een Schiedam te afwachtend BSSMBSSfPP^ «K'WÜiJ 1<St Hermes DVS Resultaat op Thurlede centraal DÖËDTSE COUNTERS BESLISSEND Martinit runner up m HOOFDKLASSE BINNEN HANDBEREIK Tinus de VeUe in ce verdrukking, maar een van de betere Schiedammers. SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 18 FEBRUARI 1914 Schiedam Ook het Loons- duinse De Postduiven kreeg Excelsiors ongesla gen thuisrecörd niet aan het wankelen. Zelfs kwam de ploeg die in de uitwed strijd nog met 1-p zege- vierde er heel genadig van af. Want veel sterker Ex- celsior'20 voegde aan de op Thurlede gescoorde twintig treffers er slechts twee aan toe, maar omdat de Loons' duinse duiven" wat inci denteel fladderwerk niet konden bekronen, 'stond daarmee tevens de uitslag vast. Want de kersverse koploper in de vierde klasse B kwam nauwe- lijks in moeilijkheden. Deels door een hechte defensie, en een vaak voortreffelijk schakelend middenveld, deels ook doordat De Postduiven kwalitatief hier ver bij achter bleef. Maar ook al kon Postduivendan nauwelijksaanvaardbaar veld-7 spel presenteren, bij vla-gen pré- senteerde Excelsior .zich als .een echte koploper. Een formatie 7 die in staat moet worden geacht verdere inmenging te beteuge- Icn. Hetgeen dan de grootste verdienste van middenveld en defensie zal zijn, want aanval lend komt datzelfde Excelsior 34 doelpunten ton spijt toch nog wat te kort. Het lijkt echter niet aannemelijk dat trainer Aad Bierhuizen hier lang wakker van zal liggen. War.t wat zijn voorwaartsen te kort komen, wordt vernuftig op gevangen door een technisch sterk middenveld. Rob Ruts, Ti- nus de Vette en Berry Janse vormen een trio dat, inwelke klasse dan ook, hoven de direc te opponent kan uitgroeien. Ook al omdat Excelsiors laatste linie op elkeplaats 'sterk '.bezet:'; is. Zoals goalie Coen - van de Pas .die fysiek misschien wat 'te'kórt komt, 7; maar dit volledig com- penseert met een atletische veerkracht die betrouwbaar en spectaculair aandoet. llïZICHT Of zoals laatste man Wlm Tic man, misschien moeilijk aan zijn plaats te "binden; tè avon tuurlijk bijna is ingesteld, maar snel en vooral organisatorisch sterk een overheersende partij kan spelen. Maar Excelsiors ook tegen De Postduiven weer soepel draalde defensie heeft als grootste pluspunt dat de aanval wordt opgebouwd over die flank waar op dat moment de tegen stander is weggetikt. De Postduiven ondervond dit, want zodra stoof Wim Putter op 'rechts richting doelman Wil .van Gaarden, of de leeggekomen -plek werd. opgevuld, en op; links de mogelijkheid gecreëerd om andermaal uit te verdedigen. Simpel omdat voorstopper Theo van Deventer nagenoeg foutloos zijn taken vervulde en Hans Et- man zeiden een tegenstander langs zich heen zag fladderen. Dit Excelsior had het tegen deze opponent niet moeilijk, -..maar; maakte het zichzelf desondanks nietgemakkelijk. Wil van Gel- deren bij voorbeeld was op rechts wel snel, maar verstrikte zich ia ook voor hem onnavolg bare acties. Net zo kwam André van Stralen steeds weer iets te kort cm echt gevaarlijk te kun nen worden. John Kloppers op links is beter „acteur", maar werd pas laat in de tweede helft frequenter in het spel betrok- 'ken;:. RUIMTE Maar zoals gezegd nam Excelsior genoegen met een 2-0 zege, die echter aanzienlijk hoger had kunnen uitvallen Indien juist de door die voorsprong ontstane ruimte wat zorgvuldiger zou zijn uitgebuit. Voor rust lukte dat één keer vlekkeloos. John Kloppers nam op links een vrije trap die over de volle breedte, van het veld bij Wil van Gelde ren belandde. Wil zette eerst Piet Gxoenewegen op hetver keerde been, lokte ook John Orie naar zich toe en mikte prompt op het hoofd van de daardoor vrijstaande Wim Tie- man: 1-0. Pech wèl bij de actie die werd in geleid door een knap hakje van Tinus de Vette naar de attent reagerende Van Gelderem Wils draai was snel, zijn positie