HERMES DVS BLIJMOEDIG NAAR 90-STE MIJLPAAL Snelle tijden schoolzwem wedstrijden FESTIVITEITEN Open strijd SCHIEDAMSCHE COURANT DONDERDAG 3 JANUARI 1974 Schiedam - Dat leeftijden niet altijd een garantie zijn voor snellere tijden bewezen de recent gehou den zwemwedstrijden voor scholieren in het Sportfond- senbad. Bij de meisjes gai het leeftijdsverschil nog wel de doorslag, want no teerden de vierdeklassers tijden rond de vijftig se conden op de 50 meter vrijeslag, de vijfdeklas- sers drukten deze tijd met enkele seconden, terwijl de zesdeklassers rond de veer tig seconden lieten noteren. Bij de jongens lag het an ders, Haaiden de vierde klassers de veertig secon den met, net als de zesde klassers, met Marcel Blomsteel als gangmaker tikten de vijfdeklassers wel beneden de veertig se conden aan. Ook op de schoolslag beïnvloedden de talenten van SZC het wed strijdverloop, maar bleven voor het overige grote ver schillen achterwege. Veel strijd was er op de estafette- nummers, waarin tienden van seconden beslisten over de uit eindelijke klasseringen. De uitslagen: Vrijeslag meisjes 50 meter: Vierde klasse; 1. I. Keyzer {St. Martinus) 47.0, 2 A. Holierhoek (Alb.Magnus) 53.4, 3 T. Brons- ma (St.Wi!iibrordus) 52.6; 9 Per fradilre veel belangstelling in hel Spartfondsenbad, Vijfde klasse: 1. I. v.d. Ende (Co- t menius) 38 2 2 S Kok (PrBea- 1.32.0, 2. Burg.Verveen 1.32.9, 3. Vierde klasse: 1. Kon.Juliana. Vijfde klasse: 1. J.H.Gunning-2 Zesde klasse: 1. Mastenbroek trix) 45.3, 3.' V. Heéze (Woud- Dr.Sauer 1.33.6; 1.37.4, 2. Dom Savio-2 1.43.3, 2. 1.37.5. 2. - W. Liefland K40.3, 3. 2.35.0, 2. Kon.Juliana 1.36.0, 3. hoek) 46.3; Estafette 4x25 meter jongens: Jan Ligthart 1.43.8; Kon.Juliana 1.41.0;St.Bemardus 1.36.0. Vijfde klasse: J. Hanslër (Pr.Dr.Kohnstamm) 45.4, M, v.d.Ende (Comenius) 48.1, 3. H. Ozephius (St.Bemardus) 54.0; Zesde klasse: 1. F. v.d.Bürgh (St.Jozef) 48.7, 2. B.'Wentink (Burg.Verveen) 50.8, 3. I. van Deurzen (St.Jozef) 50.9; Schoolslag jongens 50 meter: Vierde klasse: 1. P. Hijmans (St.Jans) 51.8, 2. W. Berenschot (Dam.Savio) 51.9, 3. P. v.Noort- wijk (Kon.Juliana) 54.9; Vijfde klasse: 1. M. Blomsteel (J.H. Gunning) 46.0, 2. M. v.d.Kruk (Alb.Magnus) 49.5, 3. J. Meisters (Alb.Magnus) 49.5; Zesde klasse: 1. H. Berenschot (Rijnmond) 4B.0, 2. T. v.d.Ven (St.Martinus) 50.6, 3. B. v.d.Lije (Mastenbroek) 53.1; Estafette 4x25 meter meisjes: Vierde klasse: 1. Dom.Savio 1.50.3, 2, Alb.Magnus 1.51,4, 3. Notenkraker 1.54.1; Vijfde klasse: 1. Woudhoek 1.41.0, 2. Prof. Dr. Kohnstamm 1.42.0, 3. Erasmus 1.43.1; S2Ci22d'Sm De daniccmpe- tiiis in de eerste Masse van de Rs'Uerdamse Dambond ■heelt -tot nu toe wel een zeer onregelmatig verloop, ïn deze competitie speelt het derde dental van Dam club Schiedam mee. Het 'heeft echter tot nu toe slechts een wedstrijd ge speeld, terwijl de eerste wedstrijd eind november stand genoteerd ïn het pro gramma. Allerlei omstandigheden heb ben 'ar echter ioe geleid dat veel wedstrijden zijn-uit gesteld. Momenteel is het zo, dat .de wedstrijdleider eén -nieuw rooster moet $a- •mènsteilen om eerst de uit gestelde wedstrijden te la ten inhalen, eerst dan kan pas weer op de oude wijze verdér gespeeld worden. Hal-derde tiental van Con stant 'uit Rotterdam moet zeirs nog alle wedstrijden gaan inhalen. Het derde, tiental van Schiedam heeft dan'wel een wedstrijd ge speeld. Het werd een forse ne derlaag tegen het tweede tiental .van de Krimpense damvereni ging KDV. De Schiedammers wisten