SCHIEDAMSCHE COURANT nieuw Bakker: „Dit ik niet" PETALO MAG VOORLOPIG NOG BLIJVEN op milieu- is vereist Directeur: wTherapeut kan misschien blijven 1 ■■18 CO-OF NW vergroot werkgebied Eisen blijven van kracht Politiemannen swingen er op los in Arcade sass Minister Vorrink opent milieudienst Om in behoeften te vóórzien KÉ^fSf Carnaval in Centrum Oost Vrijdag S februari 1974 1 pagina's 99ste jaargang no- 24939 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 -• telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 2612U SCHIEDAM EN KETHEL jchïedam De patiënten van de Boumankliniek voor alco holisten aan de Boerhaavelaan hebben hun ultimatum voorlopig opgeschort. Het plan om de kliniek te bezetten om zo te protesteren tegen het ontslag van recreatief the rapeut G. A. Bakker, hebben zij voorlopig laten varen. Maandagmiddag zal er een gesprek plaats vinden tussen de bewoners, verplegers, directie in tegenwoordigheid van de heer Bakker om tot een oplossing zien te komen. De patiënten waren ?n eerste in stantie van plan de kliniek te bezetten, maar enkele oudere bewoners vreesden represailles van de directie. Zij stelden daarna een ultimatum aan het bestuur dat de therapeut binnen één week weer zijn dagelijkse werk zou moeten gaan doen want dat anders „de boel plat ging". De directie heeft toén na kort beraad besloten alle partij en maandag aanstaande bij el kaar te laten komen om de zaak nog eens te bepraten. Jari van de; Berg,de voorzitter, van de bewonerscommissie: „Ik. hoop dat we 'hiermee tiet pleit. De omstreden recreatief- therapeut, de heer G. A. B. is niet van plan bij de pakken neer te gaan zitten. Hij piekert er niet over om genoegen te nemen met dit plotseling aangekondig de ontslag. „Dit accepteer ik natuurlijk niet" zegt hij. „De functie die ik heb, is gewoon moeilijk In een kliniek waar de patiënten vrijwillig komen. Als ik bijvoorbeeld maandag iets wil ondernemen dan zeggen de patiënten „ja". Als ze de dag daarna echter „nèe" zeggen, dan doe je daar niets aan. Het hangt gewoon af van wat de patiënten willen. De directie gaat er trouwens van uit dat we niet alleen met alcoholisten, maar ook met geestelijk gestoorden te doen hebben", aldus de therapeut. Den Baas nog niet de deur uit. „Als de patiënten hog een oplos sing zien maar dan moet er structureel heel wat veranderen zou hij misschien Kunnen blijven", aldus de directeur, die de deur voor de omstreden the rapeut dus nog niet helemaal dicht heeft gegooid. Voor 75 procent hebben gewon- A1 n™, „i„„ MHv.n «rhrpr A1 M">er hebben de bewoners van de kliniek actie gevoerd te nen. Onze eisen blijven, echter van kracht. Als er niets uit de plenaire vergadering komt, be zetten wij de boel". Therapeut Bakker, die al tien jaar H dienst van de Bouman- stichting is, zou volgens bestuur en directie zijii plicht niet 'naar behoren hebben vervuld. Alge meen, directeur W. den Baas: ï.Tien dagen geleden hebben wij nog eens bij de patiënten gelo gen de directie. Jan van de Berg: „Een tijdje geleden nam een personeelslid de functie van adjunct-hoofdverpleger waar, omdat deze een hartinfarct had ge-kregen. Zes maanden ging de directie stilzwijgend akkoord en toen werd hij -ineens niet meer geaccepteerd. Onze bezwaren werden toén ook zomaar van de tafel geveegd' lormeerd hoe Bakker zijn werk 0ver „jet verv„I]en van he. „erk deed. Want al tien maanden Schiedam Zigeunerhoofd man Coco Petaio