FFF Maakt karwei niet af Jan van Baaren: „Geen risico nemén' Burgerlijke Stand in Maassluis Herrij Jonkman ruimt op voor Zwaluwen opnieuw gevaarlijk (kan wor-deh. >ede van HBSS, /ovefügens van de ploeg, .volkomen de of de Schiedammers lood Keer op keer waren Hugo i Rein Homan hun tegen- DOOR KOR KEGEL Schiedam Vorige week al hadden VW-oefenmeester Rob Baan en zijn seïéctië dë afspraak gemaakt: dë Venlose ploeg zou voor elke duizend toeschouwers bij SVV een doelpunt maken'.. Rob Baan's discipelen zijn hun belofte echter niet nagekomen. Er waren iets meer dan 4000 toe schouwers, en dat zou dus betekenen: 4—0. Het bleef bij de helft. Dankzij een blunder in de Schiedamse achterhoe deen een ietwatgelukkige carambole.' Maarten van Beek blessure Toch hadden de Venloërs het kwartet kunnen volmaken. De SW-defensie werd tot tweemaal toe gesteund, door de stevige be grenzing van het. doel van Jan van der Velden. Bob Maaskant c.s." mochten blij - zijn dat in Limburg ..het Grote Zuidneder- .landse Feest aan de gang is. De carnavaleske sfeer, die op de tri- bunes heerste ,en waar enkele Venlose spelers 'ook duidelijk door beïnvloed leken,, was er min of meer de oorzaak van' dat SVVs zwaar geteisterde doel gevrijwaard bleef van meer te- gendoelpunten. Herhaaldelijk miste dé VW-voor- hoede namelijk kansjes dicht bij het Schiedamse doel. Kansen, die eigenlijk niet gemist moch ten worden. Maar SVV speelde dan ook- verre van foutloos. Vooral in het begin van de wed strijd werd het middenveld ver waarloosd. Zo kwam het dat SW pas na - ongeveer twintig minuten hét eerste kleine kansje kreeg: John van der Spek gaf een pass, de bal rolde voor het Limburgse doel langs, maar de Schiedamse voorwaartsen wa ren achter gebleven. Doordat SW het' middenveld /uit handen gaf, kon VW gemaltke- ilïjk cprukkeri. De Schiedamse /achterhoede werd steeds strak ker omklemd en kon ternauwer nood de veelal werkeloze voor hoedespelers lanceren. Op het moment dat SW toch twee aan- valletjes had weten te forceren, sloeg de équipe van Rob Baan echter tóe. - ONHOUDBAAR Een dekkingsfout was er de oor- iza.dk van dat een vrije.trap van /spelmaker Gerrlt van. Tilburg .kon worden afgerond dcorJoop :"ide Klerk. De kopbal van de spits bleek onhoudbaar voor Jan van der Velden. „Die fout in de verdediging, -waardoor die'De Klerk ongehin derd kon inkoppen, deed ons de das om; net op het'moment dat we sterker werden, dat we dach ten het te gaan maken, kregen we dat doelpunt, dat volkomen onnodig was geweest, achter onze oren", aldus SVV's trainer Bob Maaskant. De. Schiedammers waren ineens even dé kluts kwijt. Even, maar -lang genoeg voor VVV.- Twee - minuten na het eerste viel het tweede doelpunt al. Een harde trap van VW'er Huub Schuurs belandde op twee. hoofden: dat van Schiedammer Maarten van Beek en dat van Joop de Klerk, de maker van het eerste doel punt. Gevolg van die botsing was voor Van Beek een half blauw oog en eengescheurde wenkbrauw, voor De Klerk het einde van de wedstrijd (dezelfde blessure, waarvoor hij zich later in het ziekenhuis zou moeten laten be* ■handelen) en voor VW een 2-0 voorsprong. De bal was name-, lijk via de twee ongelukkig te gen elkaar gekomen hoofden over de uitgelopen Jan van der Velden heen in het doel geca ramboleerd. TRIEST „Een vreselijk gelukkige goal", vond Bob Maaskant "Tater. Hét" moet voor SW toch wél erg triest zijn om steeds te consta teren dat die gelukkige goals voortdurend op de verkeerde momenten vallen. Telkens weer faalt SVV op de kritieke ogen blikken, als de club dè kans heeft om op de ranglijst te klimmen. ,VW kon het verlies van Joop de Klerk moeilijk opvangen. Er werd daarna minder snel ge combineerd en