S zet Spartaan onder K Excelsior dubieus onderuit >chiedam laat Tijn los Hattrick Cees van der Pol eren van JOP gaan door Schiedam schudt ook Eureka af Rriiyrazeel te sterk voor Scylla sensatie Muziekdag in de Hoek Jan Warhout profiteert SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 21 JANUARI 1974 Schiedam DHS lijkt na zijn succesvolle seizoen start een gelijkspelen- abonuement te hebben aan geschaft. In voorgaande weken werd tegen Neptu- nus en De Musschen de zaak keurig inevenwicht gehouden, en gisteren was het tegen Spar taan'20 van hetzelfde laken een pak. Dit keer ook volkomen te recht, want beide teams wogen prima tegen elkaar •op. Merkwaardig was alleen dat bei de doelpunten (het werd 1—1) heftig werden bediscussieerd na afloop. Wat DHS betreft zeker niet t^n onrechte, want de Spar taanse openingstreffer in de 54ste minuut was een kristalhel der voorbeeld van buitenspel. DHS-trainer Harry Bouquet maakte zich er na afloop niet al te druk over, maar wilde toch wel kwijt, dat het hem niet lek ker zat. Bouquet: „Het was doodongelukkig dat onze grens- rechter niet vlagde. Dat had 'ie in feite zonder meer moeten doen. De scheidsrechter had an ders dat doelpunt nooit goedge keurd, want hij keek eerst naar de grensrechter. Daarna wees 'ie pas naar de middenstip". Het was misschien even verwar rend, dat de rug van Henny Sla de bal beroerde voordat 'ie voor de voeten van Bak kwam. Het feit dat diezelfde Bak al meters buitenspel stond toen de pass van Tolenaar vertrok had door slaggevend moeten zijn. Wel dat was het niet. Het gevolg was een wat geagiteerd DHS, dat satie, r, ar leverde toch niet de gelijkmaker op. Twee minuten later was er weer een geweldige krioelpartij voor het Spartaan-doel. Tot driemaal toe, werd het Rotterdamse hei ligdom onder vtru genomen, maar steeds weer ketste de bal af op een Spartaans lichaams deel. De derde keer was dat echter de arm van laatste man Tabak. Penalty dus, ondanks al lerlei bezwaren (aangeschoten hands) van Spartaan-zijde. Piet Roozen liet zich er niet door van de wijs brengen en schoot beheerst raak: 1-1. Spartaan voelde zich toch een beetje gepakt en gooide nog wat extra agressiviteit in de strijd. Het spel werd er niet mooier op, -temeer daar ook DHS niet van plan bleek zich te laten inti mideren. Wèl kwamen de Ke- thelaars goed weg, toen een handsbal van Alewijnse in het Schiedamse strafschopgebied zonder nare gevolgen bleef. Ook in de personorvlifke duels hielde DHS enSpcwktan elkaar In evenwicht. stormachtig op de geiijkmak1- ging jagen. In no-time veranderde het aan vankelijk zo sportlef begonnen duel in een pittige slijtageslag, waarbij eikaars ledematen steeds minder ontzien werden. Het eerste gevaarlijke moment na de openingstreffer kwam echter niet op naam van DHS, want voordat de Schiedammers aan de beurt waren geweest, schoot dezelfde Bak van grote afstand tegen de lat. Jos Sparla stond erbij en keek ernaar. Het was zijn enige zwakke moment want verder keepte Sparla fout loos. Alle resterende gevaarlijke mo menten kwamen op naam van DHS. Eerst was daar Piet Roo zen die flitsend voor de Rotter damse keeper opdook en hard uithaalde. Met meer geluk dan wijsheid hield Tournier de bal uit de touwen vandaan. De scrimmage die er op volgde (immers Tournier stompte de bal weg) was wel één brok sen- DRUK Harry Bouquet; „Als de scheids rechter fluit dan hebben we niks te zeggen. Eigenlijk maar beter ook, want een gelijkspel gaf de verhoudingen toch wel het beste weer". Uiteraard had Bouquet het graag anders ge had. Vandaar