Oliecrisis sche pt problemen Odi-Jodan Jos Spar Sa: 'Nooit reële kans gehad' Schamel totaal oefent tegen Haarlem r;: ««Ik heb m'n lesje geleerd?' Willem II strikt »f Volleybal- standen SCHIEDAMSCHE COURANT DONDERDAG 10 JANUARI 1974 voor DOOR BART IN 'T HOUT DELFT Er kwam voor onze voetbalvrlenden heug- lijk nieuws uit Gouda. Al- daar» bij de Afdeling Gou- da van de Kooinkiijke Ne- ;{•- derlandse Voetbal Bond, j\. was het nieuwtje doorge- r* sijpeld dat voetbalclubs ook ir» aanmerking komen T voor een extra toewijzing van benzine-bonnen. „Men moet daarvoor op de be-( t treffende gemeentehuizen of secretarie-afdelingen b een aanvraagformulier ha ve ien en dit bij de Afdeling b- KNVB jaten verifiëren. Uitvoerige bijzonderheden. in het bladde KNVB'er j van deze week. De heer Geul, van de Afde ling Gouda van de KNVB, gaf ons dit nieuwtje,, op een enquête onderzijds over „voetbal en de olie crisis". De somberste be richten bereiken onze re dacties, over clubs, die on volledig moeten aantreden en somtijds zelfs niet over het vereiste minimum kun nen beschikken. Er gaan zelfs geruchten over stop zetten van de competities, hier en daar - een gerucht, dat inmiddels in de afde ling Dordrecht al tot wer kelijkheid is geworden. De afdeling Gouda - aldus Geul - is bezig met een enquête onder de verenigingen, waarvan de uitslag op 19 januari door de za terdag-zondag - dames -.en jeugd - commissies wordt be sproken. De Afdeling Gouda draait voorts nog steeds niet met een vol pro gramma - er is daar een win terstop tot 1 februari. Bijzonde re moeilijkheden hebben zich in deze arena al van de KNVB nog niet voorgedaan, maar mocht, de distributie aanhouden dan ziet de heer Geul de maand fe bruari niet zonder zorgen tege moet. Jeugd „Natuurlijk zijn er moeilijkheden! „zegt de heer De Wit, van de Afdeling 's-Gravenhage van de KNVB. „Denk maar aan de kleine joggies, die tot nu toe door hun vader naar de voetbal velden .worden gebracht. Zullen de pappas dat, met hun karige vijftien liter, nog blijven doen?" En... de toto! Dat is ook een zor genkind van Den: Haag. Wie haalt straks nog de formulieren en de gelden op? Is men. bereid om daarvoor op de fiets te •klimmen? Het is toch al liefde swerk. Nog eèn probleem daagt aan deze horizon. In de periferie van' 't Haagje zijn: verschillende scheïdsrechterscursussen aait de gang. Hoe moet dat met de do centen, die uit Den Haag moe ten komen en straks niet meer van hun auto gebruik kunnert- maken?. De Wit ziet het somber in. „En de autoloze zondagen, die we achter, de rug hebben?" „Die hebben nog geen bijzonde re problemen opgeleverd: Maar wat niet is kan komen. Reizen en trekken geschiedt nu met het openbaarvetvoer, wat een kost bare geschiedenis is." „Gezamenlijk reizen?" „Daarvoor zijn de afstanden weer te ■■klein." Bloksgewijs In de Afdeling Rotterdam van de KNVB heeft men op het gebied van. „gezaamlijk reizen" wel spijkers met koppen geslagen. „Verleden week," vertelt de heer Keur, „zijn we naar Voor- ne en Putten geweest en aldaar overeengekomen, dat de clubs bloksgewijs naar Rotterdam ko men. Wij hebben daarvoor een contract'gesloten met een bus onderneming," Bij de indeling van de wedstrijden zal dus hiermee rekening wor den gehouden. - Uiteraard zijn hiermee voor de Afdeling Rot- terdam niet alle problemen uit de wereld. Rotterdam heeft zelfs wel de vraag gesteld: doorgaan of stoppen? Maar met zo'n stuk of zes wedstrijden voor de boeg achten dé Rotter dammers stoppen niet meer verantwoord- „We hebben het