kansrijk, maar een simpele •handshal voorkwam een grotera achterstand voor De Postdul- ONBESUISD Echter pas in de tweede., helft openbaarde zich het echte ge vaar van Excelsiors speltype. De vaak Veel snellere Schie dammers brachten juist door. een snellere accelleratïe mnig een snellere acceileratie menige Postduif uit balans, met als re sultaat legio tuimelingen veroor- zaakt door wat onbesuisde tege nacties. Niet gemeen, maar wel ondoordacht, wat ook de in greep van doelman Van Gaar den die snelle John Kloppers fi naal tegen de vlakte smeet, ter wijl ook de oorzaak van Wil van Gelderens smak tegen de grond gezocht moest worden in de gé- Andre van Stralen (rechts) kijkt toe hoe V/im Tiemon raak kopl. Direct daarno vreugde bij Excel sior om de eerste treffer. brekkigheid waarmee De Post duiven zich verweerde. En tenslotte werd het dan toch 2- 0. Wat geharrewar op rechts De Emma* defen sie grijpt in voor Schiedam gevaar lijk tan worden. v .v.*" „Schiedam'—'„We hebben verdiend verloren. Er Is door mijn jongens slecht gevoetbald en een overwinning zat er daardoor ook niet in". Dat zijn de woorden van Schiedam-trainer Nico Huet. Hij had in derdaad gelijk, Schiedam verloor verdiend met 2—0 van het Dordt- se Emma. Schiedam is in feite geen moment echt gevaarlijk ge weest terwijl de vroegere amateurtopper Emma veel goede kansen heeft gemist en zelfs met nog grotere cijfers had kunnen winnen. Het kwam er in deze niet spectaculaire wedstrijd echter bij beide teams niet uit. Beide teams startten nerveus. Logisch, want het is in de derde klasse bijzonder spannend. En omdat zowel Schiedam als Emma nog kans hebben om te klimmen of ver weg tezakken werd geen enkel, risico geno den. Emma, geplaagd door maar liefst zeven geblesseerde spelers, waarvan vier menis- cus-gevallon, trok zich in eerste instantie terug in de verdediging terwijl ook Schiedam niet on- middelijk in de aanval wenste, te gaan. fas in de 10e minuut kwam de eerste Schiedamse pog'ng. Het schot-van^Eef Krabbendam ging echter ver naast. Het bleef ech ter een s'rijd op hec middenveld waar zowel Schtedam als Emma veelal foutief passten ën waarbij het er nogalverwar rend aan toe ging. En teen na 20 minuten Schiedam een kans op de voorsprong miste toen Hennie Kuil goed voorzette maar z>jn voorzet w»rd gemist door André Holster, toén kreeg Sch'edam wat meer zelfvertrou wen. De thuisclub ging meer in de aan val maar door hun aanvallende gedachten was juist toen Emma veel gevaarlijker. Met - twee spitsen, Meerendonk en Kiele, aasden ze steeds op de counter en waren daardoor bijzender gevaarlijk. Dat bleek duidelijk na een half uur spelen. Want toen tastte keeper Kees Heydra volledig mis op èen voorzet van Emma-middenvel- der De Prenter, Emma-spits - Meerendonk stond goed opge steld en kon gemakkelijk inkop pen; 0—1. Sch'ed'ra trok d'rcct v/esr ten aanval maar erg gevaarlijk wa ren ze niet. Ds gemoederen raakten nogal verhit en daar door kreeg. Eef Krabbendam zelfs een waarschuwing van de goed leidende scheidsrechter Knipmeyer. Na rust leek Schiedam snel naar herstel af te stevenen. Met goe de aanvallen werd de verdedi ging van Emma keer op keer ontregeld maar oen doelpunt volgde daar niet uit. De Schie- dam-aanval verliep steeds weer zonder enig systeem en vandaar dat; dg' Emma-voprsprong niet in gevaar kwam. Emma was zelfs gevaarlijker, mede. dankzij het feit dat de Dordtenaren veel meer aan dacht besteedden aan de op- bcuw van hun aanvallen. En zelfs toen Schiedam-tramer Nico Huet Ardré Hols' er verwisselde voor Joop Verhey bleef de Schiedamse aanval stroef jopen. Kansen kregen de Schiedammers wel. Bij voorbeeld in de 15a mi nuut toen een keihard schat van Eef Krabbendam net over het Emma-doe! vloog. Maar de Schiedam-voorwaartsen bleven teveel achter de verdedigers van Emma hangen waardoor er te weinig gevaar;, van uTgjng. Schiedam