Rienus Gerrilsma: jaar achterstand voor mini en Vie opdoffer voor Juliana Holy maakt schoon schip SS yÉr k ïjS Vertrouwen in toekomst De Jong: SP Plaats voor ruim honderd deelnemers Toch versterkte degradatie SCHIEDAMSCHE COURANT DONDERDAG 7 FEBRUARI 1974 £ienus Gerritsma "gemis aan jeugd speelf de vereniging parten" Schiedam „Vergeleken bij Amsterdam lopen we hier zo'n jaar of vijf achter". Rienus Gerritsma, trainer/coach van het dames-basketbalteam van Juventus,. openbaart met deze uitspraak een pro bleem waar de Schiedamse basketbalclub al enige jaren mee tobt: de opleiding van de jeugd. „Het zat ons goed dwars", zegt hij in Juventus' clubhuis in het Prove niershuis, „maar we konden er in feite niks aan doen. Het gaat ons om de jeugd In de leeftijdsgroep van acht tot twaalf jaar. Jonge basketbaüertjes, waarvoor aan speelveld en materiaal andere eisen worden gesteld. In de sporthal Margriet kan het niet, daar kunnen de borden niet naar omlaag, en een gymnastieklokaal waar dit kon was er niet te vinden". .Bleef daardoor her echte basket- bahatent ook in Schiedam onder de oppervlakte, „in Amsterdam zag ik eens een'wedstrijd tussen allemaal van die kleine manne tjes en dan merk je pas hoe ons district achterloopt". Mini-bas ketbal, met aangepaste regels. ,,Ook wij kunnen daar nu iets aan gaan doen, doordat we tijd beschikbaar kregen in de sport zaal van de huishoudschool Har- gahof. Maar uitgerekend toen wij onze plannen uitwerkten startte de basketbalbond een ac tie om het mini-basketbal te propageren". Een samenloop van omstandighe den die voor Juventus uiteraard geen verandering in de plannen teweeg brengt. „Voor de jeugd is het een ideale manier om kennis te makc-n met de basket- balsport, op een manier die het ook voor die leeftijdsgroep aan trekkelijk maakt", zegt Rieous Gerritsma enthousiast. /iangepaste regels, zoals de tijds duur van de wedstrijden die uit twee helften van twintig minu ten bestaan met een pauze van tien minuten. Maar ook in beide speelperioden is weer een rust pauze ingelast, want na tien mi nuten spelen volgt een rust van twee minuten. door middel van wissels zijn team kan versterken, maar daardoor de kans niet is uitge sloten dat een speler slechts kort of niet aan bod komt, werd de regel uitgevaardigd dat elke speler tenminste een periode van tien minuten binnen de lij. nen moet. ,We zijn er natuurlijk erg'.blij mee", verklaart Rienus Gerrits ma, „want juist het gemis van jeugd speelt -een vereniging par ten. En als je dan ook nog ziet dat het elders wel kan, dan is dat zelfs extra vervelend". Waarbij hij doelt op de achter stand die ook in Schiedam ont stond, uitgerekend -in een perio de waarin de basketbalsport steeds sterker in de belangstel ling kwam te staan. Aangepast Altijd actie En omdat basketbal nu eenmaal een sport is waarbij de coach Maar met ingang van 20 februari - kan ook de Schiedamse jeugd in de leeftijd van 8 tot 12 jaar bij Juventus terecht. Dan ook wordt Juventus' toekomst ver trouwd gemaakt met de basket balsport. Dit dan op een speel veld waarvan de afmetingen ge lijk zijn aan die van de senio ren, maar bij iroorbeeld de bal aanmerkelijk kleiner is dan die waarmee de senioren teams van Juventus bun tegenstanders trachten af te troeven. Is de normale wedstrijdbal in omvang variërend tussen de 75 en 78 Mini en Maxi Eens hoopt •het teugdjge basketbaliertje in aBBgggig de voetsporen te treden