k. winst Twee treffers van Piet van vier te weinig iiiltl aanvals kracht Ook deling voor Briiynzeel-2 Holy royeert ex-voorzitter y: Klassiek aanvalspat.roon de succesformule RKNUCMENT Onldcmks 'de -'lengte m de Maasdiikse afweer wint PPSC d'itmaaf ide „luchtslag". PPSC wijst ook Schiedam Pas halverwege de tweede helft forceerde Maasdijk de eerste corner in het voordeel van de be zoekende club. Typerend moment van een wedstrijd waarin koploper PPSC con stant in de aanval was ge weest en defensief inge steld Maasdijk de schijn wekte nauwelijks te willen aanvallen. Maar op dat moment van die hoekschop, toen de Schie dammers al een 2—0 voor sprong hadden opgebouwd, veranderde het spelbeeld. Want juist, toen het er op begon te lijken dat Maas dijk op grotere afstand zou worden gespeeld, hield PSSC het voor gezien. Nu was het ineens PPSC dat de aanval verwaarloosde. Maasdijk mocht komen en werd daardoor ook ge vaarlijk. Ook al omdat de Schiedamse .afweer de Maasdijkse aanvalsgolf niet zonder geluk kon on derbreken en omdat Maas-, dijk wat goede kansen om zeep hielp bleef de plotse ling ingedamde daden drang zonder gevolgen voor de koploper. Schiedam NO AD heeft in de tafeltennisontmoeting tegen koploper Frisol lange tijd zeer goede winstkan sen gehad. Bij de pauze leidde NO AD met 4—1, maar uiteindelijk moest men de gasten toch met één winstpunt laten ver trekken, toen de eindscore tenslotte 55 aanwees. Jammer is het dat de jeugdi ge Dick de Vaal op dit mo ment niet die vorm bereikt heeft die hij in de eerste competitie had. Hij is dui delijk wat van slag en mist, zo lijkt het, het ver trouwen in eigen kunnen. De Vaal opende tegen Jan Tuinenburg en met 18—21 en 15—21 moest hij de eer aan de ex-NOAD-speler Ia- ten. Merkwaardig was dat i|p de gehele Frisol-formatie mm uit ex-Noad-speiers be stond. Jean ZLndy trad hierna tegen Ger GeerÜng in het krijt en op vrij simpele wijze werd het 1—1 <21-16, 21-13). Jan Bayings heeft in zijn spel duidelijk wat meer inhoud gelegd dan in de vooraf gaande duels. Met 21—16 en 21—13 bleef hij royaal de meer dere over Peter van Wijk. Be paald rooskleurig werd de stand voor NO AD toen ook het dubbel spel positief werd afgesloten. Zelfs ging men al aan een zege denken toen Zindy in de vijfde partij NOAD op 4-1 zette. Tui nenburg was duidelijk verlie zer met 21-17 en 21-13. Na depauze kwam Frisol echter terug. Dick ds Vaal sleepte te gen Peter van Wij wel een der de game uit het vuur maar de uiteindelijke winst was met 17 —21 toch voor de Frisol-speler. Bayings speelde een goede par tij tegen Geerimg en het ene winstpunt had toen al binnen kunnen zijn, als met 2022 Géerling niet op nipte wijze de derde game had gewonnen. Zindy zorgde daar wel voor door van Wijk met 21-17, 16-21 en 21-16 te kloppen, waardoor het 5-3 voor NOAD werd. De laatste twee partijen zouden NOAD alsnog in winnende posi tie kunnen brengen, maar ook tegen Tuinenburg had Bayings het geluk niet aan zijn kant toen hij met 19-21 in de derde game verloor. De Vaal won wel iswaar de eerste game tegen Geerling in de slotpartij (22-20), maar toen hij de' tweede game - met 18-21 verloren had, viel hij in de beslissende derde game erg terug en met 6-21 verloor hij. Frisol was langszij gekó- men en dit resultaat zal bij de Papendrechters wellicht meer reden tot tevredenheid gegeven - hebben dan bij de NOAD-équi- pe.