Scherven brengen geluk nieuwe Trouw winnaars Brievenhöëkje; sc eens? Ia Hallo allemaal Belangrijk Verwaarloosd Voorzitter dieren- besclierming vertrekt -.Erik had steeds een andere hobby, „ik word er ture- lüurs van", zei moeder wel eens, .waarom ga je niet, 1 zoals andere jongens, voet ballen of zwemmen? Jij verzint steeds de gekste dingen". Erik heelt al post zegels, sigarenbandjes, lu- cifersmerken, sleutelhan gers, stickers en Suikerzak jes gespaard. Toén ging hij kruiden, verzamelen. Hij plukte bloemen, droog de die en maakte ze fijn. All es. ging dan in verschil lende doosjes. Toen ging hij 'een sterrenkijker, ma- ken. Tot 's avonds laat .zat hij voor het zolderraampje de hemel af te turen. Daar na maakte hij een speel goedraket je. Toen, moeder van een vriendje hoorde dat Erik de raket echt af wilde steken pakte ze alles af. Van een oom kreeg hij 'n paar mooie schelpen en meteen zei Erik: „Ik ga schelpen verzamelen". We ken lang, liep hij langs het strand en vond allerlei moois. Zakken vol bracht hij naar huis. „Waar moe ten we die nu weer laten", ^zuchtte moeder. Opeens was het; weer afgelopen met de schelpen. - Erik zocht nu stenen en daarna ging hij planten en blade ren verzamelen om in zijn herbarium te plakken. En nu? Nu staat hij met grote laarzen aan in de modder en de aarde. Erik doet op gravingen. In de krant las hij dat er bij het droogleg gen van de Westgracht oude kannetjes, pulletjes en scherven waren gevon den. „Dat ga ik ook doen", riep Erik, „misschien vind ik wel iets uit de Romeinse tijd of zo". De andere dag trok hij erop uit. Er wa ren twee mannen bezig met een schepje, heel voor zichtig de kant af te gra ven. „Als je grote dingen vindt moetje ze aanons géven", zeiden z?,; ..wij zijn van een vereniging en geven alles aan het mu seum". Erik vond wat scherven van tegels en Delfts blauwe borden, ook pijpekopjes en stelen van pijpjes. Jammer genoeg paste er niets in elkaar. Thuis stalde hij alles: uit. De volgende dagen had hij niet veel geluk. Hij vond alleen één oorv an een kruik en een stuk van een aardewerken potje. Maar die zaterdag....Hij was in •de drooggelegde gracht af gedaald. Dat kon nu wel want de mannen zochten er niet meer. Hij begon te graven en toen.... Wat was dat? Een kistje! Eenijze ren kistje. Het zat pot dicht. Misschien, zaten er wel oude munten in. Erik fietste als de wind naar huis. „Kijk nou eens wat ik heb gevonden", riep. hij, „misschien wel iets uit dé gouden eeuw'Welnee", zei vader, „dat is een ge woon geldkistje. :'Het zal wel leeg zijn". Toch maak te hij het open en..,..met open monden van- - verba zing stonden ze te kijken. Juwelen! Armbanden, rin gen, horioges....„Dat is van diefstal afkomstig", knikte vader. „Ze hebben het daar natuurlijk zo lang verstopt". Mïk weet het", riep moeder, „gisteren stond er in de.krant dat er was ingebroken, bij Lang- man, de juwelfèr op de Markt. Dat is dichtbij de Westgracht. De politie be trapte de dieven en toen zijn ze gevlucht". Vader belde meteen het politiebu reau. Even. later stonden er al twee. rechercheurs. „Een mooie vangst", zei den ze tevreden. „Er is een beloning uitgeloofd wist je dat, jongeman?" Nee, daar wist Erik niets van. „We gaan gelijk even bij dé juwelier langs. Rijd maar mee". Overgelukkig stapte Erik in de politie-au- to. Hij kreeg maar even een beloning-van^ tweehon derd gulden. Een van da rechercheurs bracht hem weer -thuis. „Geweldig", zeiden vader en moeder