van pivot Rob Mark 1FmllSl Schiedam Cok dit jaar neemt Schiedam deel aan de jeugduitwisse ling met de steden Esslingen (Duitsland) en Vienne (Frankrijk). Tijdens een bijeenkomst in Esslingen, waarvoor ook Udine (Italië) en Velenge (Joegc-Slavlë) waren uitgenodigd, werd besloten dat de uitwisseling zal worden gehouden van 31 mei t.m. 4 juni in Esslin gen. In totaal kunnen rond de honderd sporters aan deze uitwisseling deelnemen, verdeeld over 9 tak- ken van sport. Handbal Qon- gens-raeisjes .15-16 jaar),':voetbal i (jongens 15-16 j aar)zwemmen (jongens-meisjes 12-15jaar), waterpolo (jongens tot 19 jaar), atletiek (jongens-meisjes 12-16 jaar),- gymnastiek (meisjes 12- 18. jaar), tafeltennis (jongens- meisjes tot: 1? jaar), judo (jon-. gens 14-18 jaar) en volleybal (meisjes 16-20 jaar). Het programma luidt: 31 mei: .vertrek vanuit Schiedam naar Esslingen.' Zaterdag 1 juni: be spreking van het wédstrijdpro- gratnma met de resp. leiders en een bezoek aan het Eberhard- Bauer Stadion, waar de wed strijden (uitgezonderd de zwem wedstrijden) zullen plaatsvin den. ln.de namiddag zullen die 'wedstrijden beginnen, terwijl de deelnemers 's avonds ontvangen zullen worden door het gemeen- .tebestuur van Esslingen. tondag. 2 Juni: 20 uur, voortzet- ting, van de wedstrijden; 18 uur, einde van de wedstrijden; 's avonds, vrij of op uitnodiging van de verenigingen een gezel lig samenzijn. Maandag 3 juni: voormiddag, eventueel nog wed strijden, of anders vrij;; 14.00. uur, bezichtiging stad Esslin gen; 17.00 uur, bij goed weer een afscheidsavond op de Burg van Esslingen of anders in de Stadthalle; 19.00 uur. officiële prijsuitreiking. Dinsdag 4 juni: terugreis naar Schiedam. De deelnemers- worden tijdens hun verblijf in Esslingen onder gebracht in de Adalbert Stifter- schule, waar ook de maaltijden worden geserveerd. De reis wordt gemaakt per touringcar. Is het verblijf voor de deelne mers gratis, de reiskosten ko op 55 gulden per persoon. Dinsdagavond 12 februari zullen vertegenwoordigers van de Schiedamse verenigingen in h«|> Stadskantoor antwoord kunnen krijgen op eventueel overgeble ven vragen. De bijeenkomst be gint om acht uur. cm, de mini-basketbal varieert tussen de 60 en 73 cm. Ook in het gewicht zit se® duide lijk verschil. De senioren spelen met een bal van 600 tot 650 gram, demini-basketballers be ginnen met een bad die 450 tot 500 gram weegt. Ook de borden zijn aangepast, terwijl de hoog te vanaf de grond gèmeten slechts 2.35 m bedraagt, 40. cen timeter lager da® bij de senio- ren. J. Begrijpelijk hoopt Juventus dat er onder de Schiedamse jeugd be langstelling-bestaat. Het recent gehouden eerste basketbaltoer- mooi voor scholieren.-bevestigde het- vermoeden dat onder. ;de niet bij Juventus aangesloten, jeugd veel. talent zit. WimCor- demans, een va® de organisato ren; toen: „Het niveau vende wedstrijden is me zeker niet te gengevallen. Bij de wat oudere, teams werd zelfs heel behoorlijk gebasketbald". Rede® waarom Juventus vertrou-; wen heeft in de komende actie onv ook de jongste groep voor de basketbalsport te strikken. Elke woensdag, vanaf 20 fe bruari, wordt van 17.00 tot 20.00 ^ur de Schiedamse jeugd in de gelegenheid gesteld tegen een bedrag van slechts twee gulden per maarrdl Rienus Gerritsma: „We hebben er nog over ge dacht om het gratis te doen. maar bij nader inzien vonden we dit tochniet verstandig. Maar buiten dat kost de zaal en het