Landskampioen Noordwijk kanHDVS niet aan Excelsior bedwingt HBSS DRZ imponeert Sparta's amateurs Talloze nieuw jaars recepties Persteam net niet naast GSS Scliool- basketfeal- toemooi Juliana onopvallend 4 WOENSDAG 2 JANUARI 1574 een .nog beter jaar Ook bi| UVG gingen tie •glazen omhoog .op Schiedam Een zaalvoetbalteam geformeerd uit sportjournalisten van de regionale bladen van de Sijthoff Pers, verloor met 4-5 van tweede kiasser GSS. Enkele weken geleden nog incasseerde het pers team een duidelijke ne derlaag tegen KMDi Het zag er in de sporthal Margriet overi gens niet naar uit dat GSS nog in moeilijkheden zou komen. Schiedams huidige topscorer Een van den Driessche opende de score, maar Elbert van den Eerg bracht de partijen weer op gelijke hoogte. Ben van den Driessche (2X) en Peter Hertog voerden voor GSS de score op tot 1-4. Toen pas kwam het pers team terug. Wim de Lange be nutte eendoor arbiter Molen dijk toegekende strafschop, 2-4, waarna Hans Soeters voor 3-4 zorgde. Maar weer vergrootte GSS, ditmaal via Chris van Gerven, de voorsprong: 3-5. Nogmaals een treffer van Wim de Lange bracht nog even de spanning terug, maar toen de zelfde speler in de laatste se conde achter Henk Schiermanni de paal trof, was de strijd be slist. Uitblinkers bij GSS waren Ben van dep Driessche, Chris van Gerven en - Peter Hertog, terwijl in het persteam laatste man Peter Kluijt en doelman Frans de Mol een voortreffelij ke wedstrijd speelden. Scheids rechter Molendijk leidde het sportieve duel bijzonder pret tig. Schiedam-voorzitter Jo van der Touw temidden van de afvaardiging van de Schiedamse scheids- iredh tersveren j ging. Schiedam Ook in de voorbije dagen bewezen de voetbalclubs het regelrecht oneens te zijn met de competltieloze periode, Het aantal oefenwedstrijden is groot. Afspraken, vaak lang van te voren gemaakt, om het zd noodzakelijke wedstrijdrit me maar niet kwijt te raken. SVDPW-SATELL1ET 2-1 Zo ook SVDPW dat met vier invallers oefende tegen de Vlaar- dïngse zaterdag-eersteklasser Satelliet. SVDPW won met 2—1, maar wel werd duidelijk dat deze derde wedstrijd binnen een paar dagen iets te:veel van het goede was. Toch werd -ervan beide kanten zeker niet slecht gevoetbald, maar door doelpun ten van Kreijsser en Slavenburg veroverde SVDPW al in de eerste helft een 2—0 voorsprong. Ook dn de'tweede helft bleef SVDPW de technische betere ploeg, maar moest in de slotfa se toestaan dat de equipe van trainer Ccen Poulus de achter stand verkleinde tot 21." SCHIEDAMSE BOYS-NV1 1 Met de 33-jarige Chris van Gerven onder de lat oefende Schie damse Boys tegen derde kiasser NSV naar een 1—1 deling. Geroutineerde Chris verdedigde met veel bravour zijn veste en toen. bleek dat ook de andere, al eerder teruggehaalde „oudjes" het jeugdige NSV konden weerstaan, ontwikkelde zich op Harga een leuk duel. Pas in de tweede helft resulteer de dit in doelpunten. Voor Schiedamse Boys was het Schenau die voorbereidend werk van Nico Doef goed afrondde. Toen enige tijd later de Schiedamse defensie bleef staan voor ver meend buitenspel, maar de scheidsrechter liet doorspelen, moest ook Chris van Gerven een keer capituleren, DEMOS-imvS 1-3 Voor Demos werd het oefenduel tegen derde kiasser Indus ei genlijk een afgang door in eigen huis met 1—3 te verlièzen. Weliswaar ontbrak in de Schiedamse ploeg Ben van