Muziek voor zieken: nu mèt actualiteiten VLAAMS FES TIYAL IN DE TEERSTOOF prima sfeer uit f" WAL] DOn.Gï WERKGROEP ZET ZICH IN VOOR GUINEE-BISSAU A WBiËk 1 - Johan Verminnen enjaycee: ^Belgische Neerlands Hoop" vm^li Solidair met Afi'ikaanse staat Prentkunst in Weeshuis wêksêKBêêKêêêê 1 \fflt mx^WÈÉ3Êm,v^ Levendig en humoristisch Poppentheater in „Teerstoof" ME? 0S/P •'GWwr-'A*.i:i citroen SCHIEDAMS CHE COURANT VRTJDAG 8 FEBRUARI 1974 nieuwe Schiedam - De luisteraars in het gemeenteziekenhuis zullen morgen worden geconfronteerd met een nieuw program ma van de Ziekenomroep Schiedam (ZOS). Na lang denken en praten is namelijk besloten om voortaan uitzendingen te verzorgen, die totaal verschillen van de verzoekplatenprogramma's, zoals die al een tijd lang op donderdagavond door de luidsprekers van de ziekenhuizen schalden. Het programma 'ZOS op zater dag' (ZOZ) sal veel nieuws en. muziek bevatten. Dat nieuws is door het hele programma heen verspreid, en gaat over grote en kleinere Schiedamse gebeurte nissen. Naast de actualiteiten is er een sportief gedeelte, met daarin elke keer een portret van een Schiedamse sportvereniging. Iedere uitzending begint met een half uurtje gevarieerde muziek, •daarna worden er wat oudere platen gedraaid. Als speciaal onderdeel daarin: een. "piato- grafie" van een bekend artiest. Als eerste, is Gerard Cox aan de beurt, de Carpenters, vader Abraham, Herman van -Veen en Üemis Róussos volgen De ;ZOZ is voorlopig elke veertien dagen van 's ochtends tien tot twaalf. De mogelijkheid bestaat voer. de familieleden om de stu dio aan de Dr. Kuyperlaan te bezoeken of te bellen (nummer .70 59 33) om een praatje te ma- ken en de groeten over te bren gen aan huu zieka familieleden of om gewoon even "hal'.o" te zeggen tegen do ZOZ-makers. Die ZOS op Zaterdag-makers zijn: Wim van der Steen, Marius Schinkel en Cees vaa der Wel. De eerste vijf uitzendingen zijn gepland op 9 (morgen) en 16 fe bruari, en op 2, 16 en 3D maart. In Vlaardingen wordt momenteel druk gerepeteerd voor de nieu- we musical "Laat 'ns wat na". Op donderdag 18 april geeft het team van de musical een try- out voor de ZOS. die daarvan een opname maakt die zal wor den uitgezonden in de beide zie kenhuizen. (Nolet en Gemeente) p en in het bejaardentehuis Spa- land. In het bejaardentehuis wordt de opname gemaakt. Schrijvers van de musical zijn de Schiedammer Ed Verkade en Chris Bezooijen uit Vlaardingen. .Verkade zou bovendien plannen hebben voor een musical in Schiedam. De muziek komt van Dick Borst en wordt uitgevoerd door het Delta Orkest. De musi cal; wordt om 8 uur 's avonds uitgezonden. i n Spaland. Schiedam De Zuidelijk Afrika Werkgroep Schiedam houdt van avond in samenwerking met de Linkerhoek in het gebouw Christe lijk Sociale Belangen aan de Lange Haven eet* informatie- en soli- dariteitsavond. De ZAW stelt zich solidair op met Guinee Bissau, een staat aan de Afrikaanse westelijke kust, die nog steeds niet fs erkend door de Ne derlandse regering. Binnenkort zendt de ZOS ook een musical uif voor de zieken en lejaarden in het Nolet, het Gemeenteziekenhuis en Naast een recente film en de le zing van een kundig spreker zat er de mogelijkheid voor de be zoekers zijn tot een duscussie. Behalve door hun opkomst kun nen alle aanwezigen ook hun in stemming betuigen met het door de ZAW ingenomen standpunt door een „verklaring", die naar minister Van der Stoel zal wor den gezonden. Op 24 december 1973 werd in Gui nee Bissau de onafhankelijkheid uitgeroepen door de gekozen volksvertegenwoordiging. Al meer dan 70 landen hebben de jonge republiek erkend, op 26 november vorig jaar werd de staat lid van de FAO. de voed sel- en landbouworganisatie van de VN, een week eerder was het Jand al lid geworden van de or ganisatie voor Afrikaanse een heid. In 1470 zetten de Portugezen voet aan wa) in Guinee. Na een zeer lange tijd zijn onderdrukt kwa men de inwoners in steeds goter wordende groeperingen in op stand. Een groot aantal „mili taire