toen hij het geld liet zien- „Ik weet 'n mood spreek woord", zei mader, „scherven brengen geluk". Erik knikte. Hij keek naar zijn kast vol scherven van tegels, borden, potten en kannen. Toen keek hij naar de tweehonderd gul den in zijn handen. Nou en of, óf die scherven hem ge luk hadden gebracht. „Ik doe geen andere hobby meer zei hij, „voortaan ga ik alteen opgravingen doen. Wie weet wat ik dan nog vind".ANKE Marja Bik De meisjesnaam was goed hoor. Het kon ook fles zijn en dan werd: het E.lma, Fijn, dat je het boek nog niet had. We hebben ook pockets. Als je nog eens iets wint zal ik dan - een pocket sturen? Of heb ie toch liever; een gewoonboek? Inge Feyge JuMe hebben gezellig samen een briefje geschreven. Of eigenlijk geen brief maar het waren gedichtjes. Had je ze uit een boekje? Ik vond ze erg Gormy ten Wolde, Ds. Jans- - zenstraat 3 In Benthuizen is tien jaar eo wil graag corresponderen met een meisje van die IeeftMd- Haar hobbies rijn gym en, handwerken en lezen. Wie schrijft haar eens? leuk. Maar ze kunnen niet in de krant. Dan moet je hst zelf ver zinnen. Probeer het maar, eens. Als' jij: en Cörina .ieder om de beurt een regel bedenken wordt het vast wel iets moois. De te kening van Woelje vond ik Jeuk. Hij zal wel eens in pantoffels bijten, denk ik. Corina Ketting Jij. had ook mooie gedichtjes opgeschreven. Jullie zaten toen zeker samen op In ge's nieuwe kamertje? Dat is mooi geworden he? Heb jij ook zelf een kamertje? Jouw teke ning vond ük leuk. Probeer de puzzel maar eens. Dan kun je een prijs winnen. Annette VaJke Heb je je C-dipIo- ma gehaald? Het is wel moei- lijk he? Wil je mij je leeftijd nog even schrijven? Dan kan ik het verzoekje om een correspon dent!evriendin in ons hoekje zet ten, Ik denk. dat je er dan wel iets op hoort. Heb je zelf al veel boeken? Ik hoop dat je ook eens een prijs wint met de puzzel. Mary Verbeek Fijn zeg, dat je je A-dip'.oma hebt gehaald. Nu ga. je zeker voor B? Dat Is wel moeilijker,..Vooral^duiken en ze ven meter onder Water, Kun je ai duiken? Je hebt al heel wat postzegels zeg. Spaar je ze van. alle landen? En plak je ze ook in een album? Riaime RIjksen Het is nog nooit gebeurd dat ik zó ziek was dat ik de brievenhoek niet kon ma ken. Laten we hopen dat het zo blijft. Ben jij al weer beter? Er zijn erg veel kinderen en grote mensen ziek. Ik denk allemaal grieppatïëmen. Het moet ook. eens flink gaan vriezen. Dan gaan alle grïepbacillen wei dood. Gonny ten Wolde. Je verzoekje -om een correspondentievriendin staat in ons hoekje. Ik hoop dat er reacties op komen. En dat denk ik wel. Heb je al veel hand werkjes gemaakt? Hanneke Ardon Bedankt voor je briefje. Jij bent ook al verkou den geweest, las ik. Maar het werd gelukkig geen griep. Ik Ep.rst vul je. de "spaken" van dit wiel in. Alle woor den bestaan uit vier letters en eindigen op een i. Dan komen de woorden rondom het wiel aan de beurt. Je hebt daarvan nu al de be gin en de eindletters. De "spaken"; 1 warm kleding stuk, 2 koninklijk Neder lands Meteorologisch insti tuut (afkorting), 3 vervoe ging van loeien, 4 gevaar lijke, grote vis, 5 tegen overgestelde van lelijk, 6 het vlees is...,, je moet er hard op kauwen, 7 zit de parkiet of kanarie in, 8 breien, ik..., zij breit, Nu de woorden rondom het wiel. Van 1 naar 2 militair voertuig op rupswielen, van 2 naai' 3 deel van je mond, van 3 haar 4 vervoe ging van lachen,van 4 naar 5 beschermend hoofddek sel, van 5 naar 6 