Voetbalweekei 11de van de waarheid Schiedam overtuigt niet KEUZEPAKKET MET UITSLUITEND TOPPERS Kndidatuur Leen van de Kraan niet aanvaardbaar *e opgave Kopposities verstevigen Ursus weerstond sterk O CL. Plannen orn ook koploper Oud- Beijerlon'd te struikelen zijn gemaakt. BURGERLIJKE STAND Overleden: J. W. Wtjzenbroek vr. seh. Kew. met F. A. We&lhuis 77; P. J. T.. de Bruin mar., geh. met B. A. Eijkcnbroek €3; P. C. Rietdijk man. geh. gew. met Tapscott. \V. 65: C. A. C. Koogendam man, geh. gew. met J. de Haan SS: J. van Slit'- vcnberg man oogeh. Gó; A. C. Huls man man geh. met K. Krelm: 73; C. j. Vanackere man geh. met W. T. Hcesclaars 72; M. van Ruiven vr. •geh. gew. met G. Gljtenbeek SI: W. Koorengevel vr. geh. ge*.v. met J. van der Vlies 73: J. van der Tas man. geh. met G. C'. Bouman 85; V>". M. van Geloven vr. ongeh. 78: K. Groeneveld man. 'geh. gvw. met NL N. Vink 40; W. Brouwer vr. gen. sew, met W.. J. n. GeveKe 7"K M. van Diggelen man goh. met C. de Jong 74; F. Blok man geh. met J. "Eijsberg 72: G. Stark vr. geh. gew. met A. Borgström 88: K. R. rNeugebauervr. geh. met P. J. de Laeixw 49: A. J. Reljm vr. geh. gew. met J. B. Teeuwsen- 82. PPSC's topscorer Coen Winkel man in de. topper tegen VVGZ. (Winst bij Piershil betekent weer een flinke stap richting tweede DOOR HANS SOETERS Schiedam Toen enige tijd geleden wethouder mevrouw G.D. Verweij de Graaff de openingszet deed in de simultaansean ce tussen grootmeester Ton Sijbrands en de le den van Hermes DVS, had niemand kunnen ver moeden dat de gemeente het spel van zetten en slaan ooit nog eens zo perfect zou gaan beheer sen. Zeker niet de sportcommissie, die nu alweer enkele maanden geleden de gemeente uitdaag de. Maar nauwelijks kon voor spellen dat diezelfde gemeente al na twee zetten een damzet zou doen. Want de gemeente, spelend met wit, opende de partij met ogenschijnlijk ongevaarlijk met èen zet die, zo anaiiseer- den de insiders, slechts de be- doeling had de partij op gang te brengen. Maar, zo blijkt thans, de openingszet van wit leidt regelrecht tot de dam, die het de. afwikkeling van het spel tot in finesses kan gsan beheersen. De gemeente: neem in overwe ging de tegenkandidatuur van uit de gymnastiekverenigingen te aanvaarden. De tegenzet van de sportcommissie (zwart) was recht toe recht aan: een eensluidend nee. - Maar nu. de damzet.Nog- vóór de voordracht van de nieuwe leden van de .sportraad (de sportcommissie) officieel is, wordt wereldkundig gemaakt dan één van de zes leden door de gemeente onaanvaardbaar wordt geacht: Leen van de Kraan. Dit vanwege zijn func tie als sporthaldirecteur. Een steengoéie. En prompt zit de tegenspeler - de sportcommissie - met de handen in het haar. De regle menten eisen dat achter elke eerste kandidaat een schaduw, kandidaat wordt opgegeven: zogenaamde dubbeltallen. Op deze wijze krijgt de gemeente de kans om een kandidaat af te wijzen én een schaduwper- soon als eerste gegadigde te installeren. Eed volkomen juiste zaak, maar. wel wat pijnlijk voor de be trokkene. Maar nu het geraffi neerde van de openingszet. Want het .is zo goed als zeker dat, toen de gemeente die eer ste zet deed, de tweede zet reeds was overdacht. Vooruit denken heet dat dan. En de sportcommissie, die zo veel sluwheid bij de tegenstan der niet vermoedde, tippelde