GLENDA JACKSON GEEFT KLEUR MmÈSÊÊm KEKKEN BEREIDEN ZICH POÖR OP CONFERENTIE Groot aantal opschuif woningen door houw in Woudhoek-Zuid van 196 eengezinswoningen Brommen op onbestraft Opknapbeurt Jan van Gelder" nadert voltooiing rijbaan Overtreding begrijpelijk n gul, tientjii van de tevri geenszins os zijn bron: >n keren. Noi e vijftien gii Schiedam De non-stop show-, eet- en koopmarkt Pasar palam komt met Pasen weer naar de Margriethal in Schiiédairi. Van goede vrijdag 12 april tot en met tweede paasdag 15 april is het weer smullen geblazen op deze uit gebreide Indonesische markt. Het is voor de derde keer dat de Pasar Dalam in de sporthal komt. Nieuw is dat het geheel is uitgebouwd tot e en Kosmopoliti sche markt, een uitbreiding dus iyamde oorspronkelijke Indonesi sche sfeer die altijd met de Pa sar Dalem gepaard ging. Een ^onderzoek heeft uitgewezen dat zowel publiek als standhouders dit op prijs stellen. Het artiestenpakket is nog niet bekend. Getracht wordt onder andere volksdansgroepen (uit bijvoorbeeld de. Balkan) te laten optreden. 'Naast het reeds bestaande speciale programma voor kinderen in de middaguren wordt ook voor de eerste maa! een peuterparadijs ingericht. De kleintjes kunnen daar onder deskundige leiding met allerlei speel- en 'doe het zeli' werk be zig worden gehouden. Wie eens een ouderwets dansje op een gezellig muziekje wil makei komt ook aan zijn trekken. Nieuw is daarom dat voor het 'podium een-verrijdbaar plan kier als dansvloer wordt inge richt. Elke avond kan men zich enige malen op de vloer wagen. Tevens kan men vanaf daar op T tribunes of vanaf een terrasje, naar de showprogramma's kij ken. De Pasar Dalam in. de sport hal; krijgt vergelekenbij vorig jaar een iels ander gezicht. Het wordt een meer kosmopo litische markt. Schiedam De Amerikaan, se blijspèlregisseur Meivin Frank legt deze week in PASSAGE nog eens gedul dig uit, dat liefdesbevlie gingen doorgaans weinig •ba-at verschaffen. Het is met „A Touch of Class" (,,'n Slippertje met allu re") overigens we! een -merkwaardige zaak. Frank is dén van de productiefste a-musementsmakers uit de Ver. Staten, onder meer van enkele Danny Kaye- films zoals „White Christ mas", maar deze zestigja rige Hollywocd-veteraan heeft anderzijds nooit echt naam gemaakt. Het is uit gekookt 'amusement met net te weinigpersoonlijke signatuur. Net op. het moment dat men dil genre, waarin allerlei sterren- koppels zonnig naar voren tra den om wrijvinkjes-in-welstand uit te beelden, volledig gestor ven waande, breekt het zich kennelijk met succes baan in Engeland. Hier deed Frank et als gewiekst vakman dat snufje Brits bij, dat oud als nieuw ver koopbaar maakt. Het begin is werkelijk veelbelovend: een gis- se met cynisme doorspekte dia loog helpt Gtenda Jackson (voor het eerst in een komische rol als van eer. Italiaan gescheiden modeknipstertje) aan een Idylle met een Amerikaan in de figuur, van George Segal. De laatste moet zich losscheuren uit zijn gezinnetje en hij bedenkt dan ook maar een uitstapje naar Spanje om helemaal de handen vrij te hebben. Maar daar be gint het geharrewar tussen de fonkelnieuwe gelieven al. Frank weet er een vlot tempo in te houden; dat verhult de nood remmen, die de Amerikaanse komedies van vroeger en deze daarop gebaseerde Engelse be zaten om er de vaart wat in te Glcndo Jackson en George Segal zijn het hier nog gloeiend eens in Meivin Franks ,,A Touch of Clas" (irt PASSAGE). hóuden. Zo'n reisje naar buiten is een. wissel voor wat obligate sightseeing. Na terugkeer in Londen zit er helemaal niet veel beweging meer in. De belang rijkste pijler waar ,,A Touch of Class" op rust is de aantrekke lijke opkomst van Glenda Jack son als comédienne. Die over straalt zelfs de strandende am bities van MelviaFrank- om- middels .Brief Encounter" nog een tragischbijtoontje in zijn komedie te mengen. (P.R.). Schiedam De Raad van Kerken in Nederland organi seert op 28en 29 november een conferentie van de Ne- - derlandse kerken. De Raad zal dan praten met de verte- genwoordlger van de lande lijke organisaties van de ker- ken. 