acties" vonden echter van uit Portugal plaats om het ver zet van de opstandige bevolking te breken. In 1936 verklaarde Portugal dat de-toestand in Guinee „onder controle" was. In 1956 werd in Bissau de bevrijdingsbeweging PAIGC opgericht, met als leider Amilcar Cabral, die later (in ja nuari '73) op lafhartige wijze door de Portugezen werd ver moord. In 1965 verklaarde Ca bral dat Guinee voor de helft al was bevrijd. Ondanks enkele door Portugal aangerichte bloedbaden bereikte de PAIGC haar doel. Portugal voert nu een oorlog te gen de volkeren ïn zijn andere koloniën. Die oorlog kost het land 50 procent van de staats uitgaven. aldus de ZAW, ter wijl het land toch al één van de armste landen van Europa is. Zonder de steun van het buiten land zou Portugal echter niet kunnen voeren. Schïedam/Vlaardïngen - Een overzicht van de in de prent kunst toegepaste technieken vanaf 1406 tot nu is binnenkort te zien in „Het Weeshuis" ut Vlaardingen. Op de tentoonstelling „Prent- praat" zijn werken van een groot aantal bekende kunste naars te zien. Die prentkunsten aars zijn onder andere Lucas van Leyden, Hen- drick Goltzius, Adrïaen van Os- tade, Piranesi, Gustave Doré, Jenny Dalenoord, Aad Veld hoen, H. van Kruiningen, D. van Gelder, W. van den Ouden en Deborah. Duyvis. De niet-kenners van prentkunst (bijvoorbeeld zij, die deze na men niet kennen) .klinkt de naam Maurils C. Escher onge twijfeld bekend in de oren. Escher werd beroemd door zijn geraffineerde meetkundige en bijna onmogelijke pentekenin gen. Van Prentpraat kan de. bezoeker nog een blijvende herinnering mee naar buis nemen. Er is na melijk een catalogus te koop voor een rijksdaalder. De tentoonstelling duurt, van 1 tot 17 maart. Het Weeshuis is op werkdagen open van 2. tot 5 uur, op zaterdag van 10 tot 5 uur en op vrijdagavonden ook nog van 7 tot 9 uur. De toegang is - zoals altijd - gratis. lucifer: grote verrassing. Schiedam „Een beetje gek" "Jioemen zij zichzelf dat lijkt in- derdaad niet helemaal onwaar- sehljnlijk. Maar toch waren Dirk Buysman, Hennie Huisman fin Margriet Eshuijs, tezamen vormend het pop-trio Lucifer, het onbetwiste hoogtepunt op de groots opgezette promotie-party van het management Frans Na- terop, die op vrijdag 25 januari wérd gehouden in de sociëteit Nord '67 in Rotterdam. ZÓndag komt Lucifer in de In stuif, in Arcade. Entreeprijs is gulden per persoon. Dat. ,?jmag heel toepasselijk in ^een. lucifersdoosje worden -afge- Gegeven;.--.--.. Acht groepen die exclusief, 'aan bet: management van Frans' Na- tenop zijn verbonden (onder an- .dere de Dycke Brothers en ■Beautiful Garden) traden op in •twee zalen van het sfeervolle Nord'67. Relaties en cliënten van het management uit het. hele land beschouwden na af loop Lucifer als de grote ver rassing. Lucifer is één van de weinige pop-trio's, die Nederland rijk is. De sound wordt bepaald door drie elementen, aldus platen maatschappij Bovema, waarbij de groep al een single heeft op genomen. Die elementen zijn: muzikaliteit, wat nogal logisch Is; humor, een aangename bij komstigheid; en een „flinke vleug vrouwelijkheid' in de per soon van organiste en gitariste Margriet Eshuijs, Zonder een speciale opleiding kan deze. jonge vrouw een stevig' stukje orgel- en gi.taarwerk ver zorgen, en in Nederland is een vrouw die die instrumenten goed beheerst toch iets uitzon derlijks. Bovendien is.Margriet een uifste- kende zangeres. Toen zij drie jaar was begon zij zich al op de accordeon toe té leggen. Vier jaar later was de. ukelele aan de beurt en een jaar daarna de gitaar. Op haar vijftiende probeerde zij het pirement onder de knie te krijgen. Ze zag het echter niet zo zitten, met als gevolg dat ze het nog steeds te koop aanbiedt. Tegen elk aannemelijk bod, WOORDJE Mede doordat Margriet zich op het podium goed op haar ham mond en.haar gitaar thuisvoelt, ontstaat er een prima sfeer tij dens het optreden. Bij de zwaar levendige act speelt naast de muziek ook het entertainment een woordje mee. Daar zorgt vooral