ven NIEUWJAARS- VOORSTELLING GROOT SUCCES SCHIEDAMSCHE COURANT Bewoners Zuid boos op huurdersbond vredige jaar wisseling in imstigfe straten Lijst met milieu-heffingen blijft strikt geheim Gehoord Inbraken Industrieën betalen meer dan alleen belasting Bevolking vervuilt water ook aanzienlijk JAN EN KAAT STELEN DE SHOW Minder „plezier" als voorgaande jaren Stil oud en nieuw in Maasland gekraakt Uitbreiding huisvuil- containers in Zuid BRANDJE GLASHANDEL 9 Enthousiast voor nieuwe traditie Schiedam De 46-jarige Schiedammer H. van der H. is gewond geraakt tij dens een parkwandeling bij de VLaardingerdi j Hij was op stap ge met zijn hondje. Ee dere vierpoter, die r park losliep, had zin in een robbert Ten 'eri al gdUw" de beide honden overigens niet vi, - gevecht. Het 11. voorwerp was dit kee bass. Hij struikelde een gegeven ogenblik e moest gewond naar he Noletziekenhuïs worden gebracht. Hij zal het nieu we jaar met een been in het gips moeten beginnen! zijn linkerbeen bleek te zijn gebroken. Gehoord in een vollopende zaai van het Passage Theater uit d mond van een bezoekster, die tegen haar buurvrouw zei: „Wordt dit theater dan nog wel eens gebruikt?'1. Nu mag de zaal wei meestal niet zo vol zitten als gisteravond (de kaar tjes werden gratis wegge geven door het gemeente bestuur), maar zo erg Is hét nu ook weer niet. TRADITIE Maasland „Een rustige jaar- •i Wisselmg", aldus de Maaslandse J politie. Dat sloeg niet op het ge- luid van de rotjes, want daar- Can;, was goed te merken dat >pk Maasland meer geld aan Avuurwerk had uitgegeven dan Joolt tevoren. Hier en daar gloel- Jde een kerstbomenbrandje en ^sneuvelden enkele verkeersbor den,-. maar de in grotegetale rond de Herenstraat verzamelde -jeugd had het toch wel gauw /gezien. bezocht WiAi' de nieuw- J. jaarsreceptjes; Nachts om kwart over twauv? kwamen de £65-plussers elkaar in het dien stencentrum de beste wensen V/ overbrengen. Rond hét middag- 1 uur geberude dat in de' kantjne /•van MW '27 voor leden en do nateurs en later in de middag recipieerde het gemeentebestuur in de raadszaal. Schiedam De Bewonersvereniging. Schiedam—Zuid is zeer gebelgd over het optreden van de Bond van Huurders en Woningzoekenden. Deze heeft zander overleg met de vereniging een actie gevoerd te gen de slechte televisie-ontvangst in de Gorzen. Schiedam - Onbekenden hebben uit een woning aan de Polder weg sieraden en geld weggeno men. Zij kwamen binnen door een ruit in te drukken. Uit een Fotozaak aan de Hoogstraat werden een filmcamera ter waarde van 850 gulden en een vijftal filmpjes gestolen. De eta lageruit (waarde 700 gulden) werd aan diggelen geslagen. Een modehuis aan de Gerrït Ver- boonstraat kreeg ook ongewenst bezoek, Uit de vernielde kassa werd zeshonderd gulden meege nomen. Uit de drogisterij daar naast werd ook een kassa ge leegd: buit tachtig gulden. De vereniging is van mening, dat de Bond haar belangen onder mijnt. Zij is namelijk de enige instelling in Zuid, die als rechts geldig contactorgaan voor de Gorzen bij de gemeente en an dere instanties functioneert. In een stencil aan de Gorzenaren stelt de Bewonersvereniging, dat bij het zoeken naar een op lossing voor het ontvangst-pro- bleem men de betreffende in stanties op een realistischer wij ze moet benaderen dan de Bond heeft gedaan.. Deze beëindigde zijn actie met een hearing in het Schiédamse stadhuis, aldus de vereniging. Zij vermeldt in haar, schrijven, dat de moeilijkheden zouden kunnen worden opgevangen door. aansluiting op een kabelte levisienet. Hiervoor zou elk ge zin ongeveer tachtig gulden per jaar moeten betalen. Met nadruk zegt de vereniging zich te distantiëren van de Bond van Huurders en Woningzoeken den. Schiedam Uit de wa gen van A.K., die ge parkeerd stond aan de Dr. Zamenhofstraat zijn een cassettere corder, twaalf band jes, een toerentellér en een tweetal scha penvachten gestolen. Schiedam Bij de door de Schie- damse Gemeenschap onlangs gestarte kursussen is nog plaats. Dagelijks kan men zich daarvoor opgeven bij het bu reau van de SG in het Prove niershuis. Het bureau is geopend van 8.45 tot 17.30 uur. Er is nog piaats bij de kursussen werken, met klei (1 en 2), bridge (1 en. 2), be sturen en vergaderen, Spaans voor beginners, Spaans voor1 enigszins gevorderden, algeme ne basis opleiding sport, Neder lands voor buitenlandse werkne mers, dammen cn op de kursus voce ouderen. fshiedam Het aantal huisvuilcontainers in de Gorzen wordt uitge breid. De extra containers komen te staan in de Lekstraat, de Nieu we .Maasstraat en de Poortugaalsestraat. Hierdoor woitit het gebrek aan plastic vuilniszakken voor de Gorzenaren minder nijpend. Bewonersvereniging Schie- neer het huisvuil eens per week öam-Zuid doet een beroep op de wordt opgehaald. Volgens de be- wijkbewoners om de containers 'wonersvereniging zou dit een zo nétjes mogelijk te houden. aanzienlijke bezuiniging opleve- ;Zij wijst erop, dat de Vrom- ren, omdat de vuilniszakken nu dienst Zuid heeft uitgekozen om meestal maar half gevuld zijn. met het gebruik van huis vuil containers te experimenteren. Reacties kunnen worden opge- vereniging vraagt de bewo- stuurd naar de. heer H.J. van hers, wat zij ervan vinden, wan-; der Poort, Oude Maasstraat De dief had de wagen eerst gestolen en la ter achtergelaten ift de Van Deventer- straat. Schiedam De brandweer heeft bij een glashandel aan de 'Kreu- pelstraat een beginnend brandje moeten blussen. De politie ver moedt dat het vuur is aangesto ken door baldadige jongelui. De schade is niet bekend. WOENSDAG 2 JANUARI /J ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 261211 SCHIEDAM EN KETHEL i pagina's 99stt jaargang no. 24907

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1