mag voorlopig blijven In Schie dam. Omdat hijzelf en een vrouw van zijn groep ziek zijn, vindt de politie het onmenselijk om ze weer Cweg te sturen. Tot Coco op krachten is gekomen zullen de; zigeuners blijven op het gebied, waar zij hun cara vans en auto's hebben gepar keerd: aan hét eind van de *s Gravenlandseweg. Petaio was overigens .ook al ziek toen hijcp vrijdag lfebruari uit Schiedam moest vertrekken. Hij verdween .toen naar Viaar- '}:J. dingen, waar hij ecfiter niet lang bleef. Gisteren; kwam hij weer terug in Schiedam. Wat kleine incidenten met de politie, die hem op de Provenièrsbrugwilde - doen ke ren, werden opgelost door een gesprek achter gesloten deuren: iff;een.' caravan kwamen' een po- litieman en Coca Petaio tot Schiedam - Het Schicdamse Poli tie Muziek Gezelschap (SPMG) houdt vanavond haar jaarlijkse concert-feestavond in gebouw Arcade aan de Lange Haven. Het SPMG (waarin eike muzikale politieman zich kan uitleven) is or, ondanks de algemeen heer sende malaise waarmee de di verse amatcurverenigingen heb- ten te kampen, toch in ge slaagd een avondvullend pro gramma te verzorgen. De avond begint om uur, de ^ol van Arcade is al open om f half acht, Allereerst zullen de marstam- boers onder leiding van hoofd agent Gelderblom .optreden, Daama verschijnt hst muziek- gezelschap onder leiding van de ■héér. A. de Bruyn op de Bühne. Laatste onderdeel van het pro gramma is het- optreden van het •Apollo-trio, met een cabaretdan- ;sant, waarbij comedian casca- deur Crippy optreedt. 'ta de pauze zal er kunnen wor den gedanst op muziek van het - Apollo-trio. De verwachting is, dat het programma oni 1 uur f6n eindeloopt. .Tot zo- laat zit nog muziek in onze orde handhavers.. overeenstemmingKort daarna verdween de zigeunergroep naar het industriegebied.. lar.g hebben wij tegen hem ge zegd dat hij 2ijn functie van re creatief therapeut niet goed ver vulde". „Het bleek^.echter dat hij,behalve therapie r.óg 'sfeéds"nietS met dej patiënten deed. Hij had geen dagprogramma opgesteld, niets, ik geef toe dat hij wel goed met hen kon opschieten. Hij kon cok goed met ze praten, maar on dertussen moet z'n eigenlijke werk wel doorgaan. Onze pogin- gen .warén echter tevergeefs en hetbestuur- heeft daarom op en gegeven moment gezegd: nou is 't uit".. Overigens heeft de directie de therapeut nog niet officieel ont slagen. De brief naar het ar beidsbureau is volgens de heer jvan de' therapeut zegt de voor zitter van. de bewonerscommis sie: „Ach, je kan de patiënten v niet dwingen; Je kan ze niet zo maar in een zwembad duwen of ,.zo._D£ a$mo moet vajn^de, tiëhten zelf uitgaan". Commissiesecretaris Jan Geldhof is mei hem van mening dat het ontslag van Bakker ongemoti veerd is. Daarom hebben dan ook 4-1 van de 48 patiënten de petitie ondertekend, waarin het ontslag wordt afgewezen. Het beleid van de directie is volgens Geldhof de laatste jaren, erop gericht dm oudere personeelsle den (Bakker is 56 jaar) kwijt te raken. „Ze hebben hém gewoon een schop onder z'n kont gege- ven", aldus een verontwaardig de Geldhof. Mmist ilieucfiervst' 'belangrijke -taak, Maassluis Op het Maassluise Havenplein stak de achttienjari ge Vlaardinger P. B..zonder uit te kijken, potseling over. B. .werd geschept door een perso nenauto, die hem niet meer kon' ontwijken. De jongeman brak een been en moest in het Holy- ziekenhuis worden opgenomen. Schiedam - Er. moet op korte tér- mijn