werd nerveus en ging steeds ongecontroleerder spelen. Zo krser; Nico Huet een goede sch?e.'kans maar omdat hij te lang wachtte hield hij er niet meer dan een corner aan over. VERWAARLOOSD Aan dc andere kant gebeurde er echter ook wel het nodige. Want door de vele aanvalactles van Schiedam werd de defensie nog al eens verwaarloosd. En-Schie dam had erg veel geluk dat vooral Emma-spits Kiele nogal eens in de openstaande buiten- spelvaL trapte anders had het er somber uitgezien voor onze stadgenoten. En de keren dat Kiele en Meeren donk niet- buitenspel stonden was er altijd nog keeper Kees Heydra die ternauwernood ken redden. In de 35site-minuut was het echter toch raak. Een diep tepass van Kramers ging eraan vooraf. Kiele .sprint'e in het gat en terwijl de grensrechter hevig stond te vlaggen voor buitenspel ■Tietscheidsrechter Knipmeyer doorspelen. Kiele had toen al leen voor Kees Heydra geen en kel moeite meer: 0—2, Schiedam was volledig van de kaart enEmma. kreeg zélfs nog de.kans er. 0—3 van te maken toenHeewitt al leen voor Kees Heydra ver scheen. Het schot van de Em- ma-snèlér was echter zo onzui- ye- dat dë Schtedam-keeper kon redden, In de laatste IQ minuten probeerde Schiedam het nog we!, maar erg overtuigend was het allemaal niet meer. De ne derlaag was een feit, en Nico Huet moest het erkennen. Emma was veel sterker ge weest. Lelden Mooier kon het eigen lijk niet. Zelf winnen van run- ner-up UVS en dan na afloop ook nog horen, dat naaste con- current Unltas op eigen veld verloren heeft. Het overkwam Hermes gisteren Ln Leiden, waar een niet bijster mooie, maar wel bijzonder nuttige 2—0 zege werd behaald. Moo: was het dus niet, ai moet worden gezegd, dat Hermes ge weldig goed verdedigde en UVS geen enkele kans heeft gegund. Dat laatste :s des te opmerkelij ker, wanneer men daarbij be denkt, dat voorstopper Ger Ru. selerthuis was gebleven (daar 'zijn vrouw op het punt stond te bevallen); Boh Weeda nam zijn plaats in. Hij deed dat zeer goed y2 kon bovendien constateren dat zijn vervanger op het midden veld, Harry van Buuren, even eens een voortreffelijke presta tie leverde door ex-amateur in ternational Gerard Desar tot louter ongevaarlijke acties te dwingen. De eèrste 45 minuten van het duel gingen overigens bijzonder lang zaam voorbij. Dat kwam omdat ■er. toen erg weinig.'te beleven was. Hérmes speelde duidelijk, op de nul en UVS deed in feite niets -anders. Wie na afloop bei-., de trainers sprak, was dan ook niet verbaasd uitspraken te ver nemen als:. ,,ïn de eerste plaats, moesten we ervoor zor gen, dat er bij ons geen ene bal inging" (Henk Nebbellng), en „Wij waren mét 0—0 best tevre den geweest" (UVS Wally van TSchootèn). Dat het uiteindelijk 2—0 voor Her mes werd, was voor de Schie dammers alleen maar extra prettig. Om zo ver te komen had Hermes zegge en schrijve twee kansen nodig gehad. Met andere woorden, Hermes liep gisteren een op ;e?n en dat mag toch wel uniek heten. UVS-doel- man Wijnand Sioos had er na afloop in ieder geval goed de balen van; „Het is toch ver schrikkelijk voor een keeper. Ik heb totaal niks te doen gehad, maar ik heb er wel twee door moeten laten gaan. Goed waar deloos natuurlijk". Arte Brouwer openingstreffer Eerst was daar een millimeter zuivere dieptepass van Ties van Duppen die precies voor de voe ten van Brouwer kwam. Deze ging met enkele soepele schijn bewegingen twee Leldenare'n voorbij om vervolgens zeer be heerst de bal in het nylon te schuiven: 0—1. Opvallend was dat Brouwer na zijn treffer vrijwel geen enkele moeite meer had met directe belager Gilles Hendrikse,En dat terwij! diezelfde Hendrikse ih de voorafgaande zestig minu ten verrassend veel succes had tegen een toen nog aarzelend ln- grijpande Brouwer. De eerste keer dat Wijnand Sioos de bal uit het nylon kon gaan halen, was twintig minuten na rust. Het was trouwens een ju