De mensen als auto-haters99 Nummer op Imndi ECHIEDAMSCHE COURANT ZATERDAG 26 JANUARI 1974 Schiedam ,,Het is ontzet tend belangrijk voor het slagen van een partij,, dal je de juiste mensen op /de juiste plaatsen hebt. Lang zaam maar zeker kan je dan gaan opbouwen, al gaat dat wel moeilijk. Maar we zijn tenslotte nog maar een jonge partij". De elf dagen geleden 25 jaar geworden Hdua.d Richard Schefiers hoopt dat hij naast deze mijlpaal in zijn leven dit jaar nog een mijlpaal kan bewerkstelli gen. De negenentwintigste mei is voor hem D-Day. Dan zal DS'70 de al dan niet glorieuze intrede ma ken in het politieke wereld je van Schiedam. Als de kiezers het willen. Want aan zijn politieke achter ban zal het niet liggen zegt Wat de kiezers betreft heeft Scheffers eigenlijk veel vertrouwen. Al wil hij dat bescheiden als hij is niet laten blijken. „We moeten rustig de verkiezin gen afwachten", zegt hij. „Ik ga niet zeggen we ha len dit of we halen dat. La ten de kiezers zich maar' rustig uitspreken", zegt hij nuchter (een woordje dat nogal eens in dit interview wordt herhaald, maar dat onverbrekelijk met én Scheffers én .DS'70 is. ver- bonden).v Éduard Scheffers is deoprichter van de Schiedamse .afdeling van DS',70;..Hij was lid "an het ge west Rijnmond, toen hij door de toenmalige voorzitter werd ge-, vraagd in' het stadje aan de: Schie een' afdeling op te hou-, wen. In het gedenkwaardige jaar 1971 één jaar nadat, da landelijke partij was opgericht L-. werd dat laatsteeën TëiLXiJé .moet eerst gaan pioneren, je; voelhorens uitzetten. Langzaam houw je de partij, uit.' Ik weet niet hoeveel leden we. nu precies hebben,'maar het zijn er tame- lijk/veel", aldus Scheffers. HOBBY Het is geen loze bewering als hij zegt dat hij. weinig vrije tijd 'i kent. Politiek is (nog) zijn hob- by. Elke dag reist hij met de trein („Als ik wil heb ik mor- gen wel eén autootje voor hejL huis staan, maar met. de trein ben ik er zó" naar Utrecht. Daar kruisen de-wegen van va der en zoon Scheffers weer. Bei den ;wefken daar voor de Ver- voersbond NVV. Junior is staf- medewerker van de bedrijfs- groep Havens.; Het lijkt vreemd, dat een DS'70-er bij een vakbond werkt. In de ogen van. velen is deze partij een fel tegenstander van - de vakbeweging. Hij; „Het is in derdaad jammer- dat een hele boel "'ménsen, dat denken. Ik .wind dafc erg spijtig wantdat .is beslist niet zo, Zelfs mijn colle ga's in Utrecht, pesten mij er* Het eerste misverstand is wat mee", lacht hij.„Het is zo dat Scheffers betreft daarmee uit de wij menen dat ook andere groe- wereld geholpen. Blijft dat de pen als bij een vakbond aange- publiëfce opinie de Democraten stoten groep een stem moeten ook nog steeds als „autohaters" hebben. Wij zijn er falikant te- bestempelt. „Daar zijn we in- gen dat alleen de. vakbond bij derdaad veel op aangevallen", de regering een stem in het ka- merkt hij op. „In 1970 hebben pittel heeft. Iedereen moet ge- we gezegd, dat er minder inten- lijk zijn, ook de anderen moeten sief in casu selectief, gebruik daarom de voilé aandacht krij- van de auto moest worden ge- gen". maakt. Vooral 'inkse drie za- maar vervelende uitdrukkin gen). Over de positie van DS'70 binnen de Nederlandse politièkr „"Wij zijn parlementair gericht, sociaal bewogen en beoordelen alles nuchter. Wij proberen een rechtvaardige maatschappij te bereiken, we kijken naar de be langen van. alle Nederlanders". Links is niet meer het socialis me van toen. Het pure kapitalis me waartegen de socialisten En dat voor een film, waarin geen zimiig woord wordt ge- zegd! (Alles wordt er gezongen). De muziek (voor de bezitters van een platenspeler ook vast gelegd op twee zwarte schijven) is van een zeer hoog ni veau. Ten eerste wordt er bekwaam gemusiceerd, ten tweede wordt er heel redelijk en overtuigend (èn overtuigd?) in gezongen, en ten derde - misschien .(hoewel...) het belang rijkste - is de muziek voor''iedereen (zowel voor de „mu zikale oudere" als voor de „a-muzikale jongere") bijzon der goed te pruimen. Over. de beelden valt te twisten. Sommige bijbelse figuren (bijvoorbeeld Herödés en Püatus) worden wat belaché-- lijk gemaakt, en de hoofdrolspeler wordt gereduceerd tot een „normaal mens". Aanvankelijk werd;door een bepaald deel van de bevolking geklaagd ovèr het feit, dat Judas in de film een neger is. Ten onrechte. Hij ..komt in de film geenszins onsympa thiek over en wordt beslist niet zwartgemaakt. V Een nadelige invloed zal de film toch niet hebben op het christelijk geloof; Daarvoor zijn de beelden te menselijk en gevoelig, het„spotten met de bijbel" is te beperkt ge- bleven om de gelovigen kwaad te doen worden. Een klein „bewijsje".daarvan: de film is in Engeland niet geboycot, het plaatje over de ouwe viezerik van de Three Degrees wel..... Elpee Top 10 1.(1) J ésus Christ Superstar - soundtrack van de film 2. (6) Forever and eyér - Demis Roussos „3- (-) Hóme- Cats 4.- (-) The greatest hits of Demis Roussos :j'5. (-) Ella - André Moss 6-/(4) Tales from topographic oceans- Yes. 7- (5) Band on the run - Paul McCartney 6. (-) Tattoo - Rory Gallagher 5- (-) The 3 Degrees - Three Degrees 10. (-) Bloody sabbath Black Sabbath Single Top 10 1(1) Dirty old man-Three Degrees 2- (2) Someday, somewhere - Demis Roussos 3- (4) Rock 'n' roll - Cats 4- (-) The most beautiful girl Charley Rich 5- Jailhouse rock - Elvis Presley (3) Sebastian - Cockney Rebel 7- Is everybody happy-Jackpot 8- (8) Ella - André Moss (-) Baby Blue - George Baker Selection 16. (9) 't Is weer voorbij, die mooie zomer - Gerard Cox. Superstar ^T°g steeds zit Corso iedere avond volgeladen met mensen, die de film Jesus Christ Superstar nog niet eerder zagen. Zowel zij die iets tegen de film hadden/hebben, als dege nen die slechts de muziek willen horen of doodgewoon i„11( ri, filmliefhebber zijn, hegeven zich elke avond opnieuw in -en .ragment uit Jesus Clwst Superstar vrij groten getale naar de Rotterdamse bioscoop.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 3