I 1 jRS] fm Excelsior verdedigt koppositie UNIEK TAFELTENMSCENTRUM EEN ENERGIEKE JONGEDAME Tafeltennistopper uitgesteld Juliana niet kansloos ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD 3* - Juventus zelfverzekerd PPSC—Maasdijk: onberekenbaar SCHIEDAMSCHE COURANT VRIJDAG 15 FEBRUARI !9". De Korenbeurs Topfcrfeltennis handelsproduct var», de-huidige Korenbeurs Door Hans Soeters jchiedam - Ontdek je plek je': titel van een van de veJe toeristische tv-pro- gramma's. Een maande lijks filmpje met kijktips, „omdat", zeggen de ma kers, „er naast de deur zo veel moois te zien is, maar men er met gesloten ogen voorbij loopt". Ook Schie dam werd enige tijd gele den .ontdekt'. Wat korte shots waarin Schiedam zich als een toeristische trekpleister manifesteerde. In dat paar minuten duren de filmpje werd ook De Korenbeurs (ook wel Koop mansbeurs, maar thans kortweg: De Beurs) >ont- /dektV Koren op de molen van Monumentenzorg, Want wai'de camera niet kon re gistreren was het innerlijk van dit majestueuze bolwerk. Im mers in dezelfde ruimte waar omstreeks de eeuwwisseling de Schiedamse branderijen hun granen inkochten en de toenma lige Koopmansbeurs werd opge hemeld tot hèt. handels centrum bij uitstek, herinnert niets meer aan het produkt waaraan Schie dam zijn bekendhied dankt. Maar, nu, alweer zo'n tien jaar geleden, werd besloten, diezelfde statige Korenbeurs een sportbe- stemmüng te geven. Toen kon nauwelijks beseft zijn dat in die zelfde ruimte nog eens een pro- 'duet .verhandeld zou gaan worden waaronder de naam Schiedam opnieuw landelijk in de belang stelling zou komente staan: tóp-tafeltennis. En daarmee - is De Korenbeurs in eens weer dat centrum, van vroeger. Anders weliswaar, maardaarom niet minder het middelpunt van een brok activi teit^ Want zodra betreedt Schie dams' tafeltennis-elite de;wed- - strijdvloer, of, om maar eens een veelgekozen term te ge bruiken, de Beurs schudt op de oude grondvesten. Terwijl el- ders in Nederland de nationale tafeltennistop enkele tientallen toeschouwers lokt, verdringen zich rondhet Schiedamse een-- tre-court aantallen kijkers- die variëren tussen de. 2Q0 .en/300. Een uniek centrum waar menige topclub jaloers op is Hoe wel....Sinds enige tijd rommelt het behoorlijk in diezelfde Ko renbeurs. Want tafeltennlscen- trum de Beurs kreeg in -Neder-' land-dók een kwalijke bijklank: levensgevaarlijk. Monumenten- zorg kan. gerust zijn, hun troe telkind loopt geen gevaar. Die' risico's zijn weggelegd voor de nationale, tafeltennistop, de tal loze tafeltennissers van Bruyn- zeel en Noad en de ruim hon derd junioren. Géén zaak dus vcor Monumentenzorg. Levensgevaarlijk Is de houten Minder opbollend, moor eveneens levensgevaarlijke eled.-ische u/k ""f de^cliïch^Drdl- voorzieningen,. oingen. Ongezond is de enige eywasgelegenfieidvan wat -genoemd wordt 'het m eesf unieke tafeltennisGentrum" /v; was-accommodatie die het ge bouw rijk is: een armoedig kraantje in dezelfde bedompte ruimte als waar de toiletten zijn geplaatst. De Korenbeurs mag dan uiterlijk c«n juweel uit vroeger dagen voorstaan, qua tafeltennisaccommodatie plaatst het een stad als Schiedam re gelrecht aan de schandpaal. Maar tot wiens verantwoordelijk heid valt het om diezelfde ac commodatie een gunstiger klank te bezorgen? Moeilijke vraag", reageert sportambtenaar Gé Rena desgevraagd, „daarvoor moeten we ver terug in de ge schiedenis. Op verzoek van de clubs zijn ze toen in de Beurs gaan spelen, maar het is en, was er .eigenlijk geen accommo datie voor. Het is eigenlijk ook een onmogelijkheid om er iets goeds van te maken". De geschiedenis openbaart inder daad een probleem. De wëd- strijdvloer, waarvan de planken centimeters diep doorzakken, waardoor brede kieren ontstaan, is indertijd gefinancierd door de gmeente, maar door de tafel tennissers gelegd. De clubs wer dén tóen .geconfronteerd .met', een .geringe^huurvérhogmg. f „Een afbetaling", zegt Bruyn- zeel-rvoorzitter Wimde Raay, „maar er. is nooit.gesteld dat de vloer eigendom vande vereni- ging zou worden. Zo wel, waar-. om moeten we dan nog steeds die vérhoging betalen? Dat is dan ook weer niet redelijk,, die haddenze dan moeten stoppen zodra hét bedrag was afbe taald". Een ander probleem is", zegt