ook dat hij links buiten Vermeer even voor tijd verving voor een verse reserve, „teneinde wat meer druk uit te oefenen". Effect had het niet, want gescoord werd er niet meer. Harry Bouquet: „Eigenlijk had den we dat in de eerste helft al moeten doen, want toen kregen we d.e beste kansen. Toen ech ter zorgden pech en gehaastheid Ondanks de Spartaanse overmacht wint DHS dit duel. ervoor dat riante mogelijkheden voor Paul Nijs en Piet Roozen onbenut bleven. En eigenlijk was dat ook wel terecht, want ook Spartaan had in die eerste 45 minuten beste mogelijkheden. Grote inspirator daarbij was de linksbuiten. Deze klassevoetbal ler. Bouquet: „Een geweldig ta lent, die jongen zullen ze niet langkunnen houden, denk ik, was constant gevaarlijk, maar werd (gelukkig voor DHS) te weinig in het spel betrokken om voor goals te zorgen. Ook een solo van deze knaap leverde geen rendement op. Rotterdam Het korfbalteam van Schiedam is er in geslaagd mede kandidaat voor de titel, Eureka, af te schudden. Kwam Schiedam nooït eerder tegen deze tegrmstandfer tot een overwinning, in de Energiehal zegevierdè Schiedam toch wel verrassend met 8-6. En daarmee nestelt Schiedam zich aan kop van 'de ranglijst roet veer tien punten uit acht duels. Aanvoerder Freek Veer over de geslaagde machtsgreep: „Ik zou al heel blij zijn geweest met een gelijkspel, maar dit over treft alles". Vreugde dus bij Schiedam, dat bij voorbaat re kening had gehouden met een harde wedstrijd. En ook deze keer trachtte Eureka het spelbeeid te bepalen, via vaak te harde acties. Maar Schiedam weigerde hierin mee te gaan en bleef vooral beheerst een suc cesvol resultaat nastreven. Hoe hard Eureka wel speelde blijkt uit de zes aan Schiedam toegekende strafworpen, tegen over één aan Eureka. Al profi teerden de roodzwarten slechts gedeeltelijk, want slechts drie keer werd zo'n strafwoi|p omge zet in een treffer. De eerste daarvan kwam uit de handen van Arij Jansen, maar voor Schiedam uitliep naar 2-0 keurde de scheidsrechter nog twee treffers af, een van. Schie dam en een van Eureka. Hoe- wel beide ploegen onder druk speelden, raakte Schiedam niet in paniek toen Eureka terug kwam tot 2-1, want heel be heerst zorgde Chris Niehot op 2ijn beurt, weer voor -een Schie damse treffer: 3-1. Zelfs nam Schiedam nog meer afstand, deze keer nogmaals Via Arij Janse. Nog net voor rust benutte Eureka een fraaie doorloper, 4-2, maar in de tweede helft was het al weer een strafworp die de Schiedamse score opvoerde. Deze keer benutte Chris Niehot feilloos de geboden kans. De enige strafworp voor Eureka betekende echter weer 5-3, maar de Schiedamse tegenac ties lieten aan duidelijkheid niets te wensen over. In snel tempo werd de voorsprong op gevoerd tot 7-5. Begrijpelijk nam Schiedam in die siotfase geen risco's meer en speelde vocral cp zekerheid. Maar Schiedam combineerde deze keer ook ruim voldoende om op zekerheid te kunnen spe len, Weliswaar kon Schiedam niet verhanderen dat Eureka nog een keer zou scoren, maar doordat het er zelf ook nog een maakte, werd de eindstand be paald op 8-6. Waarmee de Schiedamse titel kansen nog maals werden onderstreept. Alphen Het gebeurt wel meer {kt een elftal constant sterker is maar toch met een nederlaag naar huis wordt gestuurd. Zo verliep het ook fn de topper Ai- phen—Excelsior'20. Excelsior was veel sterker maar verloor tfleh met 3—1 en daardoor ook de koppositie. Twee uiterst du bieuze doelpunten brachten Al pben de zege en door deze tref fers namen ze eveneens de lei ding van Excelsior ,over. Het was een