w er op v.v. v.v. J- Werknemers voeren actie tot behoud van 'hun' In Stadsgehoorzaal Vlaardinsent Fietser tegen auto Konfroütatie XÏIJu werken zeven kunstenaars GEVONDEN uNieiiwe reekexposities in Stedelijk SCHIEDAMS CHE COURANT DONDERDAG 24 JANUARI 1974 3 Neerlands Hoop Express meer muziek Sehiedam/Vlaardingen Het overweldigend succes van de Neerlar.ds Hoop Ex press krijgt na Schiedam een vervolg in buurtstad Vlaat-^ngen, Op 2 februari treüëh Bram en Freek sa men met hun begeleidings groep op in de Stadsge hoorzaal aldaar. De drie voorstellingen in Schiedam waren aan het begin van deze maand (in het Passagetheater) volle dig uitverkocht. Meer dan de helft van dë toeschou wers kwam toen uit Rotter dam, omdat in de Maas stad geen voorstelling van Neerlands Hoop komt. Ook Vlaardingenzij 't slechts met één voorstelling valt dus w de selectie steden, die de Ex press 'aandoet. Alsnog een kans aus voor de Schiedammer om de voortreffelijke show te bele ven. Freek de Jonge en Bram Vermeu len hebben met deze show een andere "opzet willen verkrijgen cis in hun vorige programma's (in Bange Dagen, Panama). Het heeft iets weg van „Plan kenkoorts", dat .ze tijdens het Holland Festval opvoerden „Express" betekent vooral meer .zang en muziek dan gesproken tekst, hoewel Freek de Jonge in zijn „sold" weergaloos blijft. De sterksteen misschien ook welde^beste ^.verbeteringis het aantrekken" geweest van vier popmusici als begeleidings groep: The Lau, gitaar. Jan de Hont, gitaar, Harry Heeren, drums en „de helaas te vroeg overleden" Johnny Gerbach, saxofoon: (Freek is zijn helaas niet capabele vervanger). Het enige r.adeel van de groep is dat de muziek soms te hard wordt gebracht. Bram Vermeu len achter zijn piano is daar door af en toe onverstaanbaar in zijn overigens sterke liedjes. Het zuivere stemgeluid van Freek,overstemt echter de begeleiders, of zij nu wel of niet hard spelen. Hoewel de akoes tiek in de Stadsgehoorzaal wet wat te wensen overlaat zal het in Vlaardingen ongetwijfeld een daverende show worden. De kaartverkoop begint op maan dag 28 januari, op werkdagen van tien tot een -uur en 's- avonds van zeven tot negen uur. De toegangsprijzen bedragen negen, zeven en .vijf gulden. Houders .van "het 'CJP krijgen twee gulden reduetfe. De Stadsgehoorzaal verwacht een enorme toeloop. Vandaar dat per persoon maar acht kaarten worden verkocht. Deze voorstel ling is op uitdrukkelijk verzoek van Neerlands Hoop niet in het abonnementenpakket opgeno men. Schiedam Louis de Funès met kanten kraag in PAS SAGE... Het blijkt verfris send hem nu eens in de historie te zien rondspoken, want de radeloze directeur- tjes van wankelende NV- tjes kennen we zo langza merhand wel van hem. Dat maakt echter zijn komedie „De bedrieger bedrogen" nog niet zo amusant als hij is. Dc naam Gérard Oury is name lijk aan „La folie des gran deurs" verbonden en dat is al jaren een man. die geen mis stappen kan maken zoals ook uit zijn laatste succes „Les Aventures de Rabbi Jacob" blijkt. Hij had al „De eend en de Cadillac", „Samen uit, sa men thuis" en „Zo gezegd, zo gedaan" op zijn naam staan, al lemaal voltreffers. De moeilijk heid voor Oury bij „De bedrie ger bedrogen" lag in het plotse linge overlijden van de onverge telijke Bourvil als de aangever en schrandere knecht in deze bewerking van Victor Hugo's „Ruy Bias". De plaats van deze subtiele komediant werd ingeno men door Yves Montand, die de driftige en eigengereide Louis kranig partij geeft. De waarde van Oury als regis seur is voor wat De Funès be treft, dat hij deze goed in het spoor kan houden. Als die op Louis de Funès tn (slaande! actie in Gérard Oury's histori sche komedie „La folie des grandeurs'' (in PASSAGE) zijn eigen vliegende hollandertje gaat zitten wordt het nog wel een lachwekkende dolle puin hoop, maar met een juiste dose ring komt men toch verder. Voor dit geval is de kleine, bla zende, stuivende, verbijsterde en toch onverstoorbare intrige rende en kort aangebonden ko mediant een Don aan het Spaanse hof, die meestal in iets te slimme vallen trapt, die