niehotsm Prins Bob de I-ste Hennes: afstand nemen Handbal in inpp Belangengroep amateurvoetbal: alternatief voor SBLO W eer een koploper op Harga Emiele Vervloei Ook DRZ, doet mee Promotie- strik! M SCHIEDAMSCHE COURANT Schiedam Een uit zes personen bestaande werkgroep zal in de komende maanden gaan onderzoeken in hoeverre het mogelijk is in Schiedam een „Belangenvereniging amateurvoetbal" te creëren. Dit was het resultaat van de deze week in de kantine van „Schiedam" op Harga ge- houden bijeenkomst, waar alle Schiedamse voetbalvereni- gingen, uitgezonderd DRZ, acte de presence gaven. Na een inleiding van secretaris Venvey van de voetbalvereniging Schiedam, die tevens iets over de voorgeschiedenis vertelde, alsme de het ophouden met functioneren van de SBLO, ontstond een uitge breide discussie over het belang van het oprichten"van eeri belan genvereniging en wat de doelstelling hiervan zou moeten zijn. Duidelijk kwam bij de aanwezigen naar voren, dat. een dergelijke .be langenvereniging alleen zin heeft, indien problemen behandeld zou den worden van algemeen belang en dus geen persoonlijke clubbe langen. Hoewel onder de vele aanwezige bestuursleden niet iedereen stond te trappelen om ook nog een bestuursfunctie in deze belangen- vereniging te gaan vervullen, te meer daar ook nog niet exact be paald kon worden welke taken deze belangenvereniging te vervullen krijgt, werd besloten tot de oprichting van een zgn. werkgroep. Zes personen, goed bekend'met de Schiedamse voetbalwereld, stelden zich voor deelname in deze werkgroep beschikbaar en zullen over ongeveer twee maanden op een volgende vergadering de besturen een rapport voorleggen en hun advies uitbrengen betreffende de op richting van een belangenvereniging, de werkwijze waarop deze vereniging moet gaan functioneren, de manier waarop dit dient te geschieden etc. Dat er, als alternatief voor de SBLO, die zoals beker.d onlangs is' „in geslapen" onder de Schiedamse voetbalverenigingen behoefte be staat de krachten te bundelen cn samen te werken, is op deze bij eenkomst bijzonder duidelijk onderstreept. Vol spanning wordt dan ook uitgekeken naar het rapport van de „verkcommissie" om zo- deerde tot eén soepel draaiende „Belangenvereniging Amateurvoet bal Schiedam'' te komen. Schiedam Na Heerenveen wacht SW morgen op Harga alweer een topper: Fortuna SC. Want Cor Brom stuwde de Sittardse formatie naast Heerenveen op de eerste plaats. En tegen FSC moet SVV winnen. „Een gelijkspel maakt de achterstand te groot", verklaart Bob Maaskant het roodgroene winstbejag. „Ik geloof ook dat we een elf tal hebben om opportunistisch tc voetballen. We moeten aanvallen". Aanvallen tegen de Limburgers die juist zo sterk zijn vanuit de counter. Slim combinerend op het middenveld in staat zijn met snelle openingen vaak via rasdraver Erkcns, verwarring te stichten in elke defensie. „Een", verduidelijkt Bob Maas kant Fortuna's kracht, „ais ze er dan eentje hebben ingeprikt, gooien ze achter de boel volle dig dicht. Daar hebben ze dan ook de ploeg voor. Constant lo pen er vijf man'op eigen helft". En SW, dat tegenHarlem"' bij .viagen' aantrekkelijk voetbalde, 'gaat tegen dit Fortuna vanaf de V eerste seconde in het offe'nsiief. „Pressie, vooral in, het eerste kwartier, met de bedoeling-Jets van paniek té stichten"om schrijft Eob Maaskant SW's aanvallende plannen. Bob Maaskant, part time tra'.oer dat wel, 'maar ergens ook de man die maar niet kan begrijpen dat de roodgroene resultatën 'niet nog meer trekken. „Het pu bliek moet toch voelen dat er dit seszoen iets kan gebeuren. Of we ook doorstoten is nog .maar de vraag, maar we zitten kort achter