Overstekende kinderen d iaken brokken IS LAKS Raadhuisje sneuvelt in winkelplan Kethel M complex eerste bewoners jaar bij m Veel belangstelling voor woningen Bewoners van Bart Yerhallenplein üven ontevreden Meer bomen Stations plein WS88 iSs^lisSSl L'ii.'i; :.i-. Ji'i' Auto vernield IV'a zoveelste zoethoudertje over afrekening ..MBO zit in de Burgemeester opent druUkeri] Zaterdag 2 maart 1974 4 pagina's 99ste jaargang no. 24958 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redacüe 262566 - klachten dienst 261211 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Niet al tijd plotseling over stekende kinderen zijn het slachtoffer van hun eigen on voorzichtigheid. Dat ondervonden twee fietsers die na een uitwljkpogïng kwa men te vallen en gewond raakten. Mevrouw. J.A.C.S. van B kon fietsend op de Pro fessor KamerJingh On neslaan, de acht jarige Martinus nog- net ontwijken,: toen deze de rijweg-op liep. Zij viel en..' moest met een ge broken knie in het Gemeente Zieken huis worden opge nomen. Het jonge tje bleef ongedeerd. Een soortgelijk geval speelde zich af in de Brugmanstraat. De achtjarige. Erik iv.. 4 'O,* 5 s.'ipte met zijn fiets, toen hij een plotseling overste kend meisje moest ontwijken. Erik hield1 er een lichte hersenschudding aan over, maar kon- na behandeling in het Noletriekenhuis naar 'huis. Ook-hier bleef, het overste kende kind onge deerd.. De-béheerscömmissie. van: de boerderij Landvfeugd in GrÖenoord is boos op de Dienst Gemeentewerken." AI een jaar geleden heeft! de commissie gevraagd óm ietsté doen aan de miserabele toestand van het bruggetje in de oprii naar de boerderij. Vier brieven onderstreepten in dat jaar, dat het in orde gemaakt moest worden. In de. brief die deze week de deur uit is gegaan; - schrijft de commissie, dat zelfs dé in. d ecommissie zittende wethouder geen bevredigend antwoord kan .geven op de vraag,wan neer de oprit naar deze ais trefcentrum voorde buurtbewoners fungerende boerderij in orde wordt gemaakt. De moeilijkheid is dan ook dat deze wet houder (D'66'er Kaptein) daar niets over te zeggen ■heeft,' omdatde verant-: wöordel ijkh eid wat betreft de Dienst, Gemeentewer-, kén ligt bij CPN-collega. Collé. Is.de eerste van me ning dat de knoop maar eens moet worden doorge hakt, en dat mét wat gruis of zo de kuil moet worden dichtgegooid, de ...tweede Wethouder (en die heeft! het wat dit betreft voor het zeggen) wil wachten op een totaalplan voor het grondgebied bij de boerde-, rijDat zal onderin eer moeten voorzien in de par- keergelegenheid. Voordat dat- plan kan worden ge realiseerd, zal échter nóg i Wei enige tijd duren, om- dat daar eerst aan de ge meenteraad een krediet voor moet worden ge- vraagd, Daarvoor nog zal mét een: naast de boerde- - .rij. wonende boer gepro- beerd moeten worden overeenstemming te berei ken over de kosten. Te gek natuurlijk, dat eén kuil in een oprit moet wachten tót deze proce dure achter de rug is. Bij elkaar zal het dan wel on geveer twee jaar hebben geduurd. Terwijl het gat aanstaande maandag nog gedicht zou kunnen wor den, als wethouder Collé dat wil. Want elk jaar is er een fors bedrag van de begroting van Gemeente werken uitgetrokken voor onderhoud straten en pleinen". Waar wachten we nog op, zo denkt de beheerscommissie. Zoveel zalhet toch niet kosten, dat wagentje met grint, Vlaardingen Op het kruispunt Kechelwcg-Burgemeester Verka- desinge! is woensdag bij een aanrijding eer. au:o volledig vernield. De 55-jarige J. C. D. uit Lisse verlleende geen voor-, rang aan de 28-jarige Vlaardin- ger C. J. B.. De auto van de man uit Lisse werd vernield. Er deden zich geen persoonlijke on gelukken voor. Schiedam Wedérom heerst ::T ontéÏTédënhéiti bijdeÖé- In de modelwoning, die nog steeds kan worden bezichtigd, werden de eerste bewoners offi cieel ontvangen. De familie Beerman gaat wonen aan de Bouwmeesterweg nummer zes. In het complex aan de Bouw meesterweg, het Royaardsplein en het'De la Marplein zijn ook nog drie woningen opgenomen die zijn aangepast voor minder- validcn. be Plantsoenendienst van de ge meente heeft er voor gezorgd dat de nieuwe bewoners niet een kale omgeving komen. Voor het flatgebouw aan de Bouw meesterweg is een parkeerter rein van 75 auto's aangelegd met groenvoorzieningen. Er zijn een aantal vaste bloemperken geplaatst, waarin rozen in een rand van berberis zijn geplant, !