weel van een doelpunt, dat Arle Brouwer toen produceerde. Trouwens na de openingstreffer ging heel Hermes een stuk ge makkelijker. voetballen. UVS kon zich ook nietpermitteren om massaal ten aanval te gaan. Daarvoor was het Schiedamse JUWEEL middenveld te sterk. Met name Ger Bakkes speelde hierbij (op nieuw) een gave rol. door voort durend fraaie passes, rond te strooien. Had UVS wel massaal de aanval gezocht dan zouden er waar schijnlijk meer Hermes-kansen gekomen zijn dan die ene welke Aad van de Voort zeven minu ten voor tijd benutte. Hij stond op de juiste plaats bij een'; vrije trap van Ton VorsteiVbos en schoot, halfzwevend, ineens 7 raak: 02. Hierna probeerde UVS het nog wel, maar met geen mogelijk- beid; slaagde het erin om de sterk keepende Spermonte be dreigen. 7. Met deze overwinning is Hennes DVS inmiddels volkomen zeker van, een plaats in de hoofdklas- sfvï^ UVS-trainer Van Schooten daar over: „Terecht natuurlijk. Her- mes heeft een goeie ploeg. Het ■is geen schande om ervan te verliezen; maar het as wél zo dat ze met het benutten van die twee kansen niet bepaald pech hebben gehad. Wij hadden net zo goed het eerste deeipunt kun nen maken endan gaat Hermés de boot in." Terwijl Van Schoot en dat laatste zei, werd in de Hermes-kleedkamer de ene car navalsschlager na de andere weggezongen vormde de inleiding, want plot seling kwam de bat bij Tinus da Vette die vrj liep op links, te genstander Aad Lazerom op af- stand hield en via de voet van ~ïijn opponent langs de verkeerd opgestelde VaGaarden knal de; 2-9. En zelfs nidat Excelsior zich zichtbaar tevreden stelde met de bereikte voorsprong en zich wat nadrukkelijker terugtrok op eigen helft, bleef De Postduiven wat onsamenhangend tegenspel produceren. Een fase die André van Stralen niet meer mee maakte, want weer was goalie Van Gaarden allesbehalve zachtzinnig geweest. Excelsiors verzorger Frans van Rijsbergen (vreesde voor de diepe wond op het scheenbeen voor infectie en lief „de iange" voortijdig ver trekken. Geen risico, volgens dit principe maakte Excelsior de tijd voL Een periode waarin de equipe van Aad Bierhuizen liet zieo een resultaat te kumen verdedi gen. Gezien de wat botte acties van Postduiven, vooral voor uit- duels een geruststellende ge dachte.. DORDRECHT - De overwinning van 3-1 die Martinit boekte op Merweboys Is in feite maar een matige afspiegeling van het krachtsverschil tussen beide partijen. De thuisclub heeft in deze wedstrijd toch wel bewezen de zwakste ploeg in de afdeling te zijn. Het was bijzonder matig voetbal wat het liet zien en mede daardoor was Martinit Op alle fronten superieur. Het kon dat alleen niet uitdrukken ln voldoende doelpunten Zo kon het gebeuren dat het over wicht pas heet kort voor rust kon worden uitgedruktin een doelpunt. Het was uit een hoek schop van Ruud Quadt, waaruit Herman den Brinker met een kopstoot het net kon laten tril- len; O-I: Na de. rust hetzelfde spelbeeld maar toch was het, wellicht, een onoplettendheid in de verdedi ging, Munoz, die met een lob de bal over doelman Nagelhout heen in het doel kon deponeren: >1. v' Martinit voelde zich geheel niet aangeslagen. Het wist dat het de betere ploeg was en het voel de dat het dit duel makkelijk kon winnen. Zogebeurde het ook. Het, nam de leiding door Ruud Quadt die een uitmunten de voorzet van Ruud van der. Horst niet ongebruikt voorbij Het gaan: 1-2. Elf minuten voor tijd was het an dersom. Ruud Quadt; nam een van detalloze hoekschoppen en het was daaruit dat Ruud van der Horst het derde doelpunt kon dóen note renTegen zijn kopstoot had de Dordtse doel man 'geen verweer. Martinit had de twee punten weer - binnen en dat is belangrijk want een blik op de ranglijst leert, dat indien de achterstalli ge wedstrijden gewonnen wor- den Martinit nog blijft meedoen

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 5