materiaal ons geld, vandaar die twee gulden". Inlichtingen k Voor Juliana, -dat "hier vergeefs een vijandelijke aanval tracht Ie •stuiten, wordt de competitie ccn moeilijke zcok. Schiedam Nauwelijks hebben de volleyballers van Juliana de te genslag verwerkt, of het laatste beetje vertrouwen in een beter re sultaat wordt nogmaals de grond ingeboord. Want daar was vorige week die gestaakte wedstrijd tegen CVV. Terwijl Juliana op weg leek naar de eerste zege van dit seizoen, greep de zaalwacht van de sporthal in: tijd is tijd en Juliana kon onverrichterzake terug naar Schiedam. CVV huurt de betreffende sporthal tot zes uur, het tijd stip waarop de partij gevorderd was tot de beslissende vijfde set. Wie met deze tak van spart wil kennismaken kan Inlichtingen krijgen bij:A.Kraayeveld, Lisztplein 204, tel. 71.01.09; M.B. Gerritsma, Griegplein 189, tel.' 70.94.33; C. Zuurbier, Schiedam- seweg I, tel. 70.90.16. Aanmelden als lid ka® uitsluitend bij C. Zuurbier, waarbij tevens de benodigde twee gulden dient te worden voldaan. Aanmelden' uitsluitend overdag.. Pech voor de Schiedammers, die zo een unieke winstkans verlo- .ren "zagen gaan. Joop van Eijk, technisch directeur van de Ne- derlandse Volleybalbond,be- zorgde Juliana enkele dagen; la- ,.ter nogmaals- een opdoffer. In tegenstelling tot tussentijdse be- richten degraderen uit de derde divisie - niet twee, maar drie ..ploegen.„De nummers tien, elf .en-; twaalfjgaan er', uit", ver- klaart'.Van Eijk. dedegradatie-, regeling.;? Een regeling die, zo, zégthij zelf,nog niet eerder.is gepubliceerd. Maar. bij Juliana, ontstond najhet' recente duel tegen CVV verwar ring, toen CVV-coach; Wijnand de Wit met stéil jge', zekerheid wist." je vertellen dat er: drie ploegen zouden degraderen: „Depublicatieszijn; fout ge weest". J. En zo bezien1 ziet de toekomst voor Schiedams, enige landelijk spelende volleybalclub er som ber uit. Eén p'.oeg, Alliance'22. trok zich al vrijwillig terug en Juliana's aandacht richtte zich volledig op het Amstelveense Valkenberg dat slechts twee punten meer veroverde dan de Schiedammers. Maar doordat nu ook de nummer tien op de 'ranglijst "zal afzakken naar de districts-promotieklasse. wordt Juliana gedwongen ook het Uit- hoornse SAS'70.te passeren. Ogenschijnlijk een le moeilijke opgaaf voor een ploeg die uit elf duels' pas twee punten verover de. Temeer omdat SAS met der- tien punten ruim afstand neemt. Joop van Etjk: „Het leek ons daarom ook eerlijker om de wedstrijd tegen CVV in.zijn ge heel te laten overspelen. Ook .voor-/Juliana is het onder deze omstandigheden beter, want .na. hebben ze nog kans op een drie punten zege'J j Punten die Juliana, gezien de ranglijst, bitter hard nodig heeft. Blijft échter het Ceit .dat de. Schiedammers,dé recent be gonnen helft van de competitie gestart is met twee teleurstellin gen. CVV^Juliana wordt nu op 28/2 gespeeld. De standen: 3e divisie G-dames: Tempo Team/H3 12—30 Tonegido 13—27 DOS/H 13—27 Tempo Team/H4 13—26 Lekkerkcrk 13—28 Be Fair 1224 G. de Lange/RC 213—20 Juliana 13—16 OVRA 13—13 Leython/AC 2 14—10 Alliance '22 13— 9 SAS '70 13— 2 3e divisie G-heren: DOS/S 12—32 THOR U-S-29 Advendo 11—24 Rariius/MVC 2 12—23 SVC II—16 Asbiton/L 2 22—16 Be Fair ll15 CVVji—14 SAS '70 12—13 Valkenberg/M 2 12—4 Juliana 11—2 Alliance '22 0— 0 Vlaardicgen „Daar zit muziek genoeg in", aldus Holy-coach Piet Bouts over de nieuwe com petitie-indeling. Holy Is