slechts drié punten zelf te scoren, eên, winstpartij van L„ Breevoort.en een remise van Gérrie Tegelaar. De uitslag werd toch 5^-15,. want de gasten verschenen maar metnegen man, 'waardoor de heer Ris seeuw-aan het eerste bord geen tegenstander tegenover zich trof en een reglementaire overwin ning mocht noteren. Het resultaat .mag aan wat fors zijn uitgevallen, .het was echter niet onverwacht dat de Schie- damse dammers^ verloren, heb ben. Het tiental van de- Schie dammers bestaat' voor .het me rendeel uit -spelers -, die nog maar kort lid:zijn'van .de Dam club Schiedam.- Zij spélen veel yoor het eerste rriee in een com petitiewedstrijd. Niettemin zijn deze wedstrijd juist voor hen een leuke afwisseling. Vandaag speelt dit tiental in Rot terdam de tweede competitie wedstrijd tegen het derde tien tal van Charlois. Gedetailleerde uitslag van SCHIE DAM 3 KDV 2: A. Risseeuw A. Breedveld (n.o.) 20, A. van Otterloo J. de Groot 0— 2, J. Keij -1- J. W. Steenhuis 0 •—2, L. Breevoort J. Burg graaf 2—0, J. Sla A. Bakker 0—2, Gerrie Tegelaar F. van Zwienen II, Ben Bastiaanse D. Visser 0—2, Ronny Heusdens W. de Jong 92, H. Tegelaar J. de Haan 02, F. de Ko- ning F. de Rooy -0—2. Schiedam Naar de lieer Baris ons mededeelde •hoopt Hermes DVS ter viering van zijn negentig ste verjaardag een aan trekkelijke tegenstander te vinden, bijvoorbeeld in een eud-Rofterdams elf tal, met nog aktieve spe lers als Henk Schouten. Thnus Bosselaar, Tonny van Ede, Eddy Pieters der leiding van M. Goumare, Hoogelaan 1. Vlaardingen. Tel. 345180 in "Engels". 6 april receptie in het clubhuis. 'Graafland enzovoorts. 15 febr. Jubileumuitgave van bet "pril-toemool C-junioren. Vrtj-. da criËkeiers Slaat clubblad, in hoofdzaak over de 12 april tornooi D- en E-pupillen. vara- de cricae.ers staat laatste.J5 jaar 14 apnl B-jun.oren, er 'een petje op het vuur 21 april senioren vanaf 2e elftal tegen hét Nederlands elf- 25P 28 pupillen. tal ia cnAÏpn in spntptn 30 april toernooi veteranen. w vJE JLJwfoS" 29 raaart algemene ledenverga- 18 mei boottocht op de Pieter ber, Voous ziet het feest- dering, na afloop. informele Caland voor seniorleden en in- prcgramma er als volgt viering. troducé's. Üiti 30 maart reünie (commissie on- 23 mei toernooi A-junioren. blij dat hel zo gelopen ii DOOR BART IN 't HOUT Schiedam - Ik heb een Schie dammer gekend, die alleen al. bij het uitspreken van Shet woord „Harga" zijn •stekels opzette. Over rijn •grijze snor keek hij me dan kwaad aan, brom mend; „Weet je niks leu kers, „Ja maar.„Niks te „Ju maar" „Het is toch een mooi sportpark. Heel iets anders dan „Stop!!" viel hij me in de rede. „Ik wil er geen woord xneer over horen, Wanneer de man, die dat eens ge zegd beeft, thans de ogen zou opslaan en mij zo gemoedelijk zou zien keuvelen over dat „ge hate Harga" dan zou hij zeer verbolgen toeluisteren en mis schien zou hij bet liefst maar weer gauw de ogen sluiten. Want allerwegen zoude azijn ogen zaken ontmoeten, die ons wel raken maar hem niet meer. Daar vrsts allereerst: de - plaats van het gesprek. De twaalfde verdieping van een flatgebouw. Een riant uitzicht over de Schiedamse dreven. Maar de oude baas zat liever in een oud, bruin café, achter een glaasje, waardoor Schiedam beroemd is geworden in de hele wereld. Met geen stok had ik hem naar boven gekregen. „Zeker c1 mijn nek te breken,..!" Ik hoor het hem al brommen. De gastheer zou hij zeer zeker af keurend hebben aangekeken. BEKENDE NAAM Mijn gastheer is KJaas Comelis