Scylla bij ïoen HENK NEBBELING: „STEUN VAN PUBLIEK IS ZO BELANGRIJK" ïmimtNG Bob Maaskant „Bij winst er weer helemaal bij" Gouda lp zich SCHIEDAMSCHE COURANT ZATERDAG 9 FEBRUARI 1974 i Schiedam Hermes DVS zit wat in de sores. Niet era s'; stig immers de eerste plaats H wordt nog steeds bezet, maar toch.....Wie de Schie- dammers de laatste weken g heeft zien voetballen, heeft weinig flitsende acties en tempo-voetbal kunnen con- stateren. Uitwedstrijden fe tegen Xerxes en eindigden in 0—0. Op P' niet zo onverdienstelijk na- tuurlijk, maar vervelend was wel, dat er verrassend weinig Schiedamse kansen S gecreëerd werden. Extra vervelend was het, dat de geschiedenis zich tegen V Zwijndrecht herhaalde: op- nieuw weinig kansen en op- V nieuw geen enkele treffer. Althans niet voor Hermes zelf, Zwijndrecht schoot twee keer raakDie zelf- de geschiedenis leek afge- 'lopen zondag in de thuis wedstrijd tegen CW ge prolongeerd te worden, want na de eerstehelft stond het één-nul voor de .Rotterdammers. Ook nu weer leek de wetenschap achter te staan een ver lammende uitwerking te hebben. Op de toeschouwers ook trouwens. Eerst Henk Nebbeling eens aan het woord om te verklaren, waarom „het" na rust opeens weer terug was bij Hermes DVS. Zelfs een ongelukkige CW-treffer kon toen het Schie- Henk Nebbeling tegen gewoonte in (flink Ic keer gegoon damse enthousiasme de kop niet Het begin van de ommekeer? meer indrukken en CVV mocht uiteindelijk de handen dichtknij pen met het 2—2 gelijke spel. Schiedam Mits het dames-hand balteam van Scylla tegen Snelwïek 2 geen misstap begaat, dan gaat de eerste kampioensvlag in top. Concurrent Dynamo is dan op een beslissende afstand gespeeld. Ge makkelijk wordt het echter.niet, want uitgerekend tegen Snelwïek incasseerde Scylla de enige nederlaag. Want in een hard duel kwam de Schiedamse formatie toen net iets te kort om de schade van de éérste helft weg te werken. Snelwïek won toen met 6-8. Henk Nebbeling: „Dat weet je natuurlijk nooit zekér. Ik hoop er in ieder geval wel verschrik kelijk veel op. Hoe het nu kómt, dat het na rust opeens wel draaide? Ik heb in de rust, zeer tegen m'n gewoonte in eigenlijk, flink mijn mond open gedaan tegen de jongens". „Ze geloofden er op dat moment zelf niet meer zo in. Ze waren weer bang voor een herhaling van de wedstrijd tegen Zwijn drecht. Ik ben er even goed te genaan gegaan. In ieder geval liepen ze in de tweede helft ont zettend hard te knokken. Dat heeft me goed gedaan. Er werd eindelijk weer eens gescoord, eindelijk weer eens goed gevoet bald ook. CVV mocht blij zijn dat er niet meer in vlogen". Ongelooflijk merkwaardig was het echter, dat Hermes-tribune (be houdens dan het gejuich na de beide goals) zich net zo tam ge droeg als het gemiddelde bios coop-publiek. Nauwelijks aan moedigende kreten, laat staan wat meer melodieuze uitingen van steun voor de elf enthou siastelingen in het veld. Zelfs de aansporing van microfonist Jan Baartman. („Potverdomme mensen,, juich eens wat") ver mocht: weimg effect opleveren. Integendeel het bleef stil. Voor de spelers angstig stil zelfs. Een van de eerste reacties die men in de kleedkamer kon opvangen, was dan ook: „Waarom maken de. mensen nou niet wat meer herrie. Het lijkt wel of je een uitwedstrijd speelt. Het is ont zettend deprimerend. Als je met één-nul achter komt, kan je een speld horen vallen. Juist steun •vanaf de kant kan je op zo'n moment over het dooie punt heen helpen". Henk Nebbeling denkt er niet an ders over: „De steun van het publiek is zo belangrijk. Dat wordt vaak vergeten. Als je hoort, dat er in zo'n wedstrijd tegen Zwijndrecht op de tribune gelachen wordt als er een schot naast vliegt dan komt dat hard aan". „Ik weet ook wel, dat we de laat ste tijd met een inzinking te kampen hebben. Zoiets is echter onvermijdelijk >in zo'n zwaar seizoen als dit. Ik ben blij, dat we het niet op het eind van het seizoen krijgen. Hopelijk zijn we er nu wat overheen. We wer ken er ontzettend hai-d voor. De •oand