de koplopers en dan kan het toch?" En met'de concurrentie van over buur Hermes voor ogen,durft hij' te hopen op nog meer pu bliek dan bij de topper tegen" Heerenveen, toen 4500 kijkers zeker niet ontevreden huis waarts keerden. jiAVé hebben, tenslotte ook nog wat goed te maken", wist Bob Maaskant, naar het eerste dut% In dit seizoen. Bij Fortuna SC, toen. SW nog zonder Osterholt, Mulder, Van. Toledo en na tien 'minuten ook Steenbergen, een 20 nederaag incasseerde. Van daar dat hij weet dat het af-- stoppen van Erkens.zijn groot ste zorg is. En eigenlijk ook weer niet, „want", zegt bij re- sluut, „ik heb in dat opzicht het volste vértrouwcn in Jan den Tuinder. Die is dit seizoen voor uit gesprongen. Daar heb ik be wondering' voor. Jan loopt ten slotte op een. voor hem eigenlijk vreemde linksbaekplaats". Vertrouwen heeft Maaskant ook -in de. formatie die eredivisieclub Haarlem weerstond. Wel keert 0 de weer. herstelde Theo van Tó- ledo, terug in het elftal, waardoor Jos Zoetmulde weer afvalt. De opstelling: Van der Velden; pen. Tuinder, Ostecholt,. Steen bergen, Van Beek; Mulder,"'Van,:. 1 Voorslopper Rinus Steenber gen (4) bewijst hier: tegen Heerenveen SVV's offensieve, dadendrang.' Toledo,; Van der Spek;."Roodnat, Coenen ën. Groene weg v;'-. Schiedam Emiele Vervloet, sinds enkele jaren dè man ach- ter de successen van het soft- baUeam van Schiedam heeft t zijn trairerschap door drukke* werkzaamheden moeten beeindi- gen. De soffbalteams, waarvan- het eerste team twee seizoenen- achter elkaar kampioen werd,' wordt komend seizoen getraind- door Wim Falentijn. Schiedam Kersverse damkam- pioen DC Schiedam speelt maandagavond al de eerste pro motiewedstrijd om een plaats in de provinciale klasse. De Schie dammers starten met een uit wedstrijd tegen het Schoonho- vense DEZ.Andere tegenstan ders in dè promotiecompetitie zijn;- ZDV (Zwijndrecht), GDCJ JGörkum), OGB (Bodegraven). en-DC Den Haag-2. De foto van de arbiter die met een van pijn vertrokken gezicht over de grasmat kronkelde en enkele weken geleden de Ge stipt-rubriek „sierde", heeft op scheidsrechters en voetballers diepe indrnk gemaakt. G. Schrey en C. van Kralingen (beiden DKS) werden afgelopen zondag uit het veld gestuurd: kreeg B. Buytenhek (SVV) twee wedstrijden voorwaardelijk en een proeftijd/van een jaar: ver dween ook P. Bijl (WK) in de richting van de gestrekte vinger van arbiter Kooymans; is W. A. Rademaker (HBSS) wegens wangedrag voorlopig geschorst. Overigens blijft DHS actief. Werd reeds de nationale drie kleur gehesen omdat de in aan bouw zijnde tribune nu ook overdekt is, ook werden reeds 52 zitplaatsen aan de man ge bracht. Desondanks werd het bedrag van 11.041 gulden met 28 cent overschreden, maar zit de club in Kethel nog met een tekort van 6.958 gulden. En 72 cent. Sinds kort opereert de sportre dactie van deze krant in het weekeinde, alleen al bij voetbal wedstrijden, met een verslagge versteam van zes personen. Objectieve, integere personen die het toch wel eens anders kunnen zien dan het legioen clubbestuurderen. De clubs krijgen daar dan wel 5% pagina's sport voor terug. Oftewel een extra van 6% pagt- na's. Henr.es DVS, tenslotte Neer- iands oudste zondag-eerste Was ser, blijft ook de komende we ken volop in de belangstelling. Daarom volgende week in deze krant een brok pure blauwwitte geschiedenis uit de mond van Jan van der Pol de man die van. 1933 tot het vertrek naar. Harga de grassprietjes koester de van het legendarische Her- mes-veld aan de Damlaan. Belangstelling ook voor de fes tiviteiten in het kader van Her mes' 90-jarig bestaan. Reden waarom wij vorige week mel ding maakten van