Messengers; geven concert tÉMMSi SCHIEDAM HEEFT MEER VROUWEN PUBLIEK HUIVERIG VAN VLAAMSE KLEINKUNST? viert carnaval Instuif Nederlands Jeugdtoneel geeft Idndervoorstelling OM GELUK OYER TE BRENGEN Puum gaat op reis geeft concert Laatste avond Vlaams Festival Kamerorkest Gevonden Bevolkingsstatistiek '73: citroen O Cursum Co.-da, hi or zonder drs, P. ten is over het algemeen toch wel beter dan die van de Ne derlandse. Het valt echter te betwijfelen of er ook vergelijk bare verschillen zijn tussen de Hollanders en de Vlaamse mu ziekwereld. .Onvolwassen" achten veel Ne derlanders de Belgische pres taties. Vandaar dat een optre den van een Belg in Neder land weinig wordt bezocht. die erg mooi werden bezon gen, erg aansloegen bij het publiek, bleek uit het feit dat de belangstellenden enthou siaster dap anders in do Teer- stoof het geval Is applaudis seerden. Teksten en ideeën zijn afkomstig van de Vlaarderen-kenner drs. P. Of ook hij aanwezig zal zijn is echter een grote vraag. Hoe wel: Sursum Cord a en hij lij ken haast onafschs'délijk. Schiedam In het Passage Theater brengt de toneel groep Nederlands Jeugdto neel zondagmiddag een eenmalige kindervoorstel ling: „De avonturen van Pinokkio". Het vanouds bekende verhaal over de pop PinOkklo van de schrijver Collodl Is hiervoor tot toneelstuk bewerkt door Peter van der Linden. Wannaer de be langstelling voor de voorstelling groot genoeg blijkt, dan zal het Nederlands Jeugdtoneel meer van dergelijke voorstellingen in Schiedam geven. Zowel het jeugdige als het oudere publiek, zal plezier aan de voor stellingen kunnen beleven. In het stuk Pinokkio is rekening gehouden met de actieve be langstelling van het publiek, dat erbij kan roepen, schreeuwen en allerlei aanwijzingen kan ge- De brave, arme houtsnijder uit het sprookje, Geppetto, heet in de opvatting van Peter van der Linden Baas Theunis en hij krijgt, evenals in het sprookje, de opdracht een levensgrote pop ifie snijden van een stuk hout. Ook nu bljjkt de pop te kunnen spreken, lopen en springen, tot grote schrik en verbazing van Baas Theunis. De figuren van de harteloze circusdirecteur Stromboll, de geniepige vos Jantje Fatsoen en zijn handlan ger Sluw de Kater en de mooie Blauwe Fee doen allemaal weer mee, terwijl Van der Linden ook een plaatsje heefft vrijgehouden voor de toverheks Grauwmauw en veel anderen. Kaartverkoop aan de Ingang van- het Passage Theater overmor gen voor de voorstelling begint of vandaag al van 18 tot 21 uur crm teleurstelling te voorkomen, telefonisch kan men morgen nog kaarten besteilen van 11 tot 15 (uur (tel. 26.95.83). Schiedam Er waren op 31 december 1973 meer vrou wen dan mannen in Schie dam. Van de 79.830 inwo ners, die Schiedam toen telde, waren er 40.419 vrou wen en 39.411 mannen. Daarmee Is het vrouwelijk over wicht van 31 december 1972 ge handhaafd. Er waren toen 41.917 vrouwen en 40.186 man nen: In totaal 81.203 inwoners, en dat waren er weer minder dan eind 1971. Schiedam telde op 31 december van dat jaar nog 82.987 Inwoners. In 1973 vestigden zich 3831 men sen in Schiedam. Dat waren er 573 -meer dan het jaar daarvoor. 5462 mensen, vertrokken echter naar elders, en dat waren er 61 •minder dan in 1972. Vooral Rotterdam bleek een ge liefde plaats. 970 mensen vestig den zich da2r. 408 gingen er naar Viaardingen, 121 naar Maassluis en 92 naar Delft. Van de provincies bleek Noord- Brabant het meest gewild. 