„ NOAD 2 verloor met 3-7 van Di- veko, Alle spelers wonnen één partij. Fageraas klopte van de Sar. Schewe won van Boeke- steyn en Kreuger verschalkte De Rooy. Aruynzeelkeukens 1 was vrij, maar team 2 ging naar Tempo- Team 2. Het speelde daar een merkwaardige wedstrijd. Via een 0-4 voorsprong, die zeer ge makkelijk tot stand kwam werd het ook daar 55. Cas van. Koetsveld kwam tot een zege op Habes, Peter van den B roek versloeg Sang a Jang, terwijl Ron van der Aa dit keer het isbeste voor de dag kwam: hij won in zijn eerste partij moeite- - loos van Feike Kraaijenga en hfelp ook Sang a Jang er nog 'onder. Het vijfde Bruynzeelpunt werd. in het dubbelspel ge- Jean Zindyhattrick GEERVLIET Ursus moet hekkesluiter PFC toch wel stérk onder schat hebben, anders is het niet te verklaren dat het genoegen moest nemen met een 4-4 gelijkspel. Doelpunten zijn er dus genoeg gevallen alleen heeft Ursus verzuimd om er meer te maken dan de thuisclub en dat bad er heel makkelijk In kunnen zitten indien de voorwaartsen niet te nonchalant met de kansen hadden omgespron gen. Goed, Ursus moest het wel zonder de geblesseerden Huigen en Tettelaar mar dat was geen excuus» Het was vooral in de eerste twïn- tg minuten dat de verdediging Ursus al eens een foutje maakte en dat was dubbel fu nest omdat ook doelman Joop Kuiters 'verfe van fit was. Een griep plaagde hem en in de tweede helft liet bij. zich., dan óók vervangen door John Se- gaér. A i Het - was feeds na drie minuten dat de thuisclub de leiding kon némen,. Het was Poldervaart die uit een' voorzet de bal ineens hard inschoot en doelman Kui ters geen schijn van kans' gaf: 1-0. Na een half uur werd het zelfs 2-0, toen Kraak uit een voorzet de bal tegen het nylon kopte. Eerst kort voor rust kon Ursus de achterstand inlopen. Er moest wel een strafschop aan te pas komen. Deze werd gegeven omdat Siem van Loe- nenonderuit werd gehaald. Schinkel plaatste zich achterde !~i .bal én maakte tot grote-opluch-. ting van héél Ursus geen fout: Kort "daarvoor had Hans Campen laten zien wat voetballen was. 'Een machtige solo waarbij de tegenstanders allemaal op het verkeerde been werden gezet en ook de doelman werd gepas seerd betekende het eerste doel punt voor Ursus. In de achtste minuut van de twee de helft liet Kuiters zich ver- vangen en Segaar stond nog geen minuut in het doel toen hij al bedroefd de bal uit het'net moest vissen. Met een goede lob ■had Kraak; hein het nakijken gegeven: 3-2, '.'"".f Eerst; na dit doelpunt werd" Ursus goed wakker geschud. Het ging doordrukken en uit een voorzet van Hans Campen was het Hans Schinkel die de gelijkma kerproduceerde: 3-3Drie mi nuten later, in de dertiende mi nuut, nam Ursus de leiding. Weer was het Hans Campen die een voorzet lanceerde en nu was het Bart Fiege] die met een schitterende - kopstoot de be paald niet beste doelman het nakijken gaf. 3-4. Ursus bleef in de aanval maar he laas zag het geen schijn van kans de talloze, aanvallen af té randen. In de allerlaatste mi nuut sloeg PFC toch nog toe en moest Ursus' de volle winst uit handen geven. Uit een hoek schop lukte het Pleun Polder vaart de bal langs de handen van John Segaar te koppen en dat bracht dan de eindstand op 44. Een voor Ursus toch wel wat teleurstellend resultaat. Al in de 2e minuut maakte PPSC duidelijk dat het op winst wilde spelen. Op rechts brak Piet van Veen goed door, maar zijn voor zet werd op het nippertje ge- mist door de meegekomen Aad Gaedendórp. Wel was dit het sein voor de thuisclub om een. openingsoffensief te ontketenen. Mocht dat ook, want Maasdijk; trok zich terug voor het doel van keeper Van Staalduinen die met het nodige keepersgeluk treffers wist te voorkomen. Ook toen Piet van Veen, uitblinker bij PPSC, in de 20ste de goed spelende Van de Stolk te slim af was, maar zijn voorzet door Siem Bosdijk toch nog werd overgekopt terwijl Van Staaldui nen al was geslagen. Maar de druk op het Maasdijkse doel was zo hevig, dat het wachten op de eerste Schiedamse treffer een kwestie van tijd was. Om precies te zijn tot vier minu ten voor rust, toen Lodi Kalden de vrijstaande Siem Bosdijk lanceerde, die op zijn beurt Vis ser en Hoogendam omspeelde en Piet van Veen vrij voor Van Staalduinen zette; 1—0. Een Schiedamse voorsprong die. ze ker gezien de nauwelijks