trainer, verzorger, spelers is erg hecht op dit moment en ik heb er wel vertrouwen in". Hoe het ook zij, het publiek krijgt morgen opnieuw een kans om Hermes thuis te „supporteren". DRL is de derde opeenvolgende gast op Harga (waar SW tege lijkertijd ook thuis speelt tegen Den Bosch). Over de opstelling kan Henk Neb beling nog niet veel zeggen. Aat i van de Voort heeft en bloed- uitstorting in zijn knie, Harry Spermor. is herstellende van de waterpokken en Piet van de Burg moest dinsdag de training j afbreken met een voetblessure, j Henk Nebbeling: „Ik zal de op stelling vandaag pas bekend maken. Ik denk wel dat Wim i van Baarle er bij zal zijn. Dat zit er voor negentig procent in, maar ïk wset nog niet wie hij zal vervangen". Zo wonkelde de Hermes-defensie legen RVC. Het ziet er naar kan voorkomen. uit dat het weer teruggekeerde enthousiasme een fatale inzinking Jan Coenen maakt hef De Volewijckers-defensïe moeilijk. Tegen FC Den Bosch ook treffers noodza kelijk.... De dames van L'VG spelen zonder verdere zorgen de return tegen het Westlandse Verburch 2, In Poeldijk verloor UVG met 14-7. Het was toen. overigens ook een vreemd' duel waarin tijdens de slotfase van de wedstrijd ook nóg eens de verlichting uitviel. De wedstrijd in de sporthal Margriet begint om negen. uur. Het reeds gedegradeerde dames team van Wilton speelt morgen avond tegen DWS waartegen de eerste wedstrijd een 5-8 neder laag werd geïncasseerd. Het is bovendien Wiltons laatste kans om op waardige wijze afscheid te nemen van deregionale klas se. .De wedstrijd in de sporthal Margriet begint om zeven uur. Het damesteam van HVK ont vangt het Vlaardingse WrK 2 waartegen enkele weken gele den een ruime "1-10 zege werd behaald. Reden waarom een ."Vlaardingse revancheniet zo voor de hand ligt. yoor de héren van DWS is het zaak dat de bloemen voor te- genstander Dynamo tijdig in de -sporthal zijn. Tenslotte werd de. Rotterdamse ploeg vorige week kampioen en volgens goed ge bruik levert dat bij de eerst vol gende tegenstander een bloeme tje op. Maar daar staat tegen over dat DWS nog lang niet vei lig is, want al verdween 't Goud se Vires naar de laatste plaats, de Schiedammers kunnen best nog een paar puntjes gebruiken. Uit verloor DWS krap met 11-10 en ook al omdat Dynamo reeds de titel behaalde, lijkt een geïn spireerd DWS niet kansloos. Voor de heren van Wilton bete kent de komende strijd tegen het Rotterdamse Schutters 2 een regelrechte confrontatie met de grootste concurrent. Deze twee ploegen, met Meeuwen 2 als de afwachtende pioeg die zonodig kan toeslaan, zullen gaan uit maken wie de titel zal verove ren. De jeugdige Wilton-ploeg is zeker niet kansloos, temeer om dat het in Schiedam een 15- 9 zege werd- Inzet en mentali teit zijn bij -Wilton tenslotte vol op aanwezig. De Schiedamse sportraad, brok amusement voor de extra attente toehoorder, levert ook in deze rubriek weer een belangrijk aandeel. AI was het alleen maar om aan te tonen dat er in de Schiedamse sport óók humor verscholen zit. Maar of er in Juventus' intie me clubhuis óók gelachen wordt valt te betwijfelen. De basket balclub richtte aan het bestuur van de sporthal Margriet het verzoek verrijdbare fiberglas- borden, te plaatsen. O Mooie borden natuurlijk, maar wél een zaak van de sportraad, luidde het antwoord. En vervol gens richtte Juventus hetzelfde verzoek aan de sportraad. Mooie borden natuurlijk, maar wél een zaak van de sportraad, luidde -het antwoord. En dan te weten dat de heer Th. J. G. Janse én voorzitter is van de sporthal èn lid van de sport raad. Jammer, want het zijn zulke mooie borden. Misschien kan Juventus de suggestie doen dat de sportraad de volgende verga dering houdt in de sporthal. Juventus tobt alleen nog met het probleem bij wie deze sug gesties moet worden ingediend. Dat sommige zaken wél direct bij:de betreffende instantie te recht kunnen komen, bewijst de volgende (verkort weergegeven) discussie. Vertinde: „Het trai ningsveld van Excelsior^O is een puinhoop (water). Wel