een jongeren-opvangcen trum, komen, dat in een aantal- behoeften van langdurig werklo ze jongeren voorziet. Met steun van de gemeente en eventueel de rijksoverheid zal door de groep jongeren, die bij het JOP Aldus de staf van het Jongeren Or.twi kketings-Project; Binnen kort zou deze maatregel, waar bij een aantal werkloze jonge ren aan onder andere eet- en de Singel. Daarom geeft zij een aantal adviezen aan het college van b en w ter bevordering van de opvang van wérkloze jonge ren. slaapgelegenheid kunnen .wor- 20 procent van het college van b. den geholpen, .■■gerealiseerd. moeten worden en w blijkt al achter de raadge- dus nog geen standpunt ingeno men. Wij wachten daar formeel mee op het advies van enkele commissies, maar privé sta ik achter de conclusie en de aan bevelingen van het JOP," waren betrokken, een dergelijk Het JOP heeft een aantal conclu- centrum moeten worden opge- sies getrokken uit het stranden van de zonder-werk-winkel aan vingen en de conclusies van het JOP le staar,. We.hmsder Bert Het werk v001' dl! bedoelde Kaptein: „Het college moet er eerst nog over oordelen en heeft 'Hef JOProïect is. tijdelijk gehuisvest in sociëteit de Tempel a on 4 e Overschiesestraaf. tonge ren, dat wethouder Kaptein al tijd al heeft gestimuleerd, zou volgens het JOP kunnen worden bevorderd door een aantal maatregelen, die op korte ter mijn moeten worden getroffen: het op gang brengen van een aantal werkprojecten die aan- sluiten bij de behoeften van de jongeren: het aanstellen van een ombudsman; het verruimen van de mogelijkheden van de club- en buurthuizen. Ook zou een onderzoek moeten plaatsvinden naar ondermeer de onderwijsproblematiek, een ge volg van het huidige jeugdbeleid in Schiedam. Op bet ogenblik functioneert het JOP nauwelijks. In de sociëteit de Tempel aan de Overschiese- straat waar het tijdelijk is ge vestigd zijn wel wat activiteiten naar buiten gekomen, maar van de feitelijke functie van het JOP voor de jongeren zonder werk is daar mumentee! weinig meer over, volgens de wethou der. Het JOP zelf zegt daarvan: „Wij zijn in conflict geraakt met onze eigen doelstelling, waarbij processen ontstonden die zoveel spanningen met zich meebrach ten. dat de situatie op de Singel voor iedereen .onhoudbaar werd." Schiedam/VIaardingen Slechts een mini-demon stratie van enkele vrouwen met kinderwagen van het Centraal Aktiecomité Rijn mond verstoorde gister morgen de opening van het nieuwe onderkomen van de Dienst Centraal Milieube heer Rijnmond in Schie dam, Zij deelden - ook aan minister I. Vorrink die de opening verrichtte - een pamflet uit waarin de mi lieudienst werd gehekeld. Met een bord waarop uit liet niets de letters D. C. M. Ft. en de da tum 7-2-'74 verschenen (door één of andere moeilijke chemi sche formule) werden de drie verdiepingen in het kantoorflat bij het station officieel in ge bruik genomen, Onder de geno digden bevond zich naast de mi nister ook de commissaris van de koningin in 2uid-HoIland, mr. W. Vrolijk. De minister van Volksgezondheid en Milieuhygiëne, mevrouw I. Vorrink, vond in haar openings toespraak dat de milieudienst een belangrijke taak in dit ge bied heeft. „Er moet een goede communicatie zijn tussen, bevol king en bestuur. Daarom moe ten we de beschikking" hebben over een goede organisatie, die van de eerste fase met ais doel eist is. „Onnodig financiële 1 as- de sanering van de Rijnmond ten moeten