509 •mensen verdwenen naar het zui den. 448 Schiedammers emi greerden. Verder gingen er on dermeer ook., nog 11 naar Suri name. 12 naar de Antillen en 5 naar Indonesië. Naar Schiedam kwamen onder andere 1620 Rotterdammers, 392 VI aar dingers, 140 Hagenaren en 106 Delftenaren. Uit Suriname kwamen 34 mensen, uit de Ne derlandse Antillen 26 en uit In donesië 7. Vorig jaar werden in hiedam 90S baby's geboren: 4ïi jonge tjes en 495 meisjes. 709 perso nen stierven: 409 mannen en 300 vrouwen. Het daardoor ontstane geboorteoverschot is 239. Dat is minder dan in 1972. Toen was het overschot nog 503. Van de %8 nieuwe zuigelingen -waren er 481 de eerstgeborenen. Van de overledenen waren er 440 ouder dan 70 jaar. 214 zelfs ouder dan 80. Er werden in Schiedam 786 huwe lijken gesloten. Bij 299 daarvan •waren de mannen r.aar Schie dam afgereisd vcor de plechtig heid. bij 193 waren de vrouwen niet uit Schiedam afkomstig. 133 huwelijken werden ontbonden. Er was slechts 1 geval van scheiding, waarbij het echtpaar al meer dan 50 jaar was ge trouwd. Ia 1972 waren dat er nog 7. Schiedam In het Zoldertheater in de Teerstoof wordt morgen middag een kindervoorstelling gehouden. Het programma heet „Puum en de reis naar Wit- land" en wordt opgevoerd door het poppentejater Otto van der Mi eden, De poppenkast begint om half drie, toegang kost een rijksdaal der per kind. Puum Is een poppenkastpop, die -reizen maakt door een aantal kleurlandcn voor hij zijn avon turen ia Wicland en in Paars- lar.d beëindigd. Oito van der Mieden heeft zijn verhaal zo gemaakt, dat de kin deren volop mee kunnen doen. Puum moet daarbij helpen om alles lol een goed einde te bren gen. Hij speelt in een op&r. theater en komt ook zelf geregeld voor de kast om de achtergrond en de lichten te verwissden. Dit alles op advies en met de hulp van het publiek. Door die manier van werken is geen voorstelling dezelfde, en zo kirmcr, de kinde ren er zelf voor zorgen dat de voorstelling spam end is. Het spel Is op de eerste plaats be doeld voor de jeugd van 5 tot 10 jaar, naar ook oudere U'nderen rijn van harte welkom en zul'!en zich niet hoeven te vervelen. Schiedam In de koffiebar onder de Magnalia Deikerk in de Albardastraat Treedt morgenavond de groep de Messengers op. De groep, die bestaat uit drie jongens uit Apeldoorn en hun Surinaamse vriend, is bekend van radio en televisie (ondermeer van de EO) en proberen op een eenvoudige aantrekkelijke maim'er de boodschap van Jezus Christus door ie ge ven. De band speelt -voornamelijk in koffiebars en treedt oak in de open lucht op. Ook gaven zij een concert in de Schevenir.gse jeugdgevangenis. De Messengers zijn Tony Donker (bassist), Wim Kers (drum mer), Ludwlg Marte (drummer en solo- en slaggitarist) en. Tony Kers (zanger en solo- en slaggi tarist). Over de beginperiode van de groep zegt de in Paramaribo geboren Ludwig: „We maakte» vroeger vaak ruzie. Toen gingen we bidden en alles werd daarop anders voor ons. We gingen sa menspelen om het verkregen geluk over te brengen op ande ren. Het publiek moet dan ook niet voor ons komen, maar voor Jezus." Bij een concert in Leeuwarden werden de Messengers gecon fronteerd met een aantal fiets- kettingen gewapende jongens. „We moesten ons beheersen," aldus Tony Kers. „Vroeger had den we teruggeslagen, nu deden we dat niet. We redden ons doar te bidden." Het optreden van de Messengere zal morgenavond