Schijn- del, maar de rest van het elftal speelde ongeïnspireerd en on derschatte Indus schromelijk. Een uitzondering hierin was echter Aad van "Dijk. Deze van SVV overgekomen „voetbai- rot" stak met kop en schouders boven zijn mede spelers uit. Er zal bij Demos, hoe dan oök, 'ingegrepen moeten-worden om. te voorkomen dat deze aloude Schiedamse club niet weg zakt naar lagere regionen. DRZ-SPARTA COMB. 5-1 Dat een oefenduel wel degelijk een positieve uitwerking kan hebben bewees DRZ dat in Kethel oefende tegen een Sparta amateur combinatie. En toen bovendien bleek dat de Schie dammers er weer eens lustig op los knalden, werd het boven dien een prettig duel. Voor de Schiedamse doelpunten zorgden Ruud Slavenburg (2x), Rob Slavenburg, Jan van Grootyeld en er Heijster. Vooral van Rotterdamse zijde veel waarde ring voor het technisch verzorgde en vooral snelle spel van DRZ, dat door Sparta prompt werd uitgenodigd om volgende week dinsdag in Rotterdam nogmaals als sparringpartner te fungeren. Dan echter in een liehtwedstrijd, MARTlNIT-NEPTümiS 2-1 Had het Rotterdamse Neptunus vierde kiasser Martinit onder-' schat? In ieder geval nivelleerden de Schiedammers met een geweldige inzet de betere techniek van Neptunus en dat resul teerde al in de eerste helft tot een 20 voorsprong. Fraaie treffers ook, zoals de eerste door Gouka genomen hoekschop die door Van der Horst werd doorgekopt naar de vrijstaande Blom die hard inschoot. Blom scoorde ook de tweede Schie damse treffer, door met een beheerste lob de uitlopende Rot terdamse goalie te passeren. Het wat stevigere tegenspel van Neptunus resulteerde in de tweede helft wei tot een treffer,- maar verder liet Martinit het niet komen. FC1S-SVO o-o Veel geblesseerde spelers en eigenlijk geen gelijkwaardige ver vangers gaat FC Nieuwland parten spelen. Maar liefst vijf in vallers, waaronder zelfs een speler uit het vierde, onder streepten de problemen van trainer Rien Clarijs, „maar", verklaarde hij, „toch ben ik riet ontevreden, want in de ver dediging klopt het wel, maar in de voorhoede maken we geen doelpunten. Het gemis van spelers als Korporaal en Gouwe leeuw is daar toch wel voelbaar." Daarom ook beukte FCN langdurig zonder resultaat op de veste van SVO, maar verder dan drie schoten tegen het houtwerk kwamen de Schiedam mers niet- RFC-SCH1EDAM 1-0 Eindelijk dacht Schiedam-trainer Nico van Huet weer eens-zijn snelle spits Lemen te kunnen inzetten. Maar, hoewel de dok toren niets hadden kunnen vinden, weer ging Lemen door zijn knie en de kans dat. hij dit seizoen alsnog kan worden opge steld lijkt twijfelachtig. Tegen RFC maakte Schiedam weer de oude fout om te gehaast de diepte te willen kiezen, zonder dat er een, aanvaller aanwezig was om die passes af te wer ken. Ook RFC liet een aantal goede mogelijkheden onbenut, maar beschikte wel over een snelle spits, uying, die dan ook de enige treffer voor rijn rekening nam. FEYENOORD/JEUGD-PPSC 1-0 PPSC beleefde weinig plezier aan de oefenwedstrijd tegen de geselecteerde jeugd van Feyenpord dat was aangevuld met op contracten azende spelers. Het resultaat van de' Rotter damse ambitie was een bikkelhard -duel, waarvan Piet van. Veen, Lodi en Loek Kalden de dupe werden en met enkelbles sures het veld verlieten. Beide formaties lieten in het duel en kele kansen onbenut en troffen regelmatig het houtwerk. Een