>ok dichtbij het gebouw staan bakken met bosplantsoen van jonge h eesters, Gelderse roos, liguster en berk eveneens in een rand van berberis. Bovendien ingeplant: platanen, populieren en wilgen. De Plantsoenendienst venvacht, dat in de lente alles al uit zal komen. De dienst zal zoveel mogelijk bij gereedko mende woningen groen aanbren gen. Schiedam - Het bestemmingsplan winkelcentrum Kethel is rond. Over enkele weken zal het plan ter visie worden ge legd. In 'het plan zijn de woningen'boven de winkels wél Opgenomen, het oude raadhuisje in de dorpskern van Ke thel echter niet. Tijdens de vergadering van de commissie Stadsontwikkeling in september vorig jaar werd al duidelijk dat wethouder Bol- mers het laten staan van het raadhuis niet zag zitten. In het plan, dat na de ter visie leg- gins aan de gemeenteraad wordt aangeboden, is het ge- tfiJi.liIVi4.dJ. houwtje dan ook niet opgeno men, Dat is wel het geval met de woningeenheden die boven het winkelareaal zullen verrijzen. De Nederlandse Middenstand Financie- rings maatschappij voor Bedrijfsobjecten (M.B.O.) die zorg draagt voor finan ciering en bouw van het- winkelcentrum in Kethel, heeft nieuwe gegadigden gevonden voor de wonin gen.' In eerste instantie trok een be langstellende belegger zich te rug, zodat de woningbouwplan nen op losse schroeven kwamen tc staan. De M.B.O. is er echter .Sn geslaagd andere kandidaten te vinden. Welke dat zijn wil een woordvoerder van de maat schappij niet zeggen „maar in ons plan zitten de woningen in ;'éWÓLm'é\\ ieder geval ingecalculeerd", zei hij. ..De M.B.O. heeft alle planner, al klaar liggen. Het wachten is nu alleen nog op de beslissing van de gemeenteraad. Het raadhuis je in KeiheLzal waarschijnlijk het enige twistpunt zijn. Wat ons betreft--we zitten in de startblokken", aldus de woord voerder.- ONWETTIG Het eventueel laten staan van het raadhuisje, waar titans een poli tiepost in is gevestigd, zou vol- gens de M.B.O. het gevolg heb-; bea dat. het winkelcentrum een j jaar later klaar zou komen dan was gepland. Dat uitstel heeft' voor de winkeliers dan het on-1 prettige gevolg dat zij meer geld op tafel moeten leggen voor hun winkel. Voor de winkeliers aan de Schie- damseweg betekent het gebouw tje ook een doom in het oog. Als het raadhuisje blijft staan is er geen vrije toegang naar het nieuwe centrum, wat de klandi zie niet ten goede komt. Vorig jaar hebben echter zo'n tweeduizend Kethelaars hun handtekening gezet onder een petitie aan b. en w. van Schie dam, waarin werd gcCist dat het raadhuisje zou blijven staan. Ook raadsleden (Yvonne de Waard, Wimde .Visser, bei den PvdA, Aad .Wiegman, D'66 en C .Lansbergen, KVP) pleit- ter. voor het behoud. INSPRAAK De bevolking krijgt nog gelegen heid voor inspraak. Tijdens de ter visie legging van de plannen krijgt iedereen de gelegenheid bezwaarschriften In te dienen bij b. en w. van Schiedam, De ter visie legging gebeurt gedu- rende één maand. S-.MXtS-.'rJuVTT Hef raadhuis in Kefhel nog in volle glorie Schiedam Burgemeester! H. Roelfsema zal op vrijdag :,8 maart het nieuwe gebouw van drukkerij Van de Water officieel 'openen.'!.: Het gebouw*, dat aan tie Caland- straat ligt, is al vanaf31 de cember vorig jaar in gebruik, dankzij een betrekkelijk korte bouwperiode. Op .3 september was pas de eerste paal gesla gen. De burgemeester zal 's middags om 14.00 uur de handeling ver richten. Na het officiële gedeel te zal een doorlopende demon stratie -tot 18.00 uur worden ge geven voor nadere, kennisma king met het bedrijf- Gisteren werd de eerste sleutel van het complex overhandigd aan de familie Beerman. Schiedam De eerste sleutel van de nieuwe portiekwoningen in de wijk Woudhoek is gisteren overhandigd aan de familie