prodükt Dm de akker vruchtbaar te maken, van 6 naar 7 verta ler van het gesproken woord, van 7 naar 8 schaaldier, van 8 naar 1 vaartuig. Je hebt een week de tijd om de oplossing in te sturen. Denk aan naam.' adres en leeftijd onderaan de brief of oplossing. Op de envelop zet je Aan Anke, Verwers- dijk 68, Delft. heb het ook nog niet gehad, U: vind je postpapier erg leuk. Zijn hef verschillende plaatjes? Knap hoor, al twee diploma's. En mi je C nog. Dat is moeilijk he? Danmoet je bordjes dui ken, is het niet? Anneke HoHerhnek Wil je 'Adrifl nog feliciteren? Hij heeft leuke cadeautjes gekregen. Jullie kun nen nu spelletjes doen. Mens er ger je niet en kwartetspel, Heeft hij al getekend onrijn schetsboek? Mag jij :üe stempel- doos ook Wel eens gebruiken? De oplossing had je goed. Mirjam Dijkgraaf Gefeliciteerd met je C-dïploma. Geweldig zeg. Jij kan goed zwemmen hoor. Het is nu gelukkig niet zo'tt nare tijd. Maar je mist toch nog wel een stukje van het kinder programma. Welk diploma ga je nu halen? D of bestaat dat niet?- GERUIT V.D. MEER. Je had do oplossing helemaal goed. Ik hoop dat je veel boeken krijgt want als je van lezen houdt zijn boeken fijne cadeaus. Het brie- venhoekje (teen nog alleen in de Delftsehe Courant) bestaat al heel lang. Zeker wel 28 jaar, denk ik. Eerst deed iemand an ders bet en toen heb ik bet overgenomen. KAREN DE BOK. Lees je liever jongensboeken? We hebben ook nog andere meisjesboeken hoor. Maar ik geloof dat je liever een jongensboek wil he? Ik heb bet genoteerd. Als je dart eens een prijs wint komt het wel in orde. Dat van de „koperen ketel" was toch wel aardig, vond je niet? Ineke van Gent Je had de oplos sing goed. Puzzel je deze week ook weer mee? Je deed nu wot het eerst mee he? Je hebt leuk postpapier zeg. Zijn het ver schillende plaatjes? Dag alle maal, tot volgende week. ANKE Hebben jullie de nieuwste caraa- valshit al gehoord? Ik vind Kie- Ie, kieie Koeweit de leukste. En jullie? Zijn jullie wel eens naar het* echte carnaval geweest? Ik nog nooit. Zo'n optocht lijkt rae wel leuk. Versierde wagens en dan die enorme koppen en leuke mombakkessen. Misschien, zijn er wel onder jullie die de car naval op school vieren.Schrijf me dat maar eens. De winnaars zijn: Brigitte v.d. Linden, elf jaar,; Hans v.d. Weijden, elf joar; Leon Roessen elf jaar; Els van der Maerel, negen jaar; Jan Trommel, elf jaar; Mar-na Matheusen, acht joar. Jti.Te krijgen een boek thuis ge stuurd. De oplossing was: 1 Kom, docht tiêrte de Vreede, elf jaar, als er don todh geen Ijs komt zal Ik het wed fe-kenen. spa.r* .P5P°- aPen» r011*1. 2 Erik, Daar gaan ze dan, twee kinderen met mutsen op, wanten aan, dassen om ieJclte/ „aar h* Bi. kf'' ^me' *der Ho«o voor <it wiot.fl 4 n« Elma, baar. 3 Brom. rare. orde. mees. 'Hef zwart-witte konijntje op -de foto 'is enkele tje had een flinke zweer aan één van z'n konijntje echter weer keurig opgelapt. Wie hem «feilen met het asiel. weken terug naar "het -asiel gebracht, iri'.r; <fier- ogen. Met behulp van *de dierenarts is het voortaan wil verzorgen, kan zi-ch in verbinding SCHIEDAMS CHE COURANT DINSDAG 19 FEBRUARI 1974 Het asiel ligt aan de St. Annarusterstraat, telefoon 266266. •Ook Amivedi een or ganisatie die weggelo pen en gevonden dieren registreert kan u mo gelijk helpen: telefoon 269947. De enige Schiedamse dierenarts, dr. Dp Ka per, heelt zijn praktijk aan de Jan Steenstraat Spreekuren: maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 14.30 uur en van 19.00 tot 20.30 uur (woensdagavond geen spreekuur.) Afspraken kunnen tele fonisch worden gemaakt van maandag tot en met vrijdag tussen 8.00 en 9.00 uur 's ochtends. Te lefoon 268234. Het gironummer staat uiteraard ook open voor - giften.' Vtet lijkt alsof Bij zich met sfjn lot heeft verzoend': terrwijl alle andere. !hon- blaffend tegen ,'öe tralies den in' het oude asiel luid vanhun hok opspringen, bli'jft fajj .