overtreding van Meindert van Veen <in de tweede helft, werd gehonoreerd met een strafschop, waartegen John Rost kans loos was. VRSVS AEOLVS 4-4 Met een aantal spelers uit het tweede "elftal experimenteerde Ursus-trainer Van der Meer tegen Aeolus. In die samenstel ling kwam Ursus wel wat te kort, maar besnorde Hans Cam- pen maakte hierep een uitzondering door weer eens ouder wets te voetballen en bovendien twee treffers voor zijn reke ning te nemen. Bravenboer en De Held zorgden voor het to taal van vier, maar ook Aeolus kwam reeds in de eerste helft tot dit aantal. DIIS'HOLLAIWIAAN 3-2 Even slechts leek het Vlaardingse HoIIandiaan een 'gelijkwaar dige sparricgpartner voor DHS, maar nadat Ronald Dijkstra en Paul Nijs de achterstand hadden omgebogen in een voor sprong, kwam HoIIandiaan er niet meer aan te pas. Na de then was het weer Paul Nijs die een solo doeltreffend afrond de, 3--ï, maar toen Henny Sla een overtreding beging en de scheidsrechter een strafschop toekende, verkleinde Hollan- diaar. alsnog de achterstand tot 2—2. Schiedam Vanaf half negen wordt niorgen in de sporthal Margriet door 64 teams gestre den om de titels in het eerste basketbaltoernooi voor scholie ren. De organisatie van dit toer nooi is in handen van de School- basketbalcommissie, die eerder moest besluiten het aantal van 83 ingeschreven teams terug te brengen tot 64. Zwijndrecht De volleybalteams van Juliana hebben tijdens het door Compri/Delta in de nieuwe sporthal Walburg in Zwijndrecht gehouden toernooi geen opvallen de prestaties verricht. Het heren team kwam pas na duidelijke ne derlagen tegen Flits en Compri/ Delta tegen Asblton/L50 tot een deling' en reikten door een zege tegen Sliedrecht Spart niet ver der dan een zevende plaats. Ook het damesteam verloor overtui gend van Compri/Delta, maar speelde gelijk tegen Gerard de Lange/RC en VCL De laatste wedstrijd tegen Radius/MVC werd weliswaar de beste wed strijd, maar eindigde via 1115 en 14—IS toch in een 0—2 neder- J&ag. Schiedam De eerste dag in het nieuwe jaar. De traditie wil dat op die eerste dag clubhuizen openstaan en recep ties en stuig is in's de banden in het Schiedamse clubleven wat strakker aanhalen. De eerste dag in het nieuwe jaar is/zo zegt de traditie, „niet aan te lopen". Een oud grap je daarover: breng in elk clubgebouw een toost uit en het nieuwe jaar wordt gegarandeerd „onvast" begonnen. En geklonken werd er. Op naderende kampioenschappen, verbouwingen, verhuizingen, of zomaar op een goed ver- enigingsjaar; wéér beter dan het vorige. Tradities. Net als de nieuwjaars receptie van de SV en HV Schiedam, waar voorzitter Jo van der Touw zijn alom beken de toespraak pleegt te houden. Rondom hem, ook al zo'n tradi tie, heel wat vertegenwoordi gers uit de Schiedamse sportwe reld. Maar op één punt brak Schie dam's praeses met het oude; de anders zo gebruikelijke „scher pe kantjes" waren dit keer uit zijn nieuwjaarsrede weggesie- pen. „Mijn toespraak bestaat", opende hij het nieuw jaar, „uit .vijf slokken Vijf teugen, waarvan de eerste bestemd is voorbeen sportief, goed jaar". I Via wibtoms tv/oorden, aan de weer '-^teruggekeerde Sander I Schel!, vertegenwoordigers van I de Schiedamse Scheidsrechters '[J Vereniging, \erevoorzitter Chris I van Dijk eit gemeenteraadslid I Arie Verlinde, werd de tweede I teug fbest^'md voor de officiële