een den, géén training". Mevrouw Verweij: „Wanneer heelt u die rondgang gemaakt? Verlinde: „Al in oktober". Mevrouw Ver weij: „Dan is het veld wel ERG snel kapot. Is het dan wel jaar lijks 5000 gulden waard? Niet waar meneer Hoogewey? De adviseur zelf: „Tja, er wordt te veel op gespeeld". Mevrouw Verweij: „Toch nog maar eens gaan kijken of zo'n veldje wel de moeite waard is". Hooge- weij: „Jawel". Het lijkt echter niet aanneme- lijk dat Excelsior de snelheid van deze discussie zal apprecië ren. Dat deed wel Nico Mazee die de overgebleven tijd dankbaar benutte om de overige leden van de raad een nog in degelij ke staat verkerende veriieh- tlngskabel aan tc bieden. Er be stond geen belangstelling voor. Volop actie in de sportraad...... desondanks tijd voor het eerste 'vieze woordje'. Gé Rens, links van voorzitter mevrouw Verweij de Graaf, kijkt schuldbewust naar omlaag Mazee zou het eens bij SVV kunnen proberen. Tenslotte richtte de club van Maarten Ei sing een verzoek aan de sport raad om net als buurman Her mes verlichting te mogen plaat sen rond het trainingsveld. Alsof de sportraad niets anders te doen heeft, „want", ant woordde mevrouw Verweij: „Die toestemming hebben ze al, dus waar beginnen ze over'" Dappere Arie Verlinde door brak echter nogmaals <ie duis ternis, toen hij toch durfde pleiten voor meer verlichting op Harga: „Dit in verband met de vele inbraken". Dapper moet echter ook plant- soenenkdnner bij uitstek, sport- raadadviseur Hoogewey zijn. Dezer dagen kan hij in de om geving van het Ursus-terrem op Harga worden gesignaleerd om op verzoek van de sportraad te - zoeken naar een stukje grond voor de keeperstraining. Het is nog niet duidelijk of de heer Hoogewey de bruikbaarheid in trainingspak en met een bal gaat testen. Het lijkt bovendien uitgesloten dat de heer Hoogewey, gezien de vele verzoeken vanuit de sportraad aan de plantsoenen- - dienst, een ondergeschikte kan vinden die tijd 'heeft om een balletje te komen trappen. We hebben er lang op moeten wachten, maar eindelijk is ook in de sportraad een taboe door broken; het eerste vieze wooTd is eruit. Nog wat schuchter wel iswaar, maar verantwoordelijk daarvoor is sportambtenaar en secretaris van de sportraad Gé Rens. Ook hiervoor de (verkort weer gegeven) inleiding. Het verzoek kwam van de Thorbeekeschool: geef ons gordijnen voor de ra men van het gymnastieklokaal. Mevrouw Verweij: „Waarom"? Gé Rens: „Omdat er steeds mensen kamen, kijken". Me vrouw Verweij: „Bij. het voet ballen komen toch ook mensen kijken?" Gé Rens: „Ja, maar dit is een ander soort taeschou- wers". Begrijpelijk wenste voorzitter mevrouw Verweij nadere gege vens omtrent deze blijkbaar on gewenste vorm van passieve re creatie. En daar had de anders toch echt niet verlegen ambte naar sportzaken het heus even. moeilijk mee. Want Gé Rens keek eerst eens om zich heen, boog zich vervol gens wat dichter naar de voor zitter, én fluisterde... „Uh, ja. maar dit zijn jongemannen die, uh, kun... piemeltje laten zién... En dat is Vervelend"!.. En begrijpelijk veerde de vol tallige sportraad verontwaar digd overeind, maar of het ant woord van de voorzitter: „We zuilen het bekijken", die veront waardiging wegnam valt moei lijk te geloven. Vreugde wél in huize Zoetmul der, waarvan Jos, speler van SVV's selectiegroep, tijdens de laatste- training kwam melden, „niet te kunnen komen trai nen". „Want", motiveerde hij zijn weer overhaaste vertrek, „ik ben pa geworden". De naam?,, „Jos natuurlijk"... Wat er kan gebeuren als SVV en Hermes tegelijkertijd een thuisduel spelen, ondervond Hermes bij het laatste fluitsig naal van de wedstrijd tegen Zwijndrecht. Zowel bij SVV als bij Hermes werd ol hetzelfde moment afgefloten. Stilte bij Hermes wegens de. 0-2 neder laag. Maar tegelijkertijd werd nauwelijks honderd meter ver der hard gejuicht, Een verbaasde ZwMndrechtsup- porter daarover: „Hoe kunnen ze op de andere velden nou we ten dat 'wij gevmnnen hebben?" Een andere supporter, me vrouw Bergkotle, was