gDede wedstrijd, dat wel- Beide elftallen speelden goed voethal en voor het pu bkek viel er veel te genieten. Na 20 minuten was het al raak. vit een corner voor Alphen werd gemakkelijk gescoord, roede doordat het uitzicht van keeper Van de Pas van Excel sior volledig werd belemmerd. Het was 1—0 ei xcelsior was ge waarschuwd. bleven drukken ?P het doel n Alphen maar het geluk onfe^at Kansen waren *r over vi - de Schiedam mers maar zonder de hulp van Vrouwe Fort una leek het bele- roaal niet te lukken. Üa rust, die met een 10 stand rogmg> hetzelfde beeld als in de e.erste helft. Goed voetbal, kan- s®n vepr beide teams en doel palen. Het eerste viel al na 10 ro-jiuten. En weer ging er een corner aan vooraf. Er deed zich ^vreemde situatie voor. Ex- celsior-keeper Van de Pas werd Professioneel over de lijn ge duwd en kon zodoende de inge goten bal uit het net halen: Protesteren hielp hierbij het doelpunt telde. ^°r gmg wat terugdoen. Ze de meeste kansen en Ou'de Tonge Voor de derd- maal in successie reikte Sdïtedam naar een ver dienstelijk gelijkspel. Voor de der-de maal ook scoorde de 'tegenstander pas -in de slotfase de gelijkmaker. „Maar", reageerde trainer Nico van Huet opgelucht, „ik geloof toch wel dat de aanpassing nu een rol gaat spelen". Optimistische ge luiden, vooral omdat Schie dam voor aanvang van het duel met pure tegenslag te kampen had. Zo bleek tij dens de warming up dat vrije verdediger Leen van de Ploeg niet in staat was te spelen, terwijl ook Krommenhoek moest uit vallen. En prompt paste en mat Nico van Hust en dirigeerde Wijn Schemkes naar de opengevallen plaats van Leen van de Ploeg en mocht A-junior De Hartog debuteren. En dit Schiedam presteerde het toch maar om meteen al het initiatief -te ne men. Zelfs scoorde Schiedam al in de 3e minuut de openings treffer. want effectvol draaide de inzet van Henny Kuil in het DBGC-doei. En DBGC bleef maar proberen met hoge trappen spits Tijn te bereiken, maar Holster week geen meter, terwijl Jan van Naamen uitstekend overnam. Ook in de tweede helft week de Schiedamse defensie niet en plukte Kees Hei jdra de spaarza me schoten bekwaam. Zelfs counterde Schiedam gevaar lijk, maar een solo van De Har tog resulteerde in het neerleg gen van Holster. Tot Jan IJzer- loo zes minuten, voor tijd de bal verspeelde, een tegenstander de bal met de hand meenam en voortrok en toch spits Tijn in het gat kon duiken en de gelijk maker scoorde. eerste instantie, een doelpunt door even buiten het strafschop gebied de doorgebroken At- phen-speler onderuit fe halen. Bij de daarop volgende vrije trap stond de Excelsior-muur echter zodanig opgesteld, dat het onderuithalen uitstel van executie bleek. Slim werd de bal om de muur heen gespeeld en het was 3—1. Met nog 'n kwartier te spelen bleef Excelsior komen. Ook toen waren de beste kansen voor de Schiedammers maar ook nu weer liet het geluk hen in de steek. Het bleef 3—1, en dat ter- wijl een gelijkspel gezien de spelverhouding toch meer dan verdiend zou zijn geweest. Freek Veer ...meer dan verwacht... Hoek van Holland Op zater dag 23 februari wordt in Hoek van Holland een muziekdag ge houden. Iedereen, die meent op welk muziekinstrument dan ook of vocaal tot een redelijke pres tatie te kunnen komen, kan deelnemen aan de dag die een beetje de vorm krijgt van een concours. Indivlduelen en groe pen kunnen meedoen. De muziekdag wordt gehouden in de gereformeerde kerkzaal aan de Mahnstraat. Het festijn be gint om negen uur eneindigt rond vijf uur Sn de middag. Elk optreden mag rond tien minuten duren. De jury wordt gevormd door de heren J. P. Lare en A. Posthu mus, respectievelijk dirigent van de Koninklijke Militaire Ka pel en de Marinierskapel. De deelnemers kunnen, zich aan melden bij de heer H. v.d. Hade, Prins Hendrikstraat 212a. telefoon 2364; mevr. J.C. vd Toom-De Rijke, Pres Wterdsma- straat 142, tel. 3164 of op de ge meentesecretarie bij de heer B, de Schot. 