met open ogen in de val. De vraag as wat de "sportcommis sie op deïe gecamoufleerde zet gaat antwoorden. Reden waarom vandaag de sportcom missie, zonder de reeds door de gemeente „geslagen steen" Leen van de Kraan, zich gaat beraden over die zo belangrij ke tegenzet. Een analyse van de tot nu toe gespeelde partij wekt de ver wachting dat de sportcomm'is- sic in eerste instantie gaat trachten een verder afbrokke- len van de stelling te voorko men. Een verzwakte stelling weliswaar, die door de drei ging van de gemeentelijke „dam" voortdurend kan wor den opgejaagd. De mogelijkheid is' ook dat de sportcommissie nog net op tijd het gat achterLeenvan de Kraan zal dichten en eerst het verdere verloop vande partij afwacht.- Het lijkt de enige juiste oplossing. Een zet die opponent gemeente toch nog wat problemen zal geven. Al was het a li een maar omdat de sportcommissie, die ooit stel de: uitsluitend deze zes-perso nen of anders niemand, de naar buiten uit stralende kracht behoudt. De sportverenigingen kozen ten- - slotte voor een sportcommissie. die, zo luidde de motivering, krachtig genoeg is om tegen wicht té bieden. Een commis- siedie in staat werd geacht de matchtegen de gemeente naar.genoegen af te wikkelen. Nu af toestaan dat de tegen stander tot;ver in de verdedi gende stelling infiltreert duidt op pure zwakte. Maarde geruchten willen, dat binnen de sportcommissie me ningsverschillen bestaan over die. -zo belangrijke tegenzet. Ook daarom al zou het goed zijn als de sportcommissie de oorspronkelijke voordracht (M. Eising, Th. J. G. Janse, L, v.d. Kraan, H, Roodenrijs, F. Rijsbergen en AV Sluyters) in ongewijzigde samenstelling zou voordragen. Het zou de sterkste tegenzet van dit mo mentrijn;- Pas dan zou ér openheid van za ken komen. Pas dan, als. de gemeente de keus van de Schiedamse sportverenigingen niet zou aanvaarden, kan een beschuldigende vinger worden gestrekt. Als dht de tegenzet vak de gemeente zou zijn, be tekent, het dat de wens van de sportverenigingen achteloos terzijde wordt geschoven. El ke andere zet van de sport commissie verlegt de schuld- vraag.V' GOEDKEURING Waarbij tevens de vraag aan de orde komt of de sportcommis sie er goed aan zou doen zon der goedkeuring van de ver- enigingén een andere kandi daat naar voren te schuiven. Het is echter te hopen dat Leen van de Kraan,, zelfs in de-wetenschap dat de gemeen te zijn semi-overheidsbeirek- king als een: belemmering ziet, zal accepteren dat zijn naam alsnog op de. voordracht wordt bijgeschreven. Ook al werd tijdens het vertrou welijk punt na de recent ge- i houden vergadering van de sportraad duidelijk gemaakt dat Leen van de Kraans kan didatuur niet aanvaardbaar zou zijn; en al bleek tijdens de énkele dagen geleden belegde bijeenkomst tussen sportraad èn SBLO dat oók intern'noga] 'wat knelpunten zijn weg té ruimen, dan nog dient de sportcörhmissie de wens,van de ckibs te respecteren. Dót is de enige juiste-tegenzet. Een krachtige zet. Elke ande- ré .zet; óók die onder hét-mom van „het doel heiligt de mid delen", is verwerpelijk. Ten- slotte kozen de clubs hét doel én de middelen. Het bedenke lijke is alleen dat yéel dam- problemen beginnen -met „wit en wint". SCHIEDAMSCHE COURANT VRIJDAG 8 FEBRUARI 1974 Schiedam Soms komt er voor de talrijke