nogal boos op de sportredactie van deze krant. Dit naar aanleiding van de wedstrijdkarakteristiek DRZ—Bloemhof (dames). Ik wilde het volgende meede len, schrijft zij, ten eerste nam DRZ de leiding na 15 minuten, en niet Bloemhof, Hennic Roe iers speelt in DRZ. Na de rust maakte Corrie Valkan van Bloemhof de gelijkmaker. O Hoewel ook wij DRZ met 2-1 lieten winnen door. Joan van Ham vier minuten voor het eindsignaal de winnende treffer te laten produceren, erkennen wij onze fout: En dat terwijl wij heus wel weten dat Hennïe in DRZ speelt:... Dat ook de verzorger van een voetbalteam niet zonder risico's zijn vak uitoefent ondervond GSS' verzorger T.. Mastenbroek tijdens de zaalvoetbalwedstrijd tegen VDL. Want een verdwaal de bal bezorgde de Schiedam mereen lichte hersenschudding, - GSS verloor ook nog eens met 4-3. Ongetwijfeld veel minder ge vaarlijk wordt de klaverjasont- moeting tussen het thuis spelen de Exceisior'20 en een combina tie van „Schiedam" en leden van de Schiedamse Scheidsrech- tervereniging. De drive wordt volgende week vrijdag gespeeld en begint om acht uur. Wat de sportvereniging Asvion al niet doet om de blijkbaar.ge ringe Omzet aan de bar te sti muleren. Want, zo meldt de weekbrief, is de bar. gesloten en hebt u toch dorst? De dranken automaat doet het weer en staat in de dameskleedkamer. Maar het 2i 'm in de toevoe ging... „binnen zonder klop pen"... - Het Tjkt ons een ty^seh.'gïva1. voor Gé Rèr.s om bet cp ce hem bekende gepaste w'jza ïn de sportraad aan de orde te stellen. Het antwoord weten we al... „We zullen het eens gaan bekij- ken"....' Schiedam „ïk hoop toch zo dat de mensen onze spe lers na die nederlaag in Amersfoort niet meteen weer laten vallen. De men sen hebben tegen Fortuna SC toch genoten en tegen Haarlem een goede wed strijd gezien? Ook tegen Heerenveen hebben ze toch echt wel wat gezien? En laten we eerlijk zijn, wc zijn op Harga nog steeds ongeslagen, laten we dan echt maar hopen dat de mensen ons niet meteen zullen laten vallen." Het lijkt een smeekbede van SW-trainer Bob Maaskant regelrecht in de richting van de ruim vierduizend kijkers die Harga bevolk ten. voor de strijd tegen Fortuna SC. Maar SVV verloor vorige week in Amersfoort en Bob Maas kant beseft dat de huidige trekkracht van SVV nog wat wankel is. Is hij in dit opzicht realist, hij is ook de man die liet steeds weer voor elkaar krijgt een proa'ukt „lekker" aan te prijzen. Begrij pelijke' kreten, die heus niet uit de lucht gegrepen zijn. Zoals: „We hebban wat goed te maken na de nederlaag van vorige week". Esn sterk argument. Minstens zo sterk als het aan voeren van het eerste resultaat tegen tegenstander van morgen FC Den Bosch: 4—0. „Ook die nederlaag zit ons nog steeds niet lekker." Een forse nederlaag die tot stand kwam in een periode dat SVV zich nogal incompleet door de beginfase worstelde. Vooral blonde Dick Beek en Miel Pijs profiteerden van SW's toen zo wankele basis. Met het SVV van nu is, al leek het er tegen SC Amersfoort nauwelijks op, een ander SVV, Het is bok het SVV waarmee Bob Maaskant na de matige inzet van afgelopen weekeinde nau welijks medelijden had. „Toch geef ik hetzelfde elftal nog een kans, omdat die revanchege dachte zo leeft. Die kans moe ten ze krijgen Zo bezien lijkt FC Den Bosch op Harga een pretti ge tegenstander die vol doende inspiratie biedt. Bob Maaskant; „Vergeet, bovendien niet dat. we er bij een zege weer hele maal bij zijn. Zelfs durf ik te stellen dat we nog kans maken voor de periode.'' Het is het resultaat van een rekensommetje, „want", zegt Bob Maas kant, „we staan drie pun ten achter, maar ik ga er vanuit dat Amersfoort bij PEC verliest. Als wij dan thuis weer winnen van PEC kan er nog van alles gebeuren." t)« 0|)-ti-ilhisr vu ar morsen<scheM]i- r echter J. O. Ver voortJ. V{|'" de»; J. d«m Tuinder. A. O-terbuU. It, Steenbergen,- M. v. Beek, Mulder, T. v. Toledo. J. v. d. Spek; 1'. Rnmlnat, Coeiten e» 4- tiroe- newcg.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4