2D minuten hadden ze suc- Ces- Een goed opgezette aanval w®rd door André van Stralen succesvol afgerond: 2—1. Tien "'routen daarna was het al weer Echter nu weer voor Ai- pnen. Weer een doelpunt met €erj „luchtje". '^'^spul-positie kon de Al- Pnai-spits ongehinderd op doel- Vcn de Pas afstevenen. De «uedomse goalie voorkwam in Leiden Bruynzeel's debuut in de ereklasse veroorzaakte deze keer geen moeilijkheden. Pro blemen, die juist bij het Leldse Sanocel/Scylla verwacht wer den, maar tegen de prognose In weerde Scylla zich sportlef en uitte het publiek géén enkele wanklank, Bruynzeel won regel matig met 2—8. Zelfs bad .het publiek applaus voor de openingspartijen, waar-; m Hans Lingen met 20—22 en 9—21 Bakker versloeg en Hans van den Broek met 16—21, 21— 19 en 19—21 de baas bleef over de voor Onnes ingevallen Milan Stencil. Leidde Bruynzeel toen al met 02, een nerveuze Mid- hat (Mick) Ustovic redde het niet tegen Anton Wil van Zoe- len. Bruynzeel's aanwinst weer de zich daarvoor in zijn eerste ereklassepartij te gespannen en werd vïa de setstanden 21—15 en 22—20 geklopt door de va banaue spelende Van Zoelen. Met Hans Lfngen won Mick Ustn- vic wel de dubbel tegen Bak ker/Van Zoelen die overtuigend via 17—21 en 14—21 werden t»v ruaeezet. En eigenlijk speelde Bruynzeel toen al een gewonnen wedstrijd. Een regelmatige zege ook. want de biizonder sterk spelende Hans Lingen gaf Milan Stencil geen schijn van kans, Ifi21 en 821. terwiil Ustovic tegen Bakker ziin klasse onder streepte; 22—20. 16—21. en 15— 21. Ook Hans van den Broek maakte tegen Van Zoelen geen fout, 19—21. 21—17 en 19—21. terwijl hef Joegoslavische duel op Nflr derlandse bodem, Milan Sten- clI-M'dhat Urfovlc, een vlotte zege opleverde voor de Bruvn- zeeRroef: 14—21 cn 1.0—21, Net zo moeiteloos wen ook Hans Lingen zijn partij tegen Van Zoelen: 16—21, en 15—21. Was de Schiedamse zege toen ai een feit, nog een keer zou Scyl la een partij in winst kunnen omzetten. Verantwoordelijk daarvoor was Bakker, die profi teerde van een concentratiever lies bij Hans van den Broek. Wel won de Schiedammer de eerste game in 17—21, maar tenslotte was het toch weer Bakker die gretiger succes na streefde: 21—14 en 21—15. Waarmee Bruynzeel cver:g;ns overtuigend debuteerde en te vens duidelijk maakte dat de Schiedamse équipe er alles aan zal doen om de prognose te ein digen bij de eerste drie, waar te maken, In ieder geval won Bruynzeel in Leiden zonder al te grote problemen met.2—5. Hoek van Holland Het was weer Cees van der Pol die voor Hoekse Boys drie keer raak schoot, maar ook hij kon niet verhinde ren dat de Boys in de uit wedstrijd tegen VCS met 5—3 in het zand beten. Juist tegen dit laagge plaatste VCS had Hoekse Boys twee winstpunten moeten incalculeren, maar door deze uitslag zijn de Hoekse "zami's" alleen maar wat verder achterop geraakt, ondanks het feit dat RAS gelijkspeelde. Vijf doelpunten tegen is nogal wat en er was dan ook een opeen stapeling van Hoekse defensie- fout en voor nodig om het echt niet zo sterke VCS in staat te stellen die vijf treffers te produ ceren. In de eerste helft bleef het allemaal nog binnen het re delijke. VCS zocht bewust