Baris. Nee nee, geen familie van Daan en zijn zoon. Dat zal hem we] eens meer zijn ge vraagd, maar hij gaat er niet onder gebukt. Hij kijkt rustig en onbekommerd de wijde wereld in. Nog niet zo Jang geleden zat de heer Baris samen nog met zijn vrouw op de tribune bij Feyenoord. Jawel. „Tot .mij. iets begon te irrite ren. vertelt de heer Baris. „Tot ik met de „p" in mijn hart 's zondags de Kuip verliet. Toen dacht ik: „Waarom zou ik niet naar m'n zoon gaan kij ken.Die zoon speelde bij Hennes. En zo is het gekomen. Van toeschouwer werd de heer Baris voorzitter van de junior- commissie. En toen Jo van der Gaag begin van dit jaar ermee stopte werd de heer Baris se cretaris. Zc'n beetje tegelijk met de be'"* Ger Kleinjan, die Manus S.-Jk opvolgde als voor zitter. „De heer Kle'njan laat zich verontschuldigen", zegt de heer Baris. „Hij is verhinderd door werkzaamheden. Dat vindt hij wel spijtig. Hij was er graag bij geweest". FEEST Vanwaar deze confidenties? Nfet om van de heer Baris te horen, dat hij geen familie is van Daan. (Klaas Comelis is ook niet met een bJauw-wit hart ge- boven. Hij voetbalde - lang gele den - bij HION, op het oude Schuttersveld te Rotterdam. Maar ter geruststelling: hij woonde en werkte in Schie dam). Het doel van mijn bezoek aan zijn riante flat is een feest- klokje, dat ik ai in de verte hoor luiden. Want Hermes DVS zal bij leven en welzijn in april *74 rin ne gentigste verjaardag vieren. „Negentig", zc$i Baris veront schuldigend, „is wel voor de KNVB geen officieel erkende feestdag, maar wij vieren het toch maar". Gelijk heeft HDVS. Negentig heb je, honderd moet je zien te krijgen. En..wie weet hoe over tien jaar de we reld er uitziet. Nou, zo iep wil Baris er niet in duiken. Hij zegt ook: „Het wordt niet zo'n groot feest..." Tegelijkertijd overhan digt hij mij een programma, waarvan je onwillekeurig denkt: „Nou, als dit een. klein feestje moei voorstellen, zou ik wel eens -een groot feest willen zien. AFSLUITING „Wij zïen het ook als een afslui ting van de periode, dat wij uit het betaalde voetbal werden ge saneerd en in het amateurvoet bal terugkwamen Dus toch nog een beetje nostal gie? De Damlaan heeft Klaas Comelis Baris niet gekend en „Harga", dat hij uit zijn venster kan zien liggen, heeft zijn volle liefde. Maar..toch spreekt er een beetje oud zeer uit de woorden: „wij waren eerst erg kwaad - kapitaal - vernietiging - spelers van de ene dag op de andere niets meer waard de civiels procedure van 1971 sleept nog steeds. Het spookbeeld, dat onwillekeurig wordt opgeroepen en gemakke lijk weer nieuw kwaad bloed kan zetten, wordt door Klaas Comelis Baris rustig op de vlucht gejaagd met „ik ver wacht, dat er een schikking ge troffen wordt. Je moet eens van dat oude zeer af". En ais pleister op het oude zeer vertelt de heer Baris nog eens, dat HDVS een bedrag van 86.000 uit het saneringsfonds heeft ontvangen. Een niet on aardig bedrag, dat Hermes toch te weinig vond. „Hoeveel had u gedacht?" „Het juiste bedrag is niet te schatten/Eerst moet er nog een uitspraak komen of de sanering een rechtmatige daad was. De volgende woorden van de Baris zullen te bestemder plaatse als muziek in de oren klinken: „Ondanks alles zijn we toch blij dat het zo gelopen is Mijn oude Schiedammer zou wel bijkans van woede in zijn glaas je gestikt zijn, maar..mijn gastheer - en met hem velen in de blauwwitte vereniging - heb ben geen heimwee meer naar het verleden en zeker niet naar •het betaalde voetbal, ook