voetballiefhebbers in eens zo'n weekeinde waarin het moeilijk wordt een keuze te ma ken. Vaak blijft voor de 'neutra- Je' Schiedammer de mogelijk heid beperkt tot SW of Hermes DVS, maar, zo is steeds duide lijker komen vast te staan ook in Schiedam maakt de voetbal, kijker een meer bewuste keus. "Dit als het betaalde voetbal niet trekt, of het alternatief niet lokt. In die gevallen wordt het volledige programma geraad pleegd en opent zich een nieu we, vaak nog onbekende voet balwereld. Men gaat zelfs ver. der en betrekt ook de indoor- sporten in het keuzeprogramma. Kiezen wordt echter moeilijk als. zoals in Schiedam het geval is, op één en hetzelfde sportcomplex meerdere toppers plaatsvin den. Tenslotte telt Schiedam twee grote complexen als Harga en Thurlede, met sportpark Ke- thel en het terrein aan de Schietbaanstraat als kleinere mogelijkheden. En op die verzamelde velden valt het komende weekeinde heel veel te beleven. Zelfs zoveel, dat gesteld kan worden dat het komend voetbalprogram ma bol staat van de toppers. ZATERDAG Niet la Schiedam is het blauwwit te legioen van PPSC. De ploeg van André Corveleijn voetbalt tegen nummer twee Piershil en geen enkele echte PP'er zal het in zijn hoofd halen die zo be langrijke topper te wUIen mis sen. Ook deze keer achtervolgen de supporters de spelers per bus. Vertrek half twee vanaf Thurle de. Ook ASWH—HBSS blijft buiten het gedrang op de Schiedamse velden, maar is voor de ecuipe van Rob Ciaassen daarom niet minder belangrijk. ASWH speelt geen rol meer in de strijd om promotie, maar HBSS nog wel. Vandaar. Voor de achterblijvers wordt het •daarom kiezen tussen SW— Sparta (C-elftailen) op Harga en WKPhoer.ix op het terrein aan de Schietbaanstraat. Het Rotterdamse Phoenix start in het duel, dat om kwart voor vier begint, als favoriet. Dé uit daging voor WK is het record van Phoenix: nog geen enkel verliespuntje. ZONDAG-KNVB Al eerder is gesuggereerd dat het de competitieleider aan fantasie ontbreekt. Een strakke pro grammering, waarvan blijkbaar niet wordt afgeweken, doet wat lachwekkendaan. Lachende derde is de supporter, want die krijgt, voor het komende week einde de grootst mogelijke keu ze voorgeschoteld. Want cp steenworp astand van elkaar klinkt, bij Hermes-DRL en bij SW-FC Den Bosch tege lijkertijd het beginsignaal. Maar ook in Kethel, nauwelijks een paar minuten verwijderd van Harga wordt en belangrijk duel op dat tijdstip begonnen; DHS- Fluks. De Kethelbewoners heb ben na de nederlaag tegen Slik kerveer wat goed tc maken, maar staan bovendien bij de eerste vier promotieplaatsen. Maar een. half uur na de beginsig- nalen van twee uur is het bele- maal raak. Op Thurlede begint dan Exceisior*20 het lastige duel tegen concurrent Oranjeplein. Aad. Bierhuizens equipe klas seert zich als tweede, maar- kan bij winst koploper Alphen reeds achter zich laten. Maar het ech te 'fluitconcert' valt op Harga te beluisteren.. Daar, misschien wat in de schaduw van Hermes en SVV, beginnen om half drie, drie andere toppers. Het zich fel tegen degradatie ver zettende Schiedam ontvangt koploper, RIÖS; Martin it treedt aan tegen het als tweede, ge- klasseerde SMV; bij Ursus is v' koploper Oud Beijerland te gast. Stuk voor stuk duels die, ook al gezien..de posities van de Schiedamse clubs, het keuze pakket