de aanval en Hoekse Boys probeer de via een versterkte verdedi- wing met uitvallen tot successen te komen. De thuisclub kwam daarbij tot een doelpunt na een half uur spelen, maar die 1—9 achter stand leek bij het begin van de tweede helft niet verontrustend. Direct na de thee veranderde de situatie binnen vijf minuten vol komen. Twee afschuwelijke blunders in de Hoekse Boys-de fensie, waarbij doelman Cees de Voogt bepaald niet vrijuit ging, betekenden evenveel doelpunten voor VCS dat tot zijn eigen ver bazing plotseling met 3—0 leid de. Hoekse Boys schrok wakker en wilde wat terug gaan doen, Cees van der Pol gaf de Boys weer enige hoop. maar in de achterhoede bleef het rammelen, temeer daar de verdedigers wat wanhopig probeerden mee op te komen. Het werkte allemaal averechts, want het was VCS dat zijn voor sprong tot 41 uitbouwde. Zelfs bij die stand was Hoekse Boys nog niet kansloos, want Cees Van der Pol scoorde tweemaal binnen tien minuten en de 43 stand die toen was bereikt bood nog mogelijkheden. Inplaats van een toch wel verdien de puntenverdeling kreeg Hoek se Boys nog een vijfde tegentref fer om de oren toen er opnieuw defensief te lakoniek werd inge grepen. De tegenprestatie van de Boys beperkte zich tot een knal op de paal van Henk Ster- renberg dia veelvuldig mee naar voren trok maar daarbij door Aad Tukker onvoldoende werd opgevangen. Vlaardingen In het vriend schappelijke duel tussen koplo per TSB en derde klas midden moter Vlaardingen was het klasseverschil nauwelijks te constateren. Anderzijds toonde de Osterholt-elf weinig interes se, als men dan weet dat Vlaar dingen met 4 invallers moest uitkomen. Dan is de einduitslag (1—l) wel verklaard. Vlaardingen dus zonder Sjaak en Theo Jan.en, Luuk Dumont (al len geblesseerd) en een discipli nair gestrafte Aat de Wilde, waarvoor in de plaats Ben Vis, Henny Vaart, John Voorburg en weer voor de eerste maal na zijn schorsing Joop de Heer. Een duel op de „Vijfsluizen" met veel middenveldspel waarbij zich vooral de Vlaardingse in vallers in de picture wilden spe len. Halverwege kwamen de elf van Leen v.d. Heyden op winst via een doelpunt van Jan Riet veld, die zijn solo zag afgerond met een schot, dat door de be nen van de TSB-doelman in het doel verdween. Na de thee een meer aandringend Vlaardingen, dat moeilijk ope ningen kon creëren tegen een «terk verdedigend TSB. In de *öe minuut kwamen de Shell- mannen naast Vlaardingen, toen uit een TSB-aanval, waarbij de Vlaardingse verdediging niet goed ingreep, Jan Warbout pro fiteerde: 11. Schiedam De medewerkers van het eerste uur van het Jongeren Ontwikkelings Project (JOP) gaan door. On danks het afbranden van het pandje aan de Singel zullen zij het experiment om de situatie van jongeren zonder werk in Schiedam te verbeteren voortzetten. Zij wensen het experiment niet als mislukt te beschouwen en zullen de problematiek verder gaan uitspitten met wellicht an ders m'ddslcr dan tót nu tee n gewerkt. Beslissingen over praktisch verder werken zullen rand 1 maart worden genomen aan de band van een op le stellen rapport over de gebeurtenissen van de afgelopen tijd en de opgedane ervaringen. „Het experiment met het JOP Is een aanzet geweest tot een dis cussie ln bredere kring over het ScMcdamdse jeugdbeleid en over ds zogenaamde probleem groepen", aldus de medewer kers. Zo spoedig mogelijk zullen zij be kend maken waar het JOP tij delijk bereikbaar zal zijn voor eventuele adviezen en informa ties voor jongeren zonder wérk.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 5