gepast, SW bleef echter de mindere. Beide clubs kregen overigens kansen genoeg. Van SVV is het in deze omstreken wel bekend dat zij die in: uitduels-niet kunnen af ronden, dat VVV dat ook niet - in ieder geval erg moeilijk - kan maakte de wedstrijd wel spannend. "Want zo leek er. nog altijd de mogelijkheid aanwezig voor SW om gelijk te maken. Hoewel... In een uitwedstrijd blijkt SW de verkregen faam .niet te kunnen waarmaken. Thuis nog ongeslagen, uit nog maar één (0-1) overwinninkje. De mooiste kansen kwamen in de tweede helft op naam van de Venlose spelers Lórenz Htlkes, DOOR BAS VAN DEN BERG VlaardJngën Angst om te verliezen overheerste en daar- om was de streekderby Fortuna VI.—FC Dordrecht nau welijks het aankijken waard. Ook al tooiden beide trai ners zich met excuses, de bij tijd en wijle systeemloze 'Partij, joeg de 3000 kijkers aan de Marathonweg snel naar huis. Serieuze kansen waren op één hand te tellen en dan nog voor rust van sterk opkomende Dekker, „die", oordeelde Hans Alleman later, de strijd had moeten beslissen. Want drie kwartier lang moest Fortuna min of meer naar de '■pijpen van de Dordtenaren dansen. ♦,Noodged wongen dan wel te ver staan", gaf Jan van Baaren zijn commentaar, voedsel. Want FC Dordrecht speelde negatief voet hal, joeg de ballen steeds hoog achter het middenrif, waardoor wij steeds genoodzaakt waren de ballen steeds weer opnieuw .óp-te halen". - tans/'Alleman: „Het is beslist 'geen excuus, maar we misten 1 Dorrê en Dubbeld te erg. Waar door wij snel'-moesten improvi- seren en dan kom je aan balbe- zit toe." rat Jan van Baaren n'ct kon be- grijpen: „Zeker zonder het oog- :merk goals te maken, want zo [kwam dit team op mi? over. En als je je dan, ooknog ingraaft. blijft er van aantrekkelijk voet bal voor het publiek niéts óver..,." z Conclusie: FortunaFC Dor drecht was geen uitgekookte pot, daarvoor ontbrak de intelli gentie optimaal. En dat ver zandde in heel slecht voetbal. Om supersnel te vergeten Hans Alleman: „voor rust hadden wij het spel in handen. Toen konden wij gaan en staan waar wij wilden". Fortuna bleef dan ook rennen van voor naar ach teren. Maar vreerad genoeg wa ren kansen voor Dordrecht ni hil. De werkelijke kans kreeg pas na 22 minuten gestalte, toen Ab van Oorschot (Hans AUe- man: „De absolute uitblinker na later geblesseerd raakte") een kopbal afleverde, waar doelman Hiddo Keys grote moeite mee had. SOLO A at Reygersberg en René Pas konden zich moeilijk uit de dek king döor Gerrit den Keizer en Naaktgeboren laten val len, zodat Fortuna eenvoudig niet toe kwam aan behoorlijke aanvallen. Daarom verbaasde het niet dat doelman Ton Ruts pas in de veertigste minuut in actie kwam op een (zachte) lob van René Pas uit een halve om haal van Jan Roodfaol. Vlak daarvoor voerde Aat Reygers berg een snelle solo uit, maar in het zicht van de haven onder brak De Keizer hem en raakte de Westlander uit balans. Maar de ontgoocheling kwam na rust. Toen zakte het peil erg snel en was duidelijk dat de punten voor beide clubs te be langrijk waren. 3n feite over heersten en dat ging ten koste van Jan van Baaren: „Daarom gingen wij niet als gekken lopen te ja gen, zoals wij tegen Excelsior deiden en'de boot in gingen". De mislukte pass vort Aal Reygersberg. En Hans Alleman: „bewust op balbezit spelen, ook al hadden wij het daar erg moeilijk mee". Riedijk wisselde intussen In de vierde, minuut veerde Fortu na op toen Aat Reygersberg langs twee Dordtenaren gleed, maar op Ruts strandde en vlak daarna kanjerde René Pas ra kelings naast. Jan Roodbol, terwijl Ab van Oorschot door een knieblessure plaals maakte voor André Kos ten. Toen Sanders ook nog eens kramp kreeg en Fred Groen