htj aan de lopende band voor ande ren uiteet. Zijn niet te blussen kracht is waarschijnlijk, dat hij zo met overtuiging zichzelf kan zijn, dat de aanpiakbaarden van andere grappenmakers moeten, misstaan. Oury verlaai zich niet helemaal op hem, hij strooit tientallen goed uitgewerkte grappen door het verhaal heen en zo wordt het een joyeuze kermis van listen en lagen aan het Spaanse hof, dat met veel flair en kleur iverd opgebouwd en voor de camera's geleid. (P. R.) >p z Mf- Schiedam Na een aanrijding met een auto op de Nieuwe Ha ven. is de 44-jarige fietser J. C. van B. met een hersenschud ding naar het Gemeentezieken huis gebracht. Van B. kwam in botsing met de 1 auto, omdat hij geen voorrang verleende. De auto werd be stuurd door de dertigjarige L. G. T. uit Vlaardingen. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam dage lijks van 09.00 uur tot 17.00 uur, behalve zaterdag on zondag: 1 paar bruine suède herenhand schoenen: plastic tas met in houd, Te bevragen bij de vinders: Op vouwbare paraplu, groen van kleur, B. Ham. Loeffstraat 95, tel, 703690. Kinderportemonnee met inh., J. Spaans, Vlaardin- gerdijk 173, schooltas met in houd van Chr. Hofman, C. v.d. Velde, Fabristraat 6, plastic tas met inhoud, dhr. Verkerk, Van Heuven Goedhartstraat 105, plastic tas met inhoud, Visser, Van Ostadelaan 20b, kinder- schaentje, brum/geel. van Etjfc, Aleidastraat I12d, tel. 268217, Rinderbril, bruin Heesen, Gr. Florisstraat 69, bruin etui inh. een bril, Noordwijk, Mgr. No- lenslaan 265, zilverkleurig bedel- armbnd, GunnewegK, Jan Ou- dengeeststraat 94, dameshorlo ge, Stahlie, Mozartlaan 173, zil verkleurig kettinkje met 2 be deltjes. F. Berkhout, Burg. Hon- ner-Iage Gretelaan 291. bas taard, bouvier. Pijper. Boerhaa- veplein 11b, leren bal, G. van Uzendoora, LIackaystraat 47, 1 Voetbalschoen en 1 scheenbe schermer, P. van Hees, Burge meester Knappertlaan 188 b, tel. 261824, postüdentiteitskaart t.n.v. Marjo Heukeis, Janse, Nieuwstraat 22, blokfluit bruin, mevrouw van Steenoven, Louis Zimmermaranplein 44, teL 711073, doos inh. oranje vloerte gels, Schflten, Zwartewaalse- straat 57 b. Schiedam Onder de naam jKonfrontatïe XIII is een groot aantal glasontwer- pen, schilderijen, zeefdruk ken en gouaches vanaf overmorgen dagelijks te zien in het Stedelijk Mu seum. Morgen opent de di recteur van het museum, de heer Jan Paalman, vijf expositiès van in totaal ze ven kunstenaars- De tentoonstelling duurt tot 4 maart. De kunstenaars die in deze confrontaties aks expose ren zijn Har Sanders, Harry - Boom eir Johan van-Xoon, Ber- nice Lehman. Floris Meydam en Willem Heesen, en Ger La- taster. Har Sanders is een figuratieve schilder: met zijn creaties pro beert hij zoveel mogelijk van de werkelijkheid weer' te geven. Vooral recente werken van hem zulten worden getoond. Berr.ice Lehman Is een Amster damse schilderes. Haar werken dozn poëtisch-abstract aan, in haar schilderijen cn gcuachas legt zij vee! mystiek. Hat ge zicht op het Oosten is dan ook haar meest geliefde onderwerp. Floris Mevdarn en Willem Heesen zijn belden ontwerper bij de Lesrdamse Glasfabrieken. Zij produceren zowel ontwerpen voor gebrulksglas (flessen, as bakken, enzovoorts) als vrije glascreaties (grillige en ab stracte glasvormen). De 21 etsen van Ger Lafcaster worden ook ïn Amsterdam en op andere plaatsen in Neder land tentoongesteld. Hij. maakt zijn. etsen„met „de droge,, naald". Iedere kras Is niet meer weg te werken en krijgt onher roepelijk zijn aandeel in hei eind resultaat Harry Boom is een keramist en Johan van Loon maakt wand kleden. Allebeid doen zij veel met vlechtwerk, vandaar dat de plastieken vaak gezamenlijk worden geproduceerd. Zestienhpven wordt steeds meer een object van grote onenigheid. De meningen over de luchthaven komen daardoor steeds meer lijnrecht tegenover elkaar te staan. Op hetzelfde moment dat diverse ge meenten zich zeer duidelijk uitspreken tegen handhaving van de Rotterdamse luchthaven, gaan elders stemmen op die vurig pleiten voor uitbreiding of verzwaring. Oe meest actieve voorstanders van