonder veel zin in". Schiedam Ton %rijgsman, de bij het Dordtse Bouwlust boksende Scbiedamse vedergewicht, bokst op tweede kerstdag in Dordrecht tegen de Duitse vedergewicht-kam pioen Schafer. De partij is een onderdeel van het Kerst gala van de SC Bouwlust tegen de militaire boksploeg van f Rinus Krijger. De militaire ploeg is aangevuld met een j tweetal Duitsers. De wedstrijden In gebouw Americain beginnen om 2 uur. Schiedam „Dat ik het zou worden, nee dat geloof ik niet"... Zo benadert Frans Geluk (34) trainer van de korfbalteams van Schie dam, de op banden zijnde fusie met het Rotterdamse Spangen. Het moet een trainer een onbevredigend gevoel geven, ergens aan te werken in de weten schap het karwei ongepo lijst te moeten afleveren, Erger nog, in andere han den overdoen. „Och, fru strerend is het niet, je bent tenslotte met een competi tie bezig, maar het is na tuurlijk nooit leuk om te weten dat je iets niet kunt afmaken. Je bent aan 't bouwen en dat betekent bij mij minstens drie jaar". Toch ziet Frans Geluk er niet naar uit dat hij de rol van „ge kwelde" coach kan spelen. Hi] Is In eerste instantie Schiedams huidige trainer en wat straks gebeurt... Wie dan leeft die dan zorgt. AI komt hij er openhar tig voor ui* wel enkele contac ten met andere cïubs te onder houden en ook in januari al wil weten waar bij aan tot hij toch liever over van dit moment Want met. de woorden;, „Die fusie wordt heel serieus voorbereid, zelfs onderzocht door een spe cïale commissie", neemt hij van Schiedams toekomstplannen reso luut afstand. Schiedam van dit moment is nog steeds „zijn" Scihedam. Daarover: „We heb ben een wat moeilijke start gé- had, de klat zat er in. Daarna dacht ik even dat het beter ging. we speelden toen tegen Blauw Wit en namen een ruime voorsprong. Maar ineens ging het weer mis en maakte de te genstander toch weer gelijk. Daar gaan we weer dacht jk toen"... Toén, want Schiedam deed weer een beroep op routinière Nel FRANS GELUK frusirerend is het niet Majoor, waarvan Frans Geluk zegt: „Een speelster die we ge woon nodig hadden". En^-al ver speelde Schiedam in de huidige micro-competitie al zeven pun ten. de weg omhoog wérd weer gevonden, „Niet dat we koplo per Zwervers direct ai benade ren. die verspeelden pas één punt, maar we zijn er toch weer bij en dat was voor mij het belangrijkste", reageert Frans Geluk verheugd. STIMULANS Ineens zïï de stimulans er weer een oppeppend praatje. Een nog steeds wat aanvechtbare vorm van coaching, „want", moti veert hij zijn gedrag, „je doet maar wat, omdat je niet weet wat nu wel of niet- is toege staan. Dc ene scheidsrechter vindt bet goed terwijl de ande re, zoals ik laatst 2elf mee maakte, je al wegstuurt omdat je met een been in het veld stapt". bet resultaat van een in dat opzicht wat traag denkend korf- balbeleid. Zijn bij volleybal en basketbal time outs een norma le zaak, bij korfbal is de coach nog steeds afhankelijk van de arbitrale interpretatie. „Wisse len mag sinds kort wel", rea geert Frans Geluk verheugd, „maar, dat moest ook wel, want iedereen ging werken met gefin geerde blessures. Zo kon je wel een op dat moment zwakker draaiende speler vervangen". OEFENMEESTER Hoe belangrijk die ontwikkeling van de korfbalsport („De sport met in Nederland na voetbal de meeste beoefenaren", aldus een trotse Frans Geluk) voor Schie dams trainer wel Is, bewijst hij door zijn Inschrijving voor de cursus oefenmeester In Zeist. „Ik weet nog niet of ik het ook kan opbrengen, tenslotte gaat ér ongelooflijk veel tijd inzitten, maar ik zie het wél als noodza kelijk", aldus Frans Geluk. In", verklaart hij, „maar als ik- Nochtans blijft het voor hem zie hoe hier in Schiedam de be langstelling is voor korfbal blijft het een wisselvallige zaak. Soms zit er op zondag ineens een volle tribune, maar de an dere keer is het net als nu" waarbij Frans Geluk de 1 strekt naar de tijdens.het i tegen Thor veertien aanwei kijkers. Een duel waarin hij echter be wees vooral ook coacht te zijn. Steeds weer went hij een. van zijn pupillen naar de zijlijn voor een 1 taktische raad of zomaar [Is nu", nwezlge een open vraag, wie volgend seizoen de door een fusie nieuw gevormde vereniging zal gaan trainen. „Een tweemanschap zie ik niet zitten,' dat' ^doe ik niet", reageert hi jresoluut. „Ik wil het echter tijdig'weten;, zodat ik nog