-rustig zitten en -kijkt-hfrj met een droevt- ge 'blik in de ogen naar V..het'"individu dat hem éven, zal uitlaten.' Jr:-. achter .zijn begeleideraan, mee naar buiten. Eer.maal het asiel uit; begint hij onver wachts hard te trekken en ge durende het hele blokje rond blijkt hij een andere kant op te wil-en dan het persoon, dat hem met veel moeite probeert bij te houden. Het worden dan ook meer blokjes. Al tijdens de wandeling komt duidelijk zijn trouwe, aanhan kelijke karakter haar voren. HonderJtenner Egge Boerma, de asielbeheerder, heeft don ook gelijk als hij stelt dat het *n lieve «hoed is, ook voor kinde ren. Toch is het dier vooral voor oudere mensen geschikt; hij is soms erg speels, en dan weer heel rustig. Zo gauw -de celdeur echter is opengegaan wordt, hij bevan gen 'door. een gevoel van blijd- schap en huppelt hij enthou siast om zijn tijdelijke baas heen. Hij laat zich gewillig de halsband omdoen en sjokt, Na 'de tocht door Oud-Schiedsm gaat hij, duidelijk met tegen zin weer het asiel binnen. Nog laftR niet moe (zijn metgezel wal) verzet hij zich heftig, als hij weer wordt gedwongen om 1 Openingstijden: 9.00— 12.00 en 14.00—17.00 uun zaterdag 9.00—12.00 uur; zon- en feestdagen ge sloten. f Voor vermissingen di rect het asiel dellen. Opgeven als lid van de dierenbescherming kimt U door storting van 7,50 gulden of meer op giro nummer 216407 ten name van de dierenbe scherming afdeling Schiedam. Op het strookje „nieuw lid", gratis. vermelden Maandblad Zondagmiddag te deze hond bruin-wit gevlekt door de politie gevonden op de hoek van de Stephensonstraat en Vllla- atraat De asielbeheerder heeft hem daar na naar het asiel gebracht. De hond lag ongeveer anderhalf uur doodstil op het hoekje van de beide straten. Men ver moedde eerst dat het dier bij een aan rijding was betrokken, maar dat bleek naderhand niet het geval. De ongeveer twee jaar oude bastaard is sterk ver waarloosd, uitgehongerd en riek. Op zijn rug vlakbij zijn staart heeft hij een grote kale plek. Wie Inlichtingen over deze tamelijk grote hond kan geven, wordt verzocht het asiel te bellen (2662G6). Dezelfde dag is ook nog een (ras)Dober- mann pincher binnengebracht. Het is een teefje, ongeveer anderhalf jaar en zwart bruin. De politie moest de Dobermann uit de Melodybar aan de Singel halen, omdat hij daar was binnengelopen en niet meer weg wilde. Hij had een halsband met een bruine Ieren riem om. zijn kooi in te gaan. De deur knalt dicht, en. half jankend, toch wel dankbaar voor diers gezelschap, neemt hij afscheid van zijn begeleider. Even la ter zit hij weer, even rustig maar droevig als eerst, te wachten op de dierenvriend die hem voorgoed zal meene men. De voorzitter vn de afdeling Schiedam van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren, de heer J. B. Renskers heeft zijn functie, neergelegd. Het voorzitter schap zal voorlopig worden vervuld door de. vice-voorzit- ter, de heer P.A.J, Broeders.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 3