Gé Rens, „dat Monumentenzorg be paalde eisen stelt. De originele vloer is van een bijzondere be strating en die moet ten allen tijde zichtbaar kunnen worden gemaakt Het nare van de hou- tenvloer is dan ook, dat ?ie ei- /l' genlijk los moet liggen. Maar tegelijkertijd worden de eisen van de sport, en zeker de töp-t sport, steeds groter". „Monumentenzorg,-,een - kreet;.. waar ik doodziek van word", reageert Wim .de Raay. „Het kan allemaal best waar wezen, maar ik krijg sterk de indruk dat de gemeente zich wel erg graag achter Monumentenzorg verschuilt. Alles wat we voor stellen wordt beantwoord met: maar, Monumentenzorg...." Gé Rens: „Ik; weet wèl.dat ze op dit moment bezig zijn met een kostenberekening. Pas als we dat bedrag: weten kunnen -we een krediet aanvragen, al zal datcwel weer - een huurverhoging inhouden. Hei probleem blijft echter dat het gebouw geen aansluitingen heeft, - waardoor bij -voorbeeld 'het water van de toil etten moet worden1 opge pompt. En omdat elk monument tenslotte v/ordt. beschermd, kan zoiets niet een-twee-drie verar» derd worden". Voor Wim de Raay komt het be richt dat de gemeente een. kos tenberekening maakt als nieuws.' „Dat is voor het eerst dat ik dat hoor, We hebben er Dé wedstrifilv'oer spectaculair, 'maar levensgevaarlijk al vele gesprekken over ge- voerd. maar na het laatste ge sprek heb .ik resoluut besloten voorlopig' zelf geen actie meer te ondernemen. Nee, ik ga er niet meer naar toe, want we hadden het gevoel als kleine kinderen te worden behandeld. Zelfs was het'zo, daar leek het tenminste op, dat als we niet, zouden oppassen, we straks bui- ten de Beurs zouden slaan". Vreemd is wel dat in hetzelfde ge bouw óp de bovenverdieping'di verse gemeentelijke instanties zijn ondergebracht in ruimè riante kamers, 'maar- dat op de begane grond wordt toegestaan dat voor die enkele honderden tafeltennisliefhebbers /één toilet, twee urinoirs en één_..kraantje beschermd' zijn. Terwijl de toe schouwers zich verdringen moe ten de tafeltennissers in -de2elf- de ruimte dringen om gebruik te kunnen maken, vin dat; ene kraantje. „Ben je gék", zegt ta feltennisser Peter van den Broek, "we wassen ons hiér al lang niet meer, datgaat toch niet". Daarom krijgen de bewoners aan de Lange Haven een wekelijks schouwspel voorgeschoteld dat tekenend is voor de situatie. Want het publiek past er voor enkele minuten in de rij te gaan staan,'kiest liever even de bui tenlucht: zij aan zij aan de Lan ge Haven. Een belachelijke situatie rond een tak.van sport.die met een beet je geluk kan resulteren in inter- nationale evenementen. „Want", zegt Wim de Raay, „veronder stel, eens dat we kampioen wor den of de tweede plaats halen, dan spelen we wel in de Euro pacup". Gé - Rens daar over: „Misschien zou dat juist een aanleiding zijn om nóg meer aan te dringen". Maar al is' de vraag, wie hu', ei genlijk verantwoordelijk is vcor de gevaarlijke toestanden, on beantwoord, het feit ligt er. Wat misschien het meest unieke la- - feltenr.iscentrum in Nederland kan worder. genoemd, wordt een steeds grotere bron van erger nis. Misschien zouden een aan tal deskundigen eens een kijkje kunnen gaan nemen om, al was het voorlopig maar proviso risch. wat verbeteringen aan te brengen. Geen ongevaarlijke taak Schiedam De tafeltennistop per Tempo-Team-Bruynzeel die aanvankelijk voor ko mende zaterdag op het pro gramma stond gaat niet- door Op die d.ag speelt het nationale team een interland tegen Deneraarken waarvoor Tempo-Team spelers moest afstaan Bruynzeel-voorzit.ter Wim de Raay "Jammer maar het is niet anders Het had overigens wel Jeuk ge weest want wij, staan er net goed voor en straks moet je maar weer afwachten" Tempo-Team en Bruynzeel staan beide ongeslagen aan kop van de Ereklasse Schiedam Het heren-volleybal team van Juliana krijgt mor genavond in de sporthal Mar griet een van de laatste kleine kansjes om alsnog een poging te wagen een plaats in de lande lijke derde divisie te continue- ren.".,;y y. f'-V /j Drie ploegen klasséren. zichnog binnen „handbereik", al beseft Juliana dat de.kans van slagen uiterst gering is. Want in de prak tijk komt het er op neer dat de Schiedammers nog hooguit een twee duels mogen verliezen. Voor onmiddellijke indiensttreding vragen wij voor onze bookshop in Schiedam Leeftijd tot i 25 jaar. Na een inwerkperiode zal de kandidate de book shop geheel zelfstandig moeten gaan leiden. Sollicitaties te richten aan Hoofd Personeelszaken, Coolsingel 67 te Rotterdam,, tel. 010-14 4144, toester 162. 