enkele malen worden onderbroken. In de pau zes zal dan Johan van Dam spreken. Schiedam In zaal Arcade houdt de sociëteit Instuif Schiedam morgen een i groot carnavalsfestijn. Om j half negen begint het feest; het einde zal ver na mid- i demacht komen. Het fs de bedoeling dat Iedereen verkleed komt. Suggesties van de Instuif: boerenkielen, klom pen, petten en alles wat nog meer gek staat. De entreeprijs Is voor leden van de stichting de Instuif vijf gul den en voor niet-leden een gul den hoger. Dm half negen zal de bekende disc-jockey John Morris (onder een andere naam bekend van de voetbalvereniging Excelsior *20) de spits afbijten met rijn „denderende" top 20 discoshow. „Hij fs geen onbekende voor ons en met zijn internationale ervaring (Radio Nordsee Inter national) zal hij geen moeite hebben om de sfeer er meteen s] in te brengen", aldus het In- stuifbesiuw. Om 9 uur zullen Prins Rudolfus de le en rijn raad van elf hun opwachting maken. Ze worden dan vergezeld van de Keilebij- ters van St. Radboud uit Kethel, die voor onder andere echte on vervalste boerenblaasmuziek zal zorgen. Aan de best verklede man en vrouw van de avond zal Prins Rudolfus een prijs uitreiken. Ook zal iemand worden be noemd tot opper-keil ebij ter van het jaar. Schiedam Het Kamerorkest Ar- cangelo Corelli geeft vrijdag maart een concert in het Stede-] lijk Museum. Het concert begint! g om kwart over acht 's avonds. I Er worden onder andere van Mo-j zart> Filtz en Bach werken uit-! gevoerd; dirigent is Bernard I V'Weyts. toegangsprijzen zijn: een rijks daalder voor leden van de Ver-i enig.'ng Vrienden van het Ste- delijk Museum te Schiedam, vier gulden voor nlet-lcden en één gulden voor jeugdleden, 65- plussers cn bezitters van een CJP paspoort. De voorverkoop is dagelijks van 10 tot 5 uur aan het museum (tel. 266491). Amerikanen nog altijd scham- Wat natuurlijk niet helemaal on- peren over de Nederlandse terecht is. De kwaliteit van de popwereld. VS- en van ce Britse muzikan- REPUTATIE STAALTJES Dat de Nederlanders op die ma nier wel gespeend blijven van voortreffelijke staaltjes van creativiteit en gevoel voor hu mor en muzikaliteit, is jam mer (zowel voor de „afwezige toeschouwers. Ook zij ver tredende artiesten), maar dat hebben de bewuste Hollanders dan wel aan zichzelf te wijten. Dat ook Sursum Corda morgen avond een bijna lege zaal te wachten staat, zit er toch niet in. De cabaretgroep is al va ker in Nederland opgetreden en heeft zodoende in dit land al een aardige reputatie opge bouwd. Zo waren er bij Mlek en Roel, vorige week, ook slechts 33 toeschwouwers. Ook zij ver dienden méér. De twee trouba dours, begeleid door gitarist Marian Wojtulewski, lieten be halve eigen composities ook enkele liederen van de Britse folkzanger Tom Paxton horen. De entreeprijs voor Sursum Cor da bedraagt zes gulden. Voor houders van een CJP is dat anderhalve gulden lager. Voor de voorstelling krijgt men, zoals gebruikelijk, een gratis .kop koffie;.