bp zoek kan nahf een an dere vereniging. Bij vóórbeeld naar Veiox, ;een jongevereni ging met een 'endrrni' popèntieél aan jeugd". Maar tot dat mo ment, is Frans Geluk „Schie dammer", hard werkend aan zijn idéaal, een terugkeer in de kopgroep. Ger Robbemond zoekt hef gat dat bij DOOR HANS SOETERS Helmond Sport, waarvan Renö van Eek zei: „\Vinst was voor ons gewoon bittere, noodzaak, na de klappen die we hadden ge kregen, moest hét; elftal weer eens winst proeven;', onstuimig de aanval zou dicteren? Bob Maaskant was gewaarschuwd. de koplopers. Schiedam SVV en Bob Maaskant staan weer met alle benen'op de harde, on gesubsidieerde grond van Harga. Omdat de roodgroe- M Erigade/bntluisterd:uit Het jljn Mk d0 ,B00rden de, schemering van n° van Bob Maaskant: „Ze spelen Daarom ook wax het ook SW's voetbal dat tégen het gemene vijfde plek in de totaalstand die aanzit". Krachtvoetbal. Maar wist SVV' dit'riiet veel eerder? Het bad moeten beseffen dat Helmond Sport, waarvan René van Eek zei; „Winst was voor goed? Zelfs klasseerde Wagenin- gen zich op gelijke hoogte met SW, dat bovendien de altijd on berekenbare s^mi-derby tegen For tuna in het programma wist. Maar tevens bood SW's doel. saldo te weinig houvast en stak schril af tegen die van genoem- Wat. Bob Maaskant in Helmond 5-1, Excelsior 4-1) nu niet direct die garantie boden om een be legering succesvol door te voe ren. Daarvoor ook waren SW's recente overwinningen te wan kel. mond te voorschijn stap te... DSSrom. Weg periode- titel. Weg oók dat volle Harga waar Bob Maaskant zó intens naar streeft? dicteerde was even dapper als riskant. Zelfs al schuift SW met spelers ais Jan Coenen, Paul Roodnat en Theo van Tole do een aantal onbevreesde pion nen naar voren. Was het daarom, dat SW in Hel- mor.ds sportpark „De Braak", moest winnen? Was het daar om, dat de Schiedammers niet tevreden waren met een meer dan acceptabele deling? Gokte SW te hoog? Overschatting van Nochtans verhoogde inkomsten. gewoon bittere noodzaak, na Binnen enkele weken al start de Schiedam Slechts vier duels vormen het handbal- programma voor het ko mende weekeinde. Waar mee ook weer niet gezegd kan worden dat handbal- minnend Schiedam niet aan zijn trekken komt, want met drie' thuisduels vangstijd, halfiwaalf 's mid dags, voor Scylla weer eens een normaal tijdstip! Dit dan ook voor Hoogvliet, een van da zwakkere clubs in de tweede klasse A. Maar tot ieders ver rassing bedwong datzelfde Hoogvliet .het toch weer niet zwakke HoIlandiaan-3 en be haalde een 19-10 zege. Spartaan. Een oude bekende voorde Schiedamsen, die daar door weten dat de Rotterdam se aanvalskracht vooral schuilt in de productiviteit van vooral 1 speelster. Slaagt UVG er in dit wat eenzijdige gevaar te beteu gelen dan rest Spartaan weinig kans op een goed resultaat. De vraag is echter hoe UVG de re cente nederlagen heeft ver werkt. De fase waarin de debu tant thans verkeert is juist daarom zo belangrijk, want ver der terugzaken op de ranglijst maakt zo'n eerste optredenal leen maar moeilijker. biedt de sporthal Margriet Een topper wordt ongetwijfeld de desondanks een aantal aan trekkelijke ontmoetingen. Alleen het damesteam van Wilton, speelt buiten Schie dam en ontmoet in Den Haag het gerenommeerd Hellas-2. Het is niet voor niets dat Wilton de komen de confrontatie wat extra gespannen tegemoet ziet. Tenslotte bewezen ook UVG en DWS dat de Haag se ploeg een te kioppen te genstander is. Te meer omdat DWS het zelfs pres teerde in Den Haag te win nen en Wilton zelf de eer- confrontatie tussen het heren- team van Wilton en koploper Schutters 2 uit Rotterdam. .Wil ton blijft hier slechts twee pun ten bij achter. Afgelopen zondag toonde Wilton tegen hét Dord(s« MOK twee gezichten. Een eerste helft waarin het trachtte met technisch verzorgd spel de te genstander te bedwingen, tegen over een tweede helft waarin de Scihedammers minder fraai, maar wel productiever speel den. Een combinatie van beide moet Schutters problemen kun nen bezorgen. De wedstrijd in de sporthal Margriet begint om 12.40 uur. BETEUGELEN Een periode waarin Wilton hef moeilijk bad,Thans is de eerste plaats in zicht oen equipe die in voorgaande duels (De Volewijckers, Volen- dam en Eindhoven) niet kon imponeren? Was het onderschatting?. Helmond Sport, toch wel een opponent waarvoor SW sinds vorig sei