'y Daaraan vooraf gaan. drie lan- deljke bijeenkomsten met de vertegenwoordigers van de plaatselijke kerken, raden, jeugd- .en gespreksgroepen. Deze besprekingen worden gehouden op -18 en 21 sep tember ëji op 5 oktober. Gespreksthema zal de brochu re „bevrijding" zijn. Deze brochure is een uitgave van de landelijke raad van. ker ken. De Schiedam se Raad van Kerken organiseert als voorbereiding op deze iaude- lijke conferentie drie oecu- menisch diensten; Alle gespreksgroepen, jeugd groepen en dergelijke die de brochure 'bevrijding' hebben behandeld of dat nog gaan doen, moeten hun adres op geven aaji de .Schiedamse Raad. '...V, De eerste'van de drie oecume- nische diensten in Schiedam wordt aanstaande zondag ge houden in het kerkgebouw van de Nederlandse Protes tantenbond aan de Westvest in Schiedam. De dienst be gint om half elf 's morgens. Voorgangers zijn ds. A. D. Kiaassen en pater L. J. L. Lommen (Missionaris van het Heilig Hart uit Rotter dam). Als voorbereiding op deze dienst wordt op donderdag 31 januari in het zelfde kerkge bouw het thema „Bevrijding tot het doen van gerechtig heid" besproken. De leiding van de voorbespreking is in handen van ds. P. Magré. welke een korte inleiding zal houden. Zowel bij de leiding als bij de dienst is iedereen van harte welkom. Schiedam „Door de bouw van .196 eensgezinswoningen in y Wo'udhoek-Zuid zijn 327 op- scbuifwoningen beschikbaar ge komen" is de conclusie van het bureau huisvesting, nadat is na gegaan welke doorwerking die bouw in de opschuifwoningen heelt gehad. Van de 196 eengezinswoningen zijn er 154 betrokken door al zelfstandig wonende Schiedam mers. mensen die al m Schie- dam woonden en nu dus 154 wo- ningen in totaal hebben veria- ten. Deze 154 woningen kunnen nu als opschuifwoningen worden betrokken. Van de 154 vrijgekomen woningen zijn. er in de tweede fase-6 be trokken door zelfstandig wonen de Schiedammers 52 opschuif woningen zijn betrokken door Schiedammers die inwoning hadden of door mensen die. zich in. Schiedam hebben gevestigd. De overige zes woningen van de 154 vallen onder „diversen":' dan staan de woningen nog leeg of ze worden bewoond door mensen uit saneringspanden. De nieuwe huizen in West oek-zuid. In de derde fase zijn de 96 nieuwe j opschuifwoningen betrokken door 36 zelfstandig wonende f Schiedammers door 42 inwonen- j de Schiedammers of vestïgings- gevallen en 18 vallen, onder di- versen. -. i Deze laatste vijf vrijgekomen op schuifwoningen zijn in de zesde fase alle betrokken door inwo nende Schiedammers of vesti- gingsgevallen, In totaal verhuisden dus 299 (de som van 154, 95, 36, 8 en 5) al in Schiedam wonende gezinnen naar vrijgekomen opschuifwo ningen, en vallen er 33 onder de noemer diversen. Van deze 33 opschuifwoningen zijn vijf sane ringspanden, de rest staat nog leeg. Het totale aantal opschuif woningen is daarmee gekomen op 327 (299 plus 33 min 5.33 is de som van 6, 18, 6 en 3). Van de 196 gebouwde'eengezins woningen in Woudhoek-Zuid zijn, behalve de 154 door de al zelfstandige wonende Schiedam mers betrokken woningen, 41 woningen in gebruik genomen door inwonende Schiedammers of door mensen die zich hier hebben gevestigd. I woning is een praktijkwoning. In totaal zijn 162 (de som van 52,42, 22, en 41) inwonende Schiedammers of mensen die zich.hier hebben gevestigd van woning veranderd. Half april is'de oude mijnenveger weer ais nieuw. Schiedam De vlootsterkte van het Schiedamse Zeeka- dettenkorps „Jacob van Heemskerck" begint nume riek, zowel kwalitatief weer enigszins op peil te komen. Binnen twee jaar tijd was de korps! eiding genoodzaakt twee van de zeilsloepen uit de vaart te nemen. Als laatste ging de grote sloep bij een oversteek van de Nieuwe Waterweg bijna ten- onder. Na een opkaldatcr'ng, gingen de kadetten er toch weer mee naar het zomerkamp in de Zeeuwse wateren. Tijdens de reis bleven de