- Johan Verminnen en begeleiders tiidens een openlucht-optreden m Brussel, Toen er meer be angstellenden waren Dat hun vrij diepzinmge teksten Schiedam De „knotsgek ke" Vlaamse cabaret groep Sursum Corda komt morgenavond In het Zoldertheater in de Teer stoof. Het optreden van de cabaretgroep, die in België hoog genoteerd staat, is het laatste evene ment in de Teerstoof in het kader van het Bel gisch-Nederlands Cultu reel Akkoord. De derde en dus de laatste j avond van het Vlaams Festi- j van. Dit festival werd twee we ken ingeluid met het concert I van de uit de omstreken van j Brussel afkomstige popzanger j Johan Verminnen. Met drie j jazz-musici naast zich gaf hij in het Zoldertheater een voor stelling, die representatief is voor de top van de Belgische kleinkunst. Hij trad op voor nog geen 50 mensen. Oorzaak daarvan is ongetwijfeld, dat Nederlanders j vaak wat huiverig zijn voor „Belgische kunst". Zoals bij voorbeeld de Engelsen e^ de Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam dage lijks van 09-00 uur tot 17.00 uur, behalve zaterdag en zondag: Reddingsboei, zwart/wit, post Bui tenhavenweg: ijzeren penstck met touw; ring met 4 sleutels; fietssleutekje 475 en hu'vsleu- tel; zwart leren etui net sleu tels; zwarte regen broek; zwarte handschoenen: bruine heren hoed; donker-grijze herenhand- schoenenzwarte tas met in houd: rode knipperportexnon- r.aee: Te bevragen bij de vinders: Set ringsleutels, Vollebregt, Mado- ris Taai 55; plastic tas met in houd, Koncmann, Dr. Wibaut- oleln 155; portefeuille met in houd. Menouw Koning, West- vest 62c; zwarte knlpportemon- nee met inhoud, B. Wouters, Roderijsstraat 85 Rotterdam; dames-paraplu, Westerweeld, Piersonstraat 26; zwarte lede ren portefeuille met inhoud. Heesbeen: Parkweg 77; bruine cortefeuilie met inhoud. Hoog boom, Singel 53b; zwarte knip- portemonnee met inhoud, Kroe zen, Lar.ge Nieuwstraat 15; bruin leren knipportemoonee met inhoud, Hogendam, Bocr- haavelaan 64b; tel. 266643; zwarte hecer.handschoenen. Van Boort. Bachplein 427; kinder- handschoentie (L), Holierhoek. Vlaardingerdijk 152, tel. 260855; heren-handschoen (R), Moeder. Jozef Israëlstraat 4b; 1 paar slippers. Lansbergen, Burg-Ver veenstraat 8; donkerblauwe la zer. Hofman, Pref. Kamertir.gh Onneslaan 123; gebreid kinder- rruisjc, Lubïanche, Nokt Stich ting, klas afdeling toestel 141; zwarte pantalon, de Goederen. NW. Maasstraat 69b; pantalon rosse, J. Bast J. Oreliosingel 89; zwarte dames handschoen, G. M. Lauwrier, Burg. van HaarenJaan 30; 1. paar zwarte darneshandschoen van Dijk, J. van Lenneostraat 20; neris- sjaal, Den He'd, P. v. Anrooy- laan 58. tel. 711994; zijden sjaal, Kouw er hoven, Bc"!:oomlaan 6b: polshorloge, van Tieren. Burg. van Ilaarenlaan 944; bankbiljet. Mevr. Gunnewegh. prof. Kamer- tir.gh Onneslaan 163; damesher- loge. mevrouw Kok, Jan van Avennesstraat 4!b; trouwring, mevrouw Schuurbuizen. Sibe- liusplein 251, tel. 700434; zegel ring. J. Bakker. Jac. L'rlusplein 67; goudkleurig armbandkettink je. Van Walsum. NoJeoslaan 584; bankbiljet, van Duilenaar L. Raamaekerstraat 238; heren- horloge Verwaai, Overschie- sestraat 502; oorbel. Schilten, Zwartewaalsestraat 57; zwarte etui met sleutels, mevouw de Vries, Zwatuwlaan 352, Viaar dingen; sleutelring. Postma, Rotterdamsedijk 201b; sleutel ring, de Wolf, G. Reindersstrnat 24; etui met sleutels en trouw ring. mevrouw van Rees, Goud- sestraat 15, Viaardingen; ring met 4 sleutels. F. Srhrwvs, R 'bensnlein 21a; 1 Parker bal- poir.t, G. Spijkerman. Havendljk 273; bruin etui met sleutels, Meulstee, Dr. Kuyperiaan 28; n:euwe zeemlap en twee nieuwe sponzen, L. Alebrcgtse, Chr. Idcnburgstraat 28; 1 blokfluit, Eijsberg, Nolenslaan 400 niet na 17.00 uur, tel. 708420; 30 SCH1EDAMSCHE COURANT VRIJDAG 22 FEBRUARI 1974

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 3