zoen, maar ook ver daar voor al, een hedlig ontzag kreeg. Het waren vorig seizoen de woorden van Rinus Gosens: „Helmond Sport speelt krachtvoetbal dat over de. schreef gaaten L de grens van het toelaatbare pas seert". Hetzijn thans ook de woorden Maar was, dat'ook echt wel zo? van Bob Maaskant: „Ze spelen Was SVV een serieuze gegadig- voetóal dat tegen het gemene de vóór die eerste plek in de aanzit". Krachtvoetbal. Maar tweede periode? Was het uit. wist SW dit niet veel eerder? gangspunt van Heerenveen, Het had moeten beseffen dat maar ook van Vitesse niet te de klappen1 die we hadden ge kregen, moest bet elftal weer eens whist, proeven", onstuimig de aanval zou' dicteren? Bob Maaskant was gewaarschuwd. bevroedde hij dat dat een onbezorgde aanvalstak- tiek verantwoord was. Een uit gangspunt, louter gericht op dat ene ideaal: de - tweede periode. Natuurlijk had SW's oefen- meester. gelijk doorte stellen dat winst, op twee fronten een voltreffer zou zijn. De achter stand op, periode-koploper Hee renveem (één punt) en de marge van vier ponten in de totaal stand rechtvaardigden een gok je- tot de verbeelding sprak. Het continueren van een verblijf in die kopgroep biedt een stabieler houvast; meer publiek en dus Waarmee dan ook de onvermijde* iijke vraag opwelt, of SVV dan echt geen topper is. De manier waarop de ploeg zich steeds weer van die opdoffers herstel de verdient waardering en duidt op karakter. Waardering ook voor de hoge plek op de rang lijst Dat alleen al is weelde die de roodgroenen sinds hun terug keer uit de eredivisie hebben moeten missen. Zo hezien is ér op Harga veel veranderd. Erg veel zelfs en ten goede. SW is completer geworden en door het aantrekken - van wat extra routi ne zeker ook sterker. Hierin past gewoon de inbreng van Bob Maaskant's enthousiasme. derde periode. Alle ploegen be ginnen, dan weer met. dé maag delijke nul als gelijkwaardig uit gangspunt. De praktijk bewijst dat het publiek eerst de,ontwik keling gadeslaat en eigenlijk pas na zes tot zeven duels iéts van spanning proeft. blijft is die totaalstand. Daarin een kansrijke positie blijft voor he'. publiek" een lok ker. SW gokte lin Helmond vooral óp de periode en miste daardoor op twee fronten de boot; Het roept vragen op. Waarom werd, een .alseizoenen durend angstcomplex voor duels op vreemde grond achteloos ter zijde geschoven? CONCLUSIE UITGANGSPUNT ste winst veroverde tegen de acijtcreerjvolgende nederla- het sterke Hygiëa, is die ex tra attentie verklaarbaar. Werd het vorige week een Jatertje deze keer betekent het aan- gen tegen EHC en Verburgh wacht het damesteam van UVG morgen om 'wee uur de ont moeting met het Rotterdamse STATISTIEK De statistiek bewijst dat Bob Maaskant door te stellen, we moeten winnen, voorbij ging aan het gepresteerde. De wed strijd in Helmond niet meegere kend, speelde SW acht uitduels waaruit vier punten wedden ver overd ten koste van de dóelcij- overd ten koste van de deelcij fers voor en 19 tegen. Het Hikt zelfs een succesformule. Maar om nu reeds te stellen dat SW in staat moet worden geacht vanuit de sub-top regel» recht door te kunnen stoten naar de; eerste divisie-top, lijkt een wat voorbarige, conclusie. Door die ingepaste routine en het zonder twijfel gunstiger pro» gramma ïr de resterende perio den, maken de voorspelling daf de top haalbaar is, niet tot een loze kreet. - Cijfers die duidelijk maken dat SVV s kracht niet buiten Harga Daarom is het duel van morgen gezocht moet worden. Zeker niet omdat Helmond Sport op eigen grond slechts één keer verloor, maar wel won van clubs als Vitesse (3-0) en FSC (1-0). Helmonds doelcijfers thuis: 14 voor en 4 tegen. Het zou echter te ver gaan om te stellen dat SW niet dat gokje had mogen 'wagen. Als *t Jukt. is tenslotte altijd nog een accep tabele uitspraak. Maar SW had wel moeten beseffen dat de op doffers (Den Bosch 4-0, Vitesse tegen Da Volewijckersineens weer die wedstrijd, die slechts een rol speelt, in de totaalstand. Wie periode-kampioen gaat wor den wordt elders beslist. Door te gokken op die periode nam SW een heel groot risico. Juist met de ogen gericht op de to taalstand had een behoudender uitgangspunt gerechtvaardigd geweest, 't Is alleen jammer dat het publiek voor de zoveel ste keer moet worden over tuigd...

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4