ai boerde Hermes onder Manus Stolk niet zo slecht. „Sportief gezien", zegt Baris, „was het voor de vereniging een zégen dat we amateurs werden". Het is de blauwwUten ook met een voor de wind gegaan. Onder Hans Dorjee slaagde Kermes erin in één ruk - zij het ook na twee zenuwslopende beslissings wedstrijden - van de tweede naar de eerste klas te komen. Wat een feest. En wat een stemming onder de supporters. Ongelooflijk. Ongelooflijk. Nooit hadden de Schiedammers dur ven dromen, dat zoveel Schie dammers met het lief en leed' van Hermes zouden meeleven. „Een uit-wedstrijd van ons lijkt soms op een thuis-wedstrijd! Zo- veel Schiedammers gaan met ons mee". Op een autoloze zon dag - onlangs - trokken niet minder dan vijf autobussen vol geladen mee naar Roodenburg, in Leiden. SPANNEND Het seizoen, dat nu aan de gang is, brengt voor de Schiedam mers een extra element van spanning mee: een. plaats In de hoofdklasse. „Was Hennes het hiermee eens?" De heer Baris denkt even na. „Ach ja, wij wel. „U zegt het niet erg enthou siast. Baris 'lacht. ,.U moet me niet verkeerd begrij pen. Voor ons - gesteld dat Her mes het haalt - betekent een hoofdklasse nieuwe impulsen. Ontmoetingen met clubs uit het oude verleden: EDO, Elinkwijk., Ik noem er maar een paar. Het zal ons ook niet op erg hoge kosten jagen, maar als ik denk aan clubs uit het noorden, het oosten of het zuiden, ja dan. .En als ik denk aan de clubs, die de reis helemaal niet halen of moeten degraderen, ja, dan heb ik medelijden. En de heer Baris ziet ook wel een beetje op tegen het tijdstip, dat er beslissingen gaan vallen. „Gelukkig", zegt hij, „heeft de KNVB nu besloten neutrale grensrechters aan te stellen. Maar..met de hoofdklasse in het vooruitzicht gaat Hermes blij moedig naar de negentigste mijlpaal. Wie kent niet de k was ie ar geloos rook uitblazende dam mer, daarmee zijn diep pein zende opponent vla een rook gordijn verbergend voor de omstanders? Voor wie ziin de beelden van de nerveus rond drentelende grootmees ters nog onbekend? De dam mer rechts op de foto klikt met een gezicht „alsof Me er alles van weet". Zijn jeugdi ge buurman, gewapend met pen en papier, ziet het alle maal nog niet zo professio neel en vindt een goeie zet net even belangrijker. Net zo belangrijk als de zetten die straks, op 25 januari, worden gedaan, wanneer alle Inwo ners van Schiedam weer kunnen deelnemen aan het damkampioenschap van Schiedam. Aanmeldingen tot deelname: elke vrijdagavond bij de damclub Schiedam in de Ger, kerk De Ark in Groenoord of bij secretaris A. Risseeuw, Geert Reïndert- straat 18a, Schiedam, tel. 262204. Van de vijf gulden In schrijfgeld wordt, na het verspelen van alle verplichte wedstrijden, twee gulden te rugbetaald. Zesde klasse: I. A. Gieiis "(St.Martinus) 38.4, 2 C. de Bruin (Burg.Verveen) 39.5, 3. H, Pijper (Burg.Verveen)- 40.6; Vrijeslag Jongens 50 meter: Vierde klasse: I. W. v. Hemmer (Kon. Juliana) 41.3, 2. J. Reyer (Wm.Gehrels) 41.9. 3. D. v.Noortwijk (Kon Juliana) 43.1; Vijfde klasse: 3. M. Blomsteel (J.H.Gunning) 33.1, 3. L. v.d.HuI (G, Bcrgesius) 39.0, 3. M. v.d Kruk (Alb.Magnus) 39.0; j Zesde klasse: 1 A. Kroone (G. Borgesiiis) 40.1, 2. C. Dinger nouts (Rijnmond) 40.9, 3. M. Lubbers (Dr.Sauer) 41.8; Schoolslag meisjes 50 meter: Vierde kiasse:. 1. J. v.Jcc';em (Pr.Marijke) 53.9, 2. A. Lin- daart (Notenkvker)- 57.0, 3. Chr. Romijn (Kon.Juliana) 57.2; Zesde klasse: 1. Mgr.Bekkers

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4