slagwerker én grollenmaker Hennie Huisman voor. Hij kent Margriet al sinds zijn. elfde jaar; vanaf die tijd treden zij al samen In groepjes op. Hennieis beslist geen drum-wonder, maar in Lucifer zorgt hij voor de nodige pret en functionele drumroffels. Dirk Buysman, de bassist, heeft al een langere carrière achter de rug. Op zijn zestiende ging hij met een eigen groep naar Duitsland en wat later naar En- geland, waar hij ook als bassist onder andere Scott Waüker be- geleidde. Na zijn diensttijd richtte hij de Dizzy Man's Band op, waarmee hij gedurende drie jaar succes sen boekte. Lucifer componeert veel nieuwe nummers en er kan van Dick, Margriet en Hennie in de toe komst het één en ander worden verwacht. Schiedam In het Zoldertheater in de Teerstoof wordt morgen middag een poppenspel opge voerd voor kinderen van 4 tot en met 9 jaar. Het Is het poppen theater van Tineke Knol met het programma „De Paradijsvogel". Toegang kost een rijksdaalder per kind, de poppenkast begint om j •half drie. Om de kinderen een beetje j nieuwsgierig te maken: er is een rover, een koning en een1 prinses. En een paradijsvogel, j die van alles weet en van alles- kan. Verder zijn er nog een jon-1 •getje en een meisje, die veel gaan beleven. Schiedam Drie avonden lang wordt in het Zolder theater in de Teerstoof het Vlaams Festival gehouden: op zaterdagen 9, 16 en 23 februari treden er gere nommeerde Belgische ar tiesten op, in het kader van het Belgisch-Nederlands Kultureel Akkoord. ©p het programma van het Zoldertheater staan; Johan Verminnen, baanbreker nummer één van de Belgi sche kleinkunst, en zijn vaste begeleidingsgroep Jaycee, Mlek en Roel, een zingend echtpaar met een grote bewondering voor de bekende Britse folkzanger Tom Paxton, en Sursum Corda, een knotsgekke ca baretgroep waarvan drs. P. min of meer de geeste lijke vader is. Morgenavond treedt Johan Ver minnen met zijn formatie Jay- cee op. Deze Vlaming, die een enthousiaste bijval krijgt van Nederlandse artiesten als Her man van Veen en Neerlands Hoop, heeft een tegen pop en jazz aanleunende stijl, die toon aangevend lijkt te worden (voor Hij biedt een avondvullend tcur- de-chant van een eigentijdse vormgeving, uitermate geschikt voor muzikaal jeugdig denken den. Zijn teksten zijn soms' so ciaal geëngageerd en zijn soms bespiegelingen over de dood: twee thema's uit een uitgebreid scala, dat veel weg heeft van dat van Neerlands Hoop. De begeleidingsgroep van Johan Verminnen bestaat uit: Coen de Bruyne, piano,Frans Idven, faas, Philippe Malfait, fluit en sax, en F-irmin Timmermans, drums en percussie. Johan Verminnen werd in 1951 ge boren in het plaatsje Wemmei, een randstad van Brussel. Zijn eerste bekendheid kreeg hij in 1969, na een Vlaamse talenten jacht. Sindsdien heeft hij twee elpees gemaakt, die door de Belgische en Internationale cri tic! goed werden ontvangen. Zijn elpees werden zowel voor de pop- als voor de jazzliefheb bers aangeraden. Drs. P./de „geestelijke vader" van Sursum Corda, GEEN SAX Op zaterdagavond 16 februari tre den.Miek en Roel op. Hun pro AFDELING VERHOOP: TEL. 26.37.05 gramma heet „Tom Paxton en anderen" en hun vaste begelei ders zijn bassist Jacques Albin en pianist en fluitist Philippe Malfait (de saxofoon die deze laatste bij Jaycee gebruikt, mag dus nu niet mee doen.) Hel klap- en sluitstuk van het Vlaams Festival vormen da doldwaze cabaretiers van Sur sum Corda. Teksten en. ideeën zijn afkomstig van de Vlaande- renkenner drs. P. Misschien duikt hij tijdens de voorstelling nog wel op. Want waar Sursum Corda komt, komt drs. P. Hoe- weI G De drie voorstellingen 'beginnen, elk om 9 uur. De prijzen zijn zes gulden per avond, maar- veertien gulden als men alle drie de voorstellingen wil bijwo-. nen. Voor houders .van een CJPaspoort zijn die prijzen, res- pectieveh'jk 4.50 en 10 gulden. Reserveringen kunnen worden ge boekt bij het VVV-kantoor in Schiedam, telefoonnummer 26.60.00, van 9 tot 17 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 3