T ACTIES DS '70 stelt vragen over TENNISBANEN Seuw,e Blokkeren van drukke blijven bestaan Neon- en TL-reclame mag weer tja gaan meer betalen In petitie aan1 minister Westerterp: GELD KAN WORDEN GELEEND NA BERICHT IN ONZE KRANT Ceninmi- plan af van sloop centkumPlan DS'70 KLAAR Via noodluik in aulobus Accu's gestolen Ziekenomroep met kapel en muziekschool telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachten dienst 261211 "Woensdag 20 februari 1S74 ONAFHANKELIJK DAGBLAD i pagina's 99ste jaargang no. 2494C SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam - De bonafide rij schoolhouders pikken het niet langer. Als „Den Haag" hen niet voor 19 maart tegemoet komt, zul- len scherpe acties volgen. Daarbij wordt gedacht aan 'het blokkeren van drukke verkeerswegen. De Belangengroep Rijschool houders heeft dat gister avond in een vergadering voor het Rijnmond-district in gebouw Tivoli in Schie dam kenbaar gemaakt. In een petitie aan de minister van verkeer, en waterstaat zal de Belangengroep haar eisen dui delijk maken. Vrijwel alle op de vergadering aanwezige rij schoolhouders ondertekenden gisteravond de petitie. Van de minister wordt geëist dat: Er een wettelijke regeling wordt getroffen voor de vakbe- kwaamheidseisen, Rijscholen komen te' va II en on der de vestigingswet kleine be- drijven. Lesauto's worden vrijgesteld van .wegenbelasting. Er" geen btw'.hoeft te worden betaald over lesgelden. Vooral het eerste punt zit de Be langengroep hoog. Alleen op die manier kan volgens, de bonafide rijschoolhouders de beunhazerij worden geweerd. Eerder, is 'door hét ministerie al meegedeeld dat er geen onthei- fing van de btw zal worden ge- Uh vrijwel heel -hef Rijnmond gebied kwamen de Rijschool houders bij elkaar. Schiedam - De financiële moeilijkheden van het kin derdagverblijf Katja aan de Lange Haven zijn voor een deel opgelost. Nog deze maand zal de financiële commissie van de gemeenteraad een oordeel vellen over „de boeken" van Katja. Op dit moment is een accountant bezig de financiële zaken van hel kinderdagverblijf op een rijtje te zetten. Zeer waarschijn lijk zal de financiële commissie aan de hand daarvan beslis sen geen bezwaar te hebben tegen een subsidie voor Katja. Aan de hand van deze beslissing en het besluie van de gemeen- teiaad om voor. 1974 een krediet van 90.000 gulden, te geven aan het kinderdagverblijf/zal de directiè zonder meer in staat zijn een lening te sluiten. Deze lening zal moeten dienen als voorschot, tot-provinciale staten het krediet hebben goedgekeurd. Wethouder Bert. Kap» tem zal daarbij uiteenzetten dat het kinderdagverblijf Katja het enig overgeblevene in Schiedam rs. Vorig jaar sloot Bambi haar deuren. Omdat Katja daardoor meer kinderen kreeg, vindt wethouder Kapteïn het redelijk dat de subsidie van Katja stijgt van 50.000 naar 90.000 gulden per jaar. Aanvankelijk zag het er naar uit dat Katja dn moeilijkheden zou komen omdat de raad nog geen verordeningop dé kin derdagverblijven heeft vastgesteld en zonder die verordening zou de provincie niet bereid zijn. het krediet voor de subsidie goed te keuren. Reeds een keer eerdr dit jaar nam d directie van Katja een lening om de kosten, zoals salarissen van de achttien perso neelsleden, te kunnen betalen. Met een nieuwe lening moet Katja in staat zijn het hoofd boven water te houden en de aangekondigde ontslagen niet door te laten gaan. geven. De' Belangengroep "heeft daarom niet veel hoop dat. het punt van de wegenbelasting wel zal worden ingewilligd. Duidelijk is "geworden, dat de bo nafide rijschoolhouders daar nog wel genoegen mee willen r.emen, mits binnen een half jaar de wettelijke regeling voor de vakbekwaamherdeisen in werking treed. - Die termijn van een half jaar Is dan ook genoemd in de petitie gezonden. Wordt daar niet voor 19 maart een naar de mening van de Belangengroep bevredi- gend antwoord cp gegeven,dan zullen in de daarop volgende week acties volgen. B-—»™ yctiuc wetA acnes volgen, die aan de minister zal worden In eerste instantie wordt daarbij "gedacht.aan hét blokkeren van een verkeersader als de Cool sin ger bij het Hofplein in Rctter- dam. De acties zullen zo wor den opgezet; dat de verkeersvei ligheid .niet in gevaar komt, al dus de