I opening van de nieuwe serre, I - die onder leiding -van bouw- f meestér Jo Ebben tot stand was gekoynen. Voor/ie honkbaljeugd, het MCB- team was Jo van der Touw's d/èrde dronk, „want", moti veerde hij de keuze om dit //team uit te roepen tot „Schie- dams" sportteam van. het jaar, „zij werden ongeslagen kam pioen van Nederland". Een foto van de kampioenen werd in de serre als blijvende herinnering onthuld. De vierde slok was voor Schie dams' meest verdienstelijke le den van het voorbije jaar, de heren Van Meurs en Van der Touw sr. Laatstgenoemde, door ziekte niet aanwezig, werd te vens benoemd tot erelid. Het bodempje in de glazen van de ruim 130 aanwezigen, bestemde Jo van der Touw voor een wat algemener probleem: „Het lijkt er vaak op dat het bestuur van een -vereniging van de leden is. 't Is soms alsof de leden denken dat ze 't -bestuur een plezier doen door te komen voetballen, 'k Noem maar een voorbeeld; als er een speler naar me toe •komt die zegt, „voorzitter er staan nog geen hoekvlaggen", en je zegt dan, nou dan ga je ze even pakken, ze staan in het materiaalhok, dan hoor je later, „ook wat moois" we hebben een voorzitter die te besodemietert •is om een paar hoekvlaggen te gaan halen". Ook de spel verruwing en het taal gebruik binnen de lijnen, ont- fnrak niet in Jo van der Touw's openingswoord. „Maar al te vaak wordt de scheidsrechter uiigemaakt voor „hondedinges". „Maar" bracht Jo van der Touw de lachers op zijn hand chiedam Met Cees Teerds voor vakantiegan ger Wim Houtman als ver andering bij HBSS en een Excelsior'20 dat aantrad zonder de geschorste Berry Janse, werd het oefenduel tussen de zaterdag tweede klasser en de zondag vier de kiasser een levendig, maar niet al te hoogstaand duel. Dat tenslotte resul teerde in een 1—1 eind stand. Was het HBSS dat in de openingsfase domi neerde, in de laatste fase van de eerste helft was het vooral Excelsior'20 dat het meeste vat op het spel had. Ook ditmaal was het weer HBSS'er Leen Rademaker die het speï op het midden veld maakte en dit leidde na 5 minuten bijna tot de openingstreffer toen hij drie man omspeelde, een pass op maat gaf aan Leen Dijkshoorn doch het schot vah Leen ging rakelings over. In de ploeg van Excelsior'20 was vooral Martin de Vette de ge-1 vaarlijke man en na een.-' solo, waarbij hij de HBSS achterhoe de op het verkeerde been bracht, liet hij tenslotte een zoe vend schot los dat echter be kwaam door Jan van Heest werd gestopt. Na 25 minuten keek HBSS tegen een achterstand 'aan. Door een misverstand tussen Wim Rade- •maker en'Jan van Heest kopte Wim Rademaker de bal jvoor de voeten van Wil van Gelderen, die toen'geen moeite had Jan van Heest met een harde schui ver in de uiterste hoek te passe ren: 0-1. Excelsior kreeg toen „vleugel tjes" en trok massaal in de aan val, waarfjij zelfs verdediger Wim Tieman meerdere malen in hét" strafschopgebied van HBSS was te vinden, HBSS wist echter het hoofd koel te houden en het spel naar de Excelsior helft te verplaatsen. Een schitterend schot van Wim van Est dat op de paal beland de had beter lot verdiend, ter wijl ook een schot vart Henk Scharloo net door keeper Van de Pas over de lat werd getikt. Eén minuut ,voor rust kreeg HBSS echter loon naar werken. Een vrije schop even buiten het strafschopgebied werd door Piet van Gul-ik oerh-ard ingeschoten, de bal ketste