4.' maar dan moeten de resterende ■wedstrijden worden gewonnen. Dan nog is Juliana's verblijf'in de landelijke competitie onzeker want een van de drie andere „gegadigden" zou dan niet meer mogen winnen.'Een bijna onvoorstelbare situatie. Een van de drie ploegen is het Uithoornse SAS'70, morgen-' avond Juliana's tegenstander. Voor het eerst dii seizoen is Ju liana, na de resultaten tegen CVV cn Radius, niet- kans loos. De; wedstrijd begint ;om zeven uur. V- Voor het damesteam van Juliana ligt de' éis op tafel: knokken of niet. De Schiedamse 'dames "speelden dit seizoen enkele wed strijden oppermachtig en haal den in die periode 16 punten. Tegen Tonegido en Lekkerkerk faalde de ploeg kwa inzet. Re den voor Juliana's trainer Hans Soeters óm aan die eis eventuele trainersvacature te verbinden. Juliana speelt daarvoor in Den Haag tegen koploper Tempo Team/H3 dat vorige week ver rassend verloor van mddenmo- ter G. de Lange/RC2. Thuis!ver- loor Juliana nipt met 2—3 van de Haagse dames. Schiedam Het dames-basket balteam van Juventus, dat vori ge week het sterke JRC Boxtel verrassend met een nederlaag opknapte, duelleert vanavond in Haarlem tegen HOC. Juist te gen JRC Boxtel bewees Juven tus weer de fanatiek vechtende ploeg van vroeger te kunnen zijn. Dat de Schiedamse dames de zaken ook mentaal onder controle kunnen hebben bewees de slotfase van dit duel, die on danks een numerieke minder heid goed werd doorstaan: 68— 70. Ook het herenteam van Juventus start morgenavond tegen Red Stars in Soest heel wat zelfver zekerder door. de ruime 75—50 zege op Essor uit Leiden, De Schiedammers nestelden zich door die zege wat vaster op de vierde plaats. Schiedam - Minder toppers mis schien dan vorige week het jy- val geweest zou zijn, maar wel grotere winstmogelijkheden voor de Schiedamse voetbal clubs. Het is de eerste conclu sie, naar aanleiding van het ko mende programma. Waarin ui teraard ook nu weer een aantal .onberekenbare duels' zijn opge nomen. Zoals de semi-derby Zwaluwen- HBSS. papier start de ploeg van Rob Ciaassen als de grote favoriet/ maar in .Vlaardingen sneuveldenal meer koplopers. - Zo bezien is. ook PPSC-Maasdijk eenduel waarin de emoties hoog kunnen oplaaien/ Ook'op ..Thurlede. start de Schiedamse ploeg als .favoriet. Var, de afde- lingsclubs gaat GTB naar het Haagse Zuiderpark, ontvangt GSS het lastige DOS'32 en moet WK bij Masc proberen de op gaande lijn/te continueren. Het C-e!ftal van SW gaat naar AZ'67. 'H: Voor de zondag-KNVB-clubs slechts twee thuisduels, terwijl DHS een vrije dag krijgt om te bekomen van de emoties rond het, duel tegen Fluks. Schiedam ontmoet op Harga het aloude Emma dat bij winst binnen be- reik komt, terwijl koploper Ex- celsior '20 na Oranjeplein nu.de kans krijgt ook postduiven op Thurlede te laten struikelen. Moeilijk/ maar geen onmogelij- ke taak voor Martinit bij Mer- weboys, terwijl Ursus zelfdui delijk moet kunnen winnen van hckkesluiter PFC.7PIn de afde- Jing lijkt Metro-Demos, óok: al 4 gezien, de laatste plaats van de Rotterdammers, een' Schiedam- l sezege te; 'moeten opleveren, net zo goed als SVDPW/meet i "voorkomen;dat', hét 'thuïsspelen- de-Nado V:': een spaak in het Schiedamse kampioenswiel -gaat steken. Op'Thurlede krijgt SFC de; laatste kans' om nog in aan- merking" te, kunnen ..kómènvoor een. Van' de promoiieplaatsen. Slachtoffer daarvan/tvordt7angë- tvrijfeld degradatiekandidaat DOZ. Tegen degradatie vech: ook Wil ton dat op Harga nummer drie DESV ontvangt. Ook'Schiedam- se Boys duelleert bij Real Par- bo in de wetenschap dat ,nog een stapje lager op ,de ranglijst degradatie betekent/.Daarente-' gen kijkt DRZ tijdens het/duel- bijZwart Wit juistomhoog. Naar de eerste jklassc. dié bij winst weer wat dichrcrbjj komt. FC 'Nieuwland; kreeg evenals DHS een vrij dacht. weekend tcebe- HBSS in'een-aanvallende rol.jegen Jodan-Boys.- Tegen;.Z.v/aluwer>*«pelen ondere'factoren ee;

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4