inge deeld met enkele op het oog zwakke broeders als Tilburg en Laakkwartier, met streek-con- Current Schiedam en nog een viertal andere teams, waarvan PSV (net gedegradeerd) de sterkste lijkt.: Piet Bouts: „Ik heb bepaalde plannen met Holy en als ik zo die indeling eens bekijk, dan beginnen mijn ogen een beetje te glinsteren, moet ik zeggen". Vat,.Se plannen nu precies ora- helzen, laat de ex-Euro stars- coach liever ;in het midden. „Kijk we hoeven natuurlijk niet- binnen twee jaar in de hoofd klasse te spelen, maar. na al die troubles vair het laatste seizoen,- willen we dit jaar dolgraag la ten zien, dat het ook anders kan. Ik heb een fijn stel spelers tot m'n beschikking, en er wordt met reuzeveel enthousias me getraind. Drie keer in dé week zelfs". Holy; werkt er.hard aan om zijn image wat te verbeteren. Een image, diehet afgelopen jaar de nodige deuken kreeg.. Om eens een paar dingen op een rij-, tje té,zetten; coach John.Bruins werd halverwege, het seizoen de laan uitgestuurd. Zijn vervan ger, speler-coach Rob Midden dorp, nam het daarna van hem over om vervolgens mokkend, te moeten toezien hoe Wassenaar- trainer Bob Soudijn de allerlaat ste duels voor. zijn rekening nam. Rob Middendorp ts -inmid dels verdwenen, de degradatie werd op het nippertje ontlopen, maar in het najaar doemden nieuwe problemen op. Daar-was de rechtszaak, dié de weggestuurde John. Bruins dreigde aan te spannen, omdat hij nog steeds geld tegoed had, Holy dreigde zelfs even failliet te gaan,", omdat er ook. nog de nodige andere rekeningen onbe taald bleven. In' die sfeer groei de de oppositie tegen de figuur van Dick Schoon,^ voorzitter van Holy. Een oppositie, die-uitein delijk leidde tot een ledenverga dering, waarop Schoon met gro te meerderheid werd wegge stemd en een nieuw interim-be stuur werd benoemd met... de Jong als voorlopig voorzitter. Schoon voelde zich zwaar gepakt en wenste het. nieuwe bestuur niet te -accepteren. Ondanks herhaalde telefonischeen 'schrif telijke verzoeken weigerde hij enige medewerking om een aan tal dingen te regelen, en benutte tót tweemaal toe de kans om in een plaatselijk blad met modder te gooien naar het nieuwe be-. stuur. Materiaal Voorzitter De Jong vindt een en ander wel vervelend,maar maakt zich er liever maar niet al te druk om. De Jong: „Ach, waarom zou ik? Schoon heeft nog wat materiaal van ons. Geen tweehonderd pakken zoals hij zegt zoveel heeft Haarlem Nicols nog niét eens in huis, Voorzitter De Jong en trainer Bouts anders kan laten zien dat hel ook maar een stel ballen en nog wat slaghouten. Bovendien heeft hij nog een kantine-contract met Heineken, waarvan wij de in- houd niet precies kennen. We willen die zaken graag terug hebben en hebben hem een paar keer verzocht dat te doen. Toen. dat niet gebeurde, Is onze secre-v taris Romantshenko bij hem/; aan de deur geweest. Hij is daar als een hond behandeld, want de deur werd voor zijn neus dicht gegooid". .Vervolgers hebben we Schoon voorlopig geschorst en de bond op de hoogte gesteld. Vijftien fe bruari houden we ledenvergade ring en mogelijk, dat Schoon dan geroyeerd wordt. Als inte rim-bestuur hebben wij dat recht niet, maar binnen dé ver eniging'is de thermometer voor veel mensen naar het kookpunt gestegen. Schoon noemt in zijn laatste artikel" weer allerlei namen van mensen die hem zo genaamd zouden steunen".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4