nog - aardig gered," zégt Jaap Keur,',,eh we hopen dat het zo blijft. Bovendien is het onze er varing, dat bij eventueel stop zetten de clubs toch blijven spe- Ién.", If. Schiedam Koribalduel Odi-Jo- dan Boys, absolute «opper in de derde klasse C, werd vooral be slist door de dames. Daarom leek de confrontatie tussen de nummers één en drie heel even op een interpretatie van „ladies- day", zo hadden vooral de Goudse dames het voor -'t zeg gen. Het besliste tenslotte ook in het voordeel van Jodan Boys, want scoorden aan Goudse zijde de dames vier gave voltreffers, bij Odi reikte alleen Gcrda Ver- waaij tot het totaal van slechts een doelpunt Het was ook de reden dat Jodan - 3oys als geheel sterker tevoor- jï schijn trad. Tegenover de wel talrijke maar veel minder ge- fcvaarïijke Schiedamse aanvallen, zat aan elke Goudse opzet wel een verraderlijk tintje. Het bleek tenslotte ruim voldoende f. voor een 6-9 zege in het voor- |y deel van Jodan Boys. En dat terwijl Odi in de openings fase het geluk had dat Kees Mimpen een Goudse strafworp miste. En al zette Marian Does- wijk Jodan Boys toch op 0-1,- een voltreffer van Arie van 't Hoff duwde Odi weer langszij. En met'de r.aam Arie van 't "Hoff is tevens de groo;ste Schis- f damse aanvalskracht genoemd. Odi's aanvoerder beschikt over y een 2uiver afstandsschot, maar - werd vooral in de tweede helft j" te weinig benut. 'En al miste de Schiedamse equipe een speler als Ton Spruyt, en bleek vervanger Maarten den Boef door. onwennigheid te re- gelmarig een storende schakel, L Odi kwam in dit duel ook in- zicht tekort. Te vaak werden de JOS SPARLA -"bij SVV geen kous geeste'ijk te groeien" Weer een Schiedamse .schotpoging.. derhalve slechts éénmaal. De ODI-daines waren duidelijk minder dan hun-opponenten van Joden Boys en scoorden Schiedamse passes onderschept, terwijl .bij voorbeeld Joke van riv-s"'* Arie van 't Hoff probeert; zwaar op de huid gezeten door een Jodcwi'Boys-speler, te scoren .'Dit keer Jukt het niet maar toch nam ■de ODI-aanvoer derde mee>te freffers voor zijn rekening. «r de Waal zich constant in vrije positie aanbood. Maar zoals gezegd hield Odi in de eerste helft de sneller spelende tegenstander goed bij. Wart na dat Marianne Schsel Jodan Boys naar 1-2 verwezen had, zorgden eerst Cees Passehier en vervolgens weer Arie van 't Hoff voor een 3-2 voorsprong, UITGANGSPUNT Het zou de enige keer zijn dat Odi aan de positieve kant van de score zou komen, want nog maals Marianne Scheel, Aad van der Burg en Meke Thijssen verschoven de balans weer naar Goudse, richting: 3-5. Maar toen diezelfde Ineke Thijssen haar veel langere opponents Els van 't Hoff, wat hardhandig terzijde schoof, was het Arie van *t Hoff die uit een strafworp alsi voor. een niet ongunstige uit gangspositie zorgde: 4-5, Maar het Goudse venijn zat ir, de tweede part. Tweemaal benutte Kees Mjmpen hem de geboden mogelijkheid, 4-7, en toen ook Mieke Geérts de Goudse scoré opvoerde, 4-8, speelde Odi 'een verloren wedstrijd. Of Odi had in die slotfase wat meer geluk moeten nebben ge had. Want zelfs kwam die span ning terug, toen eerst Airlë van 't Hoff een afstandsschot verzil verde en Gerda Verwaaiien via een doorloper de stand terug bracht tot 6-8. Maar juist in die slotfase was het weer Jcdan Boys. dat tenslotte via een tref fer van uitblinker Kees Mimpen de eindstand opvoerde tot 6-9* SchiedamIn een wedstrijd dat in het geheel niet op korf bal leek heeft „Schiedam" een overwinning weten te behalen. Tegenstander „Hoogvliet" kwam: om te beginnen al met 7 mensen in plaats van 8 het veld in. Gezien de numerieke meerderheid moest het toch voor „Schiedam" mogelijk zijn om „Hoogvliet" op zijn slofjes te verslaan. Maar dit was niet het geval. Schiedam had wel veïdoverwicht, maar het gelukte niet om de bal door de korf te krijgen. Met een doorloper van Nel Majoor werd het tenslotte toch 1-0 Vlak daarop maakte Arij Jansen van uit een verre hoek 2-0.Nu kwam het vak van aanvoerder Freek Veer in de aanval;; Het duurde echter gelange tijd voor dat dit vak een punt scoorde. Zelfs de anders zo'n zuiver schot hebbende Freek, kon nu niet de bal door de mand krij gen, Eindelijk gelukte het hem tegen het einde van de eerste helft: 3-0. Met een strafworp, benut door Chris Nïehot,kwam Schiédam op 4-0 te staan. Hoogvliet ging nu een beetje doorzetten. Dit re sulteerde wel in harder spel, wat de wedstrijd er échter, niet mooier op maakte. Ne! Majoor profiteerde van een fout van de Hoogvliet-verdediging en het was 5-0. Vijf minuten voor het einde van de strijd, maakte Hoogvliet nog twee goals, waar mee de wedstrijd eindigde ;in een 5-2 overwinning vobr Schie* dam. Dat het weinig met korf bal te maken had, bleek ook wel. Trainer/coach Frans Geluk van Schiedam onthield zich na de .wedstrijd dan ook liever van commentaar. Van eon onzer verslaggevers Schiedam - Wordt Jos Spar la het slachtoffer van'het emotionele slofcincident van de wedstrijd DHS-Neptu- nus? In 'd'ie zo onoverzreh- telijke ■situatie, toen allen !en 'iedereen opdrong tot vlak bij arbiter Mulder, zou DHS-goalie - Jee Sparla züch beledigend 'hebben uat- gelaten. En uit die meute rondom hem ving arbiter Mulder één sch eld woord op dat het -net. even te ver -ging: „viezerik". 'Het le ver-dé Jos Sparla eèn offi ciële waarschuwing op. Uiteraard heerste ook bij de DHS-doelman verwarring over het incident in die laatstè secon de,' toen scheidsrechter Mulder affloot op het moment dat Nep- tunus-doelman Ooms gepasseerd ging worÖen; Jos Sparladaarover: „In eerste instantie dacht ik dat ..'ie zat. Maar toen ik direct daarna alle spelers om de scheidsrechter heen zag staanwist ik het ook niet; meer. Pas later: hoorde, iki dat 'ie afgefloten had." Afgelo- penwas het echter nog - niet voor Jos Sparla. „Ik,'zou' „vieze rik" hebben gezegd,"maar:' dat is' pértinént niet waar." Mét de scheid rechter meegelopen be stuursleden bevestigden de waarheid van'Jos' woorden. Err daarmee speelt de 21-jarige ex-doei man van SVV zich weer eens nadrukkelijk'in het nieuws. Jos Sparla, één. van de zelfs bij benadering niet te schatten-hoe-: veelheid talentvolle voetbaliers; die zich ooit waagden aan een avontuur in het semi-ptof-voet- bal. Onbekend is ook' de grootte van het aantal voetballers dat 'na een. bepaalde periode, een ervaring rijker xnaar een illusie armer, terugkeert naar het geestelijk minder hoge eisen stellende amateurvoetbal. Zo ook Jos Sparla, die vier jaar 'geleden ambitieus vooruitblik kend een- overstapje maakte van .Martinit naar SVV. „Maar", zegt Jos 'Sparla thans resoluut, „het .moet wel heel raar lopen wil ifc ooit nogeen contract tekenen bij een prof club, Bij SVV heb ik m'n lesje geleerd. Ze zouden wel-mét een heel erg goed contract moeten komen wil ik er ooit nog eens serieus over nadenken."; KANS Een opvallend contrast dus, de huidige DHS-goalie en de doel man die op 15-jarige leeftijd in het eerste; van Martinit, debu teerde. Twee jaar lang speelde hij zich bijde, vierdeklasser in de kijker en .lokte heel wat scouts achter het door hém met zoveel bravour verdedigde doel. Het werd tenslotte SVV waar hij' in eerste •- instantie bestemd was voor hét B-team. Gezien zijn leeftijd zeker geen ramp, want zijn „grote kans" zou ko men, daar was Jos rotsvast van overtuigd. Maar wat „een kans" had móeten worden,' werd voor: hem eèn: bittere teleurstelling.