via het muurtje weer terug, waarna Piet de bal tegen de paal- schoot en bet bruine leder vervolgensdoor Leen Dijkshoorn in de touwen werd geknald: 1-1, Na rust werd in de ploeg van HBSS Erik Kooy ingezet op de spitsplaats en al snel -kreeg hij een unieke kans de stand naar 2-1 te schieten doch zijn schot werd prima door de Excelsior goalie gekeerd. Ook Excelsior kreeg de kans een voorsprong te nemen. Wil van Gelderen on dernam een schitterende solo langs de lijn, gaf vervolgens de bal op ma-at aan de geheel vrij staande Martin de Vette -maar diens schot ging. hoog over. HBSS was vooral in de tweede helft de betere ploeg doch tot doelpunten kwam het niet meer. Zowel Martin Meyer van HBSS als Andre van Stralen van Ex celsior'20 -kregen nog een goede kans hun club de winst te be zorgen doch hun schoten werden door beide doelwachten prima gestopt. Het einde yan deze wedstrijd, welke niet altijd even vlekkeloos door scheidsrechter Snel werd geleid, kwam dan ook met een 1-1 deling, waarbij het' vooral twee' klassen lager •geklasseerde Excelsior'20 zon der meer tevreden was. nieuw verenigingsjaar ,...Op een goed jaar". 1 Januari stond per traditie weer bol van de goede voornemens. Nu nog de uitvoe ring Noordwijk Met goed voetbal van Nederlandse amateur kampioen Noordwijk winnen is bijzonder fraai. Hermes DVS besloot aldus (1-0 winst) zijn uitgebreide oefencam pagne met als doel bet compeiie-ritme zo goed mogelijk te handhaven. Met de thuiswedstrijd tegen VUC van aan staande zondag in het vooruitzicht lijkt dat laatste goed geslaagd. Tegen Noordwijk werd een verdiende overwin ning behaald, waarbij opnieuw bleek dat het Schiedamse middenveld op dit moment een zeer uitgebalanceerd ge heel vormt. door te wijzen naar de afge vaardigden van de SSV, „zien ze er uit als hondedingesen?". Een beter clubleven en de wens dat de spelverruwing zal afne men, begeleidden de laatste slok. En zo werden er op die eerste dag in 1974 in talloze clubgebou wen glazen geheven. „Op het Met name Harry van Buuren en triest, maar hard einde vond op Ger Bakkes kwamen goed voor het Noordwijkse houtwerk, de dag-en samen met Ton Vor- Even voor rust werd het echter stenbos en Bob Weeda (even- toch 1-0 voor Hermes. Voor de eens goed spelend) beheersten zoveelste maal m zijn blauwwit- rij het middenveld gemakkelijk. te carrière ging Aad van de Een knappe prestatie kwam Voort binnen de bekende lijnen trouwens ook weer op naam onderuit. De strafschop werd van Ger Ruseier, die Naord- door Harry van Buuren (hij wijks gevaarlijke man Breure miste nog nooit) keurig in de één. type ft, 3a Kees van Kooten) linkerhoek geschoten, waarmee Volledig Tamlegde.- Hermes verdiend voorkwam. In de tweede helft zagen de circa •fc- beste kansen kwamen in de duizend toeschouwers opnieuw ëerete-helftdan ook voor Her- een dominerend Hennes DVS mes'DVS.;, Met name Bob Wee- dat af en toe technisch leuke 'da was, tot tweemaal toe dicht- trucjes afleverde. Overigens bij een goal. De eerste keer niet ergproductief, want ge werd" hij echter net „op tijd" scoord werd er niet meer. Ook Onderuit gehaald, terwijl het niet nadat Wim van Baarle een schitterende schot dat hij ie na kwartier voor tijd voor Aad van ten half uur afvuurde een de Voort in bet veld kwam. Harry von Buuren winnende treffer

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4