hoosblokken geen moment met rust zodat er bij de thuis komst besloten werd de sloep volledig af te keuren. Tn november van het vorig jaar kon het korps overgaan tot de aankoop van een aluminium sloep van 7.89 meter lengte. Ge heel kompleet met luchtkasten betekent dit een ware aanwinst voor. het korps nu er bovendien een. zeiltuig aanwezig is. Da sloep gaat twee grootzeilen en een fok voeren. Het grote pro bleem is nu alleen nog maar, het bevestigen van een zeilkiel onder de nieuwe aanwinst. Medio januari werdeen kleins houten sloep aan de vloot toege voegd, Een geschenk van de di rectie van de Holland Amerika- lijn dat door de kadetten zelf is opgehaald. Het geheel komplete sloepje zal worden omgebouwd tot zeilsloep. De vloot bestaat nu uit: twee klei ne gelijkwaardige sloepen (Hout); een grote houten zeil sloep; de nieuwe aluminium zeilsloep; een stalen zeilvlet; een polyester roeisloep. en de motorboot „Krukas". De grote opknapbeurt die het groeps- en opleidingsschip,, de ex-mijnenveger „Jan van. Gel der" momenteel ondergaat na dert haar voltooiing. Half april hoopt men hiermee gereed te zijn. Direct daarna beginnen de kadet ten met het zeilree maken van hun sloepen. Het kader wil dit jaar bijzondere aandacht gaan besteden aan de opleiding, zei len. Het roeien zal daarbij ech ter niet achter blijven. Wanneer al bet werk achter de rug is gaat het korps dit vieren met een „open-dag" waarvoor de ouders van de kadetten,. au toriteiten en ook de oud-teden uit genodigd zullen worden. Jongens van 12 tot .15 jaar die in teresse hebben voor dit zeilende kadetten korps kunnen telefo nisch inlichtingen inwinnen on der de nummers, 263031 en. 710349,. mits na 18.00 uur. Ze kunnen hiervoor ook terecht aan boord van de „Jan van Gel der", te bereiken via de hot«'.'d- poort van de I.H.C.-Gusto, Maasdijk 5, op de zaterdagmid dagen vanaf I4.0Q uur. y Het fietspad was te glad" Schiedam De bezorgdheid om zijn zoon kwam Fred M. uit Schiedam bijna op een boete te staan. Op zon dag 2 december (één van de autoloze zondagen) was de kleine er met de fiets op uit gegaan. Maar dat ging allemaal niet zo best. „Mijn kind was door de gladheid al twee keer onder uit gegaan en ik dacht: dat kan ook anders. Toen hij half huilend weer thuis- kwam heb ik de brommer genomen en ben ik met hem achterop weggegaan", vertelde Fred tegen de kantonrechter, mr. W, E. van Vloten. Hij stond te recht om het gevolg van die daad: ..Met mijn kind achterop ging het echter ook niet zo gemakkelijk op die spekgladde rijwielpa den", vervolgde Fred. Omdat de rijbaan er veel beter en meer berijdbaar uit zag en er toch geen enkele auto reed, ben ik op de middenweg gaan tuf- fen." Auto of géén auto, dat mag niet, zet de agent, die Fred even la ter op de Nieuwe Damlaan in haalde en Fred liet. stoppen. „Dit is een rijbaan voor auto's. Het is natuurlijk wei zo, dat er vandaag weinig snelverkeer is. maar juist die ene auto of bus is dan des te gevaarlijker, door de onvoorzichtigheid van de voetgangers en de wielrijders." En daar kon Fred het mee doen. De verbalisant overhandigde hem een briefje: de bromfietser kreeg een boete var. vijftien gulden. „He: is hce*. terechi.dat dc poli tieagent verbaliserend is opge treden". vond officier van justi tie, mr. E. Bos. „Want men mag nu eenmaal niet op een bremmer cp de autcrijbaan rij der..' Maar ik wil rekening hou den met de weersomstandighe» der. en met het feit dat het eeil autoloze zondag was: de norma le boste voor zo'n overtreding all u hebt begaan. :s vijft-e den. maar ik zal er een van maken." Kantonrechter Van Vloten wail nog soepeler: „Ik kan me de tuatie heel goed voorstellen. Hel valt niet le ontkennen, dat u dj, overtreding hebt gemaakt, I geeft het ook toe, daarom ver klaar ik u wel schuldig, maal zonder oplegging van straf". ..Dank u wel", was het meende antwoord van de den Fred, d'e zo, verrichterzake,op mer huiswaarts kon in het bezit van de

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 3