- Jos Sparla: „Eigenlijk heb ik bij SVV geen reële kans gehad me waar te maken. Bij-.een oefen-, .wedstrijd bijvoorbeeld, als er tenslotte toch niet te verdienen viel, stond ik er nooit in en kon i me dus eigenlijk ook niet echt presenteren." En toen SW. desondanks niet te vreden bleek over de door Spar la geleverde prestaties, meldde hij zich,eenillusie armer,bij tweede klasser DHS dat ook al Piet Romeijn, Piet Roozen en Ronald Dijkstra richting Kethel- lokte.Hij heeft erzeker geen spijt van: „Ik ben van a! die verplichtingen af. Bij SW lag ik .vrijdags óm; half. elf in bed, maar hu mag-.'t-best eens wat" later worden. Geestelijk had ik bij: SVV geen. kans verder te groeten, hier heb ik die kans wel." VERSCHIL De stap terug vanuit het .betaalde voetbal naar dé amateurs ont lokt aan hem dan ook niet de verwachte „grote contrasten". „Ik train hier net zoveel als bij SW, dus wat dat betreft is er maar. .weinig verschil. Wel ope reren de voorhoedespelers nier minder uitgekookt en dat maakt het voor een keeper allemaal -veel moeilijker.' Als een speler in het strafschopgebied de bal krijgt-toegespeeld ziet ,ie alleen nog maar het doel en let dan to taal Kniet meer op de keeper. Het nadeel is dan natuurlijk wel dat je ook niet meer kunt zien wat.'ie gaat doen." Net zó goed: als het thans voor ..hém 'nog ,een onbeantwoorde vraag is of hij gestraft „wordt of niet:- Dé strijd om dèipromotie- plaatsen - laatJinks Jenrechts ."sporen-na".'.Spelers''-die''stak voor, stuk voor, een bepaaldeperiode langs de-kant. moeten omdat de gemoederen iets te .verhit raak ten.- Misschien: ook jos Sparla. die echter voet bij stuk houdt onschuldig te zijn. Van onze sportredactie Schiedam Een zonder bekerzorgen voetballend SVV oefent volgen de week zondag op Harga tegen eredivisionist Haarlem. Belangrijke pion In de formatie van Barry Hughes is de van Sparta overgeko men Jerzy Sadek, terwijl de terugkeer van Piet Hoeben goed bleek voor interessante opmars. Haarlem klasseert zich daardoor op slechts drie punten afstand van Sparta. Het duel op Harga begint om twee uur. Schiedam Fred: Jung, mas seur/verzorger van de afde- Jings-t.weede klasser FC Nieuw- land '66, heeft een aanbod, van de Tilburgse eerste divlsiéclub Willem II geaccepteerd." Al eer- der: polste de club van trainer Jan Brouwer, „maar", zegt Fred Jung, „nu kwam er een dermate goed voorstel van; hun kant dat ik;niet kon weigeren". Een stap omhoog vanuit het af- delingsvoetbai naar het betaalde voetbal waarop Fred Jung trots is. „Toch gaat het mewe! wat aan het. hart. want'.', kijkt Fred Jung terug naar de jaren bij de ploeg van Rien.OIarijs, „er was een goede relatie opgebouwd en er is fijn samengewerkt". Dames 3e divisie G ;dos/h: 10—22 —ekkerkerk :- .- 10—22 Tempo Team/H3 -. 9—21 Tonegido 10—19 Bé •Fair.'.'!:,;-'. -. V 9—18 Tempo; Team/H4 .10-18 .Juliana 10—15 G. de Lange/RC2 .10—14 OVRA »-I0 Leythc.n/AC2 10—7 Alliance'22 j ;10— 6 SAS'70 .10—2 Heren 3e divisie .G DOS/S 9—24 THOR 9—23 Advendo V 9-21 Asbiton/LóO-2-"5:' -. 9—16 Radius/MVC2 V S—14 SVC - 10—13 Be Fair 9-11 CVV ..■'■:'■-.- 9—11 SAS'70 9-10 Valkenberg/M2 9- 4

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4