Belangengroep. Op de vergadering In Schiedam waren rijschoolhouders aanwe zig uit Rotterdam, Vlaardingen, Maassluis, Maasland, Ridder kerk, Brielle, Hoogvliet, Spijke- nisse, CapeJle aan den IJssel en Schiedam.. Schiedam Het bestuur van de afdeling Schiedam van BS'70 heeft een brief ge schreven naar het gemeen- tebestuur, naar aanleiding;; van de onthullingen in onze krant van vorige week vrijdag over het achterge bouw van De Lindenhof. Aan de hand van foto's toonden wij toen aan, dat wethouder. C J. M, Bolmers (PvdA) niet de waarheid sprak toen hij tijdens de laatste vergadering opmerk te dat het gebouw „alleen nog een karkas was, -zonder sani tair^ verwarming, etcetera". Uit - een 'Óindèrzóek van onze kraiit bleek dat er wel verwarming en wel sanitair in: zitHet achter- gebouw van het voormalige weeshuis is volkomen uitge leefd, maar verkeert verder in prima staat In de brief vraagt'het bestuur van DS'7[) - de partij heeft geen yer- tegenwoordigers in de gemeen teraad - of het gemeentebestuur met haar van mening is dat het achtergebouw een andere be stemming moet krijgen'dan de slopershamer. Het bestuur suggereert daarbij bet leegstaande pand .'in. te 'rich-. tén als 1 Ontmoetingsplaats .voor bijvoorbeeld beiaarden-.,:.of.-; er een jongerensociëteiL iri -te, funs- vesten. Eerder is er al.eens over. 'gedacht 'het:* achtergèbduw, evenals bet veelouderevoorge- bouw, aan de Lange: Achterweg^ een culturele bestemming te ge ven, bijvoorbeeld als dependan ce van het museum, Inmiddels Is echter duidelijk'ge worden dat de plannen, voor het nieuwe stadshart voor een zeer groot deel afhankelijk zijn van het al dan niét slopen van het achtergebouw. Als het. gebouw blijft staan, zuJler. at -*» voor de binnenstad van der Bolmers financieel lijks te realiseren zijn. Op de plaats van hetach bouw zullen volgens de trunplanncn woningen koir.un., In dat geval krijgt de gemeente van het Rijk 80% van de aan- schafkosten vergoed. Op die plek zullen daardoor zeer goed koop woningen kunnen worden gebouwd. Van dit voordeeltje is de wethou der uitgegaan bij het opzetten van een financieel dekkingsplan .voor. het realiseren van het nieuwe stadshart. Blijft hst ach tergebouw staan, dan krijgt de gemeente die S0& niet en zal het uitvoeren van het plan veel duurder voor de gemeente (en dus bijvoorbeeld voor dc huur- ders' van de toekomstige wonin gen) worden. Schiedam'Leden van de vereniging Vrienden van het Stedélijk Mu seum te Schiedam zullen waarschijnlijk Iets meer moeten gaan be talen voor hun lidmaatschap. De: minimum contributie moet om- hoog, vindt het bestuur: van 7 gulden 50 naar een tientje per jaar voor eik lid, maar voor jeugdleden (tot 18 jaar) van een gulden naar een rijksdaalder per jaar. Morgenavond zullen deleden, van de vereniging mogen beslissen of zij hiermee akkoord gaan. Jn een algemeneledenvergadering in' het Stedelijk Museum is de voorgestelde contributieverho ging één van:de agendapunten. Na de vergadering zullen een aantal films worden vertoond. Gaardingen/Schiedam De De mocratisch Socialisten '70 heb ben nu ook hun kandidatenlijst voor de Statenverkiezingen klaar. Lijstaanvoerder is de 31- jarige drs. G. H. E. Verberg, eertijds federatievoorzitter van de J.O.V.D. (de jongerenorgani satie van de VVD) jn Zuid-Hol- land. .Ae. lijst vermeldt verder twee Schiedammers: E. R. Scheffers op de zevende plaats en mr. E. W. Canneman op een twaalfde Plaats. De Maassluizer G. H. Lansink staat als veertiende kan- didaat op de DS'70-Üjst. Vrijwel .onderaan, op de negentiende plaats, staat de Vlaardinger J. van der Snoek. Tijdens de vergadering wordt aan de heer Bob van der Wel de penning van verdienste van de Schiedamse Gemeenschap uitge reikt, De voorzitter van de SG, de heer W. Meinen, zal de pen ning overhandigen. Bob van der Wel krijgt dé onder scheiding omdat hij zich al 20 Jaar (vanaf de oprichting van de vereniging) als bestuurslid heeft ingezet. Vooral ook door zijn activiteiten kregen veel jón ge kunstenaars de kans om hun debuut te maken als musici. Hij schonk ook ruime aandacht aan het muziekmaken door amateur gezelschappen. HOOP Ingewijden menen datwethouder Bolmers daarop had moeten wijzen toen hij aandrong op een snelle sloop van het achterge bouw en niet had moeten komen met mededelingen over de toe stond waarin het gebouw ver keert, die achteraf, bovendien niet juist blijken, te zijn. Om dia 2elföe reden menen zij dat het erg ónwaarschijnlijk is dat de gemeenteraad terug zal komen op haar besluit de Lin denhof te kopen. Dat zou boven- dfen.,..