de boottocht die Hennes in mei voor de le den organiseert. Gratis, maar wel 25 gulden meebrengen voor een koud buffet. Een trucje, dachten wij toen. Prins met lijfwacht... het midden. Het bestuur komt zelfs daarin al gedeeltelijk over de brug. Zo'n buffet is belang rijk voor een goeie sfeer, je voorkomt er bovendien mee, dat de borreltjes te hard aankomen. Er is beslist geen sprake van een trucje". Sorry Hennes Op 23 februari heeft SVV z'n „Prins Bob de Iste" Want trai ner Bob Maaskant werd door SVV's actieve feestcommissie gestrikt als Prins Carnaval. En toen Bob in een dolle bul „ja" zei, hapte gretig het volledige eerste elftal en vormt als „Raad van El!" Bobs gevolg. Onder voorbehoud dat er zon dag 24 februari niet wordt ge voetbald natuurlijk- Zo ja,, dan komt. Bob alleen Bij SW is Jan Groeneweg ove rigens de meest teleurgestelde speler. Grillige Jan speldt zich het predicaat „topscorer" op en wil dat zo graag gehonoreerd zien met een plek op de natio nale topscorerslijst. Toen Jan vier doelpunten had gescoord, stopte de lijst bij de spelers met vijf voltreffers. v Jans vijfde bleef ook al onopge merkt,^ want toen registreerde de: lijst tot en met zes treffers. Nu 'heeft Jan er ook zes, maar stopt de lijst bij zeven. Jan wordt er moedeloos van. Om met Bob Maaskants woor den te eindigen „Alaaf". Schiedam. Ex-Hermes-trai- ner Gijs Doolaard zit (morgen) Jwèer in de dug~' out op Harga.": Hij zal dan wei het„vijandelijke" exemplaarop moeten zo e- ken, "want" Doolaard komt." •deze- keera!sT: trainer, van ..Z.wijndrechti; .pit dan voor hen die misschien even dachten, dat er bij Hermes een commando-wisseling heeft plaatsgevonden, Henk Nebbeling stelt- het elftal samen en is van plan om morgen zelf in de dug out plaats te nemen. Voor rode strepen hoeft Henr.es voorlopig helemaal niet bang te zijn. Integendeel, als de Schiedamse koploper erin slaagt Zwijn drecht een nederlaag toe te brengen, zou hun voorsprong op de concurrentie we] eens zeer aantrekkelijk kum«en worden. Immers Unilas heeft de zware uitwedstrijd tegen OVV op het programma en UVS treft het evenmin met een uitwedstrijd tegen Gouda. Henk Nebbeling, gevraagd naar de plannen voor morgen: „De plannen. "Winnen natuurlijk en goed voetballen". Nu gaat dat laatste Hermes de laatste twee weken wat gemakkelijker af dan het eerste. Zowel tegen Xerxes als in Gouda hadden de Schiedammers de beste winst kansen en werd er soms erg knap gevoetbald. Henk Nebbeling: „Dat we geen goals maken, is gedeeltelijk pech. Tegen Unitas en RVC spe len we net zo goed, maar we slagen er in die wedstrijden wel in om er ééntje in te schoppen. Ik ben over..mijn: spelers dan - ook." zeer 'tevreden. De jongens spelen met steeds meer begrip en: inzicht en tH wit om wal voor, elkaar over tehebben, is ér pok. links' en ..rechts krijgen we- w'eF eensJkritiek,; ómdat, we misschien wat saai voetballend Niet. helemaal .terecht, vind, ik. Sonis.: heb je een tegenstander die' pertinent weigert het spel; te. maken. Dan - - wordt het erg moeilijk. Bovendien staat dit seizoen de hoofdklasse centraal. Als we kampioen - worden is dat meegenomen."