extraaantrekkelij k ma ken. ZONDAG-RVB En om het dan maar ineens nog moeilijker te maken zette de competitieleider van de afdeling Rotterdam óök de topper DRZ- Dïrksland, tenslotte de num mers één «n twee, in Kethel te genover elkaar, Dit duel begint om half drie, als DHS er tegein Fluks al een half uur op heeft zitten. Van .de in totaal slechts twee thuis spelende RVB-clubs duelleert tenslotte Demos op Harga tegen het als derde geno teerde ODI. De niet in Schiedam spelende. RVB'ers krijgen in hun gevolg ongetwijfeld de fanatiekste aan hangers mee. De supporters van SVDPW rekenen half om half op een zege tegen Steeds Hooger waardoor dé titel steeds dichterbij komt. Ook FSV/Prer toria-SFC is 20'n -duei waarvoor de echte, clubsupporter graag een retourtje overheeft. Tenslot te moetde ploeg van Wim Pou- ios, zelf derde op de ranglijst met vier punten achterstand óp Pretoria, winnen om de laatste kans op promotie te, behouden. De twee laagst geklasseerde clubs uit het Schiedamse voetbal, Schiedamse Boys en. Wilton, putten ongetwijfeld voldoende inspiratie uit de hóge klasserin gen van hun tgenstanders. Wil ton gaat naar Abbenbroek num mer twee) en Schiedamse Boys •naar Pechvogels (nummer vijf). Schiedam Het herenvolleybal team weet nu waar het aan toe is. Juist toen eindelijk weer wat optimisme de kop opstak, volg de de domper van de versterkte degradatie. Juliana's enige hou vast voor de tweede competitie^' periode is het verrassend goede spel in het gestaakte duel tegen CVV. En :met die wetenschap vertrekt het Schiedamse team morgen naar Gouda voor de ontmoeting met Radius/MVC2. In Schiedam was Juliana- kans loos. Ook het damesteam speelt een uitwedstrijd. In tegenstelling 'tot de heren hebben de Schiedamse da m es een bar slechte wedstrij d als herinnering. Maar ook te- genscander Lekkerkerk, vorige week nog koploperj blikt terug haar een verhespartij. Het da mes duel in Lekkerkerk begint om kwart over twee, het duel In Gouda om,half- vijf, - scoorde ook THOR,- 1—2, terwijl op identieke wijze de score werd veranderd in 2—3. De- Schiedamse voltreffer kwam op naam van Yvonne vah de Ster., In de tweede helft ging het zonodig nog moeiza mer, al was het weer Arij Jansen die voor 2 —4 zorgde. Tekenend voor' het spel van dat moment was, dat Schiedam eigenlijk pas zes: minuten voor het einde loskwam. De stoot daartoe gaf .Yvonne van de Ster die de score opvoerde naar 2—6, waama ook Arij Jansen - het'gat in de mand weer wist te vinden: 2—7. En tenslotte, toen THOR a! 3—7 had gemaakt, zorgde Freek Veer, die slechts de laatste vijf minuten van het duel in actie Kwam, voor de enige benutte doorloper in de wedstrijd:' 3—8. Waarmee SChiedam met'vier punten voor sprong op nummer twee aan kop van de rang lijst blijft. Midhat Us+ovic, Hans van den Broek en Hans lingen ...klaar voor to-pper legen Delia Lloyd. Rotterdam Trainer Frans Geluk was na af loop van het korfbal duel THOR—Schiedam maar matig tevreden. Oorzaak van. de minder goéde bui bij de anders zo goedlachse trainer was de uitslag, 3—8 in het voordeel van Schie dam. Want al wonnen de Schiedammers, te genstander THOR had met een nederlaag ruim in de dubbele cijfers moeten worden op gerold. Maar Schiedam verzuimde dit en dat zat Frans Geluk niet lekker. Schiedam speelde Ook'te nerveus