aan vallende aspiraties van Maas dijk een zwakke afspiegeling vormde. Ook ia de tweede helft, waarin bij PPSC de geblesseerde André Heeren werd vervangen door Mijndert van Veen, startte de thuisclub als de aanvallende ploeg. ,En nadat eerst Piet van Veen rakelingsnaast had ger schoten, was het dezelfde speler die even later een identieke sir. tuatie nu wel wist af te ronden: 2—0.v 1 En toen kwam dan eindelijk Maasdijk met andere plannen richting PPSC-goalie John Rost Want ineens moest de thuisclub terug op eigen helft en leek Maasdijk de lengte van de spit sen te gaan benutten. De hoge voorzetten die nu keer op keer in het Schiedamse strafschopge bied belandden werden door Van den Hout en Voogt k la Ed- stxöm doorgekopt maar steeds weer wist PPSC de zaken defen sief onder controle te houden. Maar die Schiedamse greep op de nu steeds frequenter aanvalen- de Maasdijkers verdween in het laatste kwartier nagenoeg volle dig. Misschien wat geprikkeld - door de waarschuwing van de goed leidende arbiter Bax aan het adres van Visser, perste Maasdijk er nog een slotoffen- sief uit waaronder PPSC begon te wankelen. Steeds weer stuw de de sterk spelende Lievaart zijn spitsen voor het doel van John Rost die de moeilijke si- tuaties met moeite de baas bleef. Ook al omdat in die slot fase Loek Kalden een voortref felijke partij speelde bleef het toen. volledige Maasdijkse over wicht zonder treffers. Vlaardingen Holy heeft op zijn.; algemene ledenvergadering be sloten om ex-vcorzïtter Dick Schoon te royeren als lid. Schoon had na zijn gedwongen vertrek als voorzitter, afgelopen najaar, iedere vorm van medewerking aan het nieuwe bestuur gewei gerd, contracten en materiaal achtergehouden en bovendien enkele malen in een Vlaardings blad met modder gegooid. De grote meerderheid van de ver gadering stemde voor de. onvoor waardelijke ontzegging van Scboon's lidmaatschap. Schiedam Juliana's eerste zege is een feit De eerste 3 punten- zege, die echter nauwelijks als een verrassing kwam- Tenslotte bewees het Schiedamse heren- team tegen CVV de veranderde instelling en kon het sterke Ra dius nauwelijks verlies voorko men. Maar al werd het duel te gen CVV gestaakt en bleef Ra dius toen de sterkste, dit Julia na was, In vergelijking met de eerste helft van de competitie, een ander Juliana. Zijn dit dezelfde spelers?" Joop Hendriks, aanvoerder van het verliezende SAS '70 uit Uit hoorn, kon het niet geloven. En tekenend voor de Schiedamse suprematie in het vertoonde spel: „Hoeveel punten staat Ju liana op ons achter?" Joop Hen driks haalde opgelucht adem toen hem - werd duidelijk ge- maakt dat de kloof nog tien, punten bedraagt. Maar net als Juliana's coach Aad .Besuyen vraagt SAS zich terecht af of die kloof wel onneembaar is. v Nog zeven wedstrijden restéren Juliana in de tweede helft. „Misschien dat we tegen THOR en Advendo wat puntjes zullen verspelen, maar in de overige wedstrijden moeten we zonder, meer kunnen winnen", illu streerde Aad Besuyen het „an dere" Juliana. Want al speelde de Schiedamse ploeg minder spectaculair dan tegen Radius, de opzet was daarentegen doel treffender. Want, uitgezonderd een .wat vreemde inzinking in de derde set, kwam SAS '70 er niet aan te pas.-Y. „Deze ploeg is niet meer te ver gelijken' met het team van enige tijd geleden", uitte ook de goed leidende arbiter Gadellaa 'zijn bewondering. Lovende woorden die bij de Schiedammers als muziek doorklonken. Want nu al weer een maand geleden startte Aad Besuyen; de training met een eindelijk weer voltallige se lectie. En hij kreeg het voor el kaar diezelfde groep spelers, die enkele jaren achtereen klap op klap had gekregen, opnieuw te inspireren. Het res ui tee rde dan eindelijk in de eerste zegevia de duidelijke cijfers 159, 15 10, 13—15 en 15—11. De oorzaak? Het lijkt erop, dat de Schiedammers