Zestienhoven hebben zich deze week de werknemers va nhet vliegveld getoond. Het comité, waarin alle zevenhonderd employe's zijn vertegenwoordigd, heeft op het stadhuis in Rotterdam een petitie aan burgemeester Thomassen aangeboden. Ze laten hierin hun aIkeur blijken over de moties die de gemeenteraad onlangs heeft aangenomen met betrekking.tot een zo spoedig mogelijk sluiten van het vliegveld. Ee werknemers zeggen geen be zwaar te hebben tegen een eventuele sluiting, als elders een tweede luchthaven wordt gebouwd. Met hun petitie willen zij echter hun werkgelegenheid veiligstellen. petitie die door de voorzitter van het comité, de heer J- Eger, werd overhandigd ging vergezeld door enkele honder den handtekeningen. Eerder al kreeg burgemeester Thomassen er honderden. In totaal heeft de actiegroep nu ruim duizend par ticulieren en bedrijven bereid gevonden hun handtekening te plaatsen tot behoud van Zestien- hoven. Inmiddels heeft het comité ih een brief aan de minister-president erop aangedrongen om bij de debatten over een tweede natio nale luchthaven rekening te houden met de positie van de zevenhonderd werknemers. Den Uyl heeft daarop geantwoord dat „niet lichtvaardig een be slissing over de. toekomst van Zestienhoven genomen zal wor den". „Het gaat mij te ver", al dus de minister-president, „om direkt invloed uit te oefenen op de meningsvorming binnen de afdeling van de Partij van. de Arbeid met betrekking tot het belang van de luchthaven". De PvdA-fractie van de Rotter damse gemeenteraad is 'in de afgelopen drie jaar de felste, te gen stander geweest van het vliegveld en heeft in het verle den geprobeerd om door middel van allerlei maatregelen een vroegtijdige sluiting van Zes tienhoven te bewerkstelligen. Ter ondersteuning va nhun aotie hebben de werknemers gister morgen een spandoek, op het stationsgebouw van Zestienho ven gehangen met de leuze „Met Zestienhoven dood. mist Rotterdam, de boot". Aanvankelijk was het comité van werknemers van plan geweest om naar het stadhuis een de monstratieve optocht te houden maar om verkeerstechnische re denen gaf de politie daarvoor geen toestemming. In hun strijd om het behoud van „hun" luchthaven hebben de werknemers de assistentie van de nieuwe directeur van Schip hol gekregen. Hij bepleit behoud van het verguisde Rotterdamse vliegveldje „omdat Schiphol het niet alleen af kan". Daarmee speelt hij precies in het straatje van de tegenstanders die daarmee grond vinden yoor hun angst dat Zestienhoven als „overflow" - minder vriendelijk gezegd - als vuilnisvat van Schiphol gaat fungeren. Die angst is inmiddels herhaalde malen vastgelegd tijdens diver se raadsvergaderingen in de ge meenten direkt in de omge ving van het vliegveld. Vrijwel in ze beide rapporten onder- steunde, direkt nadat het centraal comité In Berkel en Roderijs zegt burge- Anti-Bulderbaan in een. tweetal rapporten haar vernietigende mening over de Rotterdamse luchthaven gaf, kwamen enkele gemeen en met een motie waar meester M. J. .D Reekers: „Het is dwaas om een luchthaven die zo volslagen fout ligt op te pep pen". „Het is", zegt hij, „in strijd met de belangen van,» de omwonenden om een dergelijk vliegveld ts handhaven. Het probleem van de werkgelegen heid v/eegt mijns inziens r.iet zo ïwaar als verondersteld wordt. Er zijn grotere werkgelegen heidsproblemen in Nederland. Bovendien hangt er. nog altijd een waas van gehe'mzirm gheid over het aantal van de werkne mers". Over de „geluidarme vliegtuigen" zegt hij voorts: „Het effect van dergelijke vluchten wordt altijd luidsnivcau blijven stijgen cok al h:b je te maken met geluids arme vliegtuigen. Verlegeglng van de bzznis zln'.ccs, wan: dan nog betekent dat voor onze gemeente een verslechtering.' gekleineerd. Als er meer vlieg- Waakzaam blijven, is het devies tuigen komen zal.het totale ge- van de Berkelse burgervader. 1 Bij pogingen de spandoeken bullen c? tc hangen gingen <lo clcr.anshanven bijna met leuzd en al de lucht in. De doeken werden toen maar in de hal neergelegd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 3