waardoor de combinaties slecht' werden afgewerkt. Wel scoorden Arij Jansen tot twee.keer toe."uit een afstandsschot, maar meerdere gave doorlo pers, Waar om Mn te. leggen, wérden gemist. Maar THOR—Schiedam was ook een saai duel waarin nagenoeg alle treffers ontstonden uit pogingen van grote afstand. Met .zo'n schot Schiedam Morgen speelt hét korfbalteam van Odi de moeilij- - ke uitwedstrijd tegen het Zwïjn- drechtse Albatros. Kunnen de Schiedammers in dat duel hun koppositie verstevigen,, ook Schiedam, dat zondag in actie komt, verdedigt de eerste plaats op de ranglijst. Dit kan tegen Hou Startd, dat om 13.55 uur in de sporthal Margriet te gast" is. Ook Succes speelt een thuiswed strijd. In tegenstelling tot Schie dam en Odi zit Succes volop in degradatiezorgen en moet daar om tegen, het Rotterdamse Overkanters minstens een punt veroveren. De wedstrijd begint om vijf uur. Schiedam Een geweldige tafel- tennislopper in de Beurs! Bruynzeelkeukens ontvang* het gerenommeerde team van Del- taLloyd uit Amsterdam. En .wat in de vooraf gaande duels tegen deze tegen stander nooit gezegd kon wor den, is nu wel het geval De Bruynzeelformatie is in dit duel licht favoriet. Uit de eerste, twee wedstrijden in de'. Ereklasse hebben Ustovic, Lingen én Van den. Broek vier winstpunten gehaald en staan nu samen -met Tempo-Team aan de leiding. Deltalloyd zal, naar ■verwacht, wordt, uiterst gecon centreerd achter de tafel ko men, want de Amsterdammers hebben echt wel Iets goed te ■maken. Vorigeweek verloren zij," vrij verrassend met 6—4 van IDUNA. De Schiedamse topspelers moeten het opnemen tegen Carel De ken, Bert Schoofs en Leo Lucas. Hoewel op dit moment reden js om aan. te nemen datDel- taLloyd niet dn topvorm is, blijft dit team toch eenformatie met veel „inhoud" die ineens haar •kracht weer kan bewijzen. Bij de -strijd om de NTTB-Cup van .afgelopen zondag, boekten Ustovic en. Lingen beide succes tegen Deken en Schoofs, dié duidelijk een off-day hadden. Als zij: dit resultaat zaterdag avond in een ongetwijfeld bom volle Korenbeurs kunnen herha len, liggen de kansen, voor Bruynzeel bepaald gunstig. Mor genavond zal antwoord gegeven worden op de vraag of het Schiedamse 'tafeltennistrio een belangrijke rolgaat spelen in de strijd om'het kampioenschap van Nederland. De. wedstrijd begint om zes uur. j Bruynzeelkèukens 2 ontmoet het Deiftse Phoenix om twee uur in een thuiswedstrijd, en ook deze ontmoeting staat in het teken van de topplaats in de promo- tie7Ereklasse. Beide teams won nen hun eerste wedstrijd en het zal zéér zeker een Interessante krachtmeting worden. De vraag is of Peter van den Broek zijn geweldige vorm van de laatste weken ook in dit treffen kan de- monstreren. Zo ja, liggen ook hier voor Bruynzeel winstkan- sen. NO AD, dat vorige week vrij was, reist naar Den Haag, yoor .de wedstrijd tegen Salamanders, zindy. De Vaal en Bayings heb ben drie punten gescoord uit de eerste twee wedstrijden en als ook nu weer; winst behaald wordt, nestel t NOAD zich hoog in de ranglijst. Sterkste speler bij Salamanders is Rob Joëls, ■die destijds bij Steeds Ho- ger/TS3 een - vrij sterk junior- tijd meemaakte. Toch worden NOADs kansen/ ais team, wel iets hoger aangeslagen dan die van de Hagenaars.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4