- Opstelling; Spermon, Commijs/ Van de Burg, Ruseier, Brou wer; Van Buureti, Vorstenbcs, Weeda. Bakkes; Van *e Voort en Van Duppen. v Ons idee werd door Wijnand Wijnties, lid van de blauwwitte feestcommissie echter snel ont zenuwd. „Geen sprake van", luidt zijn commentaar op het „trucje". „Een koud buffet is •V tegenwoordigbijzonder duur. We konden kiezen tussen 25 en 64 gul-iéa ea we zitten 'ergens in :^-;b>v-VVv. Schiedam Ook DRZ staat ach ter het idee van het Delftse KFC'71 om naast de dames-se niorencompetitie ook de junio ren in wedstrijdverband te laten uitkomen. Weliswaar gaf de KNVB geen toestemming tot het spelen van een officiële compe titie, maar liet meteen weten geen bezwaar te hebben tegen een wedstrijdenreeks. Vandaar dat de meisjeselftallen van DRZ, Lombardijen en DOS (beide uit" Rotterdam), Oliveo (Pijr.acker) en KFC'71 (Delft) met ingang van morgen elkaar in een wedstrijden reeks zullen ontmoeten. Bob Hollem, de voorzitter van KFC die met zijn secretaris het idee uiiwerkte, had er graag nog meer verenigingen bij be trokken. „Maar", stelt bij, „dat is- niet mogelijk. De-meeste clubs die damesvoetbal spelen hebben geen junioren. In dc af- deling Gouda zijn er wel ver schillende, maar in verband met de grote afstand hebben we die niet benaderd". Toch is de mogelijkheid niet uit gesloten dat het aantal clubs wordt uitgebreid. „Ijj het gun stigste geval worden hét zeven' verenigingen die gaan mees draaien. Vierpolders en. IFC (Hendrik Ido Ambacht) komen er. waarschijnlijk bij".., Hoe dan ook;de meisjesjuniorén van DRZ, Lombardijen,; Oliveo, DSO en KFC'71 gaan er vanaf morgen op de groene grasmat tegenaan.. De jeugd (8 tot 14 jaar) strijdt in wedstrijden van tweemaal twintig minuten om de hoogste eer en de door KFC beschikbaar gestelde wisselbe- ker.w «-■ "v m Ton Vorstenbos [links) sterk legen Gouda, met. Hermes-.vaster op eerste plaats?... 'h 4 *vw - SÜSlSSlÜiSS Schiedam Voor een aantak'handbalteams f raakt de competitie in een beslissend'stadium. Niet meer yobr het da* mesteam van Wilton dat het-. tegen het Rötter- damse. Spartaan niet kon rédden en zeker is van.-: degradatie- naar de promotieklasse.; V Span- :ning;. riog -wél bij de da mesteams van UVG. en DWS. Beide -teams, uit komend -in de klasse waaruit Wilton moet de graderen, hebben nog minstens twee punten nódig om' buiten., bereik Van het èveneéns tegen degradatie vechtende Spartaan te blijven. Voor Wilton wordt het duel van morgen tegen koploper EHC een afwikkeling van de competitie, maar voor UVG moet het thuisduel tegen HVS. dè volle winst óplevp- ren. UVG'start in de weten- schap dat het in Den. Haag - met 7—G verloor. Het damesteam -van DWS .in- casseerde in ;de uitwedstrijd tegen. Verburgh' 2 eveneens een nederlaag,- 10—7, maar -móet in staat worden geacht om in de sporthal Margriet órde op zaken te stéllen! De wedstrijd begint om 18.50 uur. V Hoe belangrijk het duel tussen de herenteams van DWS en Vires wordt bewijst, de rang lijst die duidelijk maakt dat de Schiedammers bij eèn ne derlaag nog slechts door een :- wonder kunnen worden ge red. Nog bedraagt de achter stand van DWS één punt. Wel wonnen de Schiedam mers in Gouda met 17—18, maar DWS vervalt te ge makkelijk in solistisch tegen spel als snel succes uitblijft. De wedstrijd begint om 19.50 uur. Zonder titelaspiraties of degra- datiezorgen kun hetHeren- 'y.teahr van, Scylla. om 20.50 uur gaanduelleren met Oli veo uit .pijnacker. Dit. in te-, gènstelling tot Scylla's da- mesteam'dat nóg. volop in de Slag zit en om 22.00 uur het Metéén al in het eerste compe* zwakke Schutters 2 ontvangt- titieseizoen strijdthet da- mesteam van KVK mee op. het voorste planVierploe-, gen. op de eerste -plaats; Scylla 2, HVK, ,UVG:'3 en Sa- turnüs. Een; ploeg valt ér na zondag af, want Scylla 2.W,' HVK treden tegen elkaar in het strijdperk. - Mits .het herenteam van Wilton. »n de Energtehal wint van Meeuwen 2 (thuis werd het een 913 nederlaag) wordt het Schiedamse team de nieuwe koploper. Wat dat be treft moet UVG hooen o? een misstap van A-Üef 7. maar dan in de sporthal Margriet zelf wel winnen van Snelwiek 3.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4