hem verving, terwijl Frans Fiers de plaats Innam van Frans Stans, werd de strijd rommelig. Maar ondanks de vele vrije trappen, van goed lei dende arbiter Berrevoets niet hard. In die fase van de weinig boeien de strijd viel het steriele spel van Gerard Flaes op,waardoor hij regelmatig vrije ballen liep te verprutsen. Een onverwachte schuiver van Cees Bouman le verde nog veel gevaar op voor doelman Ton Ruts, maar daar> na lieten beide formaties het he lemaal afweten. Daarom een wedstrijd om erg snel te verge ten Mikan Jovanovic en Gerard Kramer, die was ingevallen voor De Klerk. REDDING Z«ven ^linutïr na de rust haalde eerst Hilkes uit. Zijn harde schot spatte na 30 meter echter op de lat uiteen. De terugsprin gende bal kon door Jovanovic (een landgenoot van de bijzon der op dreef zijnde Dutma) sim pel worden ingeschoten, hij mis te echter en Aad Osterholt bracht redding dcor één meter voor het doel de bal hoog over te schieten. In de ?5ste minuut ging het pu bliek dat in stadion Dc Koel aan wezig was voor niets de lucht in. Kramer schoot vanaf twee me ter voor een leeg doel, maar de bal tegen de paal. „Het is te danken aan die lange Schiedam mer (Rinus Steenbergen), dat SVV* maar met twee nul heeft verloren", meende Rob Baan. „Want vooral hij vormde een fysieke kracht in de achterhoe de". Die opmerking was niet helemaal ten onrechte, hoewel oom Jan den Tuinder en Maar ten van Beek een zeer goede partij speelden. De stelling van Baan, dat SVV'er Jan Groeneweg een „levensge- vaarlijke" spits" is, sloeg ech ter nergens op. Op de al ge noemde Slobodan Du tin a na faalde de volledige voorhoede van SW. Maar dat deed, het moet nogmaals gezegd, de VVV-voorhoede ook. Rob Baan heeft, gelukkig voor Venlo, suc ces gehad met zijn bluffen, door de wedstrijd te starten met vier spitsen. Waar SVV te laat aan kon wennen. Maassluis Geboren: Francina Johanna, dochter van J. v. Ma rion en J. S. Offerman; Natasja Maria, dochter van M. M. J. Koek cn P. C. M. Lelieveld; De borah, dochter van A. R. van Beest en M. Hofman; Jennifer, dochter van A. L. Trombroek en E. de Vries; Arthur Willem, zoen van A. A. Segarra Munoz en M. E. van Es; Mare Marti- nus, zoon van M. van Oossanen en E. T. van der Wagt; Dennis, zoon van J. T. van Rutten en A. Moerman. Ondertrouwd: N. Wijnhorst en J. Deelen; I. Krijgsman en P. E. A. van den Heuvel; H. M. ter Maat en M. Praat; J. M. Eisen- doorn en E. J. Janson; C. van der Plas en M. L. van der Hout; M. Muijs en N. J. Taal; P. C. de Groot en M. C. Kok; J. j C. M. van Rijn en M. F. dp Kunder. Gehuwd: E. Montizaan en H. J. van der Gaag. Doelman Aad Boers 'ktaart ook deze situatie.. ten. Piet van Gulik zette zich. achter de bal, doch •een seconde iater greep hij vertwijfeld naar zijn hoofd toen hij zijn schot naast zag gaan. Zwaluwen, trachtte met een vierde doelpunt het zich hog steeds niet gewonnen gevende HBSS definitief op de knieën te krijgen. Via een aktie van Joop Brussé slaagde dit b'ijna, doch via de voet van Jan van Heest caramboleerde de bal tegen de paal. Dit bleek echter tevens het laatste wapenfeit van Zwalu wen en met nog een kwartier te spelen was het al leen maar HBSS wat de-klok sloeg. Het volhouden van-HBSS werd "beloond met eeai schitterend doel punt. OP MAAT Martin Meyer, de beste man in'da Schiedamse voor hoede, had de bal goed op maat voorgetrokken, waar Wira van Est klaar stond om ineens in te knallen: 3—1. Wim Houtman bracht bijna nog meer hoop in de harten van de HBSS'ers maar zijn schol belandde tegen de paal. HBSS bracht Leen Kooy- man voor Thijs Rademaker in de ploeg, terwijl Zwaluwen achtereenvolgens Molenaar en Doelman inzette om de kostbare voorsprong te handhaven. Nadat