°P er£ veel juridische moeilijkheden stuiten. Wel lijkt met de recente oniwik- kelingen het gelijk te komen lig gen aan de kant van PvdA- raadslid W, de Visser, die tij dens de laatste raadsvergade ring een motie indiende De Lin denhof niet te slopen omdat daarmee vooruit wordt gelopen op de beslissing van de raad over de centrum-plannfln in maart. De motie werd toen ver-, worpen. aanleg van nieuwe tennisbanen is \n volle gang Schiedam Omdat veel belang- dat buitenlichtreklame door hebbenden er nog niet van op neon- of TL-veriïchting weer is de hoogte blijken te zijn, vestigt toegestaan. Met ingang van 4 de gemeente er de aandacht op februari mocht voor dit doelein de weer elektriciteit worden verbruikt. Minister Lubbers van Economl sche Zaken besloot dat bij een wijzigmg van zijn beschikking „Beperking verbruik elektrici teit 1973" op 30 januari omdat door het verbod de werkgele genheid Sn de betrokken produk- tie- en installatiebedrijven in ge vaar dreigde te komen, en om- da: de moraenteei verbeterde "vooruitzichten wat betreftde energiecrisis het verantwoord •maak'er. om de relatief geringe verhoging van het elektriciteits gebruik. die nodig is om die werkgelegenheid ia stand te houden, te aanvaarden. Oe overige verbodsbepalingen blijven we! van kracht. Er mag dus nog geen elektriciteit wor den verbruikt voor etalagever- lichting, voor verlichting van een winkel die al meer dan een half uur voor het publiek is ge sloten. voor kantoorgebouwen als daar niet in wordt gewerkt en voor feestverlichting en voor commerciële reclame door an dere middelen dan gasontla dingsbuizen (neon en TL). Schiedam Uit een aan de Bur gemeester Honnerlage Orete- laan geparkeerde autobus zijn een aantal goederen gestolen. Men kwam binnen via het nood- luik in het dak van de bus. Schiedam Van onder een vrachtauto die achter het Zol- dertheater De Teerstoof stond geparkeerd zijn twee accu's ge stolen. Zij vertegenwoordigden een waarde van 350 gulden. Schiedam De Ziekenomroep Schiedam verzorgt vanavond een muzikaal programma. De uitzending zal zowel fa het Ge meentelijk als in het Noletzie- kenhuis te beluisteren zijn. Er zal een samenvatting worden gegeven van het concert dat de Schiedamse pplitiekapei in Ar cade heeft, gehouden bij het Schiedam r De heer J. van Vliet is toch bezig zijn tennis- complex in het Volkspark uit te breiden, ondanks dat hii eerder met akkoord ging met een raadsbesluit. ïn dat be- sluitwerd gesteld dat hijj zijn tennisbanen niet Sn oostelijke richting, maar wel in zuidelijke richting mocht uitbreiden. Van Vliet is nu toch akkoord ge- sluit was, dat de nieuwe banen ten zuiden van het tennis- complexniet te exploiteren zouden zijn door de afstand naar het huidige complex. Onderhandelingen met de eige naar van Game om tot een her verkaveling te komen, liepen op niets uit. De raad verbood in december vorig jaar uitbreiding in oostelijke richting, omdat dan het natuurschoon van bet Volkspark in gevaar zou komen. Dan zou tevens een stuk recrea tie voor de stadsbewoaers verlo ren gaan. 'iö. Van Vlie is nu toch akkoord ge gaan en is nu bezig de twee ba nen aan te leggen, vlakbij de jaarfeest van de politie. Deze uitzending begint om 20.00 uur. Aansluitend is om 21,00 uur een reportage te beluisteren over het eeuwfeest van de Schiedam se muziekschool. Vorige week werden opnames gemaakt tij dens een uitvoering door de leerlingen in de aula van bet museum. Achter hel tennisveld van Game (voorgrond) verrijzen de i banen van Van Vilei. Admiraal de Ruyterstraat. Ge- truchten, als wilde hij drie ïn plaats van twee banen aanleg gen (tegen het raadsbesluit In) worden ontkend. Bulldozers/zijn op het ogenblik bezig de Vlakte „gelijk" te ma- iN, ken. Bómen zijn al omver ge haald. De toegang tot hét Volks park zal zo gehandhaafd blij ven,- omdat de verbinding tus sen het park en het Julianapark niet definitief wordt verhinderd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1