G. I. A. Beerman. Zij zijn de eerste bewoners van de in totaal 143 portiek woningen die in opdracht van de vereniging Volkshuisvesting zijn gebouwd. Schiedam Op het parkeerter rein bij het Stationsplein aan de „kop" van de Singel zal volgen-, de week een rij bomen worden geplant door de afdeling Plant soenen van de Dienst Gemeen tewerken. Vorig jaar werd reeds de helft van het parkeerterrein aan de Schie voorzien' van bomen.. Met het planten van zes populieren en. zes essen wordt dit werk voortgezet. Deze bomen, zijn het „kleuterstadfum" al voorbij. Automobilisten moeten er reke ning mee houden dat van het parkeerterrein van dinsdag tot en met vrijdag eén deel niet te. gebruiken zal zijn.;Een groot' aantal van de gewoonlijk er parkerende auto's zal/gedurende' die tijd ergens anders, moeten worden neergezet/ Na de tip In onze krant van 22 ja nuari over het moeHijk te vin den en daarom vrijwel altijd lege parkeèrtérrein;! tüssén. de spoorbaan en de bugreniéester Van Haarenlaar. aan de andere kant'van de Schie, wijst nu ook de gemeente de automolisten erop datzijvolgendewèek daar hun auto kwijt kunnen. Dit parkeerterrein is van de - 's- Gravelandseweg te bereikenvia "de Delflandseweg, doorrijden tot aan .de Schie, met de weg mee naar links.onder bet; viaduct van de Burg. Van Haarentaan door, waarna 'direct. d3arna: links de oprit van het parkeer terrein- is. Z •'".ri'- Cp dezelfde plaats is ook een trap tegen héttalud van de Burg.. Van Haarenlaan op, waardoor het station op vrijwel de ïelfde loopafstand ligt als vanaf het parkeerterrein aan de „kop" van de Singel. woners van het flatgebouw r Taén7 hët r Bart'/;yërh allen- plein in Groénoord. Récent kwamen de huurders van een van de flats van Zo- merfiof-Muys in het nieuws, toen men een mas saal protest' liet horen naar! aanleiding van een door de verhuurder aangekondigde service- eny stookkosten -. verhoging.,; De huurders pakten héc niet ent eisten een afrekening van ;de gemaakte kosten pver het jaar 1973. Prompt ontving elke bewo ner een circulaire met de mede deling dat aan hét inwilligen van deze, eis gewerkt werd. Dezer dagen kwam dan eindelijk' het lang verwachte antwoord, waarin Zomerhof-Muys mee- deelde dat aan het einde van het jaar een rente-verrekening zal plaatsvinden.over het voor schot-stookkosten'. De berekende vijf; procent wordt dan in. mia^y .dering gebracht op het vóór-' schot. Separaat met deze mededeling ontvingen de huurders de aan kondiging dat de huur zou wor den verhoogd met drie procent. Een en onder heeft bij de bewo ners echter wederom kwaad, bloed gezet. De huurders zijn het niet eens met ,,de berekening" van Zo merhof-Muys, die slechts het re sultaat laat zien. „Rn", 20 zegt een van de huurders, die niet met naam genoemd wil worden, „het gaat er ons juist om dat. Zomerhof-Muys laat zien, waar die verhoogde service- en stook- len niets anders weten dan of we in het verleden niet te veel heb ben betaald. Ze kunnen ons zo wel alles wijsmaken". De bewoners van deze flat protes teerden enige tijd geleden ook tegen het uiterst matige onder houd van de flat en het slechte functioneren van de enige lift die In de flat aanwezig Is. „Het is even goed gegaan, maar de lift is nu weer regelmatig buiten werking", aldus de bewoner. De flat telt 2even verdiepingen.' v/aardoor vooral de huisvrou wen met boodschappen en moe ders met kleine kinderen, al dan niet met kinderwagens, hier veel hinder van ondervinden. Het toeval wilde dat uitgerekend op de dag dat Zomerhof-Muys de huurverhogingen aankondig- de. de lift wederom buiten wer king was. De bewoner: „Het kon niet mooier, je had iedereen eens moeten horen schelden. Jammer dat er niemand van Zomerhof-Muys aanwezig was". De. bewoners gaan zich wederom beraden over eventuele nieuwe stappen die ondernomen kunnen worden. „Niet die drie procent, duac gaat het ons niet zozeer om, maar we willen antwoord op ons eerste verzoek. De ma nier waarop het nu gegaan is, lijkt op het zoveelste zoethou dertje", aldus de bewoner.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1