ook Martin Meyer nog een keer op de paal had geschoten dacht Leen. Rademaker drie keer is scheepsrecht en ook hij knalde vanuit het straf schopgebied nogmaals op de paal. Da Zwaluws kee per Boers na afloop van de wedstrijd verklaarde de paal wel te kunnen zoenen aangezien, hij drie keer achter elkaar in geslagen, positie toch nog voor een doelpunt werd behoed, bewees het feit dat HBSS zich beslist niet gewillig naar de slachtbank heeft laten leiden. Met wat meer geluk in de tweede helft hadden de Schiedammers zeker een puntje uit Vlaardirtgen mee kunnen nemen. Het talrijke publiek heeft b<p slist waar voor haar geld gekregen ep met deze 3I uitslag Zwaluwen dit seizoen voor de eerste keer een thuisoverwinning in deze competitie zien beha len. standers te snel.'af. Onbegrijpelijk was het ook dat Harry Jonkman c.s/ hun tegenstanders veel te veel- vrijheid gaven en geen mandekking toepasten. Vooral Joop Brussé, overigens weer als herboren voet- - ballend, maakte hier gretig gebruik van. Na een' kwartier werd. het 10 voor Zwaluwen, Ben Warner loste een verdwaald schot op het doel, de bal kwam voor de volkomen vrijstaande Joop Brussé, die be dacht zich geen moment en knalde via de binnen kant paal in de uiterste hoek. Eén minuut iater kon Jan van Heest voor de tweede keer de bat uöt het net halen. .Wederom was Joop Brussé dé grondlegger. Via een snelle rush had hij' de bal. bemachtigd, lokte Jan-van Heest, uit zijn doel; én schoot, in. Thijs Rademaker trachtte, nog met een wanhoopssprong de bal v66r de doellijn te keren, doch het schot had te veel vaart en Thijs kon niets, anders doen dan de bal nog harder in de tou wen jagen; 2—0. ONTREDDERD Vijf minuten later was de ontreddering bij HBSS dan helemaal compleet. Frans de Graaf had de bal op rechts vrij gemaakt, trok voor, waarna de bal via enkele mistrappende spelers bij Rein Homan kwam, deze miste met en schoot zijn ploeg naar 3—0. HBSS, totaal onherkenbaar, trachtte de bakens te, verzetten. Schoten van Martin Meyer en zelfs Henk Scharlóo werden geblokkeerd terwijl keeper Aal Boers een keer volledig gestrekt naar de hoek moest op een schot van Leen Rademaker. Een goéde kans kreeg Wim van Est nog vlak voor rüst toen hij alleen voor de keeper verscheen, maar - hoog over knalde. Na rustbetradeen - heel ander HBSS het veld. Het begon al in de tweede minuut toen een vlammend schot van Martin Meyer op de vuisten van At Boers uiteenspatte, In de tiende mi- - nuut echter kreeg HBSS de kans op het eerste doel punt. Nadat eerst Wim van Est was gevloerd, werd vervolgens Leen Dijkshoorn binnen de beruchte F; nen door Cees Broos „gepakt". Hoewel uit de*- cl- tuatie wel 'een doelpunt ontstond, had scheidsrechter Van.Driel uit Slikkerveer al voor een penalty geflo- yiaardingen Voor zo*n 700 toeschouwers bonden Zwaluwen en HBSS in V]aardingen hun eerste treffen in deze competitie aan. Zwaluwen miste aanvoerder Jos Buitelaar (wintersport) terwijl HBSS daarintegen weer kon beschikken over laatste man Wim Rademaker. Gezien de stand op de ranglijst was HBSS als winnaar getipt, terwijl Zwalu wen nog volop In de degraêatóezorgen zat. Dat voetbal echter nooit te voorspellen is, Iaat staan ;een derby tussen twee ploegen die hemelsbreed on geveer 500 meter van elkaar verwijderd liggen, be- wijst de uitslag: .31 in het voordeel van Zwaluwen'. Het eerste kwartier gaf een veel sterkerZwaluwen te zien en was! de achterhoede van HBSS,/overigens meestal het sterkste deel van de ploeg, volkomen de kluts kwijL Het leek wel of de Schiedammers lood Sn hun schoenen hadden. Keer op keer waren Hugo Sluimer, Joop Brussé en Rein Homan hun tegen-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 3