daarbij worden vert oog een kwestie van enkele meden", aldus de minister, weken was". De eerste richtlij- van de zijde van de Rijnmond voerden voorzitter F. A. Fibbe nen voor deze sanering zouden eigenlijk al per .1 januari 1974 worden vastgesteld. „Dit kabinet", aldus minister Vorrink, „heeft geen één maat regel genomen dat het milieu verslechtert. Maar mijn voorne men is enkele goede dingen te gaan doen, gezamenlijk met de lagere overheden, zoals stadsbe sturen en Rijnmond. Dat gaat echter alleen als zij de noodza kelijke medewerking verlenen." de problemen in de Rijnmond De minister - voortdurend bespied met technische vaardigheid kan door het alziend oog van een bestrijden", aldus de minister. VPRO-eamera - legde er. de na- Zij beloofde dat het vaststellen druk op dat samenwerking ver en gecommitteerde J. de Jong het woord. Schiedammer H. B. Engelsman sr., lid van Gedepu teerde Staten, hoopte met deze heide sprekers dat de milieu dienst zou gaan fungeren „zoals wij het in ons hoofd hadden ge zet. Dat is de Provincie er ook mee gebaat." Het gezelschap werd. later op de ochtend rondgeleid door de ver trekken, waar onder meer de laboratoria werden bezichtigd. Schiedam - De CO-OP is van plan om in het Nieuwe Waterweggebied meer supermarkten te stichten. Tot nu toe beperkte het werkgebied van de CO-OP Nieuwe Waterweg zich tot Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Binnenkort wil men ook Rotterdam, het Westland en de Zuidhollandse eilanden hierbij betrekken. De ledenraad van de CO-OP Nieu we Waterweg heeft hierop aan gedrongen op één vergadering, waarop het bestuursbeleid beoordeeld moest worden. Na een intensieve bespreking werd dat beleid goedgekeurd. De CO-OP Nieuwe Waterweg - de enige die in het Rijnmondgebied nog zelfstandig is - heeft name lijk een gunstige omzetontwik- Het aantal leden van de CO-OP keling gehad. Verwacht wordt steeg van lO.Bflo naar 11.724. Bo- dam en de eilanden rekent de CO-OP, die in Schiedam is geze teld, op een nieuw begin voor de zelfstandig gebleven coöpera ties. De vastberadenheid waar mee gewerkt wordt moet leiden tot een hernieuwde bloei van het CO-OP-beginsel, aldus de le denraad. dat de in hel vorig jaar; gereali seerde omzetstijging van 18 pro cent ook in 1974 zal doorzetten. De omzet zal daardoor tot bo ven de 25 miljoen stijgen. Door de uitbreiding naar Rotter- vcnaièn steeg de personeelsbe zetting met 27 werknemers naar 2o0. Het personeelsverloop gaf een verbetering te zien van 8 naar 6 procent. Het ziektebeeld handhaafde zich op V/2 procent. Schfedam Prins Carnaval doet ook In Schiedam-Oost zijn sfeer vol werk. In het wijkcentrum Oost aan de Dr, Zamenhofstraat wordt op zaterdagavond 23 fe bruari het carnavalsfeest ge vierd. Medewerkers hieraan zijn het be kende feestorkest de New Spe cials en Studio 8000 met de nieuwste krakers. De bezoekers hoeven niet gekostumeerd te zijn, het wordt overigens wel op prijs gesteld als zij verkleed ko men, Voor dé 0rigineélste kos tuums worden prijzen ter'be? schikking gesteld. Kaarten in de voorverkoop zijn verkrijgbaar bij Centrum Oost (tel. 157256) van maandag tot en met vrijdag, van drie uur tot half zes, en dinsdag, woensdag en donderdag bovendien vati ze ven tot-acht. De prijs van de kaarten is dan twee gulden-per stuk, als zij nog voorradig zijn op de avond zelf bedraagt de ■prijs een riks.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1