eindelijk in staat zijn volledig rendement te" halen uithun aanval. Geen grootse aanval, maar mits simpel ge lanceerd, levensgevaarlijk/ Bel de spelverdelers, Wim Be] en Hans Soeters, lanceren die aan val op de meest orthodoxe wij- Hel Schiedamse. eenmansblad 5s hier voldoerede. ze: hoog voor het net. Een kolf je naar de hand van de 2.04 lan ge Jan Z an dijk, de veel kleinere maar hoog springende Wout den Hertog, de linkshandige Joop Gunneweg en de onnavolgbaar slaande Peter van Norde, Maar ditzelfde klassieke aanyals- patroon werkttegelijkertijd vertragend. En net als Radius en in..iets mindere mate CVV: stelde SAS daar een jagend rit- me tegenover. Maar op nog een onderdeel boekte Juliana pure winst: het blokkeren. Zowel Wim Ee! ais Hans Sosters.zijn aanvallers van origine/ waar door niét alleen het verdedi- glrigsblökhechter sluit, maar. ook de verrassende tweeslag een niet onbelangrijk wapen is geworden. Een speelwijze die door talloze ploegen in de derde divisie als „ouderwets" werd' afgedaan, maar net zo goed als tijdens de recente Europacupduels Polen en Hongarije ditzelfde lakomeke spel lieten herleven, putte Julia na'hieruit'de' eerste winst en een fikse dosis zelfvertrouwen. Want SAS wist geen raad met de ver van het net geslagen aan val. Want net zo simpel pas seerde Juliana het Uithoornse blok, als dat *t die hoogreiken- de handen gebruikte om nog meer verwarring te stichten. Warit juist daarin excelleerde de Schiedamse ploeg, blijven slaan uit alle situaties. En ook al omdat SAS defensief veel ga ten openliet, maar niet het ver mogen had die snel te dichten, liep Juliana uit naar een 2—0 voorsprong. En eigenlijk was het verlies van de derde set dé. enige tegenval ler. Want alweer, was het Julia- na, dat de luidruchtige suppór- tersschare- reden tot bijval- gaf. Maar onverklaarbaar zakte de Schiedamse ploeg bij, een. 13—10 voorsprong in elkaar. Weg was ineens de rust.en SAS profiteer de dankbaar: 13—15. Dat Juliana er in de laatste set tot 10—11 nog twijfel aan liet be staan was direct het gevolg van die inzinking, maar met Aad Besuyen voor de ieeg gespeelde Hans Soeters, stelde Juliana orde op zaken en stootte ih een keer door naar 15—11 en de verdiende eerste volle winst: 3—1. Den Haag Weer incas seerde het dames-volley balteam van Juliana een 3—0 nederlaag. Weer was Yde tegenstander één van de gegadigden voor de eerste plaats in de darde divïsie-G. Toch was, ten opzichte van de voorgan- dé nederlagen, deze kéer niet een gehrek aan inzet de directe oorzaak. Koplo per; Tempo-Team/H3, in vergelijking met het eer ste treffen in Schiedam duidelijk zwakker gewor den, speelde, vooral veel intelligenter dan de Schie damse dames, waarin met name Riet Brouwer en Jonny Soeters voor de punten moesten zorgen.^-g| Defensief wilde het bij Ju liana nog wel lukken, maar juist het verwerken - van de pass bezorgde te igrote problemen Deels omdat de set. ups minder - zuiver voor het net kwa men en een deel van de Schiedamse aanval niet in staat bleek de beweeglij- ke Haagse defensie te passéren. Em omdat .dit laatste raaat- gevend is voor Juliana's redente. duels lijkt - het, niet ondenkbaaar dat het team een wijziging zal ondergaan. Dit dan om die zonodige aanvals- kracht te verkrijgen. Want juist, daarin faalde Juliana. Daaróm ook nam Tempo-Team al snél een 9-1 voorsprong en finishte de eerste set mét 15—6. 'In. de tweede set draaide Juliana tot de stand 5—12 echter wel voldoende, maar klapte plotseling weer door een gebrek aan stootkracht - in elkaar: 15—13. De laatste set was,., gelijk aan het beeld van de eerste set. Weer was Tempo-Team de